If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Προεπιλογή

Λίγα λίγα μας τα λες. Αν περνάνε λάδια αυτό πρέπει να βρεις και να φτιάξεις πρώτα πριν αλλάξεις λ αλλιώς για πέταμα θα γίνουν και οι καινούργιοι και επίσης θα τα τινάξει και ο καταλύτης αν δεν έχει ήδη σοβαρή ζημιά από το λάδι. Αλλά το ερώτημά μου είναι, έκατσαν και έβγαλαν κάποιο λ να δουν ότι έχει καμμένο λάδι πάνω του; Πως το διαπίστωσαν; Πτώση στάθμης στο λάδι παρατηρείς ή δε το παρακολουθείς (που θα έπρεπε τακτικά); Πάντως έχει θεματάκια το αμάξι, αυτό με τα ηλεκτρικά μπορεί να συνδέεται και με τις βλάβες που βλέπεις και τελικά αλλού να είναι το πρόβλημα και όχι οι λ αλλά να εκδηλώνεται το πρόβλημα στους λ. Προς το παρόν νομίζω άσε τους λ, προτρέχουν άλλα να λυθούν. Πάντως έχεις λίγα χιλιόμετρα για τέτοιες βλάβες, καινούργιο το πήρες;

Προεπιλογή

Αλλο εγινε κ ειναι κλασσικο στα xep. Ξερναει λαδι κ εχει γεμισει η πλεξουδα κ οι λαμδα
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Καλημέρα και πάλι! Όχι δεν πέφτει η στάθμη των λαδιών! Λόγω εργασίας το πήγε ο πατέρας μου! Από ότι μου είπε εβγάλε ένα κλιψάκι και είδε ότι έχουνε πάρει λάδι! Δεν γνωρίζω από παιδιά από αυτοκίνητα, συγχωρέστε με! Το αυτοκίνητο καινούργιο το είχα πάρει! Το έχω 10 χρόνια τώρα!

Προεπιλογή

Αμα φτασει απ αυτη τη διαρροη να πεφτει η σταθμη των λαδιων θα κολυμπανε ολα...ανεβασε 2-3 φωτο απ τον χωρο του κινητηρα
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Εδώ είναι φωτογραφίες από τον κινητήρα!
    https://www.dropbox.com/sh/5cq6pc1ri...wisqX3Sra?dl=0

Πρώτα κοιτάω να λυθεί το πρόβλημα με το καλοριφέρ και τις ενδείξεις! Μετά θα δω που θα αλλάξω τους λάμδα!

Προεπιλογή

Καθάρισε λίγο τη μηχανή σου , να δείς απο που έχεις διαρροές.
    Ο αισθητήρας πίεσης λαδιού είναι συχνό φαινόμενο στα Corsa , περίπου 15 ευρώ γνήσιος.
    Τώρα για τους αισθητηρες λάμδα δύσκολο είναι να έχουν καεί και οι 2 μαζί.
    Πές να σου πουν ακριβώς το κωδικό βλάβης και ποιός είναι συγκεκριμένα, το εμφανίζει το διαγνωστικό.
    Εργασία το πολύ 50 ευρώ να σου πάρουν , τους αλλάζεις και μόνος σου που λέει ο λόγος, βίδωμα - ξεβίδωμα.
    Σε εμπορίου αισθητηρες λάμδα μπορείς να κοιτάξεις σε Bosch .
    Eίναι κοροιδία 800 ευρω σε τέτοιες εποχές για 2 αισθητήρες λάμδα

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. 2ος αισθητήρας λάμδα προβλημα
    Από τον/την avalanche3 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-16, 14:45
  2. Αισθητήρας λάμδα!
    Από τον/την VAUXHALL! στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-16, 22:32
  3. πρόβλημα με αισθητήρες σε corsa B 1000cc
    Από τον/την papg στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-10, 21:57
  4. Αισθητήρες αεροσάκων Corsa D
    Από τον/την PiNiOn στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-10, 17:54
  5. Aισθητήρας λάμδα
    Από τον/την teoarg στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-06, 01:40

Δικαιώματα - Επιλογές