If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή Αλλαγη κινητηρα...

Παιδια την καλησπερα μου!!!! Νεος στο forum αλλα παρακολουθω πολυ καιρο!! Εχω ενα GTC 1400 sport...Και πλεον εχω μια ευκαιρια.....Ηρθε στα χερια μου ενας κινητηρας απο OPC.... Και Εχω περασει σε φαση searching για το τι μπορει να γινει απο εδω και περα...Πριν μπει επανω θα ηθελα να να μαζεψω περιφεριακα το αυτοκινητο....Θα ηθελα καποιες συμβουλες/γνωμες αν εχετε. Δεν με ενδιαφερει η εξωτερικη εμφανιση οσο το να περασουνε τα αλογατα στην ασφαλτο οσο το δυνατον πιο ασφαλη. Για να μην ειμαι τοσο γενικος ομως θα πω τι σκεφτομαι. Για αρχη στο τομεα φρενα θα αρχισω με ενα καλυτερο σετακι τακακια και μετα με αλλαγη δισκων...Προς-πισω θολομπαρες για καλυτερο δεσιμο και θα παμε και για ενα σετακι αμορτισερ KW,Bilstein ή κατι αλλο....

Senior Member Το avatar του χρήστη nikosopel
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη-Ορεστιαδα
    Αυτοκίνητο
    Astra F

Προεπιλογή

σωστα το πας , μονο τις μπαρες αστες για το τελος.επι της ευκαιριας καλως ορισες.
    και για τα φρενα,γνωμη μου ειναι, μια και καλη.Θα ειναι πιο σωστο ετσι και σαφως πιο ασφαλες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikosopel : 05-02-08 στις 18:38
    Νίκος

Senior Member Το avatar του χρήστη teddy
    Περιοχή
    π.φαληρο
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

καλωσηλθες στην παρεα μας...

προσωπικα το πρωτο που θα εκανα θα ηταν τα φρενα...μην το αμελησεις με τπτ!!!
    τα τακακια που ανφερεις ειναι ημιμετρα...πηγαινε κατ'ευθειαν σε φρενα απο Opc!!!
    μην παιζεις με την ασφαλεια σου!επισης θα χρειαστεις σιγουρα ζαντες με μικροτερη δυνατη επιλογη τις 17"
    θολομπαρες στο εμποριο δυσκολα θα βρεις,ισως καλυτερα να εφτιαχνες χειροποιητες!
    και για τις ανρτησεις εισαι σε καλο δρομο παντως...
    αν σε παιρνει οικονομικα,κοιταξε και για μπλοκε,
    μιας που ανφερεις οτι σε ενδιαφερει να περνανε τα αλογα ασφαλη στο δρομο!
    [b]. + -,Η - ΕΙΝΑΙ ......[/b]->->->->->
    [b]Βγάλτε την παύλα και ξεφορτωθείτε μας...[/b]
    [b]Opel-club.gr.....[color=blue]Mes que[/color] [color=red]un club!!![/color]
    Οι μελισσούλες ολο γυρνάνε απο εδω και απο εκεί,αλλα τελικα στο ίδιο λουλούδι καταλήγουν...Τυχαίο???Δεν νομίζω...
    Υπάρχουν πάνω απο 500 μαζοχιστές που επισκέπτονται καθημερίνα το [url][color=yellow]www.opel-club.gr[/color][/url] ...Hθελα να ήξερα τι του βρίσκουν...[/b]

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Καλως ήρθες φίλε.
    Στο θέμα μας... Καλύτερα να τα έπερνες όλα κομπλέ απο το Opc μια και καλή να ξεμπερδεύεις, και φρένα και ανάρτηση και αντιστρεπτικές κτλ, για να είσαι όσο το δυνατό κοντύρα στο στήσιμο του Opc.
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keymaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια την καλησπερα μου!!!! Νεος στο forum αλλα παρακολουθω πολυ καιρο!! Εχω ενα GTC 1400 sport...Και πλεον εχω μια ευκαιρια.....Ηρθε στα χερια μου ενας κινητηρας απο OPC.... Και Εχω περασει σε φαση searching για το τι μπορει να γινει απο εδω και περα...Πριν μπει επανω θα ηθελα να να μαζεψω περιφεριακα το αυτοκινητο....Θα ηθελα καποιες συμβουλες/γνωμες αν εχετε. Δεν με ενδιαφερει η εξωτερικη εμφανιση οσο το να περασουνε τα αλογατα στην ασφαλτο οσο το δυνατον πιο ασφαλη. Για να μην ειμαι τοσο γενικος ομως θα πω τι σκεφτομαι. Για αρχη στο τομεα φρενα θα αρχισω με ενα καλυτερο σετακι τακακια και μετα με αλλαγη δισκων...Προς-πισω θολομπαρες για καλυτερο δεσιμο και θα παμε και για ενα σετακι αμορτισερ KW,Bilstein ή κατι αλλο....
    Καταρχάς φίλε μου καλώς ήρθες!
    Εννοείται πως θα ξεκινήσεις από τα φρένα.Δν το συζητάω.Μετά όλα τα υπόλοιπα...
    Έχω όμως μια απορία...Πως έπεσε στα χέρια σου ο κινητήρας?
    Καλές και τρελές μετατροπές σου εύχομαι
    [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_language][color=red][font=Comics San Ms][b]Είσαι Έλληνας, γράφε Ελληνικά![/b][/font][/color][/url]

Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Ευχαριστω για το καλωσορισμα παιδια!!!!!! Ναι νομιζω οτι τα φρενα ειναι το πρωτο και σημαντικοτερο απο ολα....Αν δεν παω για φρενα απο OPC θα δω για καποια aftermarket επωνυμα τι μπορει να γινει Galfer,Brembo κ.λ.π. Απο θεμα αμορτισερ απο οτι ειδα η KW βγαζει τις σειρες Variant 2 και 3 για GTC...Ξερουμε απο Bilstein αν υπαρχει η PSS9 για GTC? Τιμολογιακα θα τα βαλω κατω και βλεποντας θα κινηθω...Τωρα βεβαια το καλυτερο θα ηταν οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω να παμε σε λυσεις που υπαρχουν επανω στο OPC για να ειμαι κοντα στο στησιμο του....Ο κινητηρας βρεθηκε απο τροπετο εν Ελλαδι προ 1ος μηνα..Μην ρωτας πως...Απλα τυχερος........

Προεπιλογή

file poio moter apo OPC einai, to Z20LEH me ta 240 'h to "palio" Z20LET me ta 200?

kai poso kostise an epitrepetai!?
    "Πάρε εσύ το δρόμο σου και άφησε τον κόσμο να μιλάει..."

Προεπιλογή

και αυτο ειναι ευκαιρεια δηλ.??

σασμαν,ακρα,εργασια αναλωσιμα θες αλλα 1500€+

ποσα θελεις να το φερει απο εκει?500€...??

κοντα 7000€ δηλ..με 16000€ μετρητα παιρνεις coupe astra G του 2004!!!

Παρόμοια Θέματα

1. ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ (1.6Τ)
    Από τον/την philip στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-16, 01:25
  2. ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ
    Από τον/την KIRKMAN στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-10, 23:35
  3. ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΣΕ VECTRA B
    Από τον/την DALAMPOYRAS IVANNHS στο forum Γενικα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 19:23
  4. αλλαγη κινητηρα σε corsa 87 help
    Από τον/την b1tchlover στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-10, 23:24
  5. αλλαγη κινητηρα απο 1.4-1.6τ...corsa d
    Από τον/την panos1987 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-09, 14:57

Δικαιώματα - Επιλογές