If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 78 από 78

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είναι άμα πιάνουν τα χέρια σου ! Καλά και απροβληματιστα χλμ σου εύχομαι. Καλοταξιδο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωτσος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ ωραια δουλεια φιλε μου!!σου βγαζω το καπελο!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα εχω να πω.....
    τυχερος ο ιδιοκτητης που εχει τετοιο γιο.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαρας το κουραγιο σου και τη μεση σου...χαχαχα
    Καλα χιλιομετρα στο astraκι!!!
    Να εισται ολοι καλα, σημερα εκανα και μια 2η εξαερωση του συμπλεκτη χωρις να βγαλει αερα, ο πατερας παντως σημερα ειπε οτι το αστρακι παει πολυ στρωτα, καλυτερα και απο οταν το πειραμε, ...υπερβολες!!
    Παντως εγω που το οδηγησα και λιγο που θυμαμαι γιατι δεν το οδηγαω καθε μερα, εχει αποκτησει στο ασε πατα του γκαζιου λιγο νευρο.

Τωρα συνεχεια εχουν τα φρενα, μπροστα χρειαζετε δισκους, πισω εχουν ψωμι τα τακακια, οι δισκοι ειναι ok, αλλα δεν ξερω αν τα αλλαξω τα πισω μαζι με τα μπροστα, και φυσικα υγρα φρενων, μιας και στα χερια μας δεν εχουν αλλαχτει ποτε...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ηρθαν και τα τελευταια πραγματα που περιμενα απο το antalaktikaonline.gr, 14 μερες, απλα τραγικη αποστολη απο γερμανια που ηρθανε και με πληρωμενη κουριερ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 05-06-18 στις 10:37

Προεπιλογή

Το κολλαρο των αναθυμιασεων το λεπτο το μακρυ, εχω παλεψει να το αλλαξω κανα δυο φορες και δε λεει να βγει με τιποτα η ακρη του που πιανει στην εισαγωγη. Εσυ το εβγαλες ευκολα?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisM. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κολλαρο των αναθυμιασεων το λεπτο το μακρυ, εχω παλεψει να το αλλαξω κανα δυο φορες και δε λεει να βγει με τιποτα η ακρη του που πιανει στην εισαγωγη. Εσυ το εβγαλες ευκολα?
    Προσπαθησε να το στριψεις λιγο καθως το τραβας! Με τα χρονια και τις θερμοκρασιες εχει γινει ενα σωμα!

Προεπιλογή

Ηθελα και εγω να παρω κατι απο τα antalaktikaonline.gr αλλα δεν εβγαλα ακρη με τα μεταφορικα λογο ογκου!
    Εστειλα email αλλα δεν πηρα απαντηση.
    Εχει καλες τιμες παντως!

Προεπιλογή

Προσπαθησε να το στριψεις λιγο καθως το τραβας! Με τα χρονια και τις θερμοκρασιες εχει γινει ενα σωμα!
    +1 Στριφτα και τραβηχτα, αλλιως με ενα μακρυλαιμο ισιο κατσαβιδι μπορεις να βοηθησεις απο την αριστερη μερια να ξεκολησεις το κολαρο και μετα βγενει.

Ηθελα και εγω να παρω κατι απο τα antalaktikaonline.gr αλλα δεν εβγαλα ακρη με τα μεταφορικα λογο ογκου!
    Εστειλα email αλλα δεν πηρα απαντηση.
    Εχει καλες τιμες παντως!
    Ειναι η τριτη φορα που αγοραζω, συνηθως κανει 10 μερες, αλλα αυτη την φορα το τερματισανε, τους εκανα και σχολιο με παραπονα, αλλα σιγα μην το αναιβασουν.
    Και εγω ηθελα να παρω ενα πισω καζανακι για το golf που εχω σε walker που το εχουν καλη τιμη, αλλα δεν με αφηνε λογο ογκου ελεγε, αλλα την κρεμαριερα για το corsa που ηταν 2μετρα μηκος μια χαρα την στηλανε. Και σε επικοινωνια τηλεφωνικη απο Αθηνα με πειρανε, που ειχα μαζι τους μια χαρα συνεργασιμοι.

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Kadett D

Προεπιλογή

Ωραίος! Κι εγώ που νόμιζα πως ήμουν ο μοναδικός βαρεμένος που κάθεται κι αλλάζει σαζμάν μόνος του σε νοικιασμένο ανυψωτικό...
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Ενα βιντεακι απο εναν τυπο στην Αγγλια που η δουλεια του ειναι αλλαγη συμπλεκτη...κατ' οικον!!!

Προεπιλογή

Εναν γνωστο μου , μου θυμιζει που τον λενε Karaman ...

Προεπιλογή

Μπααααα αυτος αμα δεις βιντεακια του, τα περνει αγκαλια και τα βγαζει!!!!! ειναι γρυλος ο ιδιος!! κομαντο με βροχη και χιονι αλλαζει δισκους!!!

Και απο το βιντεακι φενεται οτι στο astra H, δεν χρειαζεται να κατεβει η γεφυρα, οπως κανει ο ιδιος, βαζει στην ακρη το σασμαν, και του δινει χωρο να αλλαξει τον δισκο.

Προεπιλογή

Ωραίο το DIY!

Εγώ ειμαι στα 110.000 και μου χει γλιστρήσει κάποιες φορές σε ανηφόρες, οπότε σκέφτομαι μήπως αλλάξω δίσκο πλατώ σε συνεργείο προγραμματισμένα.
    Στο autoduder βλέπω οτι δίνουν κόστος ~320€ σε αξιόλογο συνεργείο με υλικά και εργασία και μου φαίνεται σχετικά χαμηλή με τόση δουλεια που έχει... Να τη φοβάμαι αυτη τη "φτήνια";

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Για δες και εδώ. Λέει 160€ αλλαγή δίσκο πλατό εκτός από τρομπακι που νομίζω στοιχιζει60-80€???

https://nextservice.gr/offer/set_disk_all_cars/

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δες και εδώ. Λέει 160€ αλλαγή δίσκο πλατό εκτός από τρομπακι που νομίζω στοιχιζει60-80€???

160€!!! Και στα συνεργεία του autoduder αναφέρεται μόνο σε δίσκο/πλατώ/βαλβολίνες, και όχι τρομπάκι.

Εγώ ανησυχώ οτι τα 320€ ειναι σχετικά λίγα (αν βγαλεις ανταλλακτικά και βαλβολίνες) και οτι πιθανόν το συνεργείο να κάνει skip διαδικασίες για να δικαιολογήσει το μικρό μεροκάματο.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο ή να περάσεις από εκεί.

Προεπιλογή

Καλα, προφανώς και θα αλλαχθούν τα φθαρμένα υλικά και στις 2 περιπτώσεις (θα ηταν ακραίο να μη τα αλλαξουν).
    Για την διαφοροποιηση στην ποιότητα εργασίας αναρωτιέμαι...

Περισσότερο ήθελα την εμπειρία όσων το έχουν κάνει μόνοι τους (όπως εδώ ο Karaman) για το πόσο στραβά μπορεί να πάει κάτι στην τοποθέτηση.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dith Εμφάνιση μηνυμάτων
    160€!!! Και στα συνεργεία του autoduder αναφέρεται μόνο σε δίσκο/πλατώ/βαλβολίνες, και όχι τρομπάκι.

Εγώ ανησυχώ οτι τα 320€ ειναι σχετικά λίγα (αν βγαλεις ανταλλακτικά και βαλβολίνες) και οτι πιθανόν το συνεργείο να κάνει skip διαδικασίες για να δικαιολογήσει το μικρό μεροκάματο.
    Από τα 160€ στα 320€ για 2 ώρες δουλειά δεν το λες μεροκάματο. Καλύτερα το "νυχτοκαματο" θα ταίριαζε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων

Με 160€, θα βαζει κανα δισκο megaταδε, βαλβολινες τις ιδιες θα τις μαζευει και ξανα μεσα, τσιμουχες ιμιαξονια τις ιδιες, αλλιως δεν βγενει το ποσο, για 30€ θα δουλευει????

Προεπιλογή

Αφού είδα οτι έκανες στο αμάξι σου, εμένα και τα 300 μου φαίνονται οριακά αν θέλει κάποιος με μαγαζι να κάνει σωστή δουλειά...

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. Προληπτικη αλλαγη δισκο πλατο συμπλεκτη?
    Από τον/την corsakias2002 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 08:05
  2. Αλλαγη ηχου στο πατημα του συμπλεκτη.
    Από τον/την geolapp στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 09:12
  3. Συμπεριφορα συμπλεκτη astra h
    Από τον/την vectra_power στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-14, 03:54
  4. Aλλαγη Συμπλεκτη.
    Από τον/την tasos69 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-11, 17:33
  5. Νέο astra 2009 - spy photos
    Από τον/την PASTOS CHRISTOS στο forum Opel
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-08, 14:52

Δικαιώματα - Επιλογές