If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12

Θέμα: Νέο μέλος

Περιοχή
    Κόρινθος
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή Νέο μέλος

Καλισπερϊζω και εγώ την παρέα. Είμαι νέο μέλος και αγοραστής της φίρμας για δεύτερη φορά.
    Περίμένω την επόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή να παραλάβω ένα καινούργιο Opel Astra K selection 1.0 βενζίνη και έχω ψιλοφοβηθεί με τα προβλήματα στη θέρμανση της καμπίνας και τους τριγμούς, που διαβάζω.
    Βέβαια δεν είναι το βασικό μου αμάξι, (bmwδάκιας είμαι είναι η αλήθεια), αλλά πιστεύω να αποδειχτεί σωστή επιλογή.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

καλως ηλθες στην παρεα μας και καλοταξιδο!
    Γιάννης

Περιοχή
    Κόρινθος
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το διπλό post. Αν μπορεί κάποιος mod να το σβήσει...

Προεπιλογή

Η αληθεια ειναι πως η συναρμολογιση στα περισσοτερα νεα αυτοκινητα δεν ειναι στιβαρη οπως σε προηγουμενα μοντελα. Μπορει πχ το 1ο μοντελο BMW να μην εχει τριγμους και αυτα να εμφανιζουν απο το πρωτο 6μηνο. Φταιει και ο κατασκευαστης αδιαμφισβητητα αλλά και οι κακοτεχνιες των δρομων που συμβαλλουν στο να προκυψουν αυτου του ειδους προβληματα. Καλως ηρθες στην παρεα μας, καλα και ασφαλη χιλιομετρα καλοταξιδο και καλοριζικο!
    Δεν τρέχει κάστανο.

Moderator Το avatar του χρήστη giorgos_ASTRA G
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτη
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Καλημέρα και καλώς όρισες, με το καλό να έρθει το αυτοκίνητο και να το χαρείς. Προσωπικά δε θα αγχωνόμουν από αυτά που διαβάζω, θα περίμενα να έρθει το αυτοκίνητο να το δω και να το οδηγήσω και αν κάτι προέκυπτε στην πορεία θα προσπαθούσα να το αντιμετωπίσω.
    OPEL ASTRA G 1999 X14XE SPORTIVE

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Καλωσήρθες φίλε! Καλή επιλογή και με το καλό να το παραλάβεις.

Περιμένουμε αναλυτική παρουσίαση και εντυπώσεις, κυρίως από το τι κάνει με αυτό το μοτέρ.
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Περιοχή
    Κόρινθος
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και τις ευχές σας . Εντυπώσεις θα γράψω μόλις το παραλάβω (αύριο το παραλαμβάνω), είμαι και εγώ περίεργος να δω τι ψάρια πιάνει με αυτό το μοτέρ. Αν και είμαι περισσότερο οπαδός των πολλών κυβικών και της πίσω κίνησης, είχα μείνει πολύ ευχαριςτημένος από το μοναδικό μπροστοκίνητο turbo που είχα στην κατοχή μου και αυτό ήταν ένα Golf V gti.

Προεπιλογή

Καλοταξιδο φιλε .

Μην συγκρινεις το αλογο ( Golf V gti ) με το γαιδουρι ...

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Καλοτάξιδο, ειναι μια καλη επιλογή για 1000αρι με 105hp.Οικονομικός κινητήρας αλλά μέχρι εκεί, μην περιμένεις πολλά απο γκάζι.
    Συνήθεια ειναι.Με το καλό.

Περιοχή
    Κόρινθος
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παιδιά επανέρχομαι στο topic για να σας πω ότι είμαι τόσο ευχαριστημένος από την αγορά του Astra k, που παρήγγειλα και τελικά την Τετάρτη παραλαμβάνω ένα Opel corsa e καινούργιο στην έκδοση innovation στα 1.4 90 ps λευκό με μαύρη οροφή.
    Τι να πω? Από εκεί που δεν έδινα σημασία στην Opel σαν μάρκα, θα βρεθώ με δύο καινούργια μοντέλα της.
    Μπράβο πάντως στο Astra που με μετακινεί με πολύ ποιοτικό, οικονομικό, ήσυχο και σχετικά γρήγορο (τηρουμένων των αναλογιών) τρόπο. (Οι απαιτήσεις μου για γρήγορη οδήγηση καλύπτονται από άλλο αμάξι πισωκίνητο).
    Μια γνώμη παιδιά αν θέλετε να μου πείτε για το συγκεκριμένο κινητήρα που φοράει το corsa, πόσο αξιόπιστος και οικονομικός είναι, θα το εκτιμούσα πολύ. Επίσης ο πωλητής μου είπε ότι στα corsa MY2018 1.4 βενζίνη έχει αλλαχτεί το κιβώτιο με νέο. Ισχύει?
    Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Ωραίος φίλε χαίρομαι που έμεινες ικανοποιημένος. Το Astra K είναι πολύ καλό στην κατηγορία του.

Το μοτέρ το 14αρι του Corsa δεν παρουσιάζει θέματα από όσο ξέρω. Καλύτερα όμως ας απαντήσει κάποιος που το έχει για αυτό.
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Περιοχή
    Κόρινθος
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Τέλος το on star, μέχρι το 2020 και μετά... άγνωστο τι θα γίνει... Και έχω και δύο αμάξια με αυτή την υπηρεσία, αυτά πάντως δεν είναι καλές ειδήσεις. Ορίστε και το email που μου έστειλαν

Αγαπητέ Πελάτη OnStar,

Τον Αύγουστο του 2017, η Groupe PSA αγόρασε τις Opel και Vauxhall από την General Motors. Η OnStar Europe Limited δεν ήταν μέρος αυτής της αγοράς και παραμένει θυγατρική της General Motors.

Έτσι, ως αποτέλεσμα της αλλαγής του ιδιοκτησιακού καθεστώτος, οι υπηρεσίες OnStar και οι υπηρεσίες Wi-Fi που ενεργοποιούνται από τη σύνδεση OnStar (αν είναι διαθέσιμες στη χώρα σας) θα σταματήσουν να είναι διαθέσιμες για τα αυτοκίνητα Opel στις 31 Δεκεμβρίου 2020.

Κατανοούμε την ανησυχία σας ότι κάτι τέτοιο μπορεί να επηρεάσει την OnStar υπηρεσία σας, αλλά εάν έχετε προπληρωμένη συνδρομή η OnStar θα συνεχίσει να σας παρέχει την ίδια ποιότητα υπηρεσιών και ασφάλεια μέχρι την τελευταία ημέρα.

Τι θα συμβεί στη συνέχεια;

Θα συνεχίσετε να απολαμβάνετε όλες τις λειτουργίες του OnStar μέχρι να ολοκληρωθεί η δοκιμαστική περίοδός σας. Μετά από αυτό, μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση σε μια κανονική συνδρομή OnStar, η οποία σας δίνει όλες τις υπηρεσίες που κρατούν ασφαλείς εσάς και τα αγαπημένα σας πρόσωπα, συμπεριλαμβάνοντας :

β€’ Αυτόματη Απόκριση σε Περίπτωση Σύγκρουσης*
    β€’ 24ωρη επικοινωνία με τους εκπαιδευμένους Συμβούλους μας που μιλούν την ίδια γλώσσα με εσάς
    β€’ Διαγνωστικός Έλεγχος Οχήματος κατ' απαίτηση
    β€’ Βοήθεια Εύρεσης Κλεμμένου Αυτοκινήτου

Εάν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση ή απλά θέλετε να ενημερωθείτε επιπλέον, δημιουργήσαμε μια σελίδα Ερωτήσεων & Απαντήσεων Πελατών.

Θα σας ενημερώσουμε άμεσα, μόλις έχουμε περισσότερα νέα.

Με εκτίμηση,

Brian McCreavy
    Διευθύνων Σύμβουλος, OnStar Europe

Παρόμοια Θέματα

1. Νεο Μέλος
    Από τον/την Vice στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-14, 09:14
  2. Νέο μέλος ...
    Από τον/την driverman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-12, 11:15