If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 104

Προεπιλογή

Σε ευχαριστω για την απαντηση, αν μπορεσεις ανεβασε μια στιγμη μια φωτο. Σαν αποχρωση ειναι σαν εργοστασιο;
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Γιωργο πολυ καλη η ιδεα σου. Δεν το βιαζομαι θελω να εχω μια εικονα πριν προχωρησω σε τοποθετηση. Σε ευχαριστω παντως.(μακαρι αυτη η black να την κανουν πραγματικη οσο γινεται) Φιλε boltsis προτζεκτορα εννοεις καλυτερη δεσμη αλλα διαφορετικη λαμπα.
    To Astra H που και σε μένα μου μοιάζει ότι έχει κατι τέτοιο σημαινει oτι είναι με projector ή με καθρέφτη (κάτοπτρο)? Ξέρεις νκαποιος που είναι γνώστης να μας το πει με βεβαιότητα?
    Ευχαριστώ

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Εαν καποιος μπερδευεται:

κατοπτρο - καθρεφτης
    http://www.dbrtuning.com/WebRoot/Sto...p010005-l1.jpg
    αυτα δουλευουν σωστα ΜΟΝΟ με κλαασικες λαμπες με πυρακτοσεως (με συρμα)
    γιατι το cutoff το κανουν οι αντανακλασεις των καθρευτων, οποτε πρεπει να ειναι 100% ακριβεις

projector (με μεγεθυντικο φακο)
    https://www.fk-shop.de/out/pictures/...10063-l(4).jpg
    αυτες εχουν ασπιδα μπροστα η οποια κανει την σκια του cutoff
    οποτε δουλευουν σχεδον με ολες τις λαμπες. Ετσι ειναι τα εργοστασιακα xenon

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω για την απαντηση, αν μπορεσεις ανεβασε μια στιγμη μια φωτο. Σαν αποχρωση ειναι σαν εργοστασιο;
    Θα προσπαθήσω για την φωτογραφία.
    Η απόχρωση τους είναι πιο λευκή από την εργοστασιακή.
    Τώρα που τα συνήθισα βέβαια μου φαίνονται κίτρινα ενώ στην αρχή όχι.
    Όταν τα συγκρίναμε με ενός φίλου που έχει τις Philips diamond vision, τότε φάνηκε η διαφορά (εκείνες είναι πιο λευκές, στο όριο του μπλε).

Moderator Το avatar του χρήστη giorgos_ASTRA G
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτη
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

hilips diamond vision, τότε φάνηκε η διαφορά (εκείνες είναι πιο λευκές, στο όριο του μπλε).
    Αυτες φοραω τωρα στο αμαξι μου, δε βλεπεις τιποτα απολυτως, τα φωτα ειναι καντηλια. Στη βροχη ειδικα ελεγχω το διακοπτη των φωτων να δω μηπως ξεχασα να αναψω φωτα. Η αποχρωση τους ειναι 5500Κ, δηλαδη αρκετα μπλε. Καλυτερη αποδοση πετυχαινουμε με 4300Κ (που ειναι και η εργοστασιακη ''αποχρωση'' στα αυτοκινητα που φορανε εργοστασιακα φωτα Xenon)
    OPEL ASTRA G 1999 X14XE SPORTIVE

Προεπιλογή

Και μόλις έλεγα απο μεσα μου να τις πάρω τις diamond!Πάντως στο youtube τις Philips racing vision τις κοντράρουνε με τις Osram nightbraker laser +130% https://www.carshop.com.gr/osram-nig...r-h4-1802.html.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη boltsis : 21-11-17 στις 12:00

Moderator Το avatar του χρήστη giorgos_ASTRA G
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτη
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο boltsis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μόλις έλεγα απο μεσα μου να τις πάρω τις diamond!Πάντως στο youtube τις Philips racing vision τις κοντράρουνε με τις Osram nightbraker laser +130% https://www.carshop.com.gr/osram-nig...r-h4-1802.html.
    Λογικα καλες θα ειναι και της OSRAM, απλα της Philips η Racing vision ειναι +150%. Απλα εχε υπ οψιν σου οτι δεν εχουν μεγαλη διαρκεια ζωης η Philips διοτι λογω αποδοσης μαλλον σηκωνουν θερμοκρασια?? Τωρα δεν ξερω το λογο... Παντως με τιποτα της diamond, φαντασου μου ειχε καει η μία και δεν ειχα παρει χαμπαρι μεχρι να συναντησω αμαξι και να δω την αντανακλαση στο πορτ μπαγκαζ
    OPEL ASTRA G 1999 X14XE SPORTIVE

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Peter Pan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω τοποθετήσει τις Philips white vision, για φωτογραφία ίσως αργήσω να σου δώσω.
    Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι έχουν περισσότερο φως από ότι οι εργοστασιακες και ότι 15 μήνες που τις έχω δεν είχα κανένα πρόβλημα.
    Η διάχυση του φωτός τους είναι πολύ καλή και μοιάζει με τις αρχικές.
    Καμια εξελιξη με φωτο; φοραει αλλος white vision σε corsa d να μας πει εντυπωσεις;
    1.7D opc line

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Δεν ειχα ποτε πρόβλημά με τις philips....ποτε!!
    Diamond φοραω στο vectra c μια 10 ετια!!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgos_ASTRA G Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα καλες θα ειναι και της OSRAM, απλα της Philips η Racing vision ειναι +150%. Απλα εχε υπ οψιν σου οτι δεν εχουν μεγαλη διαρκεια ζωης η Philips διοτι λογω αποδοσης μαλλον σηκωνουν θερμοκρασια?? Τωρα δεν ξερω το λογο... Παντως με τιποτα της diamond, φαντασου μου ειχε καει η μία και δεν ειχα παρει χαμπαρι μεχρι να συναντησω αμαξι και να δω την αντανακλαση στο πορτ μπαγκαζ
    Το ίδιο Καλές αν όχι καλύτερες οι Osram. Μιλάμε φυσικά για κορυφαίες λάμπες.
    https://youtu.be/GgOaC29iRrc
    Δες το βιντεακι, αν και στα ρωσικά, τουλάχιστον τους αριθμους τους καταλαβαίνουμε.
    Το ίδιο κανάλι έχει και πολλά άλλα τεστ και με Led & Xenon.
    Astra H 1.6 Turbo - Cosmo edition - ACT Stage 3.

Περιοχή
    NEO IRAKLEIO,ATHENS
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Για όσους φοβουνται να ρισκάρουν να χρησιμοποιήσουν τις extreme vision της philips με 160% παραπάνω φως.σιγουρο αποτέλεσμα,ιδιες γραμμες με τις απλές,δεν μπλεδίζουν και προσφέρουν καλή ορατότητα στο βρεγμένο.Μειονέκτημα μόνο η μικρή διάρκεια ζωής.

Εναλλακτικα led ultinon philips 160% ή extreme ultinon philips 200%.Καλύτερη αποδοση απο halogen,πολυ καλές γραμμές,λευκο που δεν μπλεδίζει,καλη ορατότητα σε βρεγμένο(λενε οτι δουλευουν ωραια και σε ομίχλη) και πάρα πολλη μεγάλη διάρκεια ζωής.όσο αφοράτις led σίγουρα πρέπει να είστε σίγουροι οτι χωράει το πίσω μέρος της λάπας(ανεμιστηράκι)στο φανάρι σας.

Προεπιλογή

Να πω την εμπειρια μου. Σε ASTRA K, εβαλα LED λαμπες αντι για αυτες του αλογονου, Η7 ο τυπος.
    Για την ιστορια εβαλά αυτες ακριβως
    https://www.amazon.com/NIGHTEYE-Head.../dp/B01IJAN8F6

Η ενταση του φωτισμου εφτασε στο 90% απο τις αλογονου, άρα δεν φωτιζαν πιο δυνατό.
    Η αποχρωση ήταν πολύ καλέ, ολολευκη και ταιριαζε με τα LED φωτα που εχει στις ψειρες...
    Οι λαμπες δεν χωρουσαν στο φαναρι, για την ακριβεια, δεν εκλεινε το καπακι πισω.
    Καθε φορα που εβαζα εμπρος τον κινητηρα, εβγαινει σφαλμα για καμενη λαμπα και στα δύο φανάρια. Αυτο λογο της χαμηλώτερης καταναλωσης που εχουν οι λάμπες LED

Τις εβγαλα λοιπον και εβαλα ξανα τις αλογονου.
    Ετσι συνεχιζω να ψάχνω.

Προεπιλογή

Giannis20vt τα IntelliLux LED matrix δεν μπορεις να τα βάλεις αργότερα αν τα βρεις μεταχειρισμένα παράδειγμα?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas_s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Giannis20vt τα IntelliLux LED matrix δεν μπορεις να τα βάλεις αργότερα αν τα βρεις μεταχειρισμένα παράδειγμα?
    Δεν εχω σκοπο να κανω κατι τετοιο σε αμαξι leasing φιλε μου.

Προεπιλογή

ε οχι δεν αξίζει σε καμια περίπτωση!

Senior Member
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra K

Προεπιλογή

https://www.philips.com.sg/c-p/11342...headlight-bulb

led λαμπες της philips, οι οποίες δηλώνουν ότι δεν είναι σχεδιασμένες για χρήση σε δρόμο αλλά σε πίστα, αλλά σε φανάρια projector δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
    Είναι χαμηλότερης κατανάλωσης, οπότε μπορεί μέσω canbus να φέρνουν σφάλμα στο ταμπλώ, αλλά έχουν ένα controller box σε σειρά με τη λάμπα, το οποίο μπορεί να ακυρώνει και το ψεύτικο σφάλμα της λάμπας χωρίς να είμαι σίγουρος.
    Τιμή 180€ το σετ, το οποίο αν δεν υπάρχει πρόβλημα με το canbus (μόνο αν το αγοράσεις θα μάθεις ή αν το έχει πάρει άλλος το σετάκι) ίσως να αξίζει. Απλά σκέφτομαι με 180€ πόσα ζευγάρια απλές λάμπες πυράκτωσης μπορείς να πάρεις.

Προεπιλογή

Ρώτησα εδώ https://enlightinternational.com/esh...?product_id=84

Είναι 48watt η λάμπα και με διαβεβαίωσαν ότι δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα σε astra K.
    Δέχονται επιστροφή σε περίπτωση που βγάλει σφάλμα.
    Έχει δοκιμαστεί αυτή η λάμπα από κάποιον?

Προεπιλογή

chrisd εχεις βρε κανενα review η βιντεακι με αυτες τις λαμπες?

Senior Member
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra K

Προεπιλογή

αν η philips βγάζει 160% περισσότερο φως με 15W, αντί για 50W, οι enlight με 48W θα πρέπει ή να φωτίζουν μέχρι το φεγγάρι, ή να έχουν ένα βαθμό απόδοσης κοντά στο μηδέν.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτησα εδώ https://enlightinternational.com/esh...?product_id=84

Είναι 48watt η λάμπα και με διαβεβαίωσαν ότι δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα σε astra K.
    Δέχονται επιστροφή σε περίπτωση που βγάλει σφάλμα.
    Έχει δοκιμαστεί αυτή η λάμπα από κάποιον?

Διαβαζοντας το link και απαντώντας καλοπροέραιτα θα έλεγα οτι ειναι πολύ καλες. Την παθητική ψύξη την προτιμώ απο τα ανεμιστηράκια, ισως να κλεινει το καπακι του φωτιστικου με αυτες τι λαμπες. Το οτι δεν βγαζει σφαλμα στο CANBUS ειναι καλό, τα 5600Lumens ειναι πολλά. Αν ειναι καλα εστιασμένη η δέσμη (δηλαδη αν το σημειο των LED ειναι εκει που πρεπει να ειναι ) τοτε μιλάμε για καλη περιπτωση. Η εγγυηση 3 ετών έρχεται να βοηθησει αυτη τη αποφαση. Μενει να τα δοκιμασει καποιος.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Βοήθεια για αλλαγή λάμπες ομίχλης opel corsa c twinport 2004
    Από τον/την mastoras007 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 20:23
  2. Αλλαγή στις λάμπες του εμπρος φαναριού σε corsa c
    Από τον/την nosmpos στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 08:38
  3. Αλλαγή ανάρτησης IDS+... αξίζει;;;;
    Από τον/την mixalakis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-15, 20:24
  4. Αλλαγή λάμπας όπισθεν στο Astra J - πως?
    Από τον/την PASTOS CHRISTOS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-12, 13:34
  5. Αξίζει το
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-12, 14:36

Δικαιώματα - Επιλογές