If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Προεπιλογή

Μιας και ποιασαμε τα καλα, να πω και εγω καλη εμπειρια που ειχα απο τον Πατρινο (autotecparts.gr) που ψωνιζω χρονια, και μεχρι στιγμης δεν εχω παραπονο.
    Τον Ιανουαριο του 2018, αγορασα συμπλεκτη σετ, για το Golf που ειχα, ηρθε το σετακι σε ταλαιπωρημενη συσκευασια, αλλα αθικτο εσωτερικα, το εβαλα στην ακρη και ποιανω το αμαξι να το αλλαξω τον Μαιο, βγαζοντας τον παλιο συμπλεκτη απο το αμαξι καταλαβαινω οτι εχω παρει λαθος σετ, τηλεφωνω στον Πατρινο και του εξηγω την κατασταση πως εχει, και οτι η συσκευασια ηταν ταλαιπωρημενη οταν την παραλαβα, χωρις 2η κουβεντα μου λεει στειλτω πισω και σου στελνω το σωστο, φυσικα με δικα μου μεταφορικα...Μετα απο 5 μηνες με εξυπηρετησε που καλιστα θα μπορουσε να μου πει παρε τα τετοια μου μετα απο 5 μηνες....

Συνηθως ολοι οταν κανουν αλλαγη με περνουν τηλεφωνο για ενημερωση οταν δεν εχουν την σωστη μαρκα ή οταν θελουν να κανουν αλλαγη, το onparts, ενεργει αυτοβουλα γραφοντας στα παλια τους τα παπουτσια τι ζηταει ο πελατης, εδω μου στειλανε αντι για πχ 10 ανταλλακτικα, τα μισα, χωρις ενημερωση, λες και τα αλλα μισα θα τα εβρησκα στον δρομο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 1 Εβδομάδα Πριν στις 15:07
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Γενικά θέλω να σκέφτομαι θετικά οπότε θα περιμένω να μου απαντήσουν.
    Βρηκα και το τηλ. του αντιπροσωπου της marelli και σκεφτόμουν να του κάνω ενα τηλεφωνημα αυριο-μεθαυριο.
    Από όσα καταστήματα μεσω ιντερνετ έχω ψωνίσει πρόβλημα σε θέματα ενημερωσης (δλδ να ρωτησουν αν θελεις να αντικατασταθεί κάτι) δεν είχα ποτέ με το economyserviceparts.gr όσον αφορά τα ανταλλακτικά και με το skroutz.gr όσον αφορά διάφορα άλλα που παραγγέλνω. Τα περισσότερα από τα υπόλοιπα χρειάζεται να τους πάρεις εσύ τηλ. να ρωτήσεις γιατί καθυστερούν.

Προεπιλογή

το προβλημα ξεκινα απο το οτι δεν στοκορουν πλεον οπως παλια, οποτε σου πασαρουν οτι τους εχει μεινει .

η συμπεριφορα των υπαλληλων ειναι τις πιο πολλες φορες πολιτικη του καταστηματος .

παλι καλα που εχουμε εδω το φορουμ για να γλιτωνουμε ταλαιπωρια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    το προβλημα ξεκινα απο το οτι δεν στοκορουν πλεον οπως παλια, οποτε σου πασαρουν οτι τους εχει μεινει .

η συμπεριφορα των υπαλληλων ειναι τις πιο πολλες φορες πολιτικη του καταστηματος .

παλι καλα που εχουμε εδω το φορουμ για να γλιτωνουμε ταλαιπωρια.
    Δεν περιμένουμε να έχουν όλα τα ανταλλακτικά σε στοκ αλλά τουλάχιστον να ενημερώνουν τους πελάτες για τις αλλαγές και όχι να είναι Kinder έκπληξη η κούτα που θα παραλάβουμε.
    Μπήκα από περιέργεια στο onparts.gr και άλλαξαν όλες τις ντίζες που τους είχα κάνει θέμα σε κατόπιν παραγγελίας. Δηλαδή πρέπει να γίνει το μπέρδεμα και μετά να ενημερωθεί το σύστημα τους.
    Όπως μου πρότεινε ένας γνωστός μου όταν κάνει παραγγελία πρώτα παίρνει τηλέφωνο ρωτάει για την διαθεσιμότητα και όταν κάνει την παραγγελία γράφει στα σχόλια ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΏ ΑΛΛΑΓΈΣ ΣΤΑ ΠΡΟΪΌΝΤΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ. Αποτέλεσμα πάντα τον παίρνουν τηλέφωνο πριν τις αλλαγές.

Προεπιλογή

Αν δεν στοκαρουν να βγαλουν τις μαρκες που δεν εχουν, αλλα για ξεκαρφωμα βαζουν 20 μαρκες και ζητημα να εχουν 2-3 στοκ...

Εγω για 3 λογους αγοραζω απο το ιντερνετ σε σχεση να παω σε μαγαζι, 1ον γιατι περνω την μαρκα που θελω, και οχι αυτη που εχει ετοιμοπαραδοτη να μου πασαρει, και 2ον η τιμη και 3ον το κανω απο τον καναπε μου!!!! συγγρινοντας.
    Γιατι τα μαγαζια τα φαγαμε στην μαπα χρονια, στην αρχη σου κανουν την ουααουυ τιμη, να σου φανει φτηνος, και στην συνεχεια στο κεφαλι να βγαλουν τα σπασμενα...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

ετσι ακριβως νικο . το ιντερνετ εχει δωσει τεραστια δυναμη στον αγοραστη . να ψαξει ,να διασταυρωσει , να βρει πληροφοριες , να ρωτησει στο φορουμ κτλ

οποτε τα μαγαζια σου πετανε 20 κωδικους για να σε δελεασουν κ η αποθηκη εχει μονο 5 . και το χειροτερο αν εισαι απο μακρυα απο επαρχια ή κανα νησι αντε να βγαλεις ακρη με τις μεταφορες και ολα . δλδ καλλιο 5 κ στο χερι παρα 10 και καρτερι . δεν σε θελουν για πελατη , να τα αρπαξουν θελουν .

υπαρχουν φυσικα και αξιολογοι επαγγελματιες , μην τους παιρνει ολους η μπαλα.

Προεπιλογή

Εγώ παιδιά απο antallaktikaonline.gr έχω παραγγείλει 2 φορές ,για τα δύο αμάξια μου Meriva και slk , πράγματα για service (φίλτρο πετρελαίου , φίλτρα λαδιού ,αέρος καμπίνας κτλπ) ουδέποτε είχα πρόβλημα παρα μόνο ενα μοτεράκι για τους υαλοκαθαριστήρες που δεν είχανε τη μάρκα που ήθελα και μου στείλανε STARK!Ύστερα απο email που παρεπιπτόντως σε ότι έχω στείλει απαντάνε σχεδόν άμεσα μου είπε ότι δεν είχανε σε απόθεμα και πήραν την πρωτοβουλία απο μόνοι τους να μου στείλουν μάρκας Stark το οποίο έχει εγγύηση 3 χρόνια, δεν συνέχισα την συζήτηση να πω την αλήθεια.

Επίσης θέλω να προσθέσω πως με το επαγγελματικό ΑΦΜ φίλου μου που χρησιμοποιείται για ενδοκοινοτικές συναλλαγές έχω απαλλαγή ΦΠΑ αυτόματα οπότε η τιμή κατεβαίνει κι' άλλο!Δεν ξέρω π.χ όμως αν θα πάρω σετ καδένας για το meriva μου γιατί φίλος μου που είναι και μηχανικός αυτοκινήτων είχαμε παραγγείλει απο το antallaktikaonline.gr σετ καδένας SKF για το Panda του και σε σύγκριση με άλλο σετ SKF αγορασμένο Ελλάδα είχε διαφορά στη ποιότητά του και διαφορετική προέλευση σύμφωνα με τα λεγομένά του..

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Online Αγορά Ανταλλακτικών
    Από τον/την papasfikas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 2 Μέρες πρίν, 13:41
  2. Βιβλίο ανταλλακτικών
    Από τον/την morrison στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-17, 22:46
  3. Αγορά ανταλλακτικών για Opel Corsa D 1.4
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 21:51
  4. Αγορά ανταλλακτικών απο online shop για service Opel Astra G.
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 20:56
  5. διαφάνιες ανταλλακτικών
    Από τον/την fronteras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-07, 14:27

Δικαιώματα - Επιλογές