If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 22 από 22

Προεπιλογή

Καλησπέρα. Τον Ιούλιο άλλαξα τρόμπα βενζίνης στα 227000χλμ.απο τότε δεν μου παίρνει μπροστά με την 1η. Πολύ σπαστικό. Το ξαναπήγα στον μάστορα το κοίταξε, μου είπε να το δει και ηλεκτρολόγος αλλά δεν το πήγα. Πάντως αφού ζεσταθεί παίρνει εύκολα μπροστά. Να είναι τα λάστιχα μέσα;;; ή κάτι ηλεκτρ /κόσμο;

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Καλημέρα παιδιά. Στο αμάξι μου (Astra H GTC 1.8 Z18XE του 2005) έχω παρατηρήσει τα τελευταία 30-35.000χλμ (τώρα έχω φτάσει αισίως τα 188.000χλμ) ότι κάποιες φορές όταν βάζω μπροστά τον κινητήρα, οι στροφές κάνουν ένα στιγμιαίο τίναγμα σχετικά ψηλά, γύρω στις 2000 στροφές. Αυτό κρατάει για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά πέφτουν λίγο πάνω από τις 1000 και σταδιακά στις 750-780. ΑΥτό μου το κάνει ανεξαρτήτως καιρού, το χω παρατηρήσει και χειμώνα και καλοκαίρι, αλλά νομίζω πιο συχνά καλοκαίρι. Επίσης το παρατηρώ πιο συχνά όταν πχ έχω σβήσει τον κινητήρα και όντας ζεστός τον βάλω μπροστά πάλι μετά από μερικά λεπτά. Σίγουρα δεν μου το έκανε παλιότερα.
    Πέραν αυτού το μοτέρ λειτουργεί κανονικά. Μπουζί αλλάζω κάθε 2 χρόνια/30.000χλμ και άλλαξα πάλι προ 2μήνου. Φίλτρο βενζίνης απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει στο εν λόγω αμάξι. Υποψιάζεστε κάτι;

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Προβλημα στην εκκινηση
    Από τον/την Konstantinos13 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-17, 21:51
  2. Whisper Diesel 136Ps Κροταλισμα στην εκκινηση
    Από τον/την leoynage στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 00:51
  3. Προβλημα στην εκκινηση Zafira A τελικα οχι μπεκιέρα
    Από τον/την orestisr στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-16, 19:01
  4. ΕΠΑΝΕΜΦΑΝΙΖΟΜΕΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ
    Από τον/την geox13 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-14, 10:01
  5. προβλημα πριν την εκκινηση
    Από τον/την opcastras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-09, 18:23

Δικαιώματα - Επιλογές