If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 28

Προεπιλογή Κεντρικο Κλειδωμα και συναγερμος σε corsa c

Καλησπερα σε ολα τα μελη, προσφατα αγορασα ενα μεταχειρισμενο opel corsa c 2002. Το αυτοκινητο ειναι αριστο, ομως σαν παλιος οδηγος του opel corsa c twinport με χαλαει πολυ που δεν εχει κεντρικο κλειδωμα συναγερμο και κλειδι immobilizer. Θα ηθελα να μου πει καποιος που γνωριζει αν ειναι δυνατη η εγκατασταση, η αποκτηση κλειδιου που να εχει επανω του κουμπια για κλειδωμα ξεκλειδωμα και ενδεικτικα αν αξιζει με βαση τη τιμη, μιας και δεν εχω ιδεα ποσο παει... ευχαριστω εκ των προτερων

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

πες συναγερμο οκ ειναι κατι εξτρα αλλα δεν εχει κεντρικο κλειδωμα και ιμμο;;; τοσο απλη εκδοση ειναι;; τι κυβικά; καλοταξιδο.

Προεπιλογή

Με κινητήρα Ζ αποκλείται να μην έχει immobilizer? Ξέρεις τι είναι το immobilizer?
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Είναι του 2002 1200 κιβικα και από ότι μου είπε ο άνθρωπος που το αγόρασα δεν έχει κεντρικό κλείδωμα. Αποκλείεται λοιπόν να είχε και να μην λειτουργεί. Γνωρίζω ότι το immobilizer είναι ένα εξάρτημα που δεν επιτρέπει άλλο κλειδί να βάλει μπρος στο αυτοκίνητο. Παραπάνω πράγματα δεν γνωρίζω είναι η αλήθεια μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο. Αυτό που ξέρω επίσης είναι ότι τα κλειδιά τέτοιου τύπου είναι τετραγωνισμένα, ενώ τα κλειδιά που πήρα απτόν άνθρωπο είναι "μυτερά". Επειδή λοιπόν είχα Opel corsa twin port του 2006 με κεντρικό κλείδωμα συναγερμό που μόλις το κλείδωνα ανέβαιναν και τα παράθυρα και συνήθισα έτσι θα ήθελα να φτιάξω κάτι ανάλογο και για αυτό το αυτοκίνητο. Αλλά δεν έχω τις γνώσεις για αυτό και έγραψα στο φόρουμ.

Προεπιλογή

Immobilizer εχουν και τα στρογγυλα κλειδια

Προεπιλογή

Τότε μάλλον δεν ξέρω αν το αυτοκίνητο που πήρα έχει η όχι θα πρέπει να το δω. Για να εγκαταστήσω κεντρικό κλείδωμα τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;

Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

αν με το μυτερά εννοεις οτι το κλειδι ειναι οδοντωτό ναι ετσι ηταν τα κλειδια πριν του '04 . Και εμενα ετσι ειναι που ειναι του '02 μοντελο.
    Για το κεντρικο κλειδωμα σιγουρα θα θες τις κλειδαριες και πλεξουδες στις πορτες.Δεν παιζει να εχουν αναμονες οι πορτες..
    ιμμο θα εχεις σιγουρα δεν παιζει να μην εχεις..

Προεπιλογή

Βαζεις universal κιτ κεντρικου κλειδωματος (ρωτα στην electric life) και βαλε συναγερμο με κοντρολακια να το δουλευεις ασυρματα....εργοστασιο δεν το κανεις. Θες bcm και πλεξουδες

Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας έχω μια τελευταία ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να γίνουν όλα σε ένα; δηλαδή να έχω κλειδί με κουμπάκια για κλείδωμα ξεκλείδωμα και παράλληλα να ενεργοποίειται ο συναγερμός;

Προεπιλογή

Το πας σε δυσκολες καταστασεις....πρεπει να το κανεις εργοστασιο για να γινει αυτο κ πίστεψέ με δεν αξίζει.
    Να σου πω...εισαι σίγουρος ότι δεν εχει κεντρικο κλειδωμα κ εχει καει η ασφαλεια του?

Προεπιλογή

Αυτό θα το μαθω αύριο που θα το πάρω στα χέρια μου. Αλλά από ότι μου είπαν δεν έχει κεντρικό κλείδωμα. Ίσως ο τύπος όταν το αγόρασε δεν την έβαλε δεν ξέρω... αν έχει καεί πάντως κάτι θεωρώ πως τα πράγματα θα είναι πολύ πιο εύκολα

Προεπιλογή

Πάντως μέχρι και corsa B έχει κεντρικό κλείδωμα. Για δες το λίγο καλύτερα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Τελικά δεν έχει κεντρικό κλείδωμα. Γνωρίζει κάποιος ποσό θα βγει περίπου εγκατάσταση μαζί με συναγερμό; από την αντιπροσωπεία της Opel μου είπαν ότι είναι μεγάλη μανούρα και θα βγει πολύ ακριβά

Προεπιλογή

Corsa c και αντιπροσωπεια δεν πανε μαζι...οι περισσοτερες εργασιες φτανουν στο κοστος του αυτοκινητου... αν ψαξεις στο car.gr βλεπεις ποσο παει το κιτ κλειδωματος...ε και ενας συναφερμος viper παει στο 100αρι

Προεπιλογή

Και ως εκ θαύματος σήμερα πάω να ξεκλείδωσω το αμάξι και ανοίγουν όλες οι πόρτες. Αποκλείεται λέω ξανά κλειδώνω ξανά ξεκλειδωνω πάλι ανοίγουν και οι 4. Έπειτα από αυτές τις 2 φορές και για τις επόμενες 100 που δοκίμασα δεν ξανά άνοιξαν όλες παρα μόνο η κεντρική... άρα ρε παιδιά τι παίζει;

Προεπιλογή

Πιθανόν χαλασμένη κλειδαριά οδηγού.
    Μπες μέσα με κλειστή την πόρτα και πάτα την ασφάλεια του οδηγού, θα πρέπει να κλειδώσουν όλες, αλλιώς η κλειδαριά φταίει, και το μόνο σίγουρο είναι ότι έχεις ηλεκτρικές κλειδαριές.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ή αν μπεις μέσα, και κατεβάσεις την ασφάλεια και δεν κάνει τίποτα στο ανέβασμα πρέπει να ξεκλείδοσουν όλες, με το κλειδί στην μίζα ανοιχτό.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

σας ευχαριστω πολυ θα κλεισω ενα ραντεβου με ηλεκτρολογο θα μαθω τι εχει θα ρωτησω τιμες και θα ενημερωσω το φορουμ σε περιπτωση που αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα να ξερει. Να στε καλα!

Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή αν μπεις μέσα, και κατεβάσεις την ασφάλεια και δεν κάνει τίποτα στο ανέβασμα πρέπει να ξεκλείδοσουν όλες, με το κλειδί στην μίζα ανοιχτό.
    δεν ειναι υποχρεωτικο αυτο.Πολλα κορσα αυτης της χρονολογιας στο ανεβασμα δεν ανοιγουν ολες παρα μονο του οδηγου.δεν ξερω γιατι

Προεπιλογή

Πατας 2η φορα κ ανοιγουν ολες

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. σχετικα με κεντρικο κλειδωμα
    Από τον/την kenderix στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-13, 01:14
  2. Κεντρικο Κλειδωμα (Αstra G)
    Από τον/την rizalito στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-12, 22:52
  3. ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ
    Από τον/την marioulinos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 16:17
  4. Προβλημα με κεντρικο κλειδωμα σε vectra c
    Από τον/την paulpgk στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-10, 23:55
  5. κεντρικο κλειδωμα...
    Από τον/την psycho στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-10, 20:48

Δικαιώματα - Επιλογές