If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 140 από 144

Προεπιλογή

Εγώ παιδιά δεν θα μπορέσω να έρθω.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Καλημερα σε ολους. Γιωργο δεν πειραζει φιλε, πρωτα η οικογενεια και οι υποχρεωσεις. Ειναι οντως η σειρα μας. Νομιζω ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη για το a/c.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Καλημέρα και από μένα παιδιά, πρώτα απ' όλα η οικογένεια και η υποχρεώσεις και μετά η καψούρα μας και η διασκέδαση. Γιώργο σε καταλαβαίνουμε απόλυτα, φίλε δεν πρέπει να στεναχωριέσαι θα υπάρξουν και άλλες συγκεντρώσεις και καφεδάκια όπου θα βρεθούμε και θα τα πούμε και πάλι. Και εγώ με τον Βασίλη θα πάμε την Κυριακή ( να' μαστε καλά ) να βρεθούμε με τα παιδιά και να ανταλλάξουμε απόψεις για καμιά βελτίωση κάτω από το καπό χαχαχαχαχα

Senior Member Το avatar του χρήστη DJ Marios
    Περιοχή
    Αλμυρός - Νέοι Πόροι
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

Γειααα σας και από εμένα, μετά από καιρό!
    Δουλειά, προετοιμασίες και μεταπτυχιακό δεν με αφήνουν να παρώ ούτε ανάσα.

Βλέπω θα έχουμε δύο δυνατές συμμετοχές (Βασίλη και Μπάμπη), ευχάριστο αυτο!
    Θα έχουμε και απουσίες όμως, δυσαρεστο αυτό...

Εννοείται, ο καθένας διευθετεί τις υποχρεώσεις του πρώτα και αν ευκαιρεί, έρχεται.

Ο αδερφός μου και εγώ είμαστε πιεσμένοι πααάρα πολυ για την Κυριακή, δεδομένου ότι είναι στις 12:00 η Πανελλήνια και το πρωί έχουμε περισσότερη δουλειά από οτι υπολογίζαμε... Παρόλαυτα δεν γίνεται να μην παρευρεθούμε, απλά μπορεί να καθυστερήσουμε λίγο να φτάσουμε.
    « όμοιος ομοίω αεί πελάζει »

Περιοχή
    Αλμυρός - Νέοι Πόροι
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων

Υ.γ. συντήρηση α/c και απολύμανση 95 ευρωπουλα αυτόν τον μηνα. Και καμιά 100αρα τον Ιούνιο για το σέρβις δεν σας τα είπα......
    Οντως, γιατί τόσο ακριβή συντήρηση? Αν και δεν γνωρίζω τι ακριβός έκανες... αλλά για φρέον και απολύμανση το πολύ 50 ευρώ παίρνουν και κάποιοι κάνουν και προσφορές μερικές φορές πχ με 35 ευρω.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα και καλή εβδομάδα. Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση. Μακάρι να ήταν διαφορετικά τα πράγματα και να μπορούσα να έρθω και εγώ. Ελπίζω του χρόνου πρώτα ο Θεός να είμαστε ολοι καλα , θα έχει μεγαλώσει και ο μικρός Νικόλαος-αγγελος και θα καταλαβαίνει οπότε να το ευχαριστηθουμε οικογενειακώς.
    Όσο για το σέρβις α/c δεν ξέρω εάν με χουφτωσαν αλλά πιστεύω πως έγινε καλή δουλειά. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης άλλαζε μόνο φιλτρο καμπίνας κάθε 2 χρόνια που το έκανε σέρβις τίποτα άλλο. Εγώ πήρα ένα αμάξι άγνωστο για εμένα και από πλευράς τεχνολογίας οπότε μιας που πέρυσι το καλοκαίρι δεν έκανα τίποτα λόγω οικονομικής δυσπραγίας (δεν άλλαξα ούτε το φ.καμπινας παρόλο που είχα και το μωρό) φέτος είπα να κάνω ένα γενικο σέρβις στο α/c. Aυτα που άλλαξα είναι φρεον καινούριο και λάδι στο κομπρεσέρ. Νέο φίλτρο καμπίνας χάρτινο και όχι άνθρακα που ήθελα εγώ (εδώ ίσως την πάτησα αλλά δεν υπήρχε και ήθελε παραγγελία του άνθρακα οπότε βάλαμε ότι βρήκαμε). Απολύμανση στο ντουλαπάκι και εσωτερικά και σε όλους τους αεραγωγούς. Μου έβαλε ένα μηχάνημα σαν κομπρεσερακι που τράβηξε όλα τα μικρόβια μυκητες και σκουπιδακια με μπουκάλι​ της βυρτ μέσα. Μου ψεκάσε με ένα άλλο μπουκάλι επίσης της βυρτ όλο τον θάλαμο των επιβατών (σύνολικα χρησιμοποιήσε 3 είδη διαφορετικά για απόλυμανση όλα της βυρτ). Διάρκεια ολων αυτών 90 λεπτά. Όταν έφυγα είδα διαφορά τόση που κρύωνα και ανέβασα 2 βαθμούς την θερμοκρασία. Επόμενο τεστ στον πρώτο καύσωνα. Εκεί πιστεύω θα κριθεί εάν έκανα βλακεία ή όχι.
    Υ.γ. εννοείται ότι δέχομαι οποίο σχόλιο έχετε και δική σας εμπειρία από αυτά που έχετε κάνει εσεις. Πάσα συμβουλή δεκτή και σας ευχαριστώ.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Περιοχή
    Αλμυρός - Νέοι Πόροι
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

Πάντως Γιώργο έγινε καλή δουλεια με λεπτομέρεια, +φιλτρο και άλλα που δικαιολογούν εν μέρει το ποσό!
    Φθηνότεροι και ακριβότεροι πάντα θα υπάρχουν.

Ερώτηση για όσους έρθουν Πανελλήνια:

Θα ακολουθήσετε το πρόγραμμα μέχρι τελικής πτώσεως???

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJ Marios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως Γιώργο έγινε καλή δουλεια με λεπτομέρεια, +φιλτρο και άλλα που δικαιολογούν εν μέρει το ποσό!
    Έτσι πιστεύω και εγώ φίλε μου. Του χρόνου μου είπε ο μαστορας μόνο φιλτρο να αλλάξω. Δεν θα πειράξω κάτι άλλο (π.χ. φρεον και λάδι κομπρεσέρ). Και μόνο εγω εάν κρίνω ότι πρέπει λόγω μωρού να ξανακάνω απόλυμανση.....
    Κάνε μού μια χαρη Μάριε. Την άλλη φορά στην συνάντηση στη Λάρισα από βιασύνη δεν ανταλλάξαμε τηλέφωνα. Εάν θέλεις στείλε μου με π.μ.ενα κινητό δικό σου ή του Γιώργου. Θα σου στείλω και εγώ το δικό μου. Επίσης θα ήθελα το όνομα από τα δωμάτια στους νέους πόρους μήπως καταφέρω και έρθω κάνα Σ/κ με την οικογένεια. Έχεις κάποιο σάιτ να δω φωτό ? Εάν μπορείς στείλε μου και αυτό. Σ ευχαριστώ πολυ. Χαιρετισμόυς στον Γιώργο και καλά να περάσετε στην πανελλήνια. ! ! !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJ Marios Εμφάνιση μηνυμάτων

Ερώτηση για όσους έρθουν Πανελλήνια:

Θα ακολουθήσετε το πρόγραμμα μέχρι τελικής πτώσεως???
    Γεια σου Μάριε, πως είσαι φίλε; Εγώ με τον Βασίλη μάλλον θα φύγουμε κατά της 15:00 - 15:30 δεν βάζω και το χέρι στην φωτιά θα δούμε. Κανονίστε να σας δούμε φιλαράκια, μην έρθετε κατευθείαν για μπάνιο στις νεροτσουλήθρες χαχαχα.

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Μπάμπη άμα θέλετε φέρτε και γυναικόπαιδα να κανουν κανένα μπάνιο όσο εσείς θα μιλάτε για μόντες και κλειστά καπό χαχα.

Καλά θα ήταν να μπορουσαμε να πάμε μαζί αλλά γκαντεμιά τις Κυριακές έχουμε την πιο πολύ δουλειά. Οπότε θα σας βρούμε εκει και ελπιζώ να αργήσουμε κανα μισάωρο μόνο
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Περιοχή
    Αλμυρός - Νέοι Πόροι
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

-Γιώργο, (gns) σου έστειλα π.μ.

-Μπάμπη, και εγώ μάλλον δεν θα κάτσω όλη μέρα για αυτό ρώτησα, για να δώ τι διάθεση υπάρχει από την πλευρά σας.

Προεπιλογή

Μάριε, Γιώργο καλή αντάμωση μάγκες θα τα πούμε από κοντά.

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Γιάννη βασίλη... πλέον δεν κάνω χιλιόμετρα, ουτε και για την δουλειά, οπότε απλά κάθεται.Τώρα για 1, 2 φορές που ανεβαίνω βόλο δεν τίθεται θέμα για την βενζίνα, συν οτι χρειάζομαι ένα ποσό για κάτι σημαντικό.
    Αν πουληθεί θα πάω σε κάτι πιο παλιό και "φτιαγμένο" απο '02 έως '08 σε seat leon 1800 ή Astra gtc που έχω δεί ή alfa 159 κάτι εκεί γυρώ.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ότι και εάν πάρεις φίλε Θέμη καλορίζικο και καλοταξιδο να είναι. Βάλε την αγγελία και εδώ να έχουμε το νου μας το φιατακι να πέσει σε καλά χέρια. Όσο για το καινούριο και τα 3 που γράφεις είναι απ τα αγαπημένα μου. Αλλά εάν πάρεις ένα φτιαγμένο gtc θα ήταν σούπερ !

Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Να σαι καλά γιώργο, μακάρι να πέσει σε καλά προσεγμένα χέρια.Στο car το έχω 8 diesel fiat bravo ειναι όλα κιόλα και η τιμή αν τύχει κανένα παιδί απο το forum θα είναι πολύ καλύτερη.

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Εγω αν και εχω καει απο vag, αυτο το μοτερ πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα του γκρουπ αν οχι το καλυτερο.Απο την στιγμη που εβγαλε τα αμεσου ψεκασμου το εχεσε το πραγμα.
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX(ESSENTIA)

Διώξε τους ανθρώπους που κάνουν κακό στη ζωή σου για να μη σε κάνουν χειρότερο άνθρωπο...

Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Για ποιο μοτέρ μιλάς sotos??

Προεπιλογή

Άρε Θέμη όλο εκπλήξεις είσαι ρε φίλε. Θα μπορέσεις να αποχωριστής τη φιατάρα μετά από τις βελτιώσεις που έχεις κάνεις; Το αυτοκίνητο το έχεις στην τρίχα φίλε πολύ περιποιημένο και απροβλημάτιστο τι θέλεις να μπλέξεις με το group vag, αυτά όλο προβλήματα βγάζουν χαχαχα. Η επιλογή δική σου φίλε απλά θα κάνεις ακόμα ένα αγοραστή φίατ ευτυχισμένο.

Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Έλα ντε μπάμπη...με τα παλιο vag μπελάδες στο κεφάλη μου ψάχνω χαχαχαχα.Όσο είχα το A3 μια χαρά με έβγαλε για 4-5χρόνια που το είχα,μια αντλία νερόυ θυμάμαι είχα αλλάξει, κλασικά δλδ, τπτ περισσότερο.Το θέμα είναι ότι θέλω να απαλαγώ και απο κάτι εξτρά υποχρεώσεις πλέον φίλε μου.Και να πουληθεί η fiatακλα δεν ξέρω αν θα πάρω αμέσως κάτι άλλο ή θα κυκλοφορώ/ούμαι με το saxo της γυναίκας.Μας φάγανε τα κωλοδάνεια....

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο μοτέρ μιλάς sotos??
    1.8T
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX(ESSENTIA)

Διώξε τους ανθρώπους που κάνουν κακό στη ζωή σου για να μη σε κάνουν χειρότερο άνθρωπο...

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. free talk Θεσσαλονίκης
    Από τον/την giannisT στο forum Γενικα
    Απαντήσεις: 319
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-13, 22:27

Δικαιώματα - Επιλογές