If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 71

Προεπιλογή

Μπήκε και sprint booster v1. Οι πρώτες εντυπώσεις άριστες. Έχει μεταμορφωθεί το αμαξι. Σου δίνει την αίσθηση ότι οδηγείς μεγαλύτερο αμαξι. Ξύπνησε ο κινητήρας. Από κατανάλωση δεν έχω ακόμα δει αν υπάρχει αύξηση , το έχω πολύ λίγο καιρό . Εντυπωσιακή αλλαγή προς το καλύτερο. Αν κάποιος έχει sprint booster θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει πιθανότητα να κάνει κάποια ζημιά στον κινητήρα η όχι. Η κάτι να προσέξω.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Επίσης ήθελα να πω πως το booster αγοράστηκε από τον φίλο GEO-07. Ο οποίος μου έχει εξηγήσει τα πάντα για το booster άψογος κουβέντα μας , όπως πάντα βέβαια ο Γιώργος είναι πρόθυμος για ότι τον έχω χρειαστεί. Τον ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Πολύ καλή κίνηση Γιάννη. Έχω ακούσει κάνει τεράστια διαφορά.
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Προεπιλογή

τον καθρεφτη αν επιτρεπεται απο που τον αγορασες? ευχαριστω κ καλες γιορτες!

Προεπιλογή

Τον καθρέφτη τον αγόρασα μεταχειρισμένο από μέλος εδώ του φορουμ Nicdarta. Δουλεύει μια χαρά .

Προεπιλογή

Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas
    Επίσης ήθελα να πω πως το booster αγοράστηκε από τον φίλο GEO-07. Ο οποίος μου έχει εξηγήσει τα πάντα για το booster άψογος κουβέντα μας , όπως πάντα βέβαια ο Γιώργος είναι πρόθυμος για ότι τον έχω χρειαστεί. Τον ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ

Oπως μαρεσει εμενα να μου εξηγουν κατι, οχι οπως κανουν στα μαγαζια για σου πλασαρουν το Super ουαου δικο τους προιον, ετσι προσπαθω να κανω και εγω οσο μπορω και να ειναι αντικειμενικα αυτα που θα πω βεβαια!

Προεπιλογή

Πάντα σωστός και μετρημένος. Όπως και να έχει με έχεις βοηθήσει πολλές φορές και ευχαριστώ για αυτό

Προεπιλογή

Δεν θα εχεις προβλημα κανενα με το sprint, το εχω στις αδερφης μου το golf εδω και 110000km, απο το 2006. Δεν εβγαλε τιποτα που να ευθηνετε το sprint. Και ποιο ειναι το αστειο?? Οταν το αμαξι το πηρε η αδερφη μου απο εμενα, ειπα να το βγαλω να το πουλησω, οποτε το εβγαλα, και ερχετε την αλλη μερα η αδερφη μου και μου λεει το αμαξι κατι επαθε, δεν τραβαει οπως πριν...οποτε ξανα πανω!

Μερακλης και εσυ Γιαννη, κουκλι πρεπει να το εχεις, καμια φωτο να μας γκυκανεις???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 28-12-17 στις 10:22
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγινε ακομα
    -αλλαγη ηχειων εμπρος
    -τραβηγμα γραμμων και τοποθετηση ηχειων πισω
    -τοποθετηση μπαρας υποπλαισιου forge
    -τοποθετηση εξτρα φωτισμου στο πορτ μπακαζ
    -τοποθετηση εξτρα μπριζας στους πισω επιβατες
    -τοποθετηση προβολεων ομιχλης
    -τοποθετηση ηλεκτροχρωμικου εσωτερικου καθρεφτη
    -τοποθετηση καλλυματος στο καπο μηχανης (κετσε)
    -τοποθετηση φωτισμου στο ντουλαπακι του συνοδηγου
    Συγχαρητήρια για το μεράκι σου, κάποιες πληροφορίες για το κάλυμμα μηχανής που με ενδιαφέρει για το δικό μου; Ευχαριστώ.

Προεπιλογή

Για το κάλυμμα το βρήκα μεταχειρισμένο από diesel είναι γιατί στην βενζίνη απ όσο ξέρω δεν έμπαινε. Το έβαλα για προστασία και για τον ήχο. Για το δεύτερο δεν κάνει πολλά πράγματα.

Προεπιλογή

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
    Επειδή βρίσκομαι και εγώ σε αναζήτηση προσθήκης φωτισμού ιδίως για τους πίσω, θα μπορούσες να βάλεις καμία φωτογραφία με τα δικά σου, η έστω μια όσο μπορείς αναλυτική περιγραφή του τι έβαλες και που.
    Ευχαριστώ πολύ

Προεπιλογή

Ήρθε η ώρα για μπαταρία μετά από 6 χρόνια με γνήσια μπαταρία της οπελ. Έχετε καμιά πρόταση? 60ah 510 cca

Προεπιλογή

Έβαλα τελικά bosch s5 με 61ah και 600cca. Κόστισε 70€. Όλα καλά . Στο τεστ που έγινε πριν μπει επάνω έγραψε 12.63 νομίζω καλά είναι. Όσο για την επιλογή της μπαταρίας θα φανεί στην πορεία αν ήταν σωστή η όχι.

Προεπιλογή

Και εγώ αυτή έχω Γιάννη!
    Πραγματικά έχει τεράστια αντοχή στην εκφόρτηση και ιδανική για μικρές διαδρομές.
    Την έχω από τον Σεπτέμβριο του 16.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη opel astra j 2011 : 10-01-18 στις 16:54

Προεπιλογή

Κωνσταντίνε ελπίζω και εγώ να βγει καλή. Η προηγούμενη που ήταν gm opel κράτησε 5.5 χρόνια. Και εγώ από κριτικές που έχω διαβάσει πιστεύω να βγει αξιόπιστη. Θα δούμε. Εδώ να πω πως στην οπελ που ρώτησα η 60ah είχε 110€ σαν ανταλλακτικό. Δεν ρώτησα και για εργασία.

Προεπιλογή

Με καθημερινη χρηση στα 4 χρονια θα σου βγαλει, τοσο μου βγαλανε εμενα 2 s3 που ειχα σε 2 διαφορετικα αμαξια, και οι 2, 4 χρονια ακριβως, και τα φτησανε στα κρυα, χειμωνα. Τωρα αν τις εξελιξανε καθολου σε σχεση με παλαιοτερες....
    Την μια απο τις 2 την εχω κρατησει και την φορτιζω καθε μηνα, και κραταει ακομα για 1-2 μιζαρισματα, αν χρειαστω, και την περνω και μαζι μου σε κανα ...βραδινο ψισιμο για φωτισμο.
    Αν χρειαστω στο corsa, θα ξαναγυρισω και εγω σε bosch, ηταν η μονη απο 2-3 που δοκιμασα που δεν σε αφηνει μπαμ και εξω, δηλαδη με καλωδια ξαναβαζεις μπρος. Energizer και banner μπαμ και εξω ουτε με καλωδια δεν επερναν μπροστα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 11-01-18 στις 00:10
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Εγώ στην οικογένεια πάντα bosch έβαζα.
    Το astra μου είναι τo 4ο αυτοκίνητο που βάζω bosch.
    Έχω δοκιμάσει και s3 και s4 και s5.

Προεπιλογή

Αψογος ο φιλος Γιαννης! Ωραιες και λειτουργικες αναβαθμισεις στον corsaro! Βαλε και καμια φωτο να το θαυμασουμε...
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αψογος ο φιλος Γιαννης! Ωραιες και λειτουργικες αναβαθμισεις στον corsaro! Βαλε και καμια φωτο να το θαυμασουμε...
    Ευχαριστώ Αντρέα. Έχω πάρει πολύ βοήθεια και πολλές ιδέες εδώ από τα παιδιά. Εσύ τι κάνεις? Όλα καλά? Καιρό είχαμε να σε δούμε. Καλώς όρισες.

Προεπιλογή

Καλα ειμαι Γιαννη.Υγεια να εχουμε φιλε και ολα τα αλλα γινονται!Η αληθεια ειναι μου ελειψε αυτη η παρεα εδω μεσα,χαιρομαι που γυρισα...
    Driving is my escape ! ! !

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-18, 23:29
  2. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ - FACELIFT ΑΠΟ D ΑΠΟ 2009 ΣΕ 2011 Ή ΣΕ "CORSA Ε"
    Από τον/την Valiakuta στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 10:04
  3. Πιρακια σε 1.2xep
    Από τον/την i.karampelas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-17, 18:55
  4. Ανακοίνωση σχετικά με τον "δίφατσο" ή αλλιώς "TwoFace" ή αλλιώς "Disturbed"
    Από τον/την ASCONAN στο forum Κανόνες Χρήσης / Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-14, 00:17
  5. Corsa C 1.2 Easytronic έβγαλε "F" και πέθανε αλλά
    Από τον/την megahurts στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-09, 13:58

Δικαιώματα - Επιλογές