If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12

Προεπιλογή Τεμπέλης(;) σε corsa d

Καλημέρα. Έχει κανένας ιδέα αν μπορώ να βρώ τεμπέλη ή τι άλλο μπορεί να ταιριαζει εδω;

Προεπιλογή

Καλησπέρα φίλε μου κ εγώ προς αναζήτηση τεμπέλη ειμαι για το Corsa (D) μέχρι τώρα βρίσκω ενδιαφέρον τιμές στο car.gr πο εμπόρους κ σεζόν τσάμπα από το e-bay αλλά για το δεύτερο δεν βασίζομαι! Εσύ έχεις τπτ υπόψιν?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitrious Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε μου κ εγώ προς αναζήτηση τεμπέλη ειμαι για το Corsa (D) μέχρι τώρα βρίσκω ενδιαφέρον τιμές στο car.gr πο εμπόρους κ σεζόν τσάμπα από το e-bay αλλά για το δεύτερο δεν βασίζομαι! Εσύ έχεις τπτ υπόψιν?
    Σε εμένα υπάρχει μια βάση για τεμπέλη η οποία πάνω της έχει και κάτι σαν ηλεκτρονικές επαφές - βισμα. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω εγώ έτσι όπως το βλέπω. Έψαξα να βρω τεμπέλη που να έχει κάτι ηλεκτρονικό πάνω του αλλά δεν βρήκα τίποτα.
    Μπορεί να είναι και πατέντα για κάτι άλλο, δεν ξέρω.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα υπάρχει μια βάση για τεμπέλη η οποία πάνω της έχει και κάτι σαν ηλεκτρονικές επαφές - βισμα. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω εγώ έτσι όπως το βλέπω. Έψαξα να βρω τεμπέλη που να έχει κάτι ηλεκτρονικό πάνω του αλλά δεν βρήκα τίποτα.
    Μπορεί να είναι και πατέντα για κάτι άλλο, δεν ξέρω.
    μηπως ειναι βαση για κινητο και για να βλεπω πολλα pins ειναι τροφοδοσια,ανοιχτη ακροαση και κεραια;
    Γιάννης

Senior Member
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Καλημέρα, μπορείς να ξεβιδωσεις το πλαστικό στη κορυφή και να τραβήξεις μια φωτογραφία για να δούμε αν έχει κενό πλαίσιο μέσα;

Εγώ έχω τον τεμπέλη, αλλά μου έσπασε η πλαστική του βάση.

Ισως να του ταιριάζει η δική σου.

Προεπιλογή

Έχεις τεμπέλη που να ταιριάζει σε τέτοια βάση με την δικιά μου? Να έχει τέτοιες υποδοχές?

Senior Member
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Όχι δεν έχω.

Μιας και στην αρχή ρωτάς τι μπορεί να ταιριάξει, ζήτησα τη φωτογραφία από το εσωτερικό της βάσης σου.

Για να καταλάβεις, χρησιμοποιούσα στο προηγούμενο αυτοκίνητο μου έναν τεμπέλη του οποίου η βάση έχει σπάσει.

Το υπόλοιπο κομμάτι όμως δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Φαντάστηκα λοιπόν... αν υπάρχει κενό κάτω από τη δική σου βάση, να ψάξω στην αποθήκη ώστε να σου το φωτογραφίσω και αν σου κάνει το συζητάμε.

Προεπιλογή

Καλησπερα σας. Εχω βαλει τεμπελη αγορασμενο απο καταστημα των αθηνων. Δεν ξερω αν μπορω να γραψω ποιο μαγαζι (αν μπορω πειτε το) το κοστος ειναι 90 αν θυμαμαι καλα μαζι με μεταφορικα διοτι ειμαι απο Ροδο. Φωτογραφια δεν ξερω πως να ανεβασω. Επισης ειχε και μενα το πραγμα αυτο που δειχνει η πιο πανω φωτο. Το αφαιρεσα και με λιγο "φαγωμα" μπηκε. Ειναι πολυ σταθερος και με μηδεν τριγμους.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο OPC_LINE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας. Εχω βαλει τεμπελη αγορασμενο απο καταστημα των αθηνων. Δεν ξερω αν μπορω να γραψω ποιο μαγαζι (αν μπορω πειτε το) το κοστος ειναι 90 αν θυμαμαι καλα μαζι με μεταφορικα διοτι ειμαι απο Ροδο. Φωτογραφια δεν ξερω πως να ανεβασω. Επισης ειχε και μενα το πραγμα αυτο που δειχνει η πιο πανω φωτο. Το αφαιρεσα και με λιγο "φαγωμα" μπηκε. Ειναι πολυ σταθερος και με μηδεν τριγμους.
    φωτογραφια ανεβαζεις πανευκολα.στην πανω μπαρα που εμφανιζεται οταν γραφεις ενα μηνυμα εικονα.jpg ,πατωντας το συγκεκριμενο εικονίδιο εικονα2.jpg.
    Γιάννης

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

επειδη το μισο μηνυμα που εγραψα κοπηκε και πραγματικα βαριεμαι να ξανανεβασω φωτογραφίες(πρεπει να φτιαχτει αυτο το θεμα οσον αφορα την επεξεργασια πάντως που συμβαινει εδω και καιρό)συνεχιζω...

πατωντας λοιπον το συγκεκριμενο εικονιδιο ,ανοιγει ενα παραθυρο που σου γραφει basic uploader.μολις το πατησεις ,πατας ''απο τον υπολογιστη μου''και επιλεγεις την φωτογραφία που θελεις.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καλησπέρα σας,

Βρίσκοντας το θέμα, είπα να καταθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία.
    Στις 28/06 παρήγγειλα το συγκεκριμένο armrest από amazon και χθες το παρέλαβα.
    Συνολικά μου κόστισε 61,89€.

Ορίστε μερικές φωτογραφίες λοιπόν.

Όπως βλέπετε, το γέμισα με αυτοκόλλητα διπλής όψης καθώς δεν ήθελα να τρυπήσω με βίδες το OEM πλαστικό σε καμία περίπτωση.

Τοποθέτησα επίσης και ένα χαρτονάκι καθώς πίστευα ότι με αυτό δεν θα κουνιέται πολύ το armrest.

Εδώ εγκατεστημένο:

Όσο και να πίεσα για να πάει πιο κάτω, δεν πήγαινε! Το χαρτονάκι ήταν μάλλον λίγο πιο χοντρό.
    Για αυτό και φαίνονται λίγο τα αυτοκόλλητα.

Κάθεται εξαιρετικά πάντως. Αντέχει πολύ βάρος καθώς πίεζα με σχδοόν όλο μου το βάρος (80 κιλά είμαι) και το armrest ήταν σταθερότατο.

Και μικρός αποθηκευτικός χώρος μέσα του. Επενδυμένος με ένα υλικό για να μην τσουλάνε μέσα τα πράγματα εύκολα.

Γενικά μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    Το armrest μοιάζει αρκετά OEM και είναι πλήρως λειτουργικό, χωρίς να έχω τρυπήσει τίποτα στο αυτοκόνητο. Ο χρόνος θα δείξει βέβαια!

Προεπιλογή

Τον ιδιο με του icsd08063 εχω και εγω στο C, εδω και 3 χρονια τωρα, δεν εχει κανει κιχ, παρα μονο που απο δικο μου λαθος ξεφτισα το υφασματακι απο πανω το οποιο αντικατεστησα ευκολα με ενα αλλο.

Τωρα κοιταζω για το D τεμπελη, θα επερνα τον ιδιο, αλλα επειδη εχει και εμενα την βαση τηλεφωνου, οπως του dimag, πρεπει να αλλαξω και το κομματι αυτο της κονσολας, με αλλο κομματι που εχει ποτυροθηκη, οποτε ανεβαζει το κοστος περιπου στα 70€. Οποτε κοιταζω να βαλω σε armster, ο οποιος δεν χρειαζεται να αλλαξω το κοματι, μιας και μπενει απο την πανω μερια σαν καπελο και οχι φυτευτος μεσα στην ποτυροθηκη. Οικονομικη λυση ειναι ο armster S, στα 60€ αλλα βλεπω οτι ειναι 2 θεσεων, δηλαδη δεν εχει καστανια για ρυθμιση υψους, οποτε βλεπω το αλλο μοντελο τον armster 2, στα 100€ ο οποιος εχει ρυθμιση υψους. Τον εχει βαλει κανενας να μας πει εντυπωσεις??
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa d λασπωτηρες, τεμπέλης.
    Από τον/την i.karampelas στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-18, 01:04
  2. Τεμπέλης Corsa c !!!
    Από τον/την giaxa3 στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-15, 18:53
  3. Astra J ''τεμπέλης''
    Από τον/την Strangfroot στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 16:44
  4. Τεμπέλης Corsa D από ebay
    Από τον/την kemosabe στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-12, 18:00
  5. Ξεβιδωμένος τεμπέλης
    Από τον/την babis79 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-11, 21:27

Δικαιώματα - Επιλογές