If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 72

Προεπιλογή

Για τα powerflex γνώμη μου δεν κάνουν για καθημερινή χρήση, φέρνουν κραδασμους στην καμπίνα που για μένα είναι ενοχλητικοί
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα powerflex γνώμη μου δεν κάνουν για καθημερινή χρήση, φέρνουν κραδασμους στην καμπίνα που για μένα είναι ενοχλητικοί
    +1000
    Μονο σε ειδικές περιπτώσεις όπου το μαμα ανταλλακτικό κόβεται εύκολα αξίζει από ότι να το πληρώνεις συνέχεια!

Προεπιλογή

Τελικα αποφασισα να μην αλλαξω ολο το ψαλιδι, αλλα να παρω ξανα σινεμπλοκ, μαζι πηρα και τα μπαλακια να τα αλλαξω προλυπτικα, απο μαρκα πηρα της lemfoder, trw απο Ελλαδα δεν εβρησκα, μονο στο autodoc βρηκα αλλα βαριεμε να περημενω 15 μερες. Τιμη 1 προς 4 της αλλαγη των ψαλιδιων.

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Τελικα αποφασισα να μην αλλαξω ολο το ψαλιδι, αλλα να παρω ξανα σινεμπλοκ, μαζι πηρα και τα μπαλακια να τα αλλαξω προλυπτικα, απο μαρκα πηρα της lemfoder, trw απο Ελλαδα δεν εβρησκα, μονο στο autodoc βρηκα αλλα βαριεμε να περημενω 15 μερες. Τιμη 1 προς 4 της αλλαγη των ψαλιδιων.
    Ρε συ το onparts έχει μπαλάκια trw. Δες
    https://www.onparts.gr/opel-corsa-c-...akia-psalidion

Προεπιλογή

Στο onparts δεν εψαξα καθολου, γιατι για τα πραγματα που πηρα θα ηθελε και κανα 15 μεταφορικα, ενω απο εκει που τα πηρα τα μεταφορικα δωρεαν.

Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Όχι ρε συ τα παραλίες. Για να σου βγουν 15 ευρώ μεταφορικά θα πρέπει τα πράγματα να ζυγίζουν πάνω από 50 κιλά. Με την καμία.

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Kadett D

Προεπιλογή

Εγώ πώς και δεν έχω αλλάξει ποτέ αυτό το σινεμπλόκ και με τη χρήση που του έκανα εντύπωση μου κάνει...
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Εγώ το άλλαξα στα 160.000 όλο το ψαλίδι αφού στις λακούβες ακουγόταν ένας μεταλλικός θόρυβος. Έβαλα MOOG . To συνεμπλοκ μόνο του πως το αλλάζετε? Δεν θέλει πρέσα?

Προεπιλογή

Εγω τα αλλαζω στην μορσα, πρεσαρω το σινεμπλοκ με την μορσα, εχω αυτοσχεδια ποτυρια μεταλικα που τεροιαζουν στο σινεμπλοκ. Τα παλια συνηθως κοψιμο με μια λαμα και πεταμα, δεν αξιζει να τα ξεπρεσαρω.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ohristou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ρε συ τα παραλίες. Για να σου βγουν 15 ευρώ μεταφορικά θα πρέπει τα πράγματα να ζυγίζουν πάνω από 50 κιλά. Με την καμία.
    Δεν πηρα μονο τα σινεμπλοκ, πηρα και αλλα πραγματα, συνηθως τα μεταφορικα του onpart με την αντικαταβολη ειναι στα 9€, τωρα λεω στο περιπου με αυτα που πηρα λογο βαρους να πηγαιναν στο 15€, δεν εκατσα να τα υπολογισω, ετσι και αλλιως και 9€ να βγενανε, παλι στον αλλον δεν πληρωνων τιποτα. Τωρα να μου πεις αλλο lemfoder, αλλο trw. Αλλα ψαχνοντας για ψαλιδια στο ιντερνετ βρηκα ψαλιδια γνησια GM μαζι με σταμπα της lemfoder, εκει καπου πιστικα να τα παρω σε lemfoder, και οτι βγουνε.

Προεπιλογή

Αυριο θα κατσω να αλλαξω τα σινεμπλοκ, και μαλλον πρεπει να την εχω πατησει με τα lemfoder... Εχοντας ενα θεμα με το golf, που αποδηχτηκε οτι προερχεται απο τα πισω σινεμπλοκ του αξονα και ψαχνοντας στο ιντερνετ για αυτα, εξω λενε οτι εχει πεσει κατα πολυ η ποιοτητα των lemfoder, και τα swag τα εχουν για πεταμου... θα διξει σε ...30000km!

Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Να πω ότι στα λεγα για τα lemforder; Μακάρι ρε συ να σου βγουν καλά. Αλλά αυτό σου είπα εξαρχής, τα lemforder έχουμε ρίξει πολύ την ποιότητα τους και μου μυρίζει κινεζια.

Προεπιλογή

Παντως σαν εμφανηση φενονται ποιοτικα, πχ το μπαλακι ειναι βαμενο για να μην σκουριαζει, νωμιζω στο κουτι γραφουν made in germany, τωρα θα φανει, παντως στο golf ημουν ετοιμος και εκει για lemfoder, και πηγα και πηρα τα γνησια γιατι ειναι πισω αξονας και δεν αλλαζουν ευκολα.

Προεπιλογή

Τα μπαλακια στο κουτι γραφουν made in germany, τα σινεμπλοκ ειναι σβησμενα σκοπιμα, αλλα λιγο που ξεχωρισα στο τελος αχνοφαινετε ενα Α, αρα γραφουν made in china.

Το θεμα ειναι οτι δεν με πειραζει να ειναι made in china, αμα τηρειται η ποιοτητα, αν οχι τοτε υπαρχει θεμα.

Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Κινέζικα είναι. Βλεπεις; Άμα λέω κάτι είμαι απόλυτος σίγουρος. Το θέμα είναι πως τα κινέζικα προιοντα παρότι φτιάχνονται σε εργοστάσια των ευρωπαίων η αμερικανών κατασκευαστων δεν έχουν την ίδια ποιότητα όπως παλιά. Πρώτον αλλάζουν οι προμηθευτες, και δεύτερον οι εργάτες πολλές φορές είναι ανειδίκευτο προσωπικό που δουλεύουν σε εξαντλητικές συνθήκες μιας και η εργατική νομοθεσία στην δήθεν κομ*****στική Κίνα είναι άγνωστη λέξη. Όλα αυτά πιστεύει κάποιος ότι δεν έχουν αντίκτυπο στο τελικό προϊόν; Και τα meyle πχ γράφουν ένα ξερό germany αλλά είναι πιο κινέζικα από τα κινέζικα. Οι τσιμουχες και οι φούσκες στα lemforder κόβονται για πλάκα η φεύγουν από την θέση τους. Κρίμα γιατί η μάρκα ήταν κορυφή. Τεσπα. Μακάρι να σου κάτσαμε καλά κομμάτια.

Προεπιλογή

Τα αλλαξα σημερα τα σινεμπλοκ, και τα μπαλακια. Τα παλια μπαλακια αλλαχτηκαν προλυπτικα και ηταν σε καλη κατασταση χωρις κενα, σφηχτα και χωρις ρωγμες οι φουσκες, χωρις να εχουν παρει υγρασια εσωτερικα, και φτιαγμενα απο την lemfoder. Ενω τα εμπροσθια σινεμπλοκ ειναι φτιαγμενα απο την BOGE.
    Μετα την αλλαγη το τιμονι απεκτησε παλι αυτη την γλυκα σταματημενος και με λιγα Km που πριν δεν την ειχε, τα νεα σινεμπλοκ πρεπει να ειναι ποιο σκληρα γιατι σαν να βλεπω περναει ποιο σκληρα πανω απο τις ανωμαλιες του δρομου.

Και μερικες φωτογραφιες παρακατω.

Προεπιλογή

πολυ ωραια δουλεια
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Περιοχή
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Μεγεια. Έχω πριν ενάμιση μήνα που άλλαξα τα σινεμπλοκ με γνήσια για καμία βδομάδα ένιωθα άλλο αμάξι αλλά μετά καμία αίσθηση. Ίσως βέβαια συνήθισα την βελτίωση και περνάει απαρατήρητη. Τα παλιά ήταν τελείως κομμένα.

Προεπιλογή

Σε οπελ άστρα j για αλλαγή σινεμπλοκ παίζει ρόλο που έχει ανάρτηση flexride?

Προεπιλογή

Πάντως για να γνωρίζεις για την επόμενη φορα, ο autotechparts σου φέρνει και ανταλλακτικό που δεν το έχει στη λίστα του!
    Εχθές βράδυ του έστειλα μαιλ για μπαράκια ζαμφορ άλλης μάρκας που δεν ειχε, για το αμάξι της αδερφής μου και 2 το βράδυ μου απάντησε με τιμες!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa C σινεμπλοκ αντιστρεπτικης εμπρος.
    Από τον/την Karaman στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-15, 11:00
  2. Silent Bock(Σινεμπλοκ) Αλλαγη
    Από τον/την pxal στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-12, 09:59
  3. σινεμπλοκ ξεπρεσαρισμα
    Από τον/την jimfytakis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-11, 15:46
  4. AFL xenon ήχος μηχανισμού & Σινεμπλοκ
    Από τον/την bsklikas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-08, 15:51
  5. προβλημα με σινεμπλοκ σε opc
    Από τον/την mario στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-08, 21:19

Δικαιώματα - Επιλογές