If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 30

Προεπιλογή eshop για αγορά ανταλλακτικών

Χριστός Ανέστη!

αγαπητοί φίλοι μπορείτε να μου πείτε (εάν θέλετε pm για να μην θεωρηθεί διαφήμιση εάν και δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα) Online shops που έχετε ψωνίσει και είσαστε ευχαριστημένοι για αγορά ανταλλακτικών πχ λάδια, φίλτρα, μπουζί κτλ

σας ευχαριστώ πολύ

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Onparts.gr
    Για λάδια και για λάμπες μόνο προτεινω oil-stores.gr
    Για ανταλλακτικά οπελ opelbouga.gr

Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Aληθως ανεστη.

Προεπιλογή

autodoc.gr για ανταλακτικα κυριως, αναλωσιμα δεν αξιζει, προσεχε μονο στο email επιβεβαιωσης παραγκελιας τι θα σου στηλουν σε σχεση με αυτα που παρηγκειλες.
    autotecparts.gr
    onparts.gr
    getmyparts.gr
    parts-online.gr για φανοποιια κυριως
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Προσωπική μου εμπειρια με το autodoc.gr
    Παρολο που επιβεβαιωσα με online chat την διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών που παράγγειλα, εκαναν 7 εργασιμες ημερες να τα στείλουν, κι άλλες τόσες να τα παραλάβω. Τρεις εβδομάδες σύνολο αναμονής, αν θέλεις ανταλλακτικά που τα χρειάζεσαι άμεσα ξέχνα το.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπική μου εμπειρια με το autodoc.gr
    Παρολο που επιβεβαιωσα με online chat την διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών που παράγγειλα, εκαναν 7 εργασιμες ημερες να τα στείλουν, κι άλλες τόσες να τα παραλάβω. Τρεις εβδομάδες σύνολο αναμονής, αν θέλεις ανταλλακτικά που τα χρειάζεσαι άμεσα ξέχνα το.
    +1
    Αργουν αρκετα, και τελευταια μου τα στηλανε με dhl και αργησανε ακομα περισοτερο σε σχεση με την ups που στελνανε, αν δεν βιαζεσε και πετυχεις το 21% εκπτωση, οι τιμες δεν τις βρησκεις Ελλαδα. Μονο προσοχη τι αγορασες και τι θα σου στηλουν, ελενχος στο email που στελνουν μετα την αγορα, γιατι μπορει να βρεθεις με stark ανταλακτικα.

Προεπιλογή

Παίδες ευχαριστώ,

πολύ χρήσιμες οι διευθύνσεις και φυσικά οι εμπειρίες που είχατε,
    η αλήθεια είναι πως αυτά τα μαγαζιά με ανταλλακτικά που κάνουν ένα ελληνικό site αλλά έχουν την έδρα έξω έχουν ξεπηδήσει σαν μανιτάρια
    πρέπει να έχει ψωμί η μπίζνα, ας τα βλέπουν οι δικοί μας να οργανώνονται
    κατά πάσα πιθανότητα θα προτιμούσα να ψωνίσω από έναν Ελλάδα, εφόσον η διαφορά τιμής είναι μικρή, διαφορετικά....

Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Σου προτείνω on parts.gr για αναλώσιμα. Έχει και φυσικο κατάστημα και δεν κάνει ματσακουλιες. Το autodoc και τα θυγατρικές του εκτός του ότι αργούν παρά πολύ σου στέλνουν ότι γουστάρουν αυτοί σε πολλές περιπτώσεις. Άλλο παραγγέλνει άλλο παίρνεις. Και άντε βρες άκρη με Γερμανίες Γαλλίας κτλ.

Προεπιλογή

έχει δοκιμάσει κανείς από todos.gr;

Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelaras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσωπικά δεν έχω πάρει αλλά έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για καθυστέρηση στην αποστολή η για λάθος ανταλλακτικά.

Προεπιλογή

Εχω αρνητική προσωπική εμπειρία, μακρια απο αυτους εκτος κι αν πας να τα πάρεις ο ίδιος. Ακόμα και στο τηλέφωνο δυσκολεύεσαι να τους βρεις.

Προεπιλογή

Το ιδιο και εγω, παλια το σαιτ ηταν autotyres.gr, μακρια, ο ανθρωπος δεν θελει να δουλεψει, θεσσαλονικη-βεροια, 7 μερες εκανε να μου στηλει μια βαση μηχανης και αν δεν τον επερνα τηλεφωνο ισως να μην την εστελνε ποτε, και διακαιολογιες 10χρονου στο τηλεφωνο...χωρια οτι ειναι πανακριβος σε σχεση με τους αλλους.

Προεπιλογή

Το γελοίο μ αυτόν είναι ότι στις δισκόπλακες έχει τιμή τεμαχίου. Λες και ξέρει πολλές εταιρίες να μην έχουν ως σετ τις δισκόπλακες. Και στο τηλέφωνο στο αναφέρει ως το πιο λογικό πράγμα του κόσμου
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γελοίο μ αυτόν είναι ότι στις δισκόπλακες έχει τιμή τεμαχίου. Λες και ξέρει πολλές εταιρίες να μην έχουν ως σετ τις δισκόπλακες. Και στο τηλέφωνο στο αναφέρει ως το πιο λογικό πράγμα του κόσμου
    Πολυ ανταλλακτικάδες τις έχουν έτσι, τιμη ανα δισκο. Αν το ψαξεις στο internet θα το δεις

Προεπιλογή

όντως με το todos.gr από μια επικοινωνία που έκανα φαίνεται ότι απλά έχει φορτώσει το site με ότι υπάρχει και δεν υπάρχει και μετά απλά Α Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ι Α

Προεπιλογή

Πρόσφατα αγόρασα από Onparts , ενω ήμουν χρόνια πελάτης , πλέον έχουν χάσει τη μπάλα . Προσωπικά εάν δέ έχουν απόθεμα σου το αλλάζουν χωρίς να σε ενημερώσουν .Τους τηλεφώνησα αλλά άκρη δεν βγήκε . Για αυτό σταματάω από αυτούς πλέον .

Για Opel έχω ψωνίσει απο το φυσικό κατάστημα του Κάκνου στό Νέο κόσμο , δέν είχα πρόβλημα αλλά και από το Opel Motion

Προεπιλογή

Onparts οτι χειροτερο σε ιντερνετικες αγορες, στα αρχ@@@α τους τον πελατη, τα εγραψα και εγω σε ενα θεμα, μαλλον στο δικο μου το ειχα αναφερει, και εγω εχω αγορασει πολλες φορες, αλλα οταν εχεις 2 στα 2, τους τραβας Χ.
    Και εγω για γνησια απο Κακνο (opelexpert.gr) παντα τα στελνει γρηγορα.

Προεπιλογή

Την πάτησα και εγώ. Όσες φορές έχω παραγγείλει από το συγκεκριμένο κατάστημα (και δεν είναι και λίγες) επειδή περνάω από εκεί παίρνω τα πράγματα μόνος μου.
    Την προηγούμενη εβδομάδα λοιπόν παραγγέλνω για το αυτοκίνητο της συζύγου μια πεταλούδα γκαζιού marelli. Την παραλαμβάνω Δευτέρα 27/09/2021 απόγευμα και την τοποθέτησα Τρίτη 2/09/2021 μεσημέρι. Η πεταλούδα ελαττωματική, δουλευε στις 1500-1800 στροφές ρελαντι. Το παω συνεργείο μου λέγανε ότι μ@λ@κι@ θέλεις. ¨Οτι φταιει το κλιματιστικό, οτι φταίει ο εγκέφαλος και φυσικά ότι φταιει το αέριο.... το οποίο το έχω βάλει από το 2016 στο αυτοκίνητο και δουλεύει άψογα. Βγάζω όμως επιτόπου την ασφάλεια του αερίου και το πρόβλημα συνεχίζεται....
    Τελος πάντων και ενώ είχα αρχίσει να απελπίζομαι, αγοράζω εκείνη τη στιγμή μια μεταχειρισμένη στα 40€ και τη βάζω στο αυτοκίνητο. Ε λοιπόν δουλεψε και δουλεύει ρολόι για πάνω από 600Κμ εδώ και τόσες μέρες.
    Παίρνω τηλ το ονπαρτς απευθείας (28/09) και μου λεεί θα σε πάρει ο υπεύθυνος. Την επόμενη μέρα (Τετάρτη 29/09) και αφού ο "υπεύθυνος" δεν εμφανίστηκε πήγα από εκεί. Εκεί λοιπόν μετά από μια σχετική , παράλογη κατ εμέ στιχομυθία, παρέδωσα την πεταλούδα και ζήτησα επιστροφή χρημάτων (110€) όπως γνωρίζω πάρα πολύ καλά ότι έχω δικαίωμα να κάνω βάση νόμου ανεξαρτήτως του τί λεέι ο κάθε πωλητής ή ιδιοκτήτης καταστήματος.
    Μου λέει λοιπόν δεν μπορεί να γίνει επιστροφή γιατί το ανταλλακτικό χρησιμοποιήθηκε !!!!
    Πως θα δεις ότι δουλεύει ή δε δουλεύει αν δεν τοποθετηθεί???? με τηλεπάθεια????
    Εν πάση περιπτώση πήρα ένα αποδεικτικό επιστροφής και περιμένω από την προηγούμενη Τετάρτη 29/09/2021 να ελεχθεί η πεταλούδα από την αντιπροσωπεία της Marelli για να διαπιστώσουν ότι είναι ελλατωματική.
    Έν το μεταξύ ρωτάω τον πωλητή "και εγώ τί θα κάνω μέχρι να απαντησει η marelli? θα μείνω χωρίς αυτοκίνητο? για πόσο? Η οικονομική ζημιά που θα υποστώ τόσες μέρες λόγω ακινητοποίησης του οχήματος πως θα πληρωθεί?
    θα μου πληρώσει κανείς το συνεργείο βάλε - βγάλε ή την ακινησία του αυτοκινήτου για τόσες μέρες?????

τελως πάντων έχω κάνει τη δουλειά μου με την μεταχειρισμένη και περιμένω. Έχω βρεί όλη τη σχετική νομοθεσία και πραγματικά μπορώ να πώ ότι είναι απαραδεκτη αυτή η συμπεριφορά.
    Υπόψιν ότι για έξι μήνες από την αγορά σύμφωνα με το νόμο την ευθύνη την έχει ο πωλητης!!!!

Θα ενημερώσω για την εξέλιξη ελπίζω μ'εσα στην εβδομάδα....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 10-10-21 στις 09:59

Προεπιλογή

Πριν λίγο καιρό τα είχαμε πει ξανά για το onparts με τον Karaman. Την έπαθα για τελευταία φορά πριν λίγες μέρες και τέλος με αυτά τα γαϊδούρια. Ήθελα ντίζα συμπλέκτη και σε "καλή" μάρκα Swag - Febi ήταν το μόνο που και καλά είχε (είχε και το todos αλλά και για αυτό ακούγονται πολλά). Κάνω παραγγελία έρχεται ανοίγω κουτί και τι να δω μια Ιταλική Malo. Απευθείας τηλέφωνο και δεν κράτησα τα νεύρα μου. Κύριε δεν είχαμε καμία άλλη και δεν αναμένονται άμεσα μου λέει. Με πήρες τηλέφωνο ρε κερατά να μου πεις ότι θα κάνεις αλλαγή; 7 άλλες ντίζες έγραφες ότι είχες διαθέσιμες. Ναι δεν ανανεώνεται το σύστημα γρήγορα μου λέει. Συμπέρασμα για ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο με 500 πχ επιλογές για διάφορα εξαρτήματα που λέει ότι είναι άμεσα διαθέσιμα ζήτημα να έχει τα 50. Ήταν η τελευταία φορά που την πατάω και ο μόνος λόγος που πήγα ξανά σε αυτούς είναι ότι έχουν την αρχαία Ascona στους καταλόγους.

Να λέμε και τα καλά για αυτούς που πρέπει. Ήθελα Swag αντιψυκτικό G11 και το βρήκα μόνο στο Opelexpert.gr. Λέει διαθέσιμο σε 1-3 μέρες νομίζω και το κάνω παραγγελία. Μεσημέρι της ίδιας μέρας μου έρχεται προσωπικό μήνυμα όχι από το σύστημα τους και μου λέει συγνώμη κύριε αλλά αναμένεται στις αρχές της επόμενης εβδομάδας θέλετε να ακυρωθεί ή θα περιμένετε; Τους απαντώ ότι θα περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα αλλά όχι παραπάνω. Ε λοιπόν αρχές της επόμενης εβδομάδας ξανά προσωπικό μήνυμα ότι έφτασε και μου το έστειλαν κιόλας.
    Συμπέρασμα οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και όλα αυτά για ένα αντικείμενο κόστους 10€.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο darklord77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να λέμε και τα καλά για αυτούς που πρέπει. Ήθελα Swag αντιψυκτικό G11 και το βρήκα μόνο στο Opelexpert.gr. Λέει διαθέσιμο σε 1-3 μέρες νομίζω και το κάνω παραγγελία. Μεσημέρι της ίδιας μέρας μου έρχεται προσωπικό μήνυμα όχι από το σύστημα τους και μου λέει συγνώμη κύριε αλλά αναμένεται στις αρχές της επόμενης εβδομάδας θέλετε να ακυρωθεί ή θα περιμένετε; Τους απαντώ ότι θα περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα αλλά όχι παραπάνω. Ε λοιπόν αρχές της επόμενης εβδομάδας ξανά προσωπικό μήνυμα ότι έφτασε και μου το έστειλαν κιόλας.
    Συμπέρασμα οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και όλα αυτά για ένα αντικείμενο κόστους 10€.

Άλλοι και αυτοί! Χρειάστηκε να πάρω κάτι κλιπς, έδωσα 15€ περίπου και όταν ήρθαν, μου ήρθε ένα από το καθένα και είχα μείνει *****ας!
    Πόσο δύσκολο είναι να μην παραπληροφορούν τον κόσμο γράφοντας δίπλα στον τίτλο του προϊόντος την ποσότητα που περιέχει το σακουλάκι της Opel και να αναγράψουν ότι η τιμή αφορά τεμάχιο;

Εννοείτε ότι τους πήρα τηλέφωνο και ο ένας υπάλληλος με έστελνε στον άλλον όπου στο τέλος μίλησα με τον υπεύθυνο και μου άρχισε τις δικαιολογίες. Και ξέρετε, ο αριθμός δίπλα στον τίτλο που όλος τυχαίως τυγχαίνει να είναι η ποσότητα που περιέχει το σακουλάκι της Opel αφορά την αποθήκη (και ερωτώ εγώ τι με απασχολεί εμένα και γιατί αναγράφετε εκεί; ), και αν περιείχε 100 το σακουλάκι θα σας τα δίναμε με 2€ και άλλες τέτοιες μπαρούφες.

Πάντως το todos.gr όταν έψαχνα για bump stop των πίσω αμοριστέρ συγκεκριμένη μάρκα, ήταν το μόνο που με διαβεβαίωσε πως όντως έχει αυτά που ζητάω και θα μου απασταλεί της συγκεκριμένης μάρκα.
    Τώρα κατά πόσο έστειλε τα σωστά, ένας θεός ξέρει με ανοικτή συσκευασία. Ναι μεν η κούτα ανέγραφε το σωστό κωδικό σύμφωνα με τον κατάλογο της MONROE αλλά ήταν αρκετά πιο κοντά σε σχέση με τα εργοστασιακά.

Γενικότερα πάντως τα συγκεκριμένα καταστήματα είναι πάρε το ένα και χτύπα το άλλο. Άλλο παράδειγμα.
    Πάω σε τοπικό κατάστημα ανταλλακτικών, γειτονικό μάλιστα και από τα μεγαλύτερα εδώ στο Ηράκλειο. Βρέχει καρέκλες και του ζητάω ένα πίσω υαλοκαθαριστήρα. Μου ζητάει να βγάλουμε τον παλιό για τον ελέγξει, μου αναφέρει ότι έχει της Bosch και με ρωτάει αν ήθελα τον παλιό ή να τον πετάξει. Μιας και είχε κόψει, του λέω πέταξε τον και κατευθύνεται προς το αμάξι για να τοποθετήσει τον καινούργιο. Του λέω δε χρειάζεται, μην βγαίνεις, θα τον βάλω εγώ. Μου λέει σιγά, ένα λεπτό δουλειά είναι και τον τοποθετεί. Εε την επόμενη μέρα βλέπω ότι παρόλο που κούμπωνε, δεν είχε την τέλεια εφαρμογή στο μπράτσο και ήταν ελάχιστα πιο κοντός. Επίσης το σήμα της Bosch ήταν ανάποδα. Στην αρχή θεώρησα ότι είναι καμία βλακεία της Bosch όπως κάνει και με τους μπροστά πχ ώστε να εφαρμόζουν σε περισσότερα μοντέλα και να μην βγάζει για το καθένα ξεχωριστά για μείωση κόστους. Εε στην πορεία βρήκα ότι μου είχε δώσει του Astra (προφανώς επειδή δεν είχε για Corsa και ήθελε να πουλήσει). Άντε τώρα να πας να τον αλλάξεις χωρίς απόδειξη, χωρίς την κούτα του, χωρίς τίποτα που μου έδωσε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη feedoxx : 10-10-21 στις 12:17

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Online Αγορά Ανταλλακτικών
    Από τον/την papasfikas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 2 Εβδομάδες πρίν, 17:21
  2. Βιβλίο ανταλλακτικών
    Από τον/την morrison στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-17, 22:46
  3. Αγορά ανταλλακτικών για Opel Corsa D 1.4
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 21:51
  4. Αγορά ανταλλακτικών απο online shop για service Opel Astra G.
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 20:56
  5. διαφάνιες ανταλλακτικών
    Από τον/την fronteras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-07, 14:27

Δικαιώματα - Επιλογές