If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 21

Προεπιλογή Corsa D κρυφες ρυθμίσεις.

Καλημέρα βρήκα αυτο το βίντεο : https://www.youtube.com/watch?v=iRZM...nW2IX3&index=1
    στο οποίο μπορείς να αλλάξεις κάποια πράγματα.εμενα με ενδιαφέρει το P4 για να κλειδώνουν οι πόρτες αυτόματα οταν ξεκιναει το αμάξι.
    Αλλά δεν μπορω να καταλάβω πως μπαίνει σε αυτο το menu ξέρει κάποιος?

Προεπιλογή

Ανοίγεις τον διακόπτη να ανάψουν τα λαμπάκια. Δεν το βάζεις εμπρός. Τραβάς ταυτόχρονα τον διακόπτη των φλας και των υαλοκαθαριστήρων προς το μέρος σου και μπαίνεις. Με τον ίδιο τρόπο αποθηκεύεις τις επιλογές σου
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Τελικά το έκανα δεν ήθελε να είναι ανοικτός ο διακόπτης απλά το κλειδί μέσα χωρίς να ανάψουν τα λαμπάκια και μετά όπως είπες.ευχαριστω

Προεπιλογή

Να είσαι καλά. Επίσης να ξέρεις ότι οι αλλαγές που έκανες έχουν αποθηκευτεί στο κλειδί που το έκανες. Αν βάλεις το δεύτερο μπορείς να κάνεις διαφορετικές επιλογές. Αν θέλεις τις ίδιες πρέπει να προγραμματιστει και αυτό με τον ίδιο τρόπο
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Λέτε να γίνεται και στο Meriva μου 06' μοντέλο?Πρόσφατα δοκίμασα αυτό που κάνεις σινιάλο πριν βγεις απο το αυτοκίνητο και παραμένουν ανοιχτά τα φώτα και δουλεύει μια χαρα!

Προεπιλογή

Το εχω κανει και εγω αρκετα χρονια τωρα στο δικο μου, το αποτελεσμα ειναι ΕΝΑ!!!
    Χαλανε πολυ πιο γρηγορα οι κλειδαριες απο το συχνο ανοιξε-κλεισε!!!
    Οποτε επιλογη off πλεον για μενα,,,κοστιζουν!
    Σχολή Οδηγών ''ΓΡΗΓΟΡΗΣ''
    Εκπαιδευτικό Corsa D 1,7CDTi
    Dyno: 129,3BHP-297,7NM @ 4465rpm
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...
    MSN: ''EPIVITOR28@HOTMAIL.COM''

Προεπιλογή

εμεις που κυκλοφορουμε αθηνα ομως , οχι απλα locked αλλα καραlocked τις κανουμε ! :P Προσωπικα το εχω ενεργοποιησει στο κορσακι μου διοτι ουτως ή αλλιως θα πατουσα το κουμπι να κλεισω ασφαλειες ,οποτε βολευει πολυ ! (Χωρις να αντιλεγω στα γραφόμενα του συνφορουμιτη βεβαια, λογικο αυτο που λεει και χρησιμο ! )

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμεις που κυκλοφορουμε αθηνα ομως , οχι απλα locked αλλα καραlocked τις κανουμε ! :P Προσωπικα το εχω ενεργοποιησει στο κορσακι μου διοτι ουτως ή αλλιως θα πατουσα το κουμπι να κλεισω ασφαλειες ,οποτε βολευει πολυ ! (Χωρις να αντιλεγω στα γραφόμενα του συνφορουμιτη βεβαια, λογικο αυτο που λεει και χρησιμο ! )
    ακριβώς!!και εγω με το που ξεκιναω τις εχω ρυθμισει να κλειδωνουν....στην Αθηνα δεν λεει με ξεκλειδωτες......
    Γιάννης

Προεπιλογή

Εμένα στο Meriva μου δε γίνεται, δε μου βγαζει τίποτα!Έχει κεντρικο κλείδωμα κτλπ.Δε μπορω κατα κάποιο τρόπο?

Προεπιλογή

Πως απενεργοποιείται το μπίπ - μπίπ της ζώνης;
    Στέλιος.
    Παρουσίαση του vectra μου.

www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=6331

Προεπιλογή

φοράς την ζωνη σου...

(νταξει μπορεις να παρεις αυτό http://www.activestore.gr/eidi-autok...tou-2-temahia/ ) αλλα και παλι θα ελεγα φορα τη ζωνη, σου γινεται συνηθειο μετα και αν δεν τη φορας νιωθεις οτι κατι λειπει ! )

Προεπιλογή

πολυ χρησιμα ολα αυτα.
    εγω προσωπικα εψαχνα αυτο με την οπισθεν και τον γυαλοκαθαριστηρα

Προεπιλογή

και εκει στο ψαξιμο να συνεχισω υπαρχει και αλλο κρυφο μενου αλλα πιο πολυ εχει πληροφοριες.
    επειδη εχω το opel corsa 1.3 cdti και στο κατραν δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας ειχα βαλει μια οθονη που ειχε και την εφαρμογη torque. Πηρα και ενα elm327 αλλα δυστηχως δεν μπορει να συνδεθει οποτε συνεχισα το ψαξιμο και βρηκα το κρυφο μενου που παει ως εξης...
    OPEL CORSA D - SECRET MENU OPEN
    πατας 3 φορες το κουμπακι στο κατραν και μετα την 4η το εχεις πατημενο μεχρι να αλλαξει η ενδειξη

1: Date of manufacture
    2ate and software version
    3: -
    4: Speedometer and digital tachometer 5: Battery voltage
    6: Row 1: brightness of the dashboard Row
    2: Engine temperature
    7: -
    8: -
    9: -
    10: -
    11: Row 1: liter of fuel
    Row 2: a value recorded by the probe in the tank
    12: Instantly, I do not have a board computer and display 0
    13: Row 1: No. of days since last revision
    Row 2: No. of kilometers since last revision If it was reset at the moment

οποιος μπορει να καταλαβει τι ειναι αυτα που λειπουν ας τα συμπληρωσει

Προεπιλογή

και εκει στο ψαξιμο να συνεχισω υπαρχει και αλλο κρυφο μενου αλλα πιο πολυ εχει πληροφοριες.
    επειδη εχω το opel corsa 1.3 cdti και στο κατραν δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας ειχα βαλει μια οθονη που ειχε και την εφαρμογη torque. Πηρα και ενα elm327 αλλα δυστηχως δεν μπορει να συνδεθει οποτε συνεχισα το ψαξιμο και βρηκα το κρυφο μενου που παει ως εξης...
    OPEL CORSA D - SECRET MENU OPEN
    πατας 3 φορες το κουμπακι στο κατραν και μετα την 4η το εχεις πατημενο μεχρι να αλλαξει η ενδειξη

1: Date of manufacture
    2ate and software version
    3: -
    4: Speedometer and digital tachometer
    5: Battery voltage
    6: Row 1: brightness of the dashboard
    Row 2: Engine temperature
    7: -
    8: -
    9: -
    10: -
    11: Row 1: liter of fuel
    Row 2: a value recorded by the probe in the tank
    12: Instantly, I do not have a board computer and display 0
    13: Row 1: No. of days since last revision
    Row 2: No. of kilometers since last revision If it was reset at the moment

οποιος μπορει να καταλαβει τι ειναι αυτα που λειπουν ας τα συμπληρωσει

Προεπιλογή

Τουλάχιστον για το 11 row 2 που έχει 2 τιμές, η αριστερή είναι το άμεσο voltage που διαβάζει από το φλοτέρ και η δεξιά τιμή είναι η εξομάλυνση/υστέρηση αυτού του voltage. Από την εξομάλυνση σου υπολογίζει και τη τιμή των λίτρων από πάνω. Είχα βρει και άλλα αλλά τα έχω ξεχάσει, έχω να μπω πάνω από 5 χρόνια στο κρυφό menu. Πχ δε θυμάμαι τη σειρά αλλά ένα από αυτά είναι και ο πίσω O2 σένσορας, (to voltage 451 = 0.451) είναι κάπου στις θέσεις 7 - 10

Προεπιλογή

Χαιρεται στην Παρεα και καλως σας βρηκα . Εχω στην κατοχη μου ενα corsa 1.4 cosmo edition με την μεγαλη οθονη . πως μπορω να μπω στις κρυφες της ρυθμισεις ? δεν εχω την εργοστασιακη κονσολα της οπελ , ο παλιος ιδιοκτητης λογικα την ειχε βγαλει και εβαλε 1 din ραδιοcd-usb . Ξερει κανεις πως γινεται χωρις την κονσολα ? εχω δει οτι πρεπει εχεις πατημενο το settings στο youtube αλλα δεν εχω βρει κατι αλλο χωρις να εχει επανω την κονσολα .

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dude-13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρεται στην Παρεα και καλως σας βρηκα . Εχω στην κατοχη μου ενα corsa 1.4 cosmo edition με την μεγαλη οθονη . πως μπορω να μπω στις κρυφες της ρυθμισεις ? δεν εχω την εργοστασιακη κονσολα της οπελ , ο παλιος ιδιοκτητης λογικα την ειχε βγαλει και εβαλε 1 din ραδιοcd-usb . Ξερει κανεις πως γινεται χωρις την κονσολα ? εχω δει οτι πρεπει εχεις πατημενο το settings στο youtube αλλα δεν εχω βρει κατι αλλο χωρις να εχει επανω την κονσολα .
    εγω στη θεση σου θα αγοραζα το εργοστασιακο(50 ευρω περιπου μεταχειρισμενο) για να μην φαινεται και αδεια η κονσολα.εγκλημα παντως να βγαλει το μεγαλο και να βαλει 1 din
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω στη θεση σου θα αγοραζα το εργοστασιακο(50 ευρω περιπου μεταχειρισμενο) για να μην φαινεται και αδεια η κονσολα.εγκλημα παντως να βγαλει το μεγαλο και να βαλει 1 din
    ναι ισχυει αυτο που λες... το εργοστασιακο εχει θυρα usb ? κ αν κ εφοσον παρω την κονσολα πρεπει να κοιταξω να δω αν ειναι ξεκλειδωτη ή δουλευει οτι κ νανε ?

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dude-13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ισχυει αυτο που λες... το εργοστασιακο εχει θυρα usb ? κ αν κ εφοσον παρω την κονσολα πρεπει να κοιταξω να δω αν ειναι ξεκλειδωτη ή δουλευει οτι κ νανε ?
    δεν εχει θυρα usb αλλα εχει εισοδο καρφι(aux) για να μεταφερεις απο το κινητο σου μουσική.αν θελεις θυρα usb ,θα πας σε οθονες 2din με android.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχει θυρα usb αλλα εχει εισοδο καρφι(aux) για να μεταφερεις απο το κινητο σου μουσική.αν θελεις θυρα usb ,θα πας σε οθονες 2din με android.
    εχεις μηπως καμια προταση για οθονη ? αν δεν γινεται να ποσταρεις λογω διαφημισεις κλπ αν εχεις προταση στειλε inbox.
    Αν επιλεξω την εργοστασιακη θα πρεπει να προσεξω να ειναι ξεκλειδωτη η κονσολα?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Κρυφες ενδειξεις σε Zafira B OPC?
    Από τον/την billkosyf στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-13, 22:40
  2. κρυφες επιλογες
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-12, 21:45
  3. Ρυθμίσεις σε Panel-BC Corsa D (???)
    Από τον/την mstratos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-09, 11:24
  4. Δε σώζονται οι ρυθμίσεις
    Από τον/την dimopel στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-07, 19:03

Δικαιώματα - Επιλογές