If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Προεπιλογή

Θέλω και εγω να καθαρίσω τη πεταλούδα γκαζιου .Έχω αγοράσει και Opcom σε περίπτωση που χρειαστεί καλιμπράρισμα .
    Αλλά κάποιος προηγούμενος έχει χαλάσει τη μια βίδα torx πανω απο τη πεταλούδα . Έχβ δοκιμάσει τ30 torx και δέν κάνει στη συγκεκιμένη βιδα .
    Γνωρίζουμε τι βίδες σε μέγεθος παίρνει να παω σε μαγαζι να αγοράσω ; Τρόπο θα βρώ να τη αφαιρέσω τη χαλασμένη βίδα.

Προεπιλογή

Βιδα αντιπρωσοποια, δες πως ειναι, ειναι παξιμαδοβιδα. Κωδικος GM 90570233

Η πεταλουδα βασικη ρυθμιση με opcom, δεν υπαρχει, βγαζεις τον πολο της μπαταριας για κανα 5λεπτο, τον ξαναβαζεις και γυρνας το κλειδι στην μιζα μεχρι να αναψουν τα λαμπακια χωρις να βαλεις μπροστα, το αφηνεις περιπου κανα 2λεπτο εως οτου να σταματησει ο θορυβος που ακουγετε απο την πεταλουδα.

https://www.google.com/search?q=9057...w=1366&bih=625
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 08-07-21 στις 15:24
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βιδα αντιπρωσοποια, δες πως ειναι, ειναι παξιμαδοβιδα. Κωδικος GM 90570233

Η πεταλουδα βασικη ρυθμιση με opcom, δεν υπαρχει, βγαζεις τον πολο της μπαταριας για κανα 5λεπτο, τον ξαναβαζεις και γυρνας το κλειδι στην μιζα μεχρι να αναψουν τα λαμπακια χωρις να βαλεις μπροστα, το αφηνεις περιπου κανα 2λεπτο εως οτου να σταματησει ο θορυβος που ακουγετε απο την πεταλουδα.

https://www.google.com/search?q=9057...w=1366&bih=625
    Σήμερα ψώνισα κάτι μικροπράγματα ξανά . Η συγκεκριμένη βίδα έχει περιορισμένη διαθέσιμοτητα και είχε 13€ ! . Με έστειλε σε μαγαζί αρκετα κοντά μου που ασχολείται με βίδες , μου ειπε θα βρω να πάω με δείγμα . Και ο ίδιος μου είπε εγω να πουλήσω θέλω αλλά είναι πολλά τα 13 € .

Προεπιλογή

Παραγγέλνεις με τον κωδικό στη Σπ. Πάτση, 4 ευρώ έκαστη.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραγγέλνεις με τον κωδικό στη Σπ. Πάτση, 4 ευρώ έκαστη.
    Ξέρεις κάποιον συγκεκριμένο μαγαζί να μή ψάχνω , γιατί τώρα θα κάνω και Service γενικό .

Προεπιλογή

Οι βίδες για το παπα της πεταλούδας υπάρχουν σαν ανταλλακτικο αλλά έχουν καταργηθεί. Ρώτησα στη Αθήνα επί της Σπ. Πάτση (τέρμα ) , δεν υπάρχει.
    Εν ολίγοις πήγα σε ανακύκλωση όχηματων και βρήκα να έχω ρεζέρβα . Αυτές που έχει πάνω τις χάραξα με τρόχο και τις λύνω με ίδιο κατσαβίδι. Ειδικά τη μια βίδα την είχαν χαλάσει οποίος είχε προσπαθήσει

Προεπιλογή

υπαρχουν ανταλλακτικα σε ανακυκλωση οχηματων?

σε ποιο μερος?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Καθαρισμός πεταλούδας, Astra H Z14XEP
    Από τον/την NIK στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-14, 23:30
  2. καθαρισμός πεταλούδας γκαζιού
    Από τον/την akisfantomas στο forum Opel
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-12, 13:25
  3. Καθαρσμός πεταλούδας
    Από τον/την IEROKLIS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-12, 00:34
  4. Καθαρισμός καλοριφέρ Corsa-C
    Από τον/την capthookb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-11, 13:02
  5. Καθαρισμός πεταλούδας
    Από τον/την johnjohn_vip στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-10, 20:29

Δικαιώματα - Επιλογές