If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 26
    Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa E

Προεπιλογή Τριξιμο σε πορτες OPEL CORSA E INOVVATION 2017.

Καλημερα.

Εχω το παραπανω corsa το οποιο το αγορασα πριν 6 μηνες. Εχω παει στο συνεργειο πανω απο 5 φορες για το τριξιμο στις πορτες οταν το
    αυτοκινητο ειναι σε κινηση. Τωρα τελευταια ψιλοτριζει και το ταμπλο. Και τις 5 φορες λαδωνουν λαστιχα και κλειδαριες. Μετα απο καιρο φτου και απο
    την αρχη. Στο τελος θα γινω ο γραφικος του χωριου. Οποτε παω με κοιτανε λες και λενε " Παλι ηρθε αυτος ο μ@λ@κ@ς." . Λες και δεν το πληρωσαμε το αμαξι μας το δωσανε τζαμπα. Στην εξυπηρετηση πελατων τους εχω πει να επικοινωνησουν με τα κεντρικα στην γερμανια μπας και υπαρχει καποιο προβλημα
    και φτιαχτει αυτος ο διαολος αλλα τιποτα. το αυτοκινητο της γυναικας μου ειναι 15 χρονων και δεν ακουγεται τιποτα.

Απο οτι ειδα και σε ξενα foroum το προβλημα αυτο ειναι γνωστο. Δεν ξερω εχει καποιος απο εσας το ιδιο προβλημα ?? Μηπως πρεπει να μαζεψουμε υπογραφες μπας και βγαλουμε καποια ακρη ?? Δεν ειναι δυνατον να πληρωσαμε ενα αυτοκινητο 12000 ευρω και πανω και να κανει σαν κουδουνιστρα.

Δηλαδη στα 5 χρονια τι θα κανει ??? Θα αρχισει να διαλυεται ?

Ευχαριστω.

Προεπιλογή

Φιλε μου και εγω το εχω 2 χρονια και κατι το κορσα Ε και εχει καποιους μηνες που τριζει το ταμπλο απο την πλευρα του συνοδηγου οπως και τα πλαστικα που καλυπτουν την ζωνη απο την ιδια πλευρα...Ειναι πολυ ενοχλητικο!
    Ετριζε και η θεση του οδηγου αλλα με ενα σπρει σιλικονης που εριξα δεν ακουγετε τιποτα τωρα.

Προεπιλογή

Επιβεβαιώνω και εγώ κάποιους τριγμούς! Πρέπει να βγάζουν κάποιο τριγμό τα πλαστικά καλύμματα δίπλα από το ταμπλό στα μικρά τριγωνικά τζαμάκια που έχει, κάτι ψιλοτριγμούς στα χειριστήρια A/C ίσως κάτι ψιλά στα κουμπάκια του τιμονιού και η ζώνη στο συνοδηγό όπως αναφέρθηκε παραπάνω...Και νομίζω και κάποιο συντονισμό με το τζάμι του οδηγού σε "άγρια" άσφαλτο! Κρίμα είναι πάντως γιατί φαίνονται ποιοτικά τα υλικά σε σχέση με άλλα οχήματα της κατηγορίας του... σε ένα μήνα που θα πάω για το πρώτο σέρβις θα το αναφέρω αν και δε νομίζω να γίνει τίποτα...

Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa E

Προεπιλογή

Πηγα εχτες για 5 φορα συνεργειο σχετικα με τους τριγμους. Τριζουν παλι οι πορτες και ακουγεται κατι να χτυπαει στην κολονα αριστερα απο εκει που βγαινει η ζωνη.

Επεισης στις 2000 με 3000 στροφες συντονιζει ολο το ταμπλο. Το οδηγησε ο τεχνικος και τα διαπιστωσε ολα αυτα. Για την κολονα μου ειπε οτι δεν μπορει να την ανοιξει γιατι φοβαται οτι θα κανει ζημια και οταν ο θορυβος γινει πιο ενοχλητικος θα το ξαναδουμε. Για τις πορτες το ιδιο. Για το ταμπλο μου ειπε να κλεισω ρανταβου να παει να το δει ( γιατι πρεπει να το λυσει ). Φυσικα και δεν θα αφησω να μου πειραξουν το ταμπλο. εαν κανουν καποια βλακεια θα γινει χειροτερο. επεισης εγινε για τριτη φορα ευθυγραμιση στο αμαξι.

Περαστικα μας. Θα το παω σε εμπειρογνωμονα του υπουργειου να δω τι σκατα θα κανω. Εντωμεταξυ τους ειπα να στειλουν email στην γερμανια να δουμε μηπως το συγκεκριμενο μοντελο εχει προβληματα και αρνηθηκαν να το κανουν αυτο.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lbp Εμφάνιση μηνυμάτων

Περαστικα μας. Θα το παω σε εμπειρογνωμονα του υπουργειου να δω τι σκατα θα κανω. Εντωμεταξυ τους ειπα να στειλουν email στην γερμανια να δουμε μηπως το συγκεκριμενο μοντελο εχει προβληματα και αρνηθηκαν να το κανουν αυτο.
    e mail θα στειλεις εσυ και όχι αυτοι.αν και email να στειλεις για τους τριγμους δεν προκειται να ασχοληθουν.εδω απ οτι φαινεται απο τα προβληματα του αστρα κ δεν ασχολουνται με τα πιο σοβαρα.....
    Γιάννης

Προεπιλογή

Το έχω ενα και μισο χρονο περιπου, 43000χλμ, δεν έχει μεχρι στιγμης κανέναν τριγμό.

Προεπιλογή

Πηγα εχτες για 5 φορα συνεργειο σχετικα με τους τριγμους. Τριζουν παλι οι πορτες και ακουγεται κατι να χτυπαει στην κολονα αριστερα απο εκει που βγαινει η ζωνη.

Επεισης στις 2000 με 3000 στροφες συντονιζει ολο το ταμπλο.
    Στη 1η και στη 2α μόνο ακούγεται κάτι να τρίζει και σε μένα από το ταμπλό... Άκρη πάντως δε νομίζω να βγάλουμε... Πάντως είναι σπαστικό για καινούριο αυτοκίνητο!

Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa E

Προεπιλογή

Καλησπερα.

Δεν εχω βρει ακομα ακρη με τα τριξιματα. Μου ειπαν οτι μαλλον προερχονται απο την βαπορετα και θα παω την αλλη εβδομαδα να ξηλωσουν το ταμπλο να την ψαξουν για τυχον προβληματα. Ο θεος να βαλει το χερι του. οι πορτες συνεχιζουν να χτυπανε οταν το αμαξι βρισκεται σε κινηση.
    Επεισης μου εβγαλε το εξης. Ημουν στην αττικη οδο με 100 χλμ και εχασα την υποβοηθηση στο τιμονι για περιπου 3 δευτερα.

Εχουμε μπλεξει με αυτο το κ@λοαυτοκινητο.

Προεπιλογή

Αν το τρίξιμο δεν είναι σημαντικό στην θέση σου δεν θα το έκανα . Αν μπεις στην διαδικασία να βγάλεις το ταμπλό μετά μήπως έχεις περισσότερους τριγμούς. Μια σκέψη κάνω δεν θέλω να σε επηρεάσει
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa E

Προεπιλογή

Το ξερω αυτο και εγω δεν θελω να το παω με τιποτα γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα μου βγαλουν και αλλη ζημια. αλλα οταν η μηχανη πιανει τις 2000 με 3000 στροφες το ταμπλο τριζει σαν διαολος. Απο το μαιο τρεχω στα συνεργεια με το γ@μο αυτοκινητο.

Δεν μπορω να καταλαβω . Δεν εχει ποιοτικο ελενχο η OPEL ???

Μηπος κανενας γνωριζει πως μπορω να επικοινωνησω με την OPEL γερμανιας ? . Δεν μπορω να βρω πουθενα email διευθυνση. Στο site της opel εκει που διαλεγεις χωρα δεν υπαρχει καποιος τροπος επικοινωνιας με την μαμα εταιρια.

Προεπιλογή

Το ξερω αυτο και εγω δεν θελω να το παω με τιποτα γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα μου βγαλουν και αλλη ζημια. αλλα οταν η μηχανη πιανει τις 2000 με 3000 στροφες το ταμπλο τριζει σαν διαολος. Απο το μαιο τρεχω στα συνεργεια με το γ@μο αυτοκινητο.

Δεν μπορω να καταλαβω . Δεν εχει ποιοτικο ελενχο η OPEL ???

Μηπος κανενας γνωριζει πως μπορω να επικοινωνησω με την OPEL γερμανιας ? . Δεν μπορω να βρω πουθενα email διευθυνση. Στο site της opel εκει που διαλεγεις χωρα δεν υπαρχει καποιος τροπος επικοινωνιας με την μαμα εταιρια.
    https://www.opel.de/tools/kontaktformular.html

Στειλε στο Γερμανικο site της Opel.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa E

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.opel.de/tools/kontaktformular.html

Στειλε στο Γερμανικο site της Opel.
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Θα τους στειλω αμεσα email.

Προεπιλογή

Μακάρι να ασχοληθούν στο Γερμανικό αλλά δε το νομίζω.
    Ψάξε μήπως μπορείς να απευθυνθείς σε κάποια υπηρεσία, πχ συνήγορος του καταναλωτή φάση, τίποτα τέτοιο μήπως και τους τρίξουν λίγο τα δόντια. Αλλά το βασικό είναι να θέλουν να ασχοληθούν από την αντιπροσωπεία, διαφορετικά...

Αν είσαι και μέσα στην εγγύηση, που θα είσαι, τρέξε το όσο δε πάει, μην το αφήσεις το θέμα.
    Πιάσε και τον υπεύθυνο εκεί και πες του αν ήταν δικό σου αμάξι τι θα έκανες;

Επίσης στείλε ένα εμαιλ στην ελληνική ιστοσελίδα αν δεν το έχεις κάνει ήδη.
    http://www.opel.gr/tools/opel-epikinonia.html

Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa E

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο feedoxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να ασχοληθούν στο Γερμανικό αλλά δε το νομίζω.
    Ψάξε μήπως μπορείς να απευθυνθείς σε κάποια υπηρεσία, πχ συνήγορος του καταναλωτή φάση, τίποτα τέτοιο μήπως και τους τρίξουν λίγο τα δόντια. Αλλά το βασικό είναι να θέλουν να ασχοληθούν από την αντιπροσωπεία, διαφορετικά...

Αν είσαι και μέσα στην εγγύηση, που θα είσαι, τρέξε το όσο δε πάει, μην το αφήσεις το θέμα.
    Πιάσε και τον υπεύθυνο εκεί και πες του αν ήταν δικό σου αμάξι τι θα έκανες;

Επίσης στείλε ένα εμαιλ στην ελληνική ιστοσελίδα αν δεν το έχεις κάνει ήδη.
    http://www.opel.gr/tools/opel-epikinonia.html

Εχω στειλει στην opel ειδη 2 email αναλυοντας ολα τα προβληματα του αυτοκινητου απο τον μαιο που εχω αρχισει να τρεχω στα συνεργεια. Η μονη απαντηση που πηρα ειναι οτι υπευθυνοι για την επιλυση ειναι οι τοπικοι αντιπροσωποι και το μονο που κανουν στην opel ειναι να παιρνουν τηλεφωνο στον αντιπροσωπο που πηγε το αμαξι να δουν πως παει. Εχτες μαλιστα αρχισαν και το δουλεμα. "Ελπιζουμε να ειναι ειναι η τελευταια φορα που πατε στο συνεργειο. " . Εχω αλλαξει ειδη 4 αντιπροσωπους.

Ο σκοπος ειναι οτι πηρα καινουργιο αμαξι για να τα γλιτωσω ολα αυτα αλλα φενεται δεν ηταν τυχερο και τωρα εχω παγιδευτει.

Η πλακα ειναι και το πιστευω οτι εαν το αμαξι βγει απο την εγγυηση θα τα βρουνε ολα τα προβληματα "γιατι εκει θα αρχισεις να πληρωνεις".

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Εχω στειλει στην opel ειδη 2 email αναλυοντας ολα τα προβληματα του αυτοκινητου απο τον μαιο που εχω αρχισει να τρεχω στα συνεργεια. Η μονη απαντηση που πηρα ειναι οτι υπευθυνοι για την επιλυση ειναι οι τοπικοι αντιπροσωποι και το μονο που κανουν στην opel ειναι να παιρνουν τηλεφωνο στον αντιπροσωπο που πηγε το αμαξι να δουν πως παει. Εχτες μαλιστα αρχισαν και το δουλεμα. "Ελπιζουμε να ειναι ειναι η τελευταια φορα που πατε στο συνεργειο. " . Εχω αλλαξει ειδη 4 αντιπροσωπους.

Ο σκοπος ειναι οτι πηρα καινουργιο αμαξι για να τα γλιτωσω ολα αυτα αλλα φενεται δεν ηταν τυχερο και τωρα εχω παγιδευτει.

Η πλακα ειναι και το πιστευω οτι εαν το αμαξι βγει απο την εγγυηση θα τα βρουνε ολα τα προβληματα "γιατι εκει θα αρχισεις να πληρωνεις".
    φίλε μου αν σε χαλαέι τόσο πολύ γιατι δεν σκεφτεσαι να το δωσεις και να πάρεις κάτι άλλο;μπορει να χάσεις λίγα χρήματα αλλα θα κερδισεις την ηρεμία σου.
    Μην περιμενεις να ασχοληθουν και μην δεχτεις να σου κατεβασουν ταμπλο γιατι μετα θα ειναι χειροτερα πιστεύω.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε μου αν σε χαλαέι τόσο πολύ γιατι δεν σκεφτεσαι να το δωσεις και να πάρεις κάτι άλλο;μπορει να χάσεις λίγα χρήματα αλλα θα κερδισεις την ηρεμία σου.
    Μην περιμενεις να ασχοληθουν και μην δεχτεις να σου κατεβασουν ταμπλο γιατι μετα θα ειναι χειροτερα πιστεύω.

Πούλατο οσο ειναι νωρις !!!

Senior Member
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa E

Προεπιλογή

Τρεχουν ακομα οι δοσεις για τα επομενα 5 χρονια.

Θα το ειχα ηδη δωσει !!

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Τρεχουν ακομα οι δοσεις για τα επομενα 5 χρονια.

Θα το ειχα ηδη δωσει !!
    μην αγχωνεσαι γι αυτο.γινεται η τραμπα στις αντιπροσωπειες
    Γιάννης

Προεπιλογή

Δεν μπορεις να το κανεις ανταλλαγη στην opel και να παρεις ενα αλλο?

Και μην αλλαζεις αντιπροσωπους συνεχεια , διαλεξε μια και να εισαι σταθερος εκει για να εχουν μια σειρα με το αμαξι σου .

Προεπιλογή

Καλημέρα στην παρέα. Με το τρίξιμο σε νιώθω. μου άρχισε πριν κανενα μηνα περιπου, κ ηταν το τριτο προβλημα που μου παρουσιασε απο το σεπτεμβριο του 2016 που το πηρα. εμενα μου τριζουν οι κολωνες αριστερ-δεξια, εκει που ειναι η ζωνη. ελαχιστα κ σπανια χαμηλα κατω απο το ταμπλω στην ποτηροθηκη. το πηγα στην αντιπροσωπεια τσιτωμενος γιατι ειχα ήδη τραβηξει τις αλλες δυο μ@λ@κιες και μου λενε οτι ειναι λογω συστολης των πλαστικων απο το κρυο. τους ρωταω "δλδ τοσο αχρηστα υλικα βαζετε και με χρεωσατε 16000 ευρω?" η απαντηση τους ηταν οτι δεν γινεται κατι. βγηκα εξω απο το φανοποιειο, πηρα τηλ στα κεντρικα και τους ειπα οτι μολις προχωρησα σε μηνυση μεσω ΙΝ.ΚΑ. και ενημερωσα την τραπεζα οτι οι δοσεις δεν θα πληρωθουν περαιτερω. μετα απο 5 λεπτα βγαινει ο φανοποιος εξω τρεχοντας και μου λεει "μπορεις να το αφησεις σημερα και να το παρεις αυριο?" . οκ, το αφησα, και την αλλη μερα δεν υπηρχαν τριξιματα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. καλωδιωσεις για πορτες corsa c
    Από τον/την papakias στο forum Ζητείται
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-15, 01:11
  2. επαναφορα πορτας corsa d
    Από τον/την CORSA D!! στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-13, 18:36
  3. περίεργο τριξιμο μπροστά δεξιά σε corsa d
    Από τον/την j6634 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-12, 23:32
  4. Τριξιμο απο τον μεσαιο μεντεσε της πορτας!
    Από τον/την GTC25 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-11, 19:41
  5. Τριξιμο στις πορτες
    Από τον/την stef0s στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-10, 00:15

Δικαιώματα - Επιλογές