If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 98 από 98

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Them.G Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι καν πως λέγονται, αν έχω κρατήσει το κουτί θα σ' ενημερώσω. Το καπάκι έκλεισε με πατέντα, κόπηκε ένας κύκλος στο πίσω μέρος της λάμπας και ίσα που βγαίνει έξω το ανεμιστηράκι. Εφάρμοσε καλά και στεγανοποιήθηκε ο κύκλος ανάμεσα στο πλαστικό και στο ανεμιστηράκι με ειδική κόλλα.
    φιλε μου θα σε μαλωσω, αν διαβαζες ολο το θεμα, θα εβλεπες πως εχω δοκιμασει ακριβως τις ιδιες. Δες στην 2η σελιδα.

Προεπιλογή

Μα το έχω διαβάσει όλο δες γραφω και πιο πάνω για σένα , είδα ότι τα έχεις δοκιμάσει καθώς και τη τελική επιλογή σου, σου έχω στείλει και pm από εχθες

To post που παραθέτεις είναι από άλλο παλικάρι που δεν μας είπε ακριβώς ποια δοκίμασε καθώς του έβγαλε και σφάλμα..

Απλά είμαι στο τσακ να τις πάρω, θα έχω κάποιο πρόβλημα? Δεν έχω καν υπολογιστή ταξιδιού για σφάλματα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη boltsis : 07-02-19 στις 22:52

Προεπιλογή

Λοιπόν έβαλα τις nighteye H7 https://www.skroutz.gr/s/16888717/Ni...-24V-2τμχ.html στο meriva μου!! Τα ρύθμισα μόνος μου προς το παρόν διότι από πριν ήτανε πολύ χαμηλά.Τα φώτα είναι τρομερά, είναι σαφώς πιο δυνατά από πριν και φωτίζουν πιο μακριά, μιλάμε για μεγάλη αλλαγή!!Βγήκαμε έξω για δοκιμή και παρόλο που κάποιες φορές τα είχα πιο ψηλά δεν ενοχλούσε κανέναν από τους απέναντι ερχόμενους. Κουμπωσανε χωρίς μετατροπές και δεν έκοψα κάποιο καπάκι.
    Το μόνο μείον είναι όταν ανάβω τη μεγάλη σκάλα δε βλέπεις έντονη τη διαφορά όπως ήτανε πριν με τα αλογόνου. Θέλω να αλλάξω τις λάμπες της μεγάλης σκάλας, θέλω να είναι λίγο πιο δυνατό και να μην είναι κίτρινο όπως της μάνας του. Σε καμία περίπτωση μην είναι πιο αδύναμα. Έχετε να προτείνετε κάτι σε αλογόνου?

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Σφαλμα βγαζουν;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Όχι φίλε μου κανένα πρόβλημα!Τα φώτα είναι απίστευτα, όπως φωτίζανε πρίν απλά το φως ειναι πιο δυνατό και βλέπεις πιο μακριά, δεν άλλαξε καθόλου η δέσμη τους?Να θυμηθώ να τραβήξω φωτό το βράδυ και να την ανεβάσω αν μπορέσω..Κάθεσαι γονατιστός στα 2 μέτρα μπροστά και δε σε τυφλώνουνε τα φώτα σε καμία περίπτωση!

Λάμπες H1 θέλω να βρω τώρα!!Σκέφτομαι να βάλω και εκει LED αλλά δε ξέρω αν θα είναι εντάξει.Εν τω μεταξύ βλέπω LED Η1 που δεν έχουνε ανεμιστηράκι η ψύκτρα, μήπως θα λαμπαδιάσει το φανάρι?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη boltsis : 21-03-19 στις 10:35

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο boltsis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν έβαλα τις nighteye H7 https://www.skroutz.gr/s/16888717/Ni...-24V-2τμχ.html στο meriva μου!! Τα ρύθμισα μόνος μου προς το παρόν διότι από πριν ήτανε πολύ χαμηλά.Τα φώτα είναι τρομερά, είναι σαφώς πιο δυνατά από πριν και φωτίζουν πιο μακριά, μιλάμε για μεγάλη αλλαγή!!Βγήκαμε έξω για δοκιμή και παρόλο που κάποιες φορές τα είχα πιο ψηλά δεν ενοχλούσε κανέναν από τους απέναντι ερχόμενους. Κουμπωσανε χωρίς μετατροπές και δεν έκοψα κάποιο καπάκι.
    Το μόνο μείον είναι όταν ανάβω τη μεγάλη σκάλα δε βλέπεις έντονη τη διαφορά όπως ήτανε πριν με τα αλογόνου. Θέλω να αλλάξω τις λάμπες της μεγάλης σκάλας, θέλω να είναι λίγο πιο δυνατό και να μην είναι κίτρινο όπως της μάνας του. Σε καμία περίπτωση μην είναι πιο αδύναμα. Έχετε να προτείνετε κάτι σε αλογόνου?
    Καλοριζικες φιλε μου. Οι συγκεκριμένες λάμπες εχουν ενα καλό, δεν εχουν ανεμιστηρακι, οποτε ειναι πιο κοντες και δεν παραγουν θορυβο. Αφου σου ταιριαζαν με το αποτελεσμα εισαι μια χαρα.
    Απλά να προσθεσω για το νημα (επειδη ειναι για ASTRA K) ειναι ο ιδιος τυπος που δοκιμασα στο δικά μου ASTRA και δεν ενθουσιαστηκα με το αποτέλεσμα, ακομα και η ενταση ειναι ελαχιστα πιο χαμηλή απο οτι με τις λάμπες αλογονου. Χωρια οτι δεν εκλεινε το καπακι και φυσικά το σημα για καμένη λαμπα λόγο CANBUS.

Προεπιλογή

Ευχαριστώ φίλε μου, νομίζω εσένα αν δε κάνω λάθος είχες πει ότι είναι με προτζέκτορας-φακο το φανάρι σου ενώ εμένα είναι με ομπρελάκι, ίσως γι αυτό εμένα έχει καλύτερα αποτελέσματα!

Ποια η άποψη σου για τη μεγάλη σκάλα Η1, ποια να βάλω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη boltsis : 21-03-19 στις 23:54

Προεπιλογή

Από την εμπειρία μου, κάτι μου λέει ότι θα στραβώνεις κόσμο αλλά εσύ ξέρεις.
    Βάλε και καμιά φωτογραφία άμα έχεις που να είσαι σε απόσταση πίσω από κάποιο αυτοκίνητο να δούμε το αποτέλεσμα

Προεπιλογή

Ευχαριστώ φίλε μου, νομίζω εσένα αν δε κάνω λάθος είχες πει ότι είναι με προτζέκτορας-φακο το φανάρι σου ενώ εμένα είναι με ομπρελάκι, ίσως γι αυτό εμένα έχει καλύτερα αποτελέσματα!

Ποια η άποψη σου για τη μεγάλη σκάλα Η1, ποια να βάλω?
    Ναι σωστα μιλησαμε μαζι και με μυνηματα. Ειναι διαφορετικά τα φαναρια.
    Οσο για Η1 πραγματικά δεν εχω ιδεα, μιας και σε Η1 εχω ασχοληθει μονο με ΧΕΝΟΝ. Αφου εισαι ευχαριστημενος απο τις nighteye γιατι δεν βαζεις (αν υπάρχουν) αντιστοιχες;

Προεπιλογή

Ναι υπάρχουνε αλλά μπροστά δεν έχει ούτε προτζέκτορα ούτε ομπρελάκι και δε ξέρω πως θα φωτίζει.Επίσης αν χωράει με το καπάκι που έχει διότι είναι σε άλλο σημείο!

Κοιτάω και για Philips extreme vision η αντίστοιχες Osram...

Προεπιλογή

Ναι υπάρχουνε αλλά μπροστά δεν έχει ούτε προτζέκτορα ούτε ομπρελάκι και δε ξέρω πως θα φωτίζει.Επίσης αν χωράει με το καπάκι που έχει διότι είναι σε άλλο σημείο!

Κοιτάω και για Philips extreme vision η αντίστοιχες Osram...
    Α, ψαχνεις αλογονου που να δωσουν κατι παραπανω και να ειναι πιο κοντα στο λευκο των LED
    Και τις 2 που αναφερεις OSRAM night breaker, PHILIPS Extreme VIsion, τις εχω δοκιμασει. Ακου τι συμβαίνει:
    ΕΙναι πιο δυνατες (μην περιμένεις θαυματα) ειναι λιγο πιο λευκες στο φως, όμως καιγονται πιο γρηγορα. Έχε το στα υπόψη σου. Βεβαια εσύ θα τις βαλεις στα "μεγάλα" φωτο οποτε δεν θα δουλευουν πολύ. Στα μεσαια φωτα που τις εχω βαλει με 35000χλμ το έτος μου εβγαζαν 1 έτος περιπου.

Προεπιλογή

Α ήθελα να σε ρωτήσω αν τις έχεις δοκιμάσει, πολύ ωραία! Ποια σου άρεσε πιο πολύ, είναι κάποια λάμπα πιο δυνατή η πιο λευκή?

Προεπιλογή

Α ήθελα να σε ρωτήσω αν τις έχεις δοκιμάσει, πολύ ωραία! Ποια σου άρεσε πιο πολύ, είναι κάποια λάμπα πιο δυνατή η πιο λευκή?
    Ουσιαστικες διαφορες δεν εχουν και οι δοκιμες εγιναν σε λαμπα Η7 με φαναρι που ειχε προτζεκτορα
    Πιο λευκη ειναι η Philips αλλα ελάχιστα, πιο δυνατη μου φάνηκε η OSRAM την οποια και ειχα για ενα χρονο μεχρι που καήκε η μία και αποφασια να παω σε ΧΕΝΟΝ.

Προεπιλογή

Μιας και για το opel astra K προτάθηκε οτι το Hylux Asic 35w δεν βγαζει σφαλμα και με Yeaky λαμπες πιστευω θα κανω μια καλη αναβάθμιση στα φωτα, να μείνω σε αυτήν την επιλογη η να παω σε κατι αλλο?

Προεπιλογή

Εγω παντως που τα φοράω ειμαι ευχαριστημένος. Αν θελεις να δοκιμασεις κατι άλλο, καλό θα ηταν γιατι η τεχνολογια εξελίσσεται, μπορει να εχει βγει λαμπα LED που να αποδιδει σωστα και δυνατά.

Προεπιλογή

Για led δεν ξερω κανενα που να μημ βγαζει αρχικα σφάλμα, για ξενον μου πρότειναν αυτα που εχεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas_s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για led δεν ξερω κανενα που να μημ βγαζει αρχικα σφάλμα, για ξενον μου πρότειναν αυτα που εχεις.
    Σε εμενα λειτουργουν αψογα. Ειμαι ευχαριστημένος.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμενα λειτουργουν αψογα. Ειμαι ευχαριστημένος.
    Μια χαρουλα τοτε, σε led μου είπαν για τις LED PHILIPS H7 X-tremeUltinon αλλα ιδεεα δεν εχω για το αποτελεσμα τους και το κακο είναι οτι η τιμη τους δεν ειναι για πειράματα αχαχαχαχ

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

1. Βοήθεια για αλλαγή λάμπες ομίχλης opel corsa c twinport 2004
    Από τον/την mastoras007 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 19:23
  2. Αλλαγή στις λάμπες του εμπρος φαναριού σε corsa c
    Από τον/την nosmpos στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 07:38
  3. Αλλαγή ανάρτησης IDS+... αξίζει;;;;
    Από τον/την mixalakis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-15, 20:24
  4. Αλλαγή λάμπας όπισθεν στο Astra J - πως?
    Από τον/την PASTOS CHRISTOS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-12, 13:34
  5. Αξίζει το
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-12, 13:36

Δικαιώματα - Επιλογές