If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 301 έως 320 από 326

Θέμα: Μπαταρία

Προεπιλογή

Και γιατί δεν βγάζεις την μπαταρία, να την φορτίσης στο σπίτι σου?

Προεπιλογή

Λέει να βάλεις το αρνητικό στο σασί? Εγώ το βάζω κατευθείαν στον αρνητικό πόλο.

Ίσως σε βολεύει να την φορτησεις εκτός. Το να βγει η μπαταρία δεν είναι κάτι δύσκολο. Αν όμως δεν πιάνουν τα χέρια σου, πες σε κάποιον φίλο σού να σε βοηθήσει.

Πάντως αν έχεις χρόνο, μπορείς να το συνδυάσεις με κάποια άλλη εργασία εξωτερικού χώρου. Αλλά τώρα λόγω καραντίνας δύσκολα...

Προεπιλογή

Είχα την εντύπωση ότι στα νέα αυτοκίνητα με τόσα ηλεκτρονικα καλό είναι να μη βγαίνει η μπαταρία. Αν θυμάμαι καλά το είχα δει κι εδώ γραμμένο αυτό. Κάνω λάθος. Αν είναι έτσι τη βγάζω κι αφού τη φορτίσω την αφήνω σπίτι μιας κι έχουμε και 2ο αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέει να βάλεις το αρνητικό στο σασί? Εγώ το βάζω κατευθείαν στον αρνητικό πόλο.

Ίσως σε βολεύει να την φορτησεις εκτός. Το να βγει η μπαταρία δεν είναι κάτι δύσκολο. Αν όμως δεν πιάνουν τα χέρια σου, πες σε κάποιον φίλο σού να σε βοηθήσει.

Πάντως αν έχεις χρόνο, μπορείς να το συνδυάσεις με κάποια άλλη εργασία εξωτερικού χώρου. Αλλά τώρα λόγω καραντίνας δύσκολα...
    Έτσι λέει και έβαλα το αρνητικό στο σασί και ξεκίνησε. Από 12.7 έχει φτάσει στο 13.6 αλλά θα τη συνεχίσω αυριο

Προεπιλογή

Στα δικά μας μόνο τα παράθυρα θέλουν σετάρισμα... Εάν δεν κάνω λάθος.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα δικά μας μόνο τα παράθυρα θέλουν σετάρισμα... Εάν δεν κάνω λάθος.
    Τι είδους σεταρισμα μπορεί να χρειάζονται τα παράθυρα; :-o

Προεπιλογή

Από manual:

Εάν τα παράθυρα δεν μπορούν να
    κλείσουν αυτόματα (π.χ. ύστερα από
    αποσύνδεση της μπαταρίας του οχή‐
    ματος), εμφανίζεται ένα προειδοποιη‐
    τικό μήνυμα ή ένας κωδικός προειδο‐
    ποίησης στο κέντρο πληροφοριών
    οδηγού.

Ενεργοποιήστε το ηλεκτρονικό σύ‐
    στημα παραθύρων ως εξής:
    1. Κλείστε τις πόρτες.
    2. Ανοίξτε το διακόπτη ανάφλεξης.
    3. Τραβήξτε το διακόπτη μέχρι το
    παράθυρο να κλείσει και συνεχί‐
    στε να τον τραβάτε επί
    2 δευτερόλεπτα ακόμη.
    4. Επαναλάβετε τη διαδικασία για
    κάθε παράθυρο

Προεπιλογή

και εγω πανω στο αμαξι την φορτιζω μεσα στο γκαραζ .
    οταν βγει μετα θελει οντως την διαδικασια με τα παραθυρα αλλα δεν ειναι τιποτα ,σου λεει ακριβως τι να κανεις.

12,7 ειναι λιγα . λογικα την εχει ρουφηξει ο συναγερμος τοσες μερες ακινητο.

Προεπιλογή

Ρε παιδιά αν το μόνο θέμα έτσι και τη βγάλω είναι το σεταρισμα των παραθύρων όπως μάλιστα το περιέγραψε ο φίλος παραπάνω καλύτερα να τη βγάλω μόνιμα. Έχουμε το μικρό για σούπερ και ότι άλλο χρειαστεί οπότε και να βγει μόνιμα η μπαταρία από το άστρα δε θα πάθει κάτι, σωστά;

Προεπιλογή

Το εβγαλα χθες το βραδυ και σημερα το μεσημερι ειπα να το βαλω για λιγο να δω πως πηγε μετα απο 1 ωρα και ηταν στο full. Το πηγα μια βολτα, τελεια, με τη μια επιασε το Start Stop, οποτε ολα καλα. Θα το σκεφτω αν ειναι να βγαλω εντελως την μπαταρια και να την ανεβασω πανω αλλα κωλυομαι στο να μενει χωρις συναγερμο το αυτοκινητο .

Προεπιλογή

μην το αφησεις χωρις μπαταρια και χωρις συναγερμο . μια στο τοσο να την φορτιζεις και θα ειναι κομπλε.

Προεπιλογή

Tip

Μιας και δεν το χρησιμοποιείς συχνα, πάρε τα απαραίτητα πράγματά σου από το αυτοκίνητο, ώστε να μην χρειάζεται να το ανοίγεις-κλείνεις άσκοπα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην το αφησεις χωρις μπαταρια και χωρις συναγερμο . μια στο τοσο να την φορτιζεις και θα ειναι κομπλε.
    θα το αφησω ετσι για μια βδομαδα και μετα θα το βγαλω μια βολτα να δω αν λειτουργει το Start Stop και θα βαλω πανω τον φορτιστη να δω τι παιζει μετα απο μια βδομαδα ακινησιας. Αν δω να εχει πεσει πολυ παλι μαλλον τον εχει πιει η μπαταρια ε?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tip

Μιας και δεν το χρησιμοποιείς συχνα, πάρε τα απαραίτητα πράγματά σου από το αυτοκίνητο, ώστε να μην χρειάζεται να το ανοίγεις-κλείνεις άσκοπα
    Τα εχω παρει ολα τα απαραιτητα και το αυτοκινητο ολον αυτον τον καιρο περαν του οσες φορες κινηθηκε δεν ειχε αλλα βαλε-βγαλε συναγερμο. Θα δω πως θα παει τωρα που φορτισε φουλ

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλησπέρα στην παρέα. Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους σας.Σημερα το E-SHOP έχει προσφορά ημέρας φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου. Από 37 στα 29€. Δεν είναι και κάποια τρομερή έκπτωση αλλά εάν κάποιος φίλος θέλει ας ρίξει ρίξει μια ματιά.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα. Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους σας.Σημερα το E-SHOP έχει προσφορά ημέρας φορτιστή μπαταρίας αυτοκινήτου. Από 37 στα 29€. Δεν είναι και κάποια τρομερή έκπτωση αλλά εάν κάποιος φίλος θέλει ας ρίξει ρίξει μια ματιά.
    Αυτον ακριβως πηρα κι εγω πριν κανα μηνα και ηδη τον εχω χρησιμοποιησει κι εκανε μια χαρα δουλεια.

Προεπιλογή

επισης εχει το ιδιο καταστημα προσφορα crazy sundays τον ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ EINHELL CE-BC 6 M 1002235
    στα 39,9 €

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Καντε και μια αναζητηση στις αξιολογησεις των προιοντων μεσω skroutz...δεν λενε και τα καλυτερα για τους einhell...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Ο δικός μου ο φορτιστής einhell είναι τον έχω 5-6 χρόνια εχω φορτίσει μηχανάκια αυτοκίνητα μέχρι και βάρκα! Δεν έχω κανένα παράπονο!!!
    Αυτός εδώ είναι: http://www.lasercutting.gr/einhell-b...mpataries-gel)

Προεπιλογή

Εβαλα ενα οργανακι στον αναπτηρα να παρακολουθω την ταση της μπαταριας γιατι συνηθως μετα απο ωρες ακινησιας μου αναβει το λαμπακι που εχω για το dpf, δηλαδη αναβουν οι θερμενομενοι καθρευτες και το πισω τζαμι, και σβηνουν μεσα σε 2-3 λεπτα πορειας, λοιπον παρατηρησα οτι το κανει γιατι βλεπει χαμηλη ταση μπαταριας και δινει φορτια για να την φορτισει??? Αλλιως δεν εξηγειται.
    Το πρωι η ταση ειναι στα 11,9 με 12,1 με το που παρει μπρος ειναι στα 11 και ανεβαινει μεχρι και 14,7 μονο προχτες ειδα και 15-15,1 δεν ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικα αυτα τα νουμερα, αλλα το ριχνω στην μπαταρια που ειναι στα τελευταια της, παντως περνει μπροστα κανονικα χωρις κανενα ζορι, και για αυτο ισως την λυπαμαι να την αλλαξω, αν μου εκανε ζορια θα την αλλαζα, και το start stop εχει σταματησει να δουλευει.

Προεπιλογή

Με το που βάζεις μπροστα, πρεπει η ταση να πηγαινει στο 14,5 για 30 δευτερα. Αν ναι, θεωρειται ιδανικη κατάσταση για το δυναμο. Αν οχι, το alternator αρχιζει και χανει την "δύναμη" του.

Σελίδα 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 614151617 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Έμεινα από μπαταρία.
    Από τον/την capthookb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-13, 13:39
  2. Μπαταρία !!!
    Από τον/την pipinos1976 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 220
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-12, 13:50
  3. Μπαταρία για Corsa D..
    Από τον/την Foxhound71 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-12, 02:48
  4. Πρόβλημα Με την Μπαταρία
    Από τον/την GeorgeGTC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-11, 13:19
  5. Μπαταρία
    Από τον/την mario στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-09, 21:40

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές