If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Προεπιλογή opel astra j 1.6 turbo. μεταλλικός θόρυβος από τον αριστερό μπροστά τροχό

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. δεν ξέρω αν το έκανε πάντα αλλά έχω τελευταία παρατηρήσει πως όταν ο αριστερός μπροστά τροχός πέσει σε απότομο χαντακάκι ακούγεται ένας μεταλλικός απότομος θόρυβος. δεν έχω παρατηρήσει καμία άλλη περίεργη αλλαγή στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου. φρενάρει κανονικά. είναι φυσιολογικό; το ακούει κάποιος άλλος; η ανάρτηση είναι flexride με μόλις 40.000 Km.

Προεπιλογή

Φιλε μου σημερα ειχα παει συνεργειο για τον ιδιο λογο. Ο θορυβος προερχετε απο τα πειρακια στις δαγκανες. Τα πειρακια εχουν κατι λαστιχακια τα οποια εχουν καποιο ειδος λιπαντικου το οποιο με τον καιρο φευγει. Υπαρχουν ανταλακτικα πειρακια 24 ευρω για καθε τροχο και ανταλλακτικα λαστιχακια 26 ευρω για καθε τροχο. Ο μαστορας που το παω δεν μου αλλαξε τιποτα γιατι ρωτησε και του ειπαν οτι και να τα αλλαξεις δεν θα λυθει το προβλημα. Αυτο που μου εκανε ηταν να μου βαλει καποιο ειδικο γρασο και απλα να το παρατηρησω. Θα το παρατηρησω και θα σου πω.
    Το ιδιο προβλημα εχει συμβει σε παρα πολλα opel astra j.

Προεπιλογή

Γρασο βαζουν μεσα στους πειρους , αλλα μετα απο λιγο καιρο θα εμφανιστει παλι ο θορυβος στα σαμαρακια απο τους δρομους .
    Δεν εχεις προβλημα με τα φρενα σου , αλλα σου σπαει τα νευρα στα σαμαρακια , εαν ομως πατησεις ελαφρος φρενο οταν περνας τα σαμαρακια δεν ακους τιποτα .

Εαν τα αλλαξεις δεν θα εχεις θορυβο και θα λυθει το προβλημα σου .

Τα γνησια κανουν 30 ευρω το σετ χ 4 = 120 ευρω στην OPEL + τα εργατικα , εγω τα αλλαξα μονος μου .

Εαν θελεις ομως να τα αλλαξεις δες εδω μπροστα : https://www.autodoc.gr/autofren-seinsa/8243719
    Και πισω φρενα εδω : https://www.autodoc.gr/autofren-seinsa/8243718

Α ρε λεφτα που βγαζουν τα μαστορια ακομα το 2017 !!!

Προεπιλογή

Ωραιος ο φιλος. Αφου τα εχεις δοκιμασει εσυ παω πασο. Θα τα βαλω και εγω.
    Σε ευχαριστω.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο subi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιος ο φιλος. Αφου τα εχεις δοκιμασει εσυ παω πασο. Θα τα βαλω και εγω.
    Σε ευχαριστω.

Παρόμοια Θέματα

1. Μεταλλικός θόρυβος σε Corsa D 1.4
    Από τον/την corsad 1.4 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 23:12
  2. Μεταλλικός Θόρυβος-σφύριγμα πίσω δεξιά νέο Astra GTC J 1.6 T - Help !!!
    Από τον/την frankalvert στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-12, 23:17
  3. Μεταλλικός θόρυβος από την εξάτμιση.
    Από τον/την Nontas GTC στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-12, 15:18
  4. ASTRA J μεταλλικός θόρυβος
    Από τον/την xamilos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-11, 08:45
  5. Μεταλλικός θόρυβος μετα απο λακουβες
    Από τον/την kolotouris στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-09, 23:30

Δικαιώματα - Επιλογές