If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 169 από 169

Προεπιλογή

GID, ποιο ευκολη διαδικασια απο το να αλλαξεις καντραν, με το καντραν πρεπει να αλλαξεις και τον λεβιε των υαλοκαθαρηστιρων, με την Gid αναβαθμιζεται και το εσωτερικο.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Τα παράθυρα λειτουργούν μια χαρά πλέον. Ευχαριστώ πολύ τον Νίκο (Karaman) για την βοήθεια του.
    Με το ευκαιρία θέλω να ευχαριστήσω και τον Χρήστο (koumparos) για βοήθεια που μου0πρόσφερε σε ένα μικρό θέμα που είχα με το mondeo.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Τι προβλημα ειχες με το mondeo Γιαννης??? Μην μου πεις οτι σου κραταει ρελαντι???!!!!
    Ο κουμπαρος μου εχει τρελαθει με μικροθεματακια, ενας αλλος φιλος, το εχει για πουλημα στο car, μηδεν ενδιαφερον, οσο καλο αμαξι και να ειναι...

Προεπιλογή

Νίκο όχι δεν έχει κανένα μηχανικό πρόβλημα. Ήθελα μια ρύθμιση στα φώτα . Κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα. Πες του φίλου σου να γραφτεί στο Ford Club. Θα βρει απαντήσεις σε προβλήματα που έχει.

Προεπιλογή

Το πρόβλημα στην πώληση τους έρχεται από τα κυβικά τους. 1800. Και οι εποχές έχουν αλλάξει δραματικά
    Αλλιώς είναι πολύ τίμιο αμαξι

Προεπιλογή

Και Νίκο αν μένει κοντά στην Θεσσαλονίκη να του πω αν θέλει συνεργειο που είναι καλό και οικονομικό με άνθρωπο που δούλευε 20 χρόνια στην αντιπροσωπία

Προεπιλογή

Και τα 2 εχουν αεριο πανω, μαλιστα του φιλου μου φοραει 2η μηχανη πανω με λιγοτερα απο 20000km, μεγαλη ιστορια, με ενα τρακαρισμενο 1 χρονων που το ειχε αγορασει να το κανει, και με τα χρονια τον εποιασε η κριση και δεν συμφερε να επισκευαστει.
    Του κουμπαρου μου κοντευει τις 280000km, τα μισα και λιγοτερα με αεριο, το εχει κανει αποσβεση το αεριο και ευτηχως που το εβαλε και απο τοτε κανει χιλιομετρα χωρις να το σκεφτεται, καταναλωση λες και εχει corsa 13αρι ντιζελακι, καιει τα ιδια με εμενα!!!! ...αλλα τα μικροθεματακια που τον εβγαλε σε κανα 2 που το παει τον λεγανε ''θεωριες συνομοσιας'' και στο τελος ηταν ψιλοπραγματα που κανενας δεν πηγε ο νους του. Πχ το αμαξι ρεταριζε τρελα, και εκαιγε και βενζινη μαζι με το αεριο, και του λεγανε για εδρες και βαλβιδες, και τελικα ηταν χαλασμενος ο ρυθμιστης πιεσης βενζινης και κατουρουσε βενζινη μεσα στην εισαγωγη, και ο αλλος του ελεγε επισκευη κεφαλαρι. Καλο αμαξακι, τοτε ηταν ενδιαμεσα σε αυτο και το passat, εποχες που επερνε ο κοσμος κυβικα, διαλεξε το mondeo, σαφως ποιο διαχρονικο εξωτερικα με το passat. Γενικα του εβγαλε μερικα προβληματακια, τον αφησε 2 φορες στο δρομο απο αντλια βενζινης πριν βαλει αεριο, εκει πονανε τα μοντεο, και εχει θεμα με τα ηλεκτρονικα, δηλαδη δεν κλειδωνει, παραθυρα και τετοια.

Συγνωμη για το offtopic.

Προεπιλογή

Νίκο το mondeo δυστυχώς δεν παίρνει αεριο. Ο κινητήρας του βγάζει πρόβλημα σχετικά σύντομα. Το έχω ψάξει για να βάλω. 3 γνωστούς-φίλους που έχω σε διαφορετικές αντιπροσωπίες όλοι μου έχουν πει να μην βάλω. Δυστυχως.

Προεπιλογή

Ναι το ξέρω ότι δεν σηκώνει, έτσι λέγανε και στον κουμπάρο μου όταν ήθελε να το περάσει, επειδή οι εκκεντροφοροι πατάνε σε μηχανικά μη ρυθμιζόμενα καπελωτα, δηλαδή για να ρυθμίσεις βαλβίδες βγάζεις τα καπελωτα και τα πας σε τόρνο, αυτή είναι η διαδικασία. Οστωσω ο κουμπάρος μου τότε επέλεξε να το κάνει αέριο, γιατί δεν το κυκλοφορούσε, οπότε μετά ξενιασε. Το μοτέρ του σαν μοτέρ είναι σκυλί, μέχρι στιγμής αυτά που έχει βγάλει είναι άσχετα με το αέριο. Του φίλου μου δε από την άλλη μεριά, χτύπησε ή βαλβίδες ή μπιέλα, στις 300000km αλλά δεν ασχολήθηκε, είχε άλλο μοτέρ στην άκρη και το πέταξε πάνω.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-18, 22:29
  2. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ - FACELIFT ΑΠΟ D ΑΠΟ 2009 ΣΕ 2011 Ή ΣΕ "CORSA Ε"
    Από τον/την Valiakuta στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 09:04
  3. Πιρακια σε 1.2xep
    Από τον/την i.karampelas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-17, 17:55
  4. Ανακοίνωση σχετικά με τον "δίφατσο" ή αλλιώς "TwoFace" ή αλλιώς "Disturbed"
    Από τον/την ASCONAN στο forum Κανόνες Χρήσης / Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-14, 23:17
  5. Corsa C 1.2 Easytronic έβγαλε "F" και πέθανε αλλά
    Από τον/την megahurts στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-09, 12:58

Δικαιώματα - Επιλογές