If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 43

Προεπιλογή

Την ώρα που μιζάρει ενώ δεν παίρνει το στροφόμετρο κινείται έστω και λίγο? Αν είναι αισθητήρας στροφάλου πολύ σπάνια φαίνεται σαν βλάβη
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    τσέκαρε το νούμερο κινητήρα, αν είναι αυτό που σου έγραψα. Και πήγαινε επειγόντως στο επίσημο δίκτυο OPEL, και ζήτησε να σε περάσουν στο σύστημα, είναι δωρεάν και είναι για καλό δικό σου. Θα μπορείς μετά από αυτό να ενημερωθείς για το ιστορικό service του αυτοκινήτου, και για το αν τυχόν υπάρχει υπόλοιπο εγγύησης , καθώς το αμάξι είναι ειδική έκδοση για τα 150 χρόνια.
    αυτο να το τσεκαρω στην αδεια ή να ανοιξω το καπω να το ψαξω γραμενο καπου; Συγγνωμη αν ειναι λιγο κουτη η ερωτηση αλλα δεν ξερω αν ρωτας μηπως φοβασαι για αλλαγμενη μηχανη ή κατι αλλο...

Προεπιλογή

Αυτο δεν το παρατηρησα...Παντως μια φορα που μου το εκανε σε κατηφορα, προσπαθησα με δευτερα ταχυτητα να παρει μπρος και ενω κατεβηκε 2 χιλιομετρα κατηφορα δεν πηρε ποτε!!!
    Πριν λιγο που ρωτησα τον μηχανικο μου, μου ειπε πως αποκλειεται να ειναι αισθητηρας στροφαλου διοτι ουτως ή αλλως θα εκανε θορυβο η αντλια καυσιμου απο πισω και απλα δε θα επαιρνε μπρος. Το προβλημα ειναι οτι σταματαει να στελενι καυσιμο για καποιο λογο κ γιαυτο δεν ακουγεται ο ηχος της αντλιας (οταν εμφανιζεται το προβλημα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη byzantinos : 1 Εβδομάδα Πριν στις 18:03

Προεπιλογή

δες το νούμερο που γράφει η άδεια, και οπωσδήποτε να πας σε μια opel να γραφτείς. Πόσα km γράφει το κοντέρ τώρα;

Προεπιλογή

Eχει 117.882 χιλιομετρα. ο αριθμος ειναι
    S-D
    PY11
    4AAED6A7LJM5
    Παω να γραφτω στην my opel
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη byzantinos : 1 Εβδομάδα Πριν στις 17:21

Προεπιλογή

Άρα η αντλία ή ρελε αντλίας ή εγκέφαλος. Ενδέχεται καλωδίωση αλλά θέλει ενδελεχές ψάξιμο
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο byzantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχει 117.882 χιλιομετρα. ο αριθμος ειναι
    S-D
    PY11
    4AAED6A7LJM5
    Παω να γραφτω στην my opel
    πρεπει να πας και απο μια αντιπροσωπεια με την αδεια και την ταυτοτητα για «επιβεβαιωση» και μετα θα μπορεις να βλεπεις online πληροφοριες ή στην εφαρμογη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα η αντλία ή ρελε αντλίας ή εγκέφαλος. Ενδέχεται καλωδίωση αλλά θέλει ενδελεχές ψάξιμο
    Εμ...ξαναγυριζουμε στην αρχη...Δε το βλεπω να μπορεσει ποτε να διορθωθει, εκτος αν οτι ψιλοδουλευει, χαλασει μια κ καλη!!! (Αμην)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να πας και απο μια αντιπροσωπεια με την αδεια και την ταυτοτητα για «επιβεβαιωση» και μετα θα μπορεις να βλεπεις online πληροφοριες ή στην εφαρμογη
    Τωρα ξεκιναω να παω, τους τηλεφωνησα πριν. Οσον αφορα την εφαρμογη και το online που αναφερεις, δεν εχω ιδεα για την υπαρξη τους...Θα ηθελες να με διαφωτισεις;

Προεπιλογή

Προυπόθεση να πας από κει με τα χαρτιά του αυτοκινήτου, για να σε περάσουν στο σύστημα. Στη συνέχεια, θα σε ενημερώσουν, και ό,τι απορίες έχεις, εδώ στο forum, δεν γίνεται να τα μάθεις όλα μονομιάς, ένα-ένα βήμα.

Προεπιλογή

Προυπόθεση να πας από κει με τα χαρτιά του αυτοκινήτου, για να σε περάσουν στο σύστημα. Στη συνέχεια, θα σε ενημερώσουν, και ό,τι απορίες έχεις, εδώ στο forum, δεν γίνεται να τα μάθεις όλα μονομιάς, ένα-ένα βήμα.
    Ενταξει, Πηγα και γραφτηκα. Τωρα εχω και στο myopel.gr ολα μου τα στοιχεια περασμενα. Σε τι μας βοηθαει αυτο στο σχετικο προβλημα; Ποια ειναι η επομενη κινηση; (χαιρετισματα απο τον Ζαχο τον ηλεκτρολογο)

Προεπιλογή

ρελέ ήθελε, και στο φτιαξε αέρα ο Ζάχος τυχερέ?

Προεπιλογή

ρελέ ήθελε, και στο φτιαξε αέρα ο Ζάχος τυχερέ?
    Oριστε; Τι ρελε εννοεις; Δεν εκανε κατι ο Ζαχος..Ουτε καν μπορει να υποπτευθει τι μπορει να ειναι...Περιμενουμε να χαλασει τελειως για να φτιαχτει...Εσενα σου παει καπου ο νους;

Προεπιλογή

οτι σου πε ο Ζαχος είναι εγγύηση! ( και ο koumparos! βεβαίως-βεβαίως). και τελευταίο, τσέκαρε κανείς το νούμερο της μηχανής? - μην μου ξαναγράψεις κωδικό έκδοσης, για serial number κινητήρα! θα σε μαλώσω!

Προεπιλογή

οτι σου πε ο Ζαχος είναι εγγύηση! ( και ο koumparos! βεβαίως-βεβαίως). και τελευταίο, τσέκαρε κανείς το νούμερο της μηχανής? - μην μου ξαναγράψεις κωδικό έκδοσης, για serial number κινητήρα! θα σε μαλώσω!
    oxi δεν μπορεσα ακομα να δω το νουμερο του κινητηρα διοτι πλεον δεν το γραφουν στις αδειες...πρεπει να ειναι μερα και να το δω επανω στη μηχανη.
    Πες μου ομως αν τα κανω ολα αυτα που θα μας οδηγησουν; Τι εχεις στο μυαλο σου; Δεν ειναι μυστικο υποθετω...χεχε

Προεπιλογή

βγάλε φωτό την άδεια και στείλτη, να σου τσεκάρω το νούμερο κινητήρα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο byzantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τον εχω ενημερωσει αυτον που μου το πουλησε. Μου ειπε οτι αν δεν βρεθει λυση θα το παρει πισω
    Συγγνωμη δλδ για να καταλαβω, σου πουλησε αμαξι, με χιλια 2 ελατωματα, μεσα σε 2 μηνες εχει σοβαρο ζητημα με σωστη λειτουργια του κινητηρα και μετα σου λεει οτι αν δεν βρεθει το προβλημα θα το παρει πισω; Αστειευομενος θα το ελεγε να φανταστω εε;; Και δλδ αν περασει καιρος και δεν βρεθει; Θα στο παρει πισω; σιγα να μη... Πανε πισω με το αμαξι και πες τον, εχω 2 μηνες τραβιεμαι σε συνεργεια για ενα οχημα 2 μοκις μηνων. Για να μην το τυραναμε αλλο ή θα το παρεις και θα μου δωσεις κατι εννοειτε νορμαλ ή τα λεφτα πισω.
    Και ποιος σου λεει οτι το αμαξι δεν ειναι κομμενο και ραμενο;;;
    Θελεις να μας πεις το ονομα του εμπορου; αν θες στειλε μου πμ..
    Act of Fool...I think that is All..

Προεπιλογή

Χθες βραδυ ξαναέμεινε το αυτοκινητο. Σημερα το πηγα στον τεχνικο χωρις να το βαλω μπρος (το πηγε η οδικη)
    και μας εβγαλε για πρωτη φορα κωδικο σφαλματος την κατωθι φωτο:

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonmpek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνωμη δλδ για να καταλαβω, σου πουλησε αμαξι, με χιλια 2 ελατωματα, μεσα σε 2 μηνες εχει σοβαρο ζητημα με σωστη λειτουργια του κινητηρα και μετα σου λεει οτι αν δεν βρεθει το προβλημα θα το παρει πισω; Αστειευομενος θα το ελεγε να φανταστω εε;; Και δλδ αν περασει καιρος και δεν βρεθει; Θα στο παρει πισω; σιγα να μη... Πανε πισω με το αμαξι και πες τον, εχω 2 μηνες τραβιεμαι σε συνεργεια για ενα οχημα 2 μοκις μηνων. Για να μην το τυραναμε αλλο ή θα το παρεις και θα μου δωσεις κατι εννοειτε νορμαλ ή τα λεφτα πισω.
    Και ποιος σου λεει οτι το αμαξι δεν ειναι κομμενο και ραμενο;;;
    Θελεις να μας πεις το ονομα του εμπορου; αν θες στειλε μου πμ..
    Εχεις δικιο, σε αλλη περιπτωση ετσι θα λειτουργουσα...ομως ειναι συγγενης και δεν μπορω να του φερθω ασχημα...ειναι διατεθειμενος να το αλλαξει σε καθε περιπτωση, μου το ειπε..
    Στραβες συμβαινουν σε ολους μας, δεν μπορω να τον "δωσω" δημοσια για κατι ατυχες...και ο αδερφος μου απο αυτον αγορασε αμαξι και ολα ηταν τελεια!!!
    Παντως αν δεν αλλαξει κατι προς το καλυτερο, θα το δωσω πισω...αλλωστε μια χαρα δεν πηρα απο τοτε που το αγορασα!

Προεπιλογή

βγάλε φωτό την άδεια και στείλτη, να σου τσεκάρω το νούμερο κινητήρα.
    ο αριθμος κινητηρα μου, ειναι ο ιδιος με αυτον που μου εστειλες!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη byzantinos : 3 Μέρες πρίν στις 01:21

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Λαστιχα για corsa d 1300 diesel
    Από τον/την Panos93gr στο forum Opel
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 4 Εβδομάδες πρίν, 06:10
  2. Δεν παιρνει μπροστα το corsa
    Από τον/την thodoris k στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-17, 22:47
  3. Δεν παιρνει μπροστα 1,3 cdti
    Από τον/την andreasgian στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-13, 20:06
  4. δεν παιρνει μπροστα...
    Από τον/την zizel στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-11, 05:43
  5. Δεν παιρνει μπροστα......
    Από τον/την Bictor στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-06, 23:23

Δικαιώματα - Επιλογές