If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 80 από 80

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπιεση ειχανε μετρησει πριν λιγο καιρο γιατι ειχε κατι θεματα με ρεταρισματα και του λεγανε καμενες βαλβιδες (εχει αεριο) και τελικα δεν ηταν απο βαλβιδες τα ρεταρισματα και συμπιεση ειχε καλη.
    Αυτο λεει και αυτος, αφου θα βγαλει κεφαλη να αλλαξει τσιμουχακια να περασει και ελατηρια, αλλα αυτα τα κωλομοτερ τα ford, νωμιζω εχουν μεσαιο ιμικαρτερ το οποιο για να βγει κατεβαζεις σασμαν, οποτε κατεβαζεις και ολο το μοτερ για να αλλαξεις ελατηρια, και σου βγενει ο κουκους!!!
    Και καλά θα κάνει Νίκο, τώρα την διαδικασία για το άνοιγμα του μοτέρ, ο μηχανικός θα το κάνει.
    Και όταν ανοίγουμε το μοτέρ δεν ξέρουμε τι άλλο θα δούμε βρούμε ( γιατί δεν υπάρχει επιστροφή).

Τα υπόλοιπα θα τα αναλάβει το ρεκτιφιέ, που έχουν τα κατάλληλα μηχανήματα.
    Τώρα για το honing, αυτό είναι δουλειά για το ρεκτιφιέ.

Και άμα είναι μάγκας ο μάστορας (μηχανικός) θα κάνει και αυτός τις ανάλογες μετρήσεις.

Καλά αποτελέσματα.

Προεπιλογή

Ετσι ειναι λυνοντας και δενοντας ξεφευγει ο προυπολογισμος, για αυτο λεω αν ειναι σιγουρο οτι ειναι απο τσιμουχακια, να μην πειραξει ελατηρια, ο μηχανικος ειναι καλος (αν δεν βαριετε!!!) γιατι εργατικα δεν θα πληρωσει, χονινκ συνηθως το κανουν τα μαστορια και στο χερι αν ο κυληνδρος δεν ειναι οβαλ, ποιος το παει μηχανουργειο το μπλοκ για χονινκ???
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Γεια σας Παιδια Ειμαι Καινουργιο Μελος, ομως θελω τη βοηθεια σας και προκειτε για το σασμαν Μ 32 που φοραει το 1.6 τ insignia που εχω κανει θερυβο στη συμπλεξη και συις αλαγες το πηγα στην οπελ και μου ει[παν οτι μαλλον εχει κενα το διαφορικο και φρικαρα γιατι το αυτοκινητο για την ηλικια του 09 ειναι καινουργιο εχει μονο 78.000 χλμ τι κανω τωρα το επισκευαζω η ψαχνω καποιο μεταχηρισμενο αλλα ποιο ? ταιριαζει καποιο ποιο καινουργιο χωρις να ειναι ελλατωματικο και αν ειναι ποιο

Προεπιλογή

Ετσι ειναι λυνοντας και δενοντας ξεφευγει ο προυπολογισμος, για αυτο λεω αν ειναι σιγουρο οτι ειναι απο τσιμουχακια, να μην πειραξει ελατηρια, ο μηχανικος ειναι καλος (αν δεν βαριετε!!!) γιατι εργατικα δεν θα πληρωσει, χονινκ συνηθως το κανουν τα μαστορια και στο χερι αν ο κυληνδρος δεν ειναι οβαλ, ποιος το παει μηχανουργειο το μπλοκ για χονινκ???
    Μακαρι να ειναι μονο τα τσιμουχακια , για τα ελατηρια πρεπει να γινουν καποιες απαραιτητες μετρησεις και ποσα χιλ εχει το μοτερ .

Honing με το χερι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλά κρασιά Νίκο .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mosxosvasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας Παιδια Ειμαι Καινουργιο Μελος, ομως θελω τη βοηθεια σας και προκειτε για το σασμαν Μ 32 που φοραει το 1.6 τ insignia που εχω κανει θερυβο στη συμπλεξη και συις αλαγες το πηγα στην οπελ και μου ει[παν οτι μαλλον εχει κενα το διαφορικο και φρικαρα γιατι το αυτοκινητο για την ηλικια του 09 ειναι καινουργιο εχει μονο 78.000 χλμ τι κανω τωρα το επισκευαζω η ψαχνω καποιο μεταχηρισμενο αλλα ποιο ? ταιριαζει καποιο ποιο καινουργιο χωρις να ειναι ελλατωματικο και αν ειναι ποιο
    Καλημερα φιλε μου , διαβασε λιγο εδω : http://www.insigniaclub.gr/showthread.php?t=2089

Μ32 και αγιος ο θεος ... κανε μια ερωτηση εκει . καπου θα το εφτιαξαν που το φτιαχνουν σωστα , γιατι αμα πας αντιπροσωπεια θα φυγεις χωρις παντελονι .

Προεπιλογή

Εεεε ολοι αυτοι που αλλαζουν ελατηρια χωρις να κατεβασουν μοτερ, πως κανουν χονινκ?? ή δεν κανουν καθολου και αγριευουν τον κυληνδρο με γυαλοχαρτο οπως καναμε στα....παπακια πιτσιρικαδες!

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Προχτές μπήκε ο θόλος.. ΠΟΤΕ ΘΟΛΟ ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ..ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΜΑΞΙ...
    Εννοείτε οτι δεν έκατσε ακριβώς όπως ο γνήσιος.....ΔΕΝ το περίμενα με τίποτα..αλλά τι να έκανα, ο παλιός είχε φθαρεί αρκετά.
    Οκ παίρνεις κάτι ιμιτασιόν, ξέρεις από πριν οτι μπορεί να χαλάσει γρήγορα ή να σου κανει θέματα ήηηηη να βγεί οκ για όσο χρειαστεί αλλαγή του, πχ ένα φανάρι, τακάκια και οτιδήποτε άλλο.
    Δλδ ένα τακάκι θα κουμπώσει θα καθίσει στην φωλιά...άλλο οι ποιότητα και πόσο θα κρατήση...αλλά στον θόλο ειδικά δεν το περίμενα οτι δεν πρόκειται να καθίσει σωστά. Τελος πάντων κάποια
    στιγμή θα ξανα αλλαχτεί όταν μπορώ να δώσω 70Ε+ για ένα πλαστικό!!

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Και επι ευκαιρίας φτιάχτηκε και το φανάρι του οδηγού. Ηταν λίγο χειρότερο απο την φωτό, είχε αρχίσει να έχει "γραμμές" πέρα απο την κιτρινοθολουρα.
    ΜΕ 20Ε εδώ βόλο έγινε καινούργιο, δεν το ξεχώριζα απο το αριστερό γνησιο καινούργιο.

Πριν

Μετά

Προεπιλογή

Ωραίο αποτέλεσμα Θέμη.
    Για να σου βγάλει μεγάλη φώτο επέλεξε το 7 link εκεί που γράφει ( Hotlink για forum).

Προεπιλογή

Γνωριζει κανεις, στο astra h, οταν ανοιξει καποιος αεροσακος, η κεντρικη μοναδα των αεροσακων, πρεπει να αλλαχτει ή γινεται reset???
    Ο πατερας μου το σιδερωσε το αστρακι και σκασανε 2 αεροσακοι, στο καθησμα του και στην οροφη...

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Πας τον εγκεφαλο σε εναν που ασχολειται με εγκεφαλους ή καποιο σχετικο συνεργειο και καθαριζει τα crash data απο την μνημη (συνηθως eeprom). Σε καποιο μοντελο μου φαινεται το εκανε και το Op-com.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ceedboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πας τον εγκεφαλο σε εναν που ασχολειται με εγκεφαλους ή καποιο σχετικο συνεργειο και καθαριζει τα crash data απο την μνημη (συνηθως eeprom). Σε καποιο μοντελο μου φαινεται το εκανε και το Op-com.
    +1 Γιατι αλλιως για καινουριο εγκεφαλο αεροσακου πας σε ποσα εκατονταδων.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Δεν υπαρχει περιπτωση για καινουριο, αεροσακους βρηκα απο ebay, θα ρωτησω και εδω ποσα ζητανε και αν δεν εχουν μεγαλη διαφορα θα τους παρω απο εδω, αλλιως αν ζητανε να ποιασουν τον παπα απο τα α@@@@α, ....ebay....

Προεπιλογή

υποθετω οτι δεν εχει χτυπησει κανεις, οποτε το αμαξι εχει ζημια ή ελαφρα φαναρτζοδουλεια?

Προεπιλογή

Δεν χτυπησε κανενας, 2 πορτες, μαρσπιε, κεντρικη κολωνα αρπαξε χαμηλα στον μεντεσε.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Δεν χτυπησε κανενας, 2 πορτες, μαρσπιε, κεντρικη κολωνα αρπαξε χαμηλα στον μεντεσε.
    παλι καλά,οι λαμαρινες φτιαχνονται...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Ανοιξα νεο θεμα, για να μην ειμαστε offtopic σε αυτο, μιας και η επισκευη θα μου δημιουργησει αποριες....

Προεπιλογή

Ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο στα παιδια ,ειναι πολυ μπροστα για τα Ελληνικα δεδομενα .

https://www.youtube.com/watch?v=KAHnrX71bMw

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Που είναι τα αναδρομικά να τους επισκεφτούμε.....
    Είχα ακούσει καλά λόγια, όσο εμένα Αχαρνές.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. Turbinoproblems ή σχετικά θέματα με αυτές.
    Από τον/την EPIVITOR στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-15, 11:59
  2. Θέματα με το σύστημα τροφοδοσίας
    Από τον/την apagogeas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-14, 18:06
  3. Offset ζάντας και θέματα.
    Από τον/την thrilos στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-12, 00:44
  4. 24ωρα-48ωρα τελευταία θέματα.
    Από τον/την manik στο forum Παράπονα Μελών / Προτάσεις Βελτίωσης του Club/Forum
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-08, 15:05
  5. Το νέο Corsa (D) και θέματα ιπποδύναμης
    Από τον/την bizbizet στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-07, 11:04

Δικαιώματα - Επιλογές