If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 32

Προεπιλογή Ρουλεμάν σασμαν

Καλησπέρα παρέα

Αυτές τις μέρες άρχισε το οπελάκι μου να κάνει θόρυβο πάνω από τα 120χλμ.. ακούγονταν πολύ όταν είχα μέσα την 6η ταχύτητα. Ωχ λέω ρουλεμάν σαζμαν ή τροχού.. Τελικά ήταν σασμαν. Σύνολο για αλλαγή ολων των ρουλεμάν 500 ευρώ. +120 αν είναι αρπαγμενα και του διαφορικού. Τι να προσέξω? Αφού κατεβάζω σασμαν μήπως να αλλαξω κ τπτ άλλο.
    Τον είπα τον μάστορα να μου αλλάξει και ιμάντα χρονισμου 180 (με είπε κάθε 90000 χλμ αλλάζουμε). Πώς σας φαίνονται οι τιμές?

Προεπιλογή

Το corsa d έχει καδενα και όχι ιμάντα. Και αλλάζεται μόνο όταν αρχίσει να ακούγεται . Δεν χρειάζεται πριν
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsa sport 1.7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παρέα

Αυτές τις μέρες άρχισε το οπελάκι μου να κάνει θόρυβο πάνω από τα 120χλμ.. ακούγονταν πολύ όταν είχα μέσα την 6η ταχύτητα. Ωχ λέω ρουλεμάν σαζμαν ή τροχού.. Τελικά ήταν σασμαν. Σύνολο για αλλαγή ολων των ρουλεμάν 500 ευρώ. +120 αν είναι αρπαγμενα και του διαφορικού. Τι να προσέξω? Αφού κατεβάζω σασμαν μήπως να αλλαξω κ τπτ άλλο.
    Τον είπα τον μάστορα να μου αλλάξει και ιμάντα χρονισμου 180 (με είπε κάθε 90000 χλμ αλλάζουμε). Πώς σας φαίνονται οι τιμές?

Φίλε αφού σου έδωσε και τιμή για ανύπαρκτο ανταλλακτικό μάλλον πρέπει να κοιτάξεις και εσύ για κανένα άλλο συνεργείο....

Προεπιλογή

Ο φιλος αναφερεται μαλλον στον 1.7 diesel ο οποιος στα προηγουμενα μοντελα οπως το combo ενος φιλου (στο d δεν ειμαι σιγουρος) εχει ιμαντα χρονισμου. Μην τον μπερδεουμε τον ανθρωπο. Ας γραψει ακριβως τι μηχανη εχει. Για τις τιμες δεν ξερω. Ρωτα σε καποιον που επισκευαζει σασμαν να συγκρινεις.

Προεπιλογή

Πόσα χιλιόμετρα εχεις και θέλει σασμαν, έμεινε από βαλβολινες;
    Μήπως σε συμφέρει για μεταχειρισμένο παρά να φτιάξεις το δικό σου;

Προεπιλογή

Sorry παιδιά. A17DTS .Ιμάντα έχει.. 97000 χλμ έχει.. Δεν έμεινε από βαλβολινες.. Δεν πήγα σε άλλο συ
    να ρωτήσω.. Ο Ζάχος μου το σύστησε αυτό το συνεργείο.. Να πάρω μεταχειρισμένο και αν με βγάλει τπτ τρέχα γύρευε , αλλά είναι κι αυτό μι άποψη..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corsa sport 1.7 : 15-12-17 στις 18:21

Προεπιλογή

Z17DTR φοραω εγω...
    Ιμαντα χρονισμου καθε 140.000, εγω τον αλλαξα στης 130.000 και δεν ειχα θεμα καπου.
    Ποσα χιλιομετρα εχεις και επαθες κατι τετοιο φιλε?
    Εγω πλησιαζω τις 400.000 και ακομα δεν εχω θεμα στο σασμαν, ασε που το δικο μου με τα μαθηματα ταλαιπωρειτε πολυ περισσοτερο θα ελεγα.
    Σχολή Οδηγών ''ΓΡΗΓΟΡΗΣ''
    Εκπαιδευτικό Corsa D 1,7CDTi
    Dyno: 129,3BHP-297,7NM @ 4465rpm
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...
    MSN: ''EPIVITOR28@HOTMAIL.COM''

Προεπιλογή

Ζητώ συγνώμη νόμιζα ότι είχε καδενα.

Προεπιλογή

97000 εχω!! Μηπως λογω race chip να το επαθα? Και γενικα το παταω, παω συχνα 120-140! Μπορει και να ειναι ματι !
    Οπότε να την ακυρώσω την αλλαγη του ιμάντα! (ειναι σχεδον 6 χρονων το αμαξι!)

Προεπιλογή

Δες στο βιβλίο του αυτοκινήτου σου. Γράφει κάθε πότε θέλει αλλαγή. Αν είναι είτε στον προβλεπόμενο χρόνο η χιλιόμετρα τον αλλάζεις.

Προεπιλογή

Ο ιμάντας χρονισμού θέλει αλλαγή κάθε 150000 χλμ ή 6 χρόνια, εγώ τον άλλαξα στης 100000 χλμ αφού έκλεισε 6 χρόνια το αυτοκίνητο. Ο ιμάντας που έβγαλα δεν είχε τίποτα αλλά φοβήθηκα να τον κρατήσω πιο πολύ, ιμάντας χρονισμού είναι ρε παιδιά. Προσοχή μην βάλετε ιμάντα gates γιατί το δικό μου έβγαλε λίγο θόρυβο στο ριλαντί. Γρηγόρη τι μάρκα ιμάντα φοράς;

Προεπιλογή

Καλησπέρα παρέα

Γιώργο είναι σίγουρα ρουλεμάν στο σασμάν; Το σιγουρέψατε ή θα κατεβάσετε κανένα σασμάν και θα είναι σε κανένα τροχό; Δεν το αφήνεις λίγο καιρό για να σιγουρευτείτε.

Προεπιλογή

Μαπαμπη ποσο ο ιμαντας? Ναι σιγουρα! Το πηγε βολτα!

Προεπιλογή

Μαπαμπη ποσο ο ιμαντας? Ναι σιγουρα! Το πηγε βολτα!
    Σετ ιμάντας χρονισμού με τεντωτήρα 210 ευρουλάκια.

Προεπιλογή

Μπαμπη δεν θυμαμαι καθολου μαρκα ιμαντα να σου πω την αληθεια...
    Σχολή Οδηγών ''ΓΡΗΓΟΡΗΣ''
    Εκπαιδευτικό Corsa D 1,7CDTi
    Dyno: 129,3BHP-297,7NM @ 4465rpm
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...
    MSN: ''EPIVITOR28@HOTMAIL.COM''

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EPIVITOR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαμπη δεν θυμαμαι καθολου μαρκα ιμαντα να σου πω την αληθεια...
    O.K. φίλε.

Προεπιλογή

Τελικα παιδια ειναι μεσα στην εγγυηση ! 2+4! Τυχερος ειμαι! :P Με ειπαν πως αν εχουν μονο τα ρουλεμαν προβλημα τοτε θα μου αλλαξουν μονο αυτα! Αν εχει τπτ αλλο θα μου βαλουν καινουργιο σασμαν! Απο το νεο ετος θα γινει! Ακομη μια ερωτηση! Ειναι υποχρεωμενοι να μου δωσουν αμαξι οσο θα το επισκευαζουν ?

Προεπιλογή

Γιώργο τυχερός είσαι φίλε, έκανες τα σέρβις στην αντιπροσωπία, ή απλά το πήγες και λόγο που δεν έκλεισε 6 χρόνια το πέρασαν στην εγγύηση; Ιμάντα θα αλλάξεις;

Προεπιλογή

Πάλι καλα.
    Αμάξι δεν είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν αλλά αν το ζητήσεις και έχουν διαθέσιμο θα σου δώσουν
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Ναι εκει εκανα αλλα ειχα πει πως δεν θα ξαναπηγαινα επδ θα τελειωνε η εγγυηση! Τελικα τον ιμαντα θα τον αλλαξω στην αντιπροσωπια εκει που θα με κανουν και το σασμαν! 273! :O

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Βοήθεια για ρουλεμάν αμορτισέρ!!!
    Από τον/την spxavales στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-15, 23:26
  2. Corsa C Ρουλεμάν Συμπλέκτη
    Από τον/την nickolas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-13, 20:21
  3. Απορίες για ρουλεμάν
    Από τον/την madmax στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-11, 00:56
  4. Ρουλεμάν Μουαγιέ στα 68000?
    Από τον/την gt0 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-07, 01:35
  5. Αλλαγή Ρουλεμάν
    Από τον/την pliktrologos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-07, 10:26

Δικαιώματα - Επιλογές