If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 21

Προεπιλογή Astra K - Αισθητηρας φώτων

Πόσοι απο τους κατόχους που έχετε το Κ σας δουλευει σωστά ο αισθητήρας των φώτων?

Προεπιλογή

Καλημερα.
    Αν μπορείς γίνε λίγο πιο σαφής.
    Τι εννοείς δουλεύει σωστά?
    Εγώ δεν έχω η δεν έχω παρατηρήσει καποιο πρόβλημα.

Προεπιλογή

Ανάβει κατευθειαν με το που θα μπεις σ ενα τουνελ ή ανάβει σχεδόν όταν φτάσεις στο τέλος του τουνελ?
    Το πρωι όταν θα χει βγει ο ήλιος σου σβηνουν τα φώτα ή σου κολλάει και μενουν ανοιχτα?

Προεπιλογή

Καλημερα,
    το εχω ουτε δύο μηνες το αμαξι. ΕΙνια το 1ο αμαξι που έχω με αισθητηρες για τα φώτα. Οταν μπαινει σε τουνελ μετα απο 1 δευτερολεπτο, αναβει, και οταν βγει, κλεινει μετα απο 3 δευτερόλεπτα. (Στο περιπου)
    Μου φαινεται οτι δουλευει μια χαρα. Υποψη οτι υπαρχει ρυθμιση, στο infotainment για το ποσο ευαισθητος θα ειναι ο αισθητήρας.

Προεπιλογή

Ωπα εδώ είμαστε φίλε μου...... Που βρίσκεται αυτη η ρύθμιση? Το Intellink 900 έχεις? Είναι ο 2ος αισθητήρας που αλλάζω και αυτό που λες περι του ενός δευτερολέπτου δεν το έχω. Απο τον 1ο είχα μια καλυτερευση αλλά με την καμία δεν ανάβει με το που μπαινω στα τουνελ. Πως ρυθμιζεται ο αισθητήρας απο το infotainment?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Corbil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωπα εδώ είμαστε φίλε μου...... Που βρίσκεται αυτη η ρύθμιση? Το Intellink 900 έχεις? Είναι ο 2ος αισθητήρας που αλλάζω και αυτό που λες περι του ενός δευτερολέπτου δεν το έχω. Απο τον 1ο είχα μια καλυτερευση αλλά με την καμία δεν ανάβει με το που μπαινω στα τουνελ. Πως ρυθμιζεται ο αισθητήρας απο το infotainment?

Οταν το εψαχνα την 1η φορα ειδα κατι τετοιο, επειτα δεν το ξαναεψαξα. Εχει ρυθμισεις αυτοκινητου, αλλα πρεπει να ειναι ανοιχτός ο διακοπτης του κλειδιου. Ψαξτο, ελπιζω να μην θυμαμαι λάθος, θα το κοιταξω κι εγω.

Προεπιλογή

Είσαι σίγουρος οτι υπάρχει? Πλησιάζει χρόνος που το χω και δεν εχω βρει τετοια ρύθμιση πουθενα.....Μήπως υπάρχει σε καποιο κρυφό μενού?
    Στις ρυθμίσεις για το όχημα μονο αυτες οι επιλογές υπάρχουν σε μένα....
    0-02-05-abd78eb8f0779cb7d57cb3e25cfc282bcfcd3e29cb1c71fdb94f260c9b7d49a5_full.jpg0-02-05-a1b96f85507e2a1f10c2807040e8e578fc964c504dc4ff69ad955fd82dc0c92a_full.jpg0-02-05-f8945f807659638e22f8411458a23dda02d96f112a5091b0105b5a44768de6b0_full.jpg και δεν υπάρχει ρύθμιση αισθητήρα

Προεπιλογή

Έχει τέτοιο πράγμα? Χλωμό εως αρκετά ομιχλώδες. Αντάρα που λένε κ στη Θεσσαλία.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Και γω για χλωμό το κόβω κάτι αλλο θα έχει καταλάβει ο φίλος. Φανταστείτε οτι όταν το είχα πρωτοπάει για να το δούνε και τους είχα πει να μου ρυθμίσουν την ευαισθησια μέσω του opcom μου είπαν οτι ο αισθητήρας έχει μόνο on & off. Οπότε δεν παίζει ρύθμιση.
    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί και ο 2ος που έβαλα ως αντικατάσταση δεν δουλεύει σωστά. Εγω είμαι περίεργος?Σχεδόν όλα μου τ αμάξια είχαν πάντα αισθητήρα φώτων ποτέ όμως δε δούλευαν με τοση καθυστέρηση ούτε και κόλαγαν ποτέ!

Προεπιλογή

Φαινεται πως έκανα, λάθος, μάλλον απο κάποιο άλλο αμαξά συνάδελφου (αλλης εταιριας ) το θυμάμαι. Το εψαξα κι εγώ και δεν το βρηκα.

Ο αισθητήρας που είναι; Μηπως έχει καποιο εμπόδιο εμπρός του και δεν καταλαβαίνει καλά;

Προεπιλογή

Η μόνη ρύθμιση που έχω δει πάντως σε αυτοκίνητο είναι σε ένα mercedes που είχα κ επέλεγες αν ήθελες να ανάβουν σε τούνελ ή όχι και μετά αν θες αυτόματα φώτα, μόνιμα αναμένα ή χειροκίνητα.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Ο αισθητηρας ειναι διπλα απο την καμερα το μικρο στρογγυλο πραγματακι. Διπλα εχω κολλησει τον πομποδεκτη του epass, αλλα δε νομιζω οτι αυτο ευθυνεται για το οτι δεν ανταποκρινεται οπως θα πρεπε.

Senior Member
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

έχεις διζωνικό κλιματισμό? ρώτα το δίκτυο τι κωδικό έχει ο Light sensor

Προεπιλογή

Ναι έχω...τι σχέση μπορεί να έχει ο κλιμαστισμός? Ο σένσορας αυτός είναι και για τη βροχή ----rain/light sensor---- με κωδικό #2342319. Στη βροχή ανταποκρίνεται άριστα

Senior Member
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

20971881 1247559 Sensor, Regen und Licht,regenempfindliche Scheibenwischer undScheinwerferautomatik (fur Zwei-Zonen-Klimaregelung, POC CJ2)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimav : 26-03-18 στις 07:48

Προεπιλογή

και τελικά τι σχέση έχει με τον κλιματισμό? Λες οτι υπάρχουν 2 ειδών αισθητήρες? Δε νομιζω απο το εργοστάσιο να μου έβαλαν αλλον!

Προεπιλογή

Μετά από 2 χρόνια συνύπαρξης με το Astra K facelift 1.2, να αναφέρω πως αυτό που μου τη δίνει περισσότερο είναι ο αισθητήρας φώτων.
    Στην αρχή δεν είχα πρόβλημα, τον τελευταίο καιρό όμως και λόγω του ότι -κατά διαολική σύμπτωση- πετυχαίνω συνέχεια Astra K στο δρόμο και κάνω συγκρίσεις που δε μένουν απαρατήρητες.
    Όπου τα δικά μου φώτα είναι ανοιχτά (για πολλη ώρα, ακόμη και με ντάλα ήλιο που όμως δε χτυπάει στον αισθητήρα), των άλλων είναι κλειστά ή ανάβουν για πολύ λίγο χρόνο.
    Η ερώτηση είναι: φτάνοντας σε 1,5 μήνα το 2ο σερβις (θα γίνει & αυτό στην αντιπροσωπεία), πόσο πιθανό θεωρείτε να πάρω τώρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού, να τους περιγράψω τι συμβαίνει και να παραγγείλουν από τώρα το ανταλλακτικό (στην εγγύηση);
    Η άλλη ερώτηση είναι αν απαιτείται ξήλωμα ταμπλό, αν ναι, είμαι διατεθειμένος να ζήσω με αυτό (καθότι έχω ήδη ένα τριγμό στα δεξιά προς το ντουλαπάκι, που αποτελεί και το 2ο και τελευταίο θέμα που έχω με το αυτοκινητο, κατά τα άλλα πολύ ευχαριστημένος - ειδικά με κατανάλωση).

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonis Astra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 2 χρόνια συνύπαρξης με το Astra K facelift 1.2, να αναφέρω πως αυτό που μου τη δίνει περισσότερο είναι ο αισθητήρας φώτων.
    Στην αρχή δεν είχα πρόβλημα, τον τελευταίο καιρό όμως και λόγω του ότι -κατά διαολική σύμπτωση- πετυχαίνω συνέχεια Astra K στο δρόμο και κάνω συγκρίσεις που δε μένουν απαρατήρητες.
    Όπου τα δικά μου φώτα είναι ανοιχτά (για πολλη ώρα, ακόμη και με ντάλα ήλιο που όμως δε χτυπάει στον αισθητήρα), των άλλων είναι κλειστά ή ανάβουν για πολύ λίγο χρόνο.
    Η ερώτηση είναι: φτάνοντας σε 1,5 μήνα το 2ο σερβις (θα γίνει & αυτό στην αντιπροσωπεία), πόσο πιθανό θεωρείτε να πάρω τώρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού, να τους περιγράψω τι συμβαίνει και να παραγγείλουν από τώρα το ανταλλακτικό (στην εγγύηση);
    Η άλλη ερώτηση είναι αν απαιτείται ξήλωμα ταμπλό, αν ναι, είμαι διατεθειμένος να ζήσω με αυτό (καθότι έχω ήδη ένα τριγμό στα δεξιά προς το ντουλαπάκι, που αποτελεί και το 2ο και τελευταίο θέμα που έχω με το αυτοκινητο, κατά τα άλλα πολύ ευχαριστημένος - ειδικά με κατανάλωση).
    Το σημείο του αισθητήρα στο ταμπλό είναι καθαρό ή έχει πιάσει σκόνες;και το παρμπρίζ αν είναι βρώμικο ,έχεις αποκλίσεις.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καλησπέρα φίλε.
    Καθαρά είναι μωρέ, και ο αισθητήρας από σκόνη και το τζαμί γενικά.
    Έχω αρχίσει και αισθάνομαι περίεργα, λες και είμαι Νορβηγός.
    Όλοι με κλειστά τα φώτα, εγώ ανοιχτά!

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonis Astra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε.
    Καθαρά είναι μωρέ, και ο αισθητήρας από σκόνη και το τζαμί γενικά.
    Έχω αρχίσει και αισθάνομαι περίεργα, λες και είμαι Νορβηγός.
    Όλοι με κλειστά τα φώτα, εγώ ανοιχτά!
    Δεν βγάζεις το ένα πόλο να κάνει κάνα reset?
    Γιάννης

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αισθητηρας λ astra h 1.4
    Από τον/την sotoul στο forum Ζητείται
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-17, 19:55
  2. Astra J Cosmo - Επιλογή για αυτόματα άναμα φώτων με το ξεκλείδωμα
    Από τον/την pixel1225 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-12, 21:56
  3. Astra J - Αυτόματη εναλλαγή εξωτερικών εμπρόσθιων φώτων
    Από τον/την chrian στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-11, 16:48
  4. προβλημα αισθητηρας α και καταλυτης σε astra gtc 1600
    Από τον/την opelara στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-10, 12:52
  5. αισθητηρας λ για astra
    Από τον/την panos ioannina στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-09, 21:28

Δικαιώματα - Επιλογές