If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 35

Προεπιλογή μεγάλο σερβις

πρόσφατα το corsa d 1,3 ecoflex μου εκαψε προθερμανση 2ου κυλίνδρου και επείδη ειχα πάει και αλλη μια φορα σε ένα συνεργείο στη νίκαια( εχει γινει και αναφορα του στο φορουμ σε αλλο θεμα αν δεν θεωρειται διαφημιση να το γραψω) πήγα πάλι σε αυτον αλλα θελω τη γνωμη σας για το κοστος... ολα μαζι μου στοιχησαν 58 ευρω. 20 για την αντισταση,30 για εργασία και 8 φπα. δεν ξέρω γιατι ισως και να ειμαι λαθος αλλα μου φανηκαν λιγο πολλα τα 30 της εργασιας ισως επειδη η πραγματικη ωρα που ασχοληθηκε με το αμαξι ηταν 20 λεπτα και ας ημουνα εκει 2 ωρες στη ραμπα( να κρυώσει να το βαλει εγκέφαλο και να ερθει το ανταλλακτικο).ποια ειναι η αποψη σας;; ρωτάω γιατι κοντευει και το μεγαλο σερβις τωρα εχω 75000 χιλιομετρα και αν ειναι να ψαχτώ για κανένα αλλο συνεργειο...ευχαριστώ

edit: επειδη εχω σκοπο να αλλάξω και τακάκια στο κορσα τι μαρκα να προτημήσω;;

Προεπιλογή

Καλύτερα θα είναι να μεταφέρεις την ερώτηση σου εδώ http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...o-95hp-service όπου είναι συγκεντρωμένη η πληροφορία, επίσης στην σελίδα 5 υπάρχει λίστα με τα ανταλλακτικά. Προσωπικά βασίστηκα σε αυτή και πήγα στο συνεργείο τα αναλώσιμα και πλήρωσα την εργασία.

Προεπιλογή

30€ εργασια για αλλαγη προθερμανσης????????????????? και εκανε και 20λεπτα να την αλλαξει?? Εγω ζητημα να εκανα 3-4 λεπτα οταν την αλλαξα. Αρα εβγαλε καλο μεροκαματο ο μαστορας σου...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geoliol Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρόσφατα το corsa d 1,3 ecoflex μου εκαψε προθερμανση 2ου κυλίνδρου και επείδη ειχα πάει και αλλη μια φορα σε ένα συνεργείο στη νίκαια( εχει γινει και αναφορα του στο φορουμ σε αλλο θεμα αν δεν θεωρειται διαφημιση να το γραψω) πήγα πάλι σε αυτον αλλα θελω τη γνωμη σας για το κοστος... ολα μαζι μου στοιχησαν 58 ευρω. 20 για την αντισταση,30 για εργασία και 8 φπα. δεν ξέρω γιατι ισως και να ειμαι λαθος αλλα μου φανηκαν λιγο πολλα τα 30 της εργασιας ισως επειδη η πραγματικη ωρα που ασχοληθηκε με το αμαξι ηταν 20 λεπτα και ας ημουνα εκει 2 ωρες στη ραμπα( να κρυώσει να το βαλει εγκέφαλο και να ερθει το ανταλλακτικο).ποια ειναι η αποψη σας;; ρωτάω γιατι κοντευει και το μεγαλο σερβις τωρα εχω 75000 χιλιομετρα και αν ειναι να ψαχτώ για κανένα αλλο συνεργειο...ευχαριστώ

edit: επειδη εχω σκοπο να αλλάξω και τακάκια στο κορσα τι μαρκα να προτημήσω;;
    Η πολλή διαφήμιση μάλλον ανοίγει την όρεξη......

Προεπιλογή

τι χρονολογια ειναι το αμαξι? γιατι νομιζω στα ευρο5 η προθερμανση εχει δουλεια να βγει. δεν ειναι σαν τα δικα μασ καραμαν. νομιζω στον 1ο κυλινδρο εχω ακουσει και 150 ευρω εργασια

Προεπιλογή

Αρα ναι, μπορει να κανω λαθος, γιατι τα μετεπειτα (95αρια??) εχουν την τουρμπινα απο την πανω μερια.

Προεπιλογή

Αυτο ειναι με το τουρμπο επανω , παλι καλα που δεν ειναι ετσι το δικο μου... https://www.youtube.com/watch?v=onMmIltMokQ

Και αυτο το παλιο μοτερ , απλα και ευκολα οπως πρεπει να ειναι ... https://www.youtube.com/watch?v=3LXq1OLmtv4

Προεπιλογή

Που νομιζω εχει το παλιο μοτερ και μαστορας του τον επιασε κανονικα...

Προεπιλογή

Αυτα δεν γινονται!!!!!!!! ...να τραβας τα μαλια σου για εναν προθερμαντηρα αξιας 15€ Ιταλοι τρωνε πιτσες και σχεδιαζουν κινητηρες!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα δεν γινονται!!!!!!!! ...να τραβας τα μαλια σου για εναν προθερμαντηρα αξιας 15€ Ιταλοι τρωνε πιτσες και σχεδιαζουν κινητηρες!!
    Και όμως Γινεται !!!! https://www.youtube.com/watch?v=MKY7IK8heQk

Καλό μήνα!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως Γινεται !!!! https://www.youtube.com/watch?v=MKY7IK8heQk

Καλό μήνα!!!
    χα χα χα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Σε BMW και Volvo πρέπει να βγει η πολλαπλή εισαγωγής για να φτάσεις στα glowplugs οπότε...

Προεπιλογή

οι προθερμαντηρες ειναι πισω απο το τουρμπο οπως δειχνει το πρωτο βιντεακι του AUQ δεν χρειαστηκε κατι ιδιαιτερο μια προεκταση και μια καστανια 5 λεπτα δουλεια ειναι αποτι ειδα και μονος μου αν γνωριζα πως γινεται θα το εκανα... πραγματικα ωρες ωρες απογοητευομαι αφησαμε την αντιπροσωπια για πιο φθηνα...εντομεταξυ για μικρο σερβις μου ειχε παρει 53 ευρω και λεω οκ και τωρα μου σκαει το 60αρι και λεω τι γινεται εδω;;; αλλα δεν γουσταρα να του κανω μανουρα και να του πω να μην το φτιαξει...

Προεπιλογή

Χωρίς να ξέρω καθόλου ούτε τον μάστορα ούτε πόσο δύσκολο είναι να γίνει η συγκεκριμένη αλλαγή. Αν θέλεις να δεις αν ήταν ακριβός πάρε αύριο τηλ στην οπελ και σε 1 η 2 μαγαζιά και ρώτα πόσα λεφτά θέλουν για την συγκεκριμένη εργασία. Έτσι θα είσαι σίγουρος
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Καλησπερα, η δικη μου εμπειρια σε corsa ecoflex 1.3 του 2014 φετος τον Αυγουστο . Προθερμανση στον τριτο κυλινδρο, αντικατασταθηκε στην αντιπροσωπεια με συνολικο κοστος 42 ευρω στα 77000 χλμ περιπου.

Προεπιλογή

η αληθεια ειναι οτι και εμενα πλεον μου φαινεται ακριβος αν και εμπειρος ο συγκεριμενος μαστορας για αλλαγη λαδιων και φιλτρου το γνωστο οπελολαδο πληρωσα 38 το λαδι ( που κανει 25€) 10 το φιλτρο και 25 εργασια

Προεπιλογή

για να το λες και εσυ παει να πει οτι δεν ετυχε και ξαφνικα ανεβασε τις τιμες... μου φαινεται πρεπει να ξεκινησω να βρω καινουργιο μαστορα για το σερβις... αν εχετε στα υποψιν σας κανενα καλο μαστορα κοντα στην περιοχη του μενιδιου πειτε μου...ευχαριστω

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hightmare Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αληθεια ειναι οτι και εμενα πλεον μου φαινεται ακριβος αν και εμπειρος ο συγκεριμενος μαστορας για αλλαγη λαδιων και φιλτρου το γνωστο οπελολαδο πληρωσα 38 το λαδι ( που κανει 25€) 10 το φιλτρο και 25 εργασια
    Αυτη η αλλαγη λαδιων φιλε μου στοιχίζει παντού εκτός αντιπροσωπείας 40-50 ευρώ... Εσένα σου χρέωσε 38+10+25=73 ???
    Στον φίλο με την προθερμανση 58 ενώ ακόμα και η αντιπροσωπεία χρεώνει 42 ????
    Τουλάχιστον αποδειξεις κόβει ή έχει αλλεργία ????....
    Ας τον ενημερώσει κάποιος οτι είμαστε στο 2017 και όχι στο 2007..
    Μάλλον κατι εχει καταλαβει λάθος ο τυπος !!!
    Ή κάτι λάθος κάνουν όλοι αυτοι που πάνε εκεί....αν και αυτό αλλάζει πολυυυυύ ευκολα...

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Η λυση ειναι μια ρωτηστε και ψαχτε λίγο παραπάνω... Πλέον ακόμα και οι αντιπροσωπείες κάνουν καλυτερες τιμές (όχι όλες) !!!
    Υπάρχει βέβαια και το DIY !!!

Προεπιλογή

παιδιά για να είμαι σωστός στα 25€ Εργασία είναι και η γενική ματιά που έκανε στο αυτοκίνητο κάτι σαν μικρό σέρβις χωρίς να θέλει βέβαια κάτι απλά η τιμή για τα λάδια μου φάνηκε υπερβολική

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. μεγάλο σερβις
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-17, 13:30
  2. Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στα παιδια του club !
    Από τον/την ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ΑΣΤΡΑΚΙΑΣ στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-12, 17:11
  3. μεγάλο πρόβλημα
    Από τον/την jim-manta στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-10, 22:20
  4. Μεγάλο σέρβις Astra G
    Από τον/την Antonis_SP στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-09, 01:42
  5. Ένα μεγάλο event ολοκληρώθηκε :)
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συναντήσεις / Events
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-07, 19:06

Δικαιώματα - Επιλογές