If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28
    Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

για την ασφαλεια λεμε οχι για το κλειδι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsosxatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας έχω μια τελευταία ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να γίνουν όλα σε ένα; δηλαδή να έχω κλειδί με κουμπάκια για κλείδωμα ξεκλείδωμα και παράλληλα να ενεργοποίειται ο συναγερμός;
    Ναι γινεται και ειναι σχετικα οικονομικο κανα 80αρι και ευκολο σχετικα την εγκατασταση. Σε οποιο καταστημα με συναγερμους τοποθετειτε. Και λειτουργει οπως το θελεις.
    Act of Fool...I think that is All..

Προεπιλογή

καλησπερα, για να μην ανοιγω νεο θεμα κανω την ερψτηση μου εδω. corsa d με αναδιπλουμενο κλειδι δεν ξεκλειδωνει απο μακρια μονο απο κοντα. εχει αλλαχτει το κλειδι (και διαφορετικες μπαταριες φυσικα) οποτε μαλλον cim. αν βαλω ενα συστημα συναγερμου που να ενεργοποιειται/απενεργοποιητε απο το κλειδι που εχω θα δουλευει απο μακρια ο συναγερμος και το κλειδωμα? η παλι θα θελει αλλαγη η cim?

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Για μένα καλύτερα να μην πιάνει από μακριά.. για λόγους ασφαλείας πχ μην πατηθεί καταλάθος κλπ

Προεπιλογή

Είχα το ίδιο θέμα με εσένα στο mondeo. Ήταν θέμα του χειριστηρίου. Όταν έρθεις Αθήνα θα σου πω αν θέλεις να πας κάπου και νομίζω πως το πρόβλημα σου θα λυθεί.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Ο συναγερμος τι δουλεια εχει με το κλειδι? Οπως επιανε θα πιανει... εντολη μεσω canbus παιρνει οτι κλειδωσε η ξεκλειδωσε το αυτοκινητο και ενεργοποιειται η απενεργοποιειται.
    Επίσης το corsa d δεν εχει cim.
    Η bcm ειναι υπευθυνη για τα κλειδια
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Γιαννη εχω αλλαξει κλειδι με καινουριο απο αντιπροσωπεια και παλι μονο απο κοντα ποιανει οποτε το προβλημα ειναι στο αμαξι. Το κακο ειναι οτι ποιανει μονο απο πολυ κοντα. Και πολλες φορες πρεπει να το κρατησω πανω απο το παμπτιζ.

Δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει και ελεγα μηπως εχει δεκτη ο συναγερμος και μετα αυτος δινει εντολη στη κλειδαρια να ξεκλειδωσει/κλειδωσει. Ειχα την εντυπωση οτι ειχε σιμ και αυτο. Μαλιστα αρα θελει αλλαγη η bcm; Παει πουθενα αλλου το μυαλο σας τι να κοιταξουμε;

Προεπιλογή

Επιστρεφω με τελευταια ερωτηση... Τελικα δεν εβαλα συναγερμο στο αμακι παρα μονο universal κεντρικο κλειδωμα με remote control. Το κλειδι που εχω ειναι το απλο (στρογγυλο) με immo μεσα. Αυτο που θελω ειναι να παρω ενα πλαστικο περιβλημα με πλακετα μεσα,να κουμπωσω το immo, να χαραξω το κλειδι και να εχω στην ουσια το κλειδι μαζι με το ανοιξε κλεισε που μου εχει το remote control. 2 σε 1 για να μην κουβαλαω 2 πραγματα. το θεμα ειναι γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω το καινουριο μου κλειδι ουσιαστικα να ανοιγοκλεινει το universal κεντρικο κλειδωμα που εβαλα? ευχαριστω εκ των προτερων

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. σχετικα με κεντρικο κλειδωμα
    Από τον/την kenderix στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-13, 01:14
  2. Κεντρικο Κλειδωμα (Αstra G)
    Από τον/την rizalito στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-12, 22:52
  3. ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ
    Από τον/την marioulinos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 16:17
  4. Προβλημα με κεντρικο κλειδωμα σε vectra c
    Από τον/την paulpgk στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-10, 23:55
  5. κεντρικο κλειδωμα...
    Από τον/την psycho στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-10, 20:48

Δικαιώματα - Επιλογές