If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Προεπιλογή Πρόβλημα εκκίνησης

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα την βοήθειά σας, έχω ένα astra j cdti 2l πετρέλαιο 165 ps το αγόρασα Οκτώβριο 2016 μεταχειρισμένο με 120000 χλμ
    τον Νοέβριο άλλαξα και τους δύο μπιλιοφόρους και πριν ένα μήνα δισους τακάκια μπροστά, ξαφνικά χτές άκουγα ένα τακ σε χαμηλή ταχύτητα κατά την επιτάχυνση και κυρίως στις στροφές με επιτάχυνση, πήγα λοιπόν κατευθείαν στο συνεργείο που έκανε τις παραπάνω επισκεύες και στο δρόμο το αμάξι με άφησε, παίρνει κανονικά ταχύτητες αλλά αφήνεις το συμπλεκτη και δεν περπατάει ο μηχανικός μου έιπε ότι μάλλον προκειται για αστοχία του ένα μπιλιοφόρου που ο ίδιος άλλαξε σήμερα με πήρε τηλ και μου είπε ότι το μουαγέν τελικά έχει πρόβλημα και πρέπει να αλλαχτεί
    είναι δυνατόν το πρόβλημα να ήρθε απο λάθος τοποθέτηση μπιλιοφόρου η κακή ποιότητα αν ναι θα πρέπει ο ίδιος να καλύψει τα έξοδα, αν όχι πως είναι δυνατόν να έπαθε ζημιά το μουαγέν και πριν πέντε μήνες που άλλξε μπιλιοφόρους δεν κατάλαβε ότι ήταν προβληματικο
    περιμένω τις γνώμες σας
    ευχαριστώ

Προεπιλογή

Καλημερα.
    Ελλαδα μενεις ή Γερμανια ?

Αλλαξες και τους 2 μπιλιοφορους μαζι , γιατι ?Ειχαν προβλημα και η δυο ? Τυχαιο???
    Τι προβλημα εχει το μουαγιε φιλε μου ???? Ξαφνικα το επιασε πυρετο ??
    Τα ανταλλακτικα που αναφερεις δεν ειναι και φθηνα .

Το εαν ειναι λαθος τοποθετηση ή αστοχια υλικου αυτο μονο ο μαστορας το ξερει που εκανε τοποθετηση στο αμαξι σου .

Ολα τα δαχτυλα του χεριου μας δεν ειναι τα ιδια , ετσι και η μαστορες που αναλαμβανουν τα αμαξια μας να τα φτιαξουν...

Προεπιλογή

Καλημέρα φιλε μου ευχαριστώ για την απάντηση, και τους δύο μαζί τους άλλαξα εγώ άκουγα μόνο τον ένα να χτυπά στο τέρμα του τιμονιού αλλά ο μάστορα μου έιπε ότι θέλουν αλλαγή και οι δύο και τους άλλαξα, Γερμανία είμαι, δεν ξέρω τι ακριβώς έχει το μουαγέ πάντως το αμάξι δεν περπατάει ξαφνικά

Προεπιλογή

Παρακαλω.

Το μουαγιε εχει και ρουλεμαν εσωτερικα , μηπως εχεις θεμα με τα ρουλεμαν???
    Το αμαξι μηπως εχει χτυπησει μπροστα ?

Το αμαξι τωρα ειναι ετοιμο ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AUQ : 05-05-17 στις 12:52

Προεπιλογή

παιδιά δεν είχα καταλάβει καλά τι μου είπε ο μάστορας, είναι ο εσωτερικός μπιλιοφόρος της μιας πλευράς το πρόβλημα τον ρώτησα πως μπορεί να έγινε αυτό μου λεέι δεν ξέρω, πέντε μήνες μετά την αλλαγή των εξωτερικών κάτι δεν μου κολλαει, υπάρχει μόνο γνήσιος μου είπε και κάνει 570€ το παρήγγειλα δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο το θέμα είναι ότι θα τελειώσει εδώ αυτό το πρόβλημα η θα έχει συνέχει με έχει ξενερώσει εντελώς το αμάξι

Senior Member Το avatar του χρήστη opel007
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

μηπως απλα βγηκε η ασφαλεια και πεταξε το ημιαξονιο;; γιατι μου εχουν ερθει πολλα στο μαγαζι με οδικη φορτωμενα και απλα ειχε χαλαρωσει η ασφαλεια και βγηκε το ημιαξονιο..
    και απλα λεει οτι εχει προβλημα ο μπηλιοφορος και θελει να παρει τα φραγκα... λεω εγω τωρα.. μια υποθεση..ποτε δεν ξερεις..

Προεπιλογή

Μπορεί απλά να θέλει τα βγάλει φράγκα μπορεί ακόμη και το προβλημα να έγινε απο την αλλαγή τον μπιλιοφώρων που έγινε στο ίδιο συνεργείο δεν μπορώ να το ξέρω γιατί δεν γνωρίζω επι του αντικειμένου, το αυτοκίνητο το αγόρασα μετά απο έλεγχο της Dekra εδώ στη Γερμανία και το μόνο που ανέφερε σαν αρνητικό έιναι ότι έχει βαφτεί ένα κομμάτι του μπροστά προφυλακτήρα περίπου 15 εκατοστα

Προεπιλογή

Ολα καλα θα πανε , δεν ξενερωνουν για τον μπιλιοφορο

570 ευρω ο γνησιος !!! Aftermarket δεν εχει ??? ή δεν εψαξες?

Ειδικα στην Γερμανια απο τετοια αμαξια υπαρχουν πολλα ανταλλακτικα στις μαντρες και με λιγα χιλιομετρα , για να βρεις μπιλιοφορο .
    Πολλα τα λεφτα !!! Και απο βλακεια ΟΧΙ δικια σου.

Τωρα πως το επαθε το αμαξι σου ειναι ενα , αυτο που σου ειπε opel007 ή απο κουταμαρα του ...

Προεπιλογή

5 μηνες μετα δεν φταιει μαστορας σε καμια περιπτωση
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Παρόμοια Θέματα

1. πρόβλημα εκκίνησης με corsa 1.3 95ps
    Από τον/την pbabouris στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-14, 23:04
  2. Πρόβλημα εκκίνησης corsa D
    Από τον/την vaggan στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-14, 19:27
  3. Πρόβλημα εκκίνησης σε ASTRA H 1.6 MODEL 2005
    Από τον/την ThanasisP στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-14, 21:47
  4. πρόβλημα εκκίνησης κινητήρα σε opel vectra b
    Από τον/την tigi-7- στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-13, 17:29
  5. πρόβλημα εκκίνησης κινητήρα σε opel vectra b
    Από τον/την tigi-7- στο forum Vectra & Insignia
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-13, 14:57

Δικαιώματα - Επιλογές