If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 64

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε καλημέρα. Έχω τον κινητηρα Z14ZEP. Ποτε δεν εχω δει πάνω απο 101 βαθμούς οπότε και αρχιζει να δουλευει το βεντιλατερ. ο θερμοστατης ανοίγει στους 92 βαθμούς. Αν θυμαμαι καλά το βεντιλατερ εχει δυο σκάλες μια στους 100-101 βαθμούς και μία στους 105 ή 110.. Μήπως έχει καεί η πρώτη σκάλα σε εσένα?
    Τέλος αν θελεις ρωτα τον μηχανικό σου πώς ακριβως επηρρεαζει το απεσταγμενο νερό το ψυγειο λαδιού. Συνδέονται κάπου τα δυο κυκλώματα????
    Ο 1400 δουλευει οπως λες. Ο 1600 εχει θερμοστατη στους 105. Μπες σε ηλεκτρονικά καταστήματα ανταλλακτικών να δεις τους θερμοστατες και στους δυο κινητήρες.

Προεπιλογή

Γιατί τότε η θερμοκρασία στο κοντερ δείχνει 90? Έχω μπερδευτεί...

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Τα ίδια θα σου έγραφα και εγώ φίλε billnick αλλά με πρόλαβε ο φίλος fisakis που άνοιξε αυτό το θέμα. Αυτά που σου γράφει είναι σωστα. Καμία σχέση ο κινητήρα μας με τον δικό σου. Τα νούμερα που γράφεις για τον 1400αρι είναι σωστά. Δεν ισχύουν όμως για τον 1600. Για την καμενη 1η σκάλα στο βεντιλατερ το έψαξα και εγώ. Στον 1600 η πρώτη σκάλα ανοίγει στους 105+ βαθμούς. Δεν δουλεύει το βεντιλατερ πιο νωρίς σε ποιο χαμηλή θερμοκρασία.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fisakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαρακι, μαλλον δεν εχουμε τον ιδιο κινητήρα ή καπου κανεις λαθος. Ο θερμοστατης του αυτοκινητου ανοιγει στους 105 βαθμους που σημαινει οτι δουλευει 105+. Το βεντιλατερ ξεκιναει αν θυμαμαι καλα στους 113 για να ρίξει τη θερμοκρασια καπου στους 107. Μιλαμε για τρελα νουμερα και οχι για 90 ή 95 βαθμους. Αν και γενικά δεν είμαι κι εγω υπερ των μετατροπών θεωρώ οτι οι εργοστασιακες οι τιμές για το εύρος των τιμών της θερμοκρασίας του κινητήρα ειναι για κλιμα Γερμανίας ή Αγγλιας, όχι για Ελλαδας. Φυσικά εχω παρατηρήσει οτι σε ζόρια η θερμοκρασία θα πεσει κατω των 100 βαθμος και δεν μπορω να το εξηγήσω. Ίσως να εχει καποιο ByPass κύκλωμα και στα ζόρια να παρακάπτει τον θερμοστατη.
    Αυτό με το κλιματισμό το κάνω κι εγω αλλα όταν ειμαι σε μποτιλιάρισμα και δώ το αντιψυκτικο στους 110. Βασικά, τις ιδιες ανησυχίες εχουμε και πρατουμε τα ίδια, αλλα εχουμε μια διαφωνία στις ενδειξεις του ψυκτικού υγρου.

Καταλαβαίνω τι λες αλλα αν οδηγήσεις το δικό μου θα καταλάβεις διαφορά ακομη και χωρίς ζορι! Είσαι και μακρια ωστε να συναντιομασταν και να οδηγουσε ο ένας του αλλου για λίγο! Μου φαίνεται θα βάλω αγγελία ωστε να κανω κατι τέτοιο!

Να επιβεβαιωσω κι εγω οτι το νερό που συμπληρώνουμε ειναι νερό βρύσης. Ίσως για το λόγο που αναφερε ο φίλος, αλλα επειδή το λεει το εργοστασιο και οι μηχανικοί το εφαρμόζω. Επίσης ο μηχανικός μου τόνισε οτι βάζοντας νερο απεσταγμενο, καταστρέφεται το ψυγείο λαδιού.
    Φίλε μου καλημέρα. Συγνώμη που σου απαντάω τώρα αλλά πριν λίγο κοιμήθηκε ο μικρός και εγώ ανοίγω το τάμπλετ συνήθως τέτοια ώρα πριν κοιμηθώ. 1) έχουμε τον ίδιο κινητήρα και το ίδιο αυτοκίνητο. ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΆΘΟΣ. 2) δεν έγραψα ότι ο θερμοστατης ανοίγει σε εμενα στους 95-98.ΚΑΊ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ο θερμοστατης ανοίγει στους 105 και το βεντιλατερ στους 108 βαθμούς. (Όχι στους 113 ). Το ίδιο πρόβλημα έχουμε και στις ίδιες θερμοκρασίες παρουσιάζεται. 3)φυσικά και εγώ όπως και εσύ είμαι κατά των μετατροπών. Ειδικά άμα δεν ξέρω δεν πειράζω κάτι. 4) αυτό με τον κλιματισμό που κάνω και εγώ μην το κάνεις όταν έχεις φτάσει ήδη στους 110 βαθμούς. Θα έχουν βράσει όλα μέσα στον κινητήρα. Καν το όπως και εγώ από πιο χαμηλή θερμοκρασία. Είχα μια παλιά Σιτροέν ΖΧ και δούλευε 92-95 βαθμούς μοντέλο 1993. Τρελαινομαι όταν βλέπω το άστρα μοντέλο 2005 και πολύ καλύτερης και νεότερης τεχνολογίας να δουλεύει στους 105+ βαθμους. Δεν μπορώ να βλέπω αυτό το νουμερο και μάλιστα μόνο από το κρυφό μενού μιας και το άστρα. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΌΡΓΑΝΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΊΑΣ ΝΕΡΟΎ στον πίνακα οργάνων για οικονομία ! ! ! ! ! 5)επειδή πλέον λόγω μωρού θα αργήσω να κατέβω Αθήνα εάν σε φέρει ο δρόμος προς τα μέρη μου θα χαρω πολυ να σε γνωρίσω , να οδηγήσω το δικό σου και εσύ το δικό μου να δούμε διαφορές και να κεράσω και δύο τσιπουρακια για το καλό ! Σορυ που από την αρχή δεν έγινα κατανοητός και πιο συγκεκριμένος. Τέτοια ώρα που γράψω είναι δύσκολα τα πράγματα. 6) τέλος να επιβαιβαιωσω και εγώ ότι πέρυσι που άλλαξα αντλία νερού και όλο το αντιψυκτικό σε επίσημη οπελ μου έβαλαν γνήσιο αντιψυκτικό ΜΕ ΝΕΡΟ ΒΡΥΣΗΣ. Όταν τους ρώτησα στην παραλαβή γιατι δεν με ρώτησαν και δεν εβαλαν απεσταγμένο μου είπαν οτι είναι εντολή και οδηγία από την μαμά οπελ να βάζουν νερο βρύσης. Δεν το ήξερα αλλά τώρα έμαθα το λόγο. Αυτό που έγραψε για τα άλατα και το σημείο βρασμού του νερού που έγραψε ο φίλος CAPTAIN_HADOOCK πιο πάνω.

Καλημέρα να έχεις. Συγνώμη για την μεγαλη απάντηση.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τότε η θερμοκρασία στο κοντερ δείχνει 90? Έχω μπερδευτεί...
    για να μην θορυβείται ο κάτοχος.το εχουν βαθμονομήσει διαφορετικα,δηλαδη απο πραγματικα 105 να δειχνει 90.αν τη σιγμή που ανοιξει το βεντιλατερ ,σβησεις τον κινητηρα και πας να τον ξαναβελςι μπροστα η θερμοκρασία παέι στους 100 και πεφτει άμεσα.
    φανταζεσαι λοιπον να εδειχνε συνεχεια 100+ τι θα γινοταν στις αντιπροσωπειες....
    Γιάννης

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια θα σου έγραφα και εγώ φίλε billnick αλλά με πρόλαβε ο φίλος fisakis που άνοιξε αυτό το θέμα. Αυτά που σου γράφει είναι σωστα. Καμία σχέση ο κινητήρα μας με τον δικό σου. Τα νούμερα που γράφεις για τον 1400αρι είναι σωστά. Δεν ισχύουν όμως για τον 1600. Για την καμενη 1η σκάλα στο βεντιλατερ το έψαξα και εγώ. Στον 1600 η πρώτη σκάλα ανοίγει στους 105+ βαθμούς. Δεν δουλεύει το βεντιλατερ πιο νωρίς σε ποιο χαμηλή θερμοκρασία.
    Οκ. Γι'αυτό έγραψα ποιον κινητηρα εχω. Δεν το ήξερα ότι δουλευει σε διαφορετικες θερμοκρασίες ο 1,6. Κάτι μάθαμε και σήμερα...

Προεπιλογή

Φίλε μου καλημέρα. Συγνώμη που σου απαντάω τώρα αλλά πριν λίγο κοιμήθηκε ο μικρός και εγώ ανοίγω το τάμπλετ συνήθως τέτοια ώρα πριν κοιμηθώ. 1) έχουμε τον ίδιο κινητήρα και το ίδιο αυτοκίνητο. ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΆΘΟΣ. 2) δεν έγραψα ότι ο θερμοστατης ανοίγει σε εμενα στους 95-98.ΚΑΊ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ο θερμοστατης ανοίγει στους 105 και το βεντιλατερ στους 108 βαθμούς. (Όχι στους 113 ). Το ίδιο πρόβλημα έχουμε και στις ίδιες θερμοκρασίες παρουσιάζεται. 3)φυσικά και εγώ όπως και εσύ είμαι κατά των μετατροπών. Ειδικά άμα δεν ξέρω δεν πειράζω κάτι. 4) αυτό με τον κλιματισμό που κάνω και εγώ μην το κάνεις όταν έχεις φτάσει ήδη στους 110 βαθμούς. Θα έχουν βράσει όλα μέσα στον κινητήρα. Καν το όπως και εγώ από πιο χαμηλή θερμοκρασία. Είχα μια παλιά Σιτροέν ΖΧ και δούλευε 92-95 βαθμούς μοντέλο 1993. Τρελαινομαι όταν βλέπω το άστρα μοντέλο 2005 και πολύ καλύτερης και νεότερης τεχνολογίας να δουλεύει στους 105+ βαθμους. Δεν μπορώ να βλέπω αυτό το νουμερο και μάλιστα μόνο από το κρυφό μενού μιας και το άστρα. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΌΡΓΑΝΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΊΑΣ ΝΕΡΟΎ στον πίνακα οργάνων για οικονομία ! ! ! ! ! 5)επειδή πλέον λόγω μωρού θα αργήσω να κατέβω Αθήνα εάν σε φέρει ο δρόμος προς τα μέρη μου θα χαρω πολυ να σε γνωρίσω , να οδηγήσω το δικό σου και εσύ το δικό μου να δούμε διαφορές και να κεράσω και δύο τσιπουρακια για το καλό ! Σορυ που από την αρχή δεν έγινα κατανοητός και πιο συγκεκριμένος. Τέτοια ώρα που γράψω είναι δύσκολα τα πράγματα. 6) τέλος να επιβαιβαιωσω και εγώ ότι πέρυσι που άλλαξα αντλία νερού και όλο το αντιψυκτικό σε επίσημη οπελ μου έβαλαν γνήσιο αντιψυκτικό ΜΕ ΝΕΡΟ ΒΡΥΣΗΣ. Όταν τους ρώτησα στην παραλαβή γιατι δεν με ρώτησαν και δεν εβαλαν απεσταγμένο μου είπαν οτι είναι εντολή και οδηγία από την μαμά οπελ να βάζουν νερο βρύσης. Δεν το ήξερα αλλά τώρα έμαθα το λόγο. Αυτό που έγραψε για τα άλατα και το σημείο βρασμού του νερού που έγραψε ο φίλος CAPTAIN_HADOOCK πιο πάνω.

Καλημέρα να έχεις. Συγνώμη για την μεγαλη απάντηση.
    Θέλω να σε ρωτήσω το εξής... ισως ανόητο! Πώς εσύ γνωρίζεις οτι το βεντιλατερ ανοίγει στους 108? Το ακούς, το βλέπεις ή απλά δεν έχεις δει τη θερμοκρασία παραπάνω?

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Θέλω να σε ρωτήσω το εξής... ισως ανόητο! Πώς εσύ γνωρίζεις οτι το βεντιλατερ ανοίγει στους 108? Το ακούς, το βλέπεις ή απλά δεν έχεις δει τη θερμοκρασία παραπάνω?
    Καλημέρα φίλε μου. Σου ζητάω συγνώμη που δεν μπόρεσα να σου απαντήσω. Έγραψα ένα βράδυ την ιστορία μου αλλα με πήρε ο ύπνος και την έσβησα κατά λάθος. Δεν μπορεσα να σου ξαναγράψω. Λίγο η γιορτή μου , λίγο ένα θέμα με τον μικρό που ξυπνάει κΑθε βραδυ, λίγο μια επέμβαση που πρέπει να του ΞΑΝΑ κάνουμε σε λίγες μέρες με κράτησαν μακριά.

Η ουσία της ιστορίας που σου είχα γράψει είναι ότι τους 108 βαθμούς μου τους είπε ηλεκτρολόγος. Και αυτο που ρωτάς δεν είναι ανόητο.
    Καλημέρα.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

λίγο ένα θέμα με τον μικρό που ξυπνάει κΑθε βραδυ, λίγο μια επέμβαση που πρέπει να του ΞΑΝΑ κάνουμε σε λίγες μέρες με κράτησαν μακριά.
    Περαστικά Γιωργο και ευχομαι σιδερένιος!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Πολύχρονος λοιπον, περαστικά και καλα ξεμπεδέρματα. Ελπίζω όλα να πανε καλά φιλε μου. Μην αγχώνεσαι με τις καθυστερήσεις. Κανείς δεν μπορει να είναι συνέχεια πάνω απο το πληκτρολόγιο!!!

Στο θέμα μας τώρα. Βάση των δικών παρατηρήσεων στο δικό μου αυτοκίνητο έχουμε 2 φάσεις στη συμπεριφορά ψύξης του κινητήρα:

ΦΑΣΗ Α: Εκκίνηση κινητήρα και πορεία σε συνθήκες πολης. Ο κινητήρας ζεσταινεται και φτανει τους 107-108 βαθμους οπου εχει ανοιξει ο θερμοστατης και το "κρυο" νερο του ψυγείου εισέρχεται στο κινητήρα. Η θερμοκρασία πεφτει στους 105-102 αναλογα των στροφών που έχουμε και τη θερμοκρασία του περιβάλλοντος.

ΦΑΣΗ Β: Πορεία σε συνθήκες πόλης για αρκετή ώρα. Η φυσική ροή του αέρα που διερχεται μεσα απο το ψυγείο δέν επαρκεί να κρυώσει το νερο μεσα σε αυτο. Ετσι, η θερμοκρασία που έχει το νερο στο ψυγείο δεν επαρκει με τη σειρά του να μειώσει τη θερμοκρασία του νερου στο κινητηρα και έτσι αυτή φτανει στους 113 οπου και ξεκινάει το βεντιλατερ και τη ρίχνει στους 107-104, αναλογα πάλι τις στροφές του κινητήρα και τη θερμοκρασία του περιβάλλοντος.

ΦΑΣΗ Γ: Πορεία σε ανοιχτό δρομο (εθνική οδο, επαρχιακο οδικό δικτυο, κετνρικός οδικός αξονας χωρις μποτιλιαρισμα ή χωρις να μας πιανουν φανάρια).Σε αυτή τη φάση, διαπερνα αέρας το ψυγείο και ετσι η θερμοκρασία του νερου μεσα σε αυτό πεφτει. Μόλις ανοιξει ο θερμοστάτης, το νερό στο ψυγείο εισερχεται μεσα στο κινητήρα και τον ψυχει. Πρακτικά, βλέπουμε διακύμανση θερμοκρασιας ψυκτικού υγρου 103-108, ανάλογα πάλι τις στροφές του κινητήρα και τη θερμοκρασία του περιβάλλοντος.

Λεω αναλογα τις στροφές του κινητήρα γιατι οσο περισσότερες στροφές εχουμε τοσο περισσοτερες στροφές εχει και η αντλια νερου και άρα στελνει μεγαλύτερη ποσοτητα κρύου νερου στο κινητήρα μεχρι να κλεισει και πάλι ο θερμοστατης τελειως. Επισης οσο χαμηλοτερη θερμοκρασία εχει το περιβαλλον εξω, τοσο χαμηλοτερη θερμοκρασια εχει το νερο που εισερχεται στο κινητήρα.

Εδω δηλαδή μπορει να μπερδευτούμε. Αν παρακολουθούμε μονο τη θερμοκρασία του ψυκτικού υγρου και κινουμαστε σε ανοιχτό δρόμο θα δούμε να μήν ξεπερναει τους 108 βαθμούς και έτσι, ισως νομίζουμε οτι δουλεύει το βεντιλατερ. Αν όμως σταματήσουμε και το αφήσουμε να δουλευει για περισσοτερη ωρα θα δουμε οτι το βεντιλατερ ξεκιναει στους 113 βαθμούς.

Οι 3 φάσεις ισχύουν σε αυτοκίνητα αλλων κατασκευαστων που έχω παρακολουθήσει αλλα σε θερμοκρασιες απο 87 εως 98 βαθμους... όχι τοσο ψηλα!

Θέτω το ερωτημα σε όσους εχουν τον Ζ16ΧΕΡ: στους πόσους βαθμούς ξεκινάει το βεντιλατερ σε εσας? Προσοχή όμως: να το βλέπετε ή να το ακουτε να ξεκιναει η λειτουργία του και όχι να συπεραίνετε απο την πτώση της θερμοκρασίας του ψυκτικού υγρου.

Επίσης αν κάποιος ξερει σε ποιά θέση ειναι το ρελε της πρώτης σκάλας θα με βοηθούσε πολυ!

Προεπιλογή

Για τον 1,8TSI της VW π.χ. θα βρεις κάτι τέτοιο.

Προεπιλογή

Μια ερώτηση ρε παιδιά.
    Στο corolla φόραγα 82 βαθμούς θερμοστάτη.
    Για ποιο λόγο η οπελ φοράει 105 από την στιγμή που το νερό βράζει στους 100 βαθμούς?

Προεπιλογή

Το Παραφλου δεν είναι νερό κ δεν βράζει στους 100

Προεπιλογή

Πιο πάνω γράφτηκε ότι σε αντιπροσωπεία κιόλας βάλανε νερό βρύσης αν είναι δυνατόν.
    Τεσπα όσους θερμοστάτες έχω δει στην ζωή μου ήταν μέχρι 92 βαθμούς.
    Για ποιο λόγο να περάσει τους 100 βαθμούς δεν καταλαβαίνω.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πάνω γράφτηκε ότι σε αντιπροσωπεία κιόλας βάλανε νερό βρύσης αν είναι δυνατόν.
    φίλε νερό βρύσης γράφει η οδηγία της opel.....αγορασε ενα μπουκαλι παραφλου της opel και θα το διαβασεις.

όσον αφορατην θερμοκρασία που ανοίγει ,αν εχεις όρεξη δες το παρακάτω
    https://www.onparts.gr/opel-vectra-c...i/thermostatis
    Γιάννης

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

οριστε και η φωτογραφία
    gm antifreeze-500x500.jpg
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NT1G Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον 1,8TSI της VW π.χ. θα βρεις κάτι τέτοιο.

Αν δε σου κάνει κόπο να μου το εξηγήσεις γιατί δε το καταλαβαίνω!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η opel έχει ανεβάσει τη θερμοκρασία λειτουργίας του κινητηρα για να μειώσει τις εκπομπές ρύπων. Έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον. Οσο για το νερό βρύσης... Αν το καλοσκεφτείς, σε ένα κλειστό κύκλωμα οπου κυκλοφορεί γλυκο νερό (όχι αλμυρό) και αρα οχι ανανεωσιμο νερο, οι επικαθισεις αλάτων είναι απειροελαχιστες. Εκτός αν χάνει νερό και πρέπει κάθε 3 και λίγο να συμπληρώνεις. Οσο για το λόγο που το συστήνει η opel (εργοστάσιο και όχι ο Έλληνας), αναφέρθηκε νωρίτερα. Τα ιδια ελεγα κι εγω στην αρχη!

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Η opel έχει ανεβάσει τη θερμοκρασία λειτουργίας του κινητηρα για να μειώσει τις εκπομπές ρύπων. Έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον. Οσο για το νερό βρύσης... Αν το καλοσκεφτείς, σε ένα κλειστό κύκλωμα οπου κυκλοφορεί γλυκο νερό (όχι αλμυρό) και αρα οχι ανανεωσιμο νερο, οι επικαθισεις αλάτων είναι απειροελαχιστες. Εκτός αν χάνει νερό και πρέπει κάθε 3 και λίγο να συμπληρώνεις. Οσο για το λόγο που το συστήνει η opel (εργοστάσιο και όχι ο Έλληνας), αναφέρθηκε νωρίτερα. Τα ιδια ελεγα κι εγω στην αρχη!
    είναι τοσο δυνατό το παραφλου για αυτο θελει νερό βρύσης
    Γιάννης

Προεπιλογή

Αν δε σου κάνει κόπο να μου το εξηγήσεις γιατί δε το καταλαβαίνω!!
    Σχετικό-άσχετο με το θέμα, ότι και άλλες εταιρίες κάνουν κάτι παρόμοιο με την θερμοκρασία ψυκτικού.
    Εδώ η VW έχει κάτσει και έχει κάνει 5 διαφορετικές ρυθμίσεις θερμοκρασίας ανάλογα με τις στροφές/ροπή που "ζητά" ο οδηγός από τον κινητήρα. Από 105 °C ως 85°C (Τα διαφορετικά χρώματα).
    Άλλοι χρησιμοποιούν 2 θερμοστάτες, 85°C για την κεφαλή, 105 °C για το μπλοκ.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Περί ζάντας
    Από τον/την kemosabe στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-11, 10:01
  2. Περί καδένας
    Από τον/την harris89 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-10, 04:48
  3. Περί ....Xenon ...(help please)
    Από τον/την lefterismega στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-09, 20:06
  4. Περί εξάτμισης....
    Από τον/την astatos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-08, 19:52
  5. Περί κλειδώματος
    Από τον/την jt στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-08, 15:31

Δικαιώματα - Επιλογές