If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11

Προεπιλογή Τοποθέτηση έξτρα Μπριζας

Καλημέρα σας. Σκέφτομαι να βάλω μια έξτρα Μπριζα για τους πίσω επιβάτες κάπου πίσω από το χειρόφρενο. Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Σε ποια θέση προτείνετε να μπει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

οπου θελεις την βαζεις, πιο εργονομικα ειναι στη τελειωμα της κεντρικης κονσολας
    τα μπροστοκινητα δεν εχουν τουνελ μεταδωσης οποτε κερδιζεις την μετωπη για να βαλεις την πριζα.

τι θα βαλεις 12ν αναπτηρα; 5ν usb; 220ν με inverter;

Προεπιλογή

12v αναπτήρα για φόρτιση κινητού η ταμπλέτ το θέλω. Βάζουμε στην μικρή να βλέπει κινούμενα σχέδια στο ταμπλέτ και υπάρχει πρόβλημα όταν σε ταξίδι τελειώνει η μπαταρία. Συν για ότι άλλο προκύψει. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα άσχετο με το θέμα. Λόγω υγραερίου και χώρου στο πορτ μπακαζ δεν έχω ρεζέρβα. Σκέφτομαι να πάρω κομπρεσέρ αέρα να υπάρχει στο αμάξι αν συμβεί καμιά στραβή και πατήσω κανένα καρφί. Έχω βρει και το κομπρεσέρ της μάνας του που μπαίνει στο πορτ μπακαζ στο πλάι πίσω από το κάλυμμα το πλαστικό που έχει. Ποια η γνώμη σας. Αξίζει να πάρω το γνήσιο μεταχειρισμένο η να πάρω κανένα του εμπορίου?

Προεπιλογή

Ένα κομπρεσοράκι χρειάζεται, είχα πάρει ένα πριν 7 χρόνια, με 6 ευρώ (προσφορά) από το AlexPack και με έχει βγάλει ασπροσπρόσωπο, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το αυθεντικό και να το χρυσοπληρώσεις. Έχω μια τσάντα κάτω από το δάπεδο του πορτμπαγκαζ και έχω τα βασικά εργαλεία εκεί. Αλλά δε φτάνει μόνο το κομπρεσοράκι - έχω και γω υγραέριο - πάρε και αυτά τα χημικά που φράζουν τη τρύπα του ελαστικού αν πατήσεις καρφί να είσαι καλυμένος ότι θα φτάσεις σε βουλκανιζατέρ, μόνο με το κομπρεσορα είναι λίγο επίφοβο. Για τα 12v και τη μπριζα, δε θα ήταν πιο απλό και φθηνό κάτι τέτοιο;
    http://www.ebay.com/itm/Cigarette-Li...EAAOSw8cNUUQ9J

Προεπιλογή

Για το κομπρεσέρ λάκκο με έπεισες. Θα μου άρεσε το γνήσιο αλλά το βρίσκω γύρω στο 100€ και πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά. Όσο για τον αφρό που λες είχα πάρει έναν της wurth αλλά όταν τον χρειάστηκα δεν έκανε δουλειά. Ο αφρός ξεχειλίζε από παντού. Δεν ήταν αυτό που περίμενα. Για κομπρεσέρ έχετε κάποια μάρκα να προτείνετε η κάποιο μαγαζί?

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Αμα έχει "ξεζαντιάσει" το λάστιχο ούτε ο αφρός ούτε το κομπρεσερ θα σου κάνει τίποτα... Τι αφρούς έχω αγοράσει, τ μακαρόνια, τι κομπρεσερακια... σα τη ρεζερβα δεν είναι τιποτα..

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το κομπρεσέρ λάκκο με έπεισες. Θα μου άρεσε το γνήσιο αλλά το βρίσκω γύρω στο 100€ και πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά. Όσο για τον αφρό που λες είχα πάρει έναν της wurth αλλά όταν τον χρειάστηκα δεν έκανε δουλειά. Ο αφρός ξεχειλίζε από παντού. Δεν ήταν αυτό που περίμενα. Για κομπρεσέρ έχετε κάποια μάρκα να προτείνετε η κάποιο μαγαζί?
    Αν κάτσει τελείως το λάστιχο όντως ούτε κομπρεσοράκια ούτε αφροί το σώζουν, λέμε να έχεις εντοπίσει το καρφί και πας να το επισκευάσεις χωρίς να έχει κάτσει. Από που έβγαιναν οι αφροί;; Δε βίδωσες το λαστιχάκι του δοχείου στη ρόδα;

Από μάρκες δεν έχω ιδέα πάντως ότι και να παρεις πρόσεξε να έχει λίγο αξιόπιστη μέτρηση της πιεσης. Έτυχε να πάρω και το κομπρεσοράκι του lidl με 15 ευρώ και η βελόνα έδειχνε ότι νάναι. Αϋτό το φτηνιάρικο πριν 7 χρόνια μου βγήκε ακριβέστατο πάντως!

Προεπιλογή

Το είχα βιώσει κανονικά αλλά ξεχειλίζε από παντού. Δεν εκείνα ικανοποίημενός. Ακόμα δεν ξέρω τι κομπρεσέρ να πάρω. Καμιά ιδέα παιδιά?

Προεπιλογή

Γεια σου φιλε και απο εμενα.Εγω εχω παρει εναν εκκινητη μπαταριας (για μια ωρα αναγκης)οπου εχει και κομπρεσερ αερα για τα λαστιχα και αντάπτορα αναπτήρα αυτοκινήτου .και κανει τελικη τιμη 53ε.Το λινκ ειναι το εξης (https://www.skroutz.gr/s/14842604/Bormann-BBC1000.html)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο athlonmarian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φιλε και απο εμενα.Εγω εχω παρει εναν εκκινητη μπαταριας (για μια ωρα αναγκης)οπου εχει και κομπρεσερ αερα για τα λαστιχα και αντάπτορα αναπτήρα αυτοκινήτου .και κανει τελικη τιμη 53ε.Το λινκ ειναι το εξης (https://www.skroutz.gr/s/14842604/Bormann-BBC1000.html)
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τελικά βρήκα ένα μηχάνημα από το lidl. Όχι ακριβό και μέχρι τώρα καλά τα έχει πάει για ότι έχω χρειαστεί. Ευχαριστώ πολύ

Παρόμοια Θέματα

1. Τοποθέτηση Υγραερίου
    Από τον/την mitsoulas στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-13, 16:38
  2. τοποθέτηση σε zafira a
    Από τον/την MIKEZAFIRA στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 16:22
  3. τοποθέτηση ESP κουμπί σε Astra GTC
    Από τον/την johnb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-11, 00:06
  4. Τοποθέτηση ηλιοροφής
    Από τον/την chrisastra στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-11, 11:46
  5. τοποθέτηση ηλιοροφής
    Από τον/την dNb στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-11, 20:33

Δικαιώματα - Επιλογές