If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsakias2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια στα χερια σου, μαστορα!

Μεχρι στιγμης τα αποτελεσματα ειναι θετικα, ο κινητηρας εχει γινει ποιο αθορυβος οταν τον πας χαλαρα, αλλα ποιο θορυβωδες οταν τον ζοριζεις, η διαφορα ειναι στο ταξιδι οτι ρολαρει πολυ καλυτερα σε σχεση με πριν, οπως και στο κρυο ξεκινημα, ο ηχος του ειναι ενας χωρις να θελει καποια δευτερα για να στρωσει. Η καταναλωση την βλεπω ιδια με πριν, αντε να επεσε στην καλυτερη 0,2-0,3lt/100km.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο papasfikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα φιλε μου. επειδη και εγω στον δικο μου z13dt λεω να αλλαξω σετ καδενα καποια στιγμη διοτι εχω 224000χλμ και δεν ξερω αν την εχουν αλλαξει και ποτε, εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τις metalcaucho. εσυ τι λες?
    Γνωστη ειναι η metalcaucho, αλλα αυτο που εχω καταλαβει, ολα τα aftermarket σετακια πρεπει να ειναι φασον, με διαδορα στα γραναζια κυριως, πχ αν συγγρινω της skf με της auto mega που εβαλε ο κολητος μου, οι καδενες και ο τεντωτηρας μου φαινονται ιδια, αλλα τα γραναζια ειναι η μερα με την νυχτα, και για αυτο αυτος αφησε πανω τα γνησια.

Απο εκει και περα οπως εγραψα παραπανω, αν ξαναλλαζα ισως προτιμουσα της FAI που σε μερικα βιντεακια που εχει στο ιντερνετ απο την συσκευασια φαινονται ανωτερα της skf. Αλλιως γνησιο σετακι απο ebay, γυρω στο 100€ παιζουν, και με λιγο μεγαλυτερο κοστος, μιας και θελει extra την φλαντζα καθρευτη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 27-08-17 στις 20:19
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Γεια σας πήρα απόφαση να αλλάξω καδένα αφού είμαι στα 216.000 χιλ, είμαι ανάμεσα σε febi και FAI από αυτά που γράψατε, επίσης βλέπω οτι η FAI εκτός απο σωληνάκι-μπεκακι λαδιού έχει ένα ακόμα ποιο πλήρες σετ με κάτι σαν αντλια λαδιου ειναι προτιμότερο να επιλέξω αυτο ή ειναι για συγγεκριμενες περιπτώσεις?? ποιό θα προτιμουσατε?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΔΕΝΑΣ? ΝΑΙ Η ΟΧΙ
    Από τον/την mangasaro στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-18, 14:55
  2. αλλαγη καδενας
    Από τον/την Κωστας θεσσ Σαλονικιος στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 138
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-16, 22:19
  3. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΔΕΝΑΣ ΣΕ CORSA D 1.3 DIESEL
    Από τον/την ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-16, 21:26
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΔΕΝΑΣ CORSA B
    Από τον/την ilioncity στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-10, 14:22
  5. αλλαγη καδενας σε corsa c ???
    Από τον/την corsa(i love kontres) στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-10, 12:52

Δικαιώματα - Επιλογές