If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 20

Thumbs up Online Αγορά Ανταλλακτικών

Καλησπερα σε ολους. Υπαρχει καποιος που να αγοραζει ανταλλακτικα απο online καταστημα?
    Ενδιαφερομαι να αγορασω δισκοπλακες-τακακια και εχω βρει καταστηματα online με μεγαλη διαφορα στην τιμη απο φυσικα καταστηματα.
    Μπορω να τα εμπιστευτω λετε σε θεμα γνησιοτητας?
    Οποιος μπορει και θελει ας παραθεσει link με το αντιστοιχο καταστημα που εχω ψωνισει.
    Ευχαριστω!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papasfikas : 10-07-17 στις 20:25

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Μια χαρα ειναι τα online καταστηματα. Εχω ψωνισει απο onparts.gr και opelbouga.gr

Προεπιλογή

Εγω ψωνιζω απο το autotechparts.gr
    Ειναι πολυ καλος επαγγελματιας, ειμαι υπερ ευχαριστημενος γιατι οτι και να του εχω ζητησει οτι ωρα και να ειναι με εχει εξυπηρετησει/βοηθησει!

Προεπιλογή

εχει κανεις αποψη για το site https://www.antallaktikaonline.gr/ ?

Προεπιλογή

Μα και ο onparts ή o maxxparts ή o workparts (3 τυχαία λέω) είναι ΚΑΙ φυσικά καταστήματα. Τους παίρνεις τηλ ή κάνεις παραγγελία απ το σαιτ και περνάς απ το κατάστημα για την παραλαβή αν είσαι κοντά και δεν πληρώνεις μεταφορική.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο papasfikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει κανεις αποψη για το site https://www.antallaktikaonline.gr/ ?
    ειναι ιδιο με το autodoc.gr. Εχω παραγγείλει 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Προεπιλογή

Απο Ελλαδα αγοραζω απο 2 online, το autotecparts.gr το οποιο μετα τα 70€ εχει δωρεαν μεταφορικα και κανει 2-4 μερες παραλαβη, και το getmypart.gr, στο οποιο δεν εχω μεταφορικα γιατι ειναι στην πολη μου, δεν γνωριζω ομως κατα ποσο γρηγορα τα στελνει αν εισαι εκτος, εμενα κανει 1-2 μερες να μου τα φερει αυτα που θελω.
    Απο εξω το προαναφερθεν antallaktikaonline.gr το οποιο εχει δωρεαν μεταφορικα μετα τα 140€ αλλα εχει πολυ καλες τιμες και ποικιλια, αλλα κανει 10 μερες να παραλαβεις και πρεπει να πληρωσεις με τραπεζικη καταθεση ή Paypal.

Για γνησιοτητα, μεχρι στιγμης οτι εχω αγορασει δεν μου εχει δωσει την εντυπωση για αποπιμισεις. Ιδιως ο autotecparts.gr ειναι σωστος και υπαρχει καλη τηλεφωνικη επικοινωνια αν κατι δεν παει καλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 10-07-17 στις 21:53
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Καλημέρα!
    Έχει σπάσει η κάτω πλαστική ποδιά της μηχανής. Ο κωδικός είναι GM 13 402 269. Ψάχνωντας, βρήκα καινούργια γνήσια στα 57€ με δωρεάν μεταφορικά - που σαν τιμή είναι απίστευτη. Έχει αγοράσει κανείς από το συγκεκριμένο site;
    (https://www.fpilahue.com/index.php?m...ucts_id=157888)

Προεπιλογή

Καλημέρα .
    Δεν νομίζω να μην έχει μεταφόρικα !!!
    Για γνήσια είναι τσάμπα .
    Το μαγαζί δεν έχει PAYPAL

Γιατί δεν φτιάχνεις την δικιά σου ??? Τόσο πολύ ζημιά έχει ???
    Υπάρχουν ποδιές με 45 με 50 ευρώ καινούργιες , αλλά μάλλον δεν θα έχουν την ποιότητα τις γνήσιας .

Προεπιλογή

Εμένα μου φαίνεται λίγο ύποπτο το site αυτό.

Προεπιλογή

Έχουν σπάσει και λείπουν τα δύο πλαϊνά κομμάτια που βιδώνουν στην γέφυρα, με αποτέλεσμα να κρέμεται...
    Τα after-market είναι διερούμενα σε τρία κομμάτια, ενώ το γνήσιο είναι ενιαίο (κολλημένο με τα δύο πλαϊνά) στο οποίο ξεβιδώνει το κεντρικό κομμάτι για την αλλαγή λαδιών. Συνολικά και τα τρία κομμάτια (after-market) φτάνουν τα 100€.

Μεταφορικά είναι δωρεάν για πάνω από 36€. Έβαλα την διεύθυνσή μου και μου βγάζει 0€ για μεταφορικά.
    Το ότι δεν είναι μέσω paypal με φοβίζει και εμένα...

Προεπιλογή

after-market ειναι αυτες : https://www.economycarparts.gr/index...wCat&Submit=++

Κοντά στα 100 ευρώ https://www.ebay.de/itm/264277352387...QAAOSwRW9crd02

Κάνε και μια ερώτηση εδώ :https://www.opelexpert.gr/ να δούμε τι τιμή να σου πουν ???

Αλλιώς θέλει ψάξιμο σε μάντρες , όρεξη να έχεις .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν σπάσει και λείπουν τα δύο πλαϊνά κομμάτια που βιδώνουν στην γέφυρα, με αποτέλεσμα να κρέμεται...
    Τα after-market είναι διερούμενα σε τρία κομμάτια, ενώ το γνήσιο είναι ενιαίο (κολλημένο με τα δύο πλαϊνά) στο οποίο ξεβιδώνει το κεντρικό κομμάτι για την αλλαγή λαδιών. Συνολικά και τα τρία κομμάτια (after-market) φτάνουν τα 100€.

Μεταφορικά είναι δωρεάν για πάνω από 36€. Έβαλα την διεύθυνσή μου και μου βγάζει 0€ για μεταφορικά.
    Το ότι δεν είναι μέσω paypal με φοβίζει και εμένα...
    Άμα βρίσκεσαι Αθήνα ρώτησε για μεταχειρισμένα στο Ηλιόπουλο στη Φραντζή , το συνεργείο με έστειλε και έμεινα ικανοποιημένος . Αλλιώς κάνε μια ερώτηση και στο Μαγαζη κοντά στο Άγιο Παντελεήμονα - Καλλιρόης ( δε ξέρω εάν έχει και μεταχειρισμένα)

Προεπιλογή

Καλημέρα!
    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, παιδιά.
    Στον Γ.Β.Γεωργακόπουλο που πήρα τηλέφωνο, μου είπε ότι η ποδιά αποτελείται από 3 κομμάτια (τα δύο πλαϊνά στα 23€ το καθένα και 55€ το κεντρικό). Θα ρωτήσω και στο economyparts, αλλά και τους άλλους που παραθέσατε, αν η τιμή αφορά ολόκληρη την ποδιά...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TOMMY : 21-10-21 στις 09:51

Προεπιλογή

Λοιπόν, και οι υπόλοιποι μου είπαν το ίδιο, δηλαδή αν και απεικονίζουν ολόκληρη την ποδιά, η τιμή αφορά μόνο το κεντρικό κομμάτι. Άρα σε after-market είμαστε κοντά στα 100€.
    Στην Opelexpert για γνήσιο έχει 250€ και θα φέρει σε λίγες ημέρες πάλι γνήσιο στα 200€...;
    Θα ψάξω και για μεταχειρισμένο - αν και πιστεύω πως η τιμή θα είναι κοντά σε αυτή του ebay και σε αυτή την περίπτωση αξίζει το καινούργιο.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, και οι υπόλοιποι μου είπαν το ίδιο, δηλαδή αν και απεικονίζουν ολόκληρη την ποδιά, η τιμή αφορά μόνο το κεντρικό κομμάτι. Άρα σε after-market είμαστε κοντά στα 100€.
    Στην Opelexpert για γνήσιο έχει 250€ και θα φέρει σε λίγες ημέρες πάλι γνήσιο στα 200€...;
    Θα ψάξω και για μεταχειρισμένο - αν και πιστεύω πως η τιμή θα είναι κοντά σε αυτή του ebay και σε αυτή την περίπτωση αξίζει το καινούργιο.
    Θωαμ παρε τηλ στον Opelcar 2109246636
    Διεύθυνση: Καλλιρρόης 34, Αθήνα 117 43
    Γιάννης

Προεπιλογή

Τόλμησα και έκανα τη 1η παραγγελία απο autodoc κύριως αναλώσιμα αφού πρώτα τα επιβεβαίωσα με το εργοστασιακό κωδικό .
    Οι απόψεις διίστανται, αλλα έβαλα και τήν ασφάλεια συναλλαγών . Είχα δεί ότι και άλλοι έχουν προχωρήσει ήδη σε αγορές .
    Αναμένουμε λοιπόν .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόλμησα και έκανα τη 1η παραγγελία απο autodoc κύριως αναλώσιμα αφού πρώτα τα επιβεβαίωσα με το εργοστασιακό κωδικό .
    Οι απόψεις διίστανται, αλλα έβαλα και τήν ασφάλεια συναλλαγών . Είχα δεί ότι και άλλοι έχουν προχωρήσει ήδη σε αγορές .
    Αναμένουμε λοιπόν .
    Καθώς είχα τους ενδοιασμούς όσο αφορά το autodoc , σήμερα παρέλαβα τη παραγγελία. Θέλει του τουλάχιστον 2 εβδομάδες το έγραφε βέβαια κιόλας .
    Τα προϊόντα ήταν ότι έγραφε στο τιμολόγιο , γιατί έχουν γραφτεί ότι κάνουν αλλαγές με δικές τους μάρκες .
    Το Σαββατοκύριακο αναλόγως το καιρό έχει συντήρηση στο corsa

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο meletis_m Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθώς είχα τους ενδοιασμούς όσο αφορά το autodoc , σήμερα παρέλαβα τη παραγγελία. Θέλει του τουλάχιστον 2 εβδομάδες το έγραφε βέβαια κιόλας .
    Τα προϊόντα ήταν ότι έγραφε στο τιμολόγιο , γιατί έχουν γραφτεί ότι κάνουν αλλαγές με δικές τους μάρκες .
    Το Σαββατοκύριακο αναλόγως το καιρό έχει συντήρηση στο corsa
    Αντε με το καλό!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Εχω πάρει απο Autodoc για το Corsa D στην Έλλαδα και για το Astra H για Ηνωμένο Βασίλειο. Αν εξαιρέσεις οτι θέλει τουλάχιστον μία εβδομάδα για να πάρεις τα πράματα (που ισως δεν βολευει για κάτι το επείγον) μέχρι στιγμής όλα εχουν πάει αψογα.

Παρόμοια Θέματα

1. Online Καταστήματα Ανταλλακτικών
    Από τον/την Karaman στο forum Εμπειρίες Αγοράς
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-21, 13:43
  2. Βιβλίο ανταλλακτικών
    Από τον/την morrison στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-17, 22:46
  3. Αγορά ανταλλακτικών απο online shop για service Opel Astra G.
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 20:56
  4. Τιμές ανταλλακτικών
    Από τον/την ParganMan στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-09, 17:44
  5. διαφάνιες ανταλλακτικών
    Από τον/την fronteras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-07, 14:27

Δικαιώματα - Επιλογές