If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 27

Προεπιλογή SIEMENS -ΚΟΥΖΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ !!!

Πριν μερικες μερες μας εκανε ενα δωρακι η ΔΕΗ με μια στιγμιαια διακοπη ρευματος την ωρα που δουλευε ο φουρνος.

Απο εκεινη την στιγμη που εκανε διακοπη ρευματος , τελος και ο φουρνος .

Ρωτησα για το ανταλλακτικο και ειναι κοντα στα 160 με 200 ευρω , γιατι στον συγκεκριμενο φουρνο ειναι σετ με πλακετα (την τρελα μου μεσα ) το μπουτον του φουρνου , (διακοπτης) .

Ακουλουθουν και φωτο πιο κατω .

Δεν ειναι σαν τους απλους που κοστιζουν 20 με 30 ευρω ο διακοπτης .

Τελικα επρεπε να βαλω τα χερακια μου μπας και γλυτωσω ... το δωρακι της ΔΕΗ .

image free hosting

photoupload

image hosting 12mb

upload an image

image url upload

Σημερα πηγα την πλακετα σε γνωστο μαστορα μπας και δουμε καμια ασπρη μερα !!!

Θα σας ενημερωσω ...

Προεπιλογή

Μακάρι να φτιάχνετε!
    Την επομενη φορά που θα αγοράσεις κουζίνα να πάρεις ξεχωριστά το φούρνο και τις εστίες ώστε αν χαλάσει ένα από τα δύο να μην πάει όλη για πεταμα!
    Αν σου πάει πάνω από 100 ευρώ δε σε συμφέρει πιστεω, γιατί θα είναι και κάποιον χρόνων οπότε όλο και κάτι θα σου βγάλει μετά!

Προεπιλογή

Δεν καταλαβες σωστα , ειναι ξεχωριστω κομματι ή εστιες με τον φουρνο ...

Στην συγκεκριμενη κουζινα ειναι ολα επανω στο διακοπτη του φουρνου (πλακετα) .

Προεπιλογή

Αυτό που ήθελα να πω είναι. Ο φούρνος να μπορεί να δουλέψει ξεχωριστά και ο φούρνος αντίστοιχα με τη δικια του πλακέτα-πάνελ το καθένα.
    Να είναι αυτόνομα εστίες - φουρνος να μην συνδέονται μεταξύ τους!

Προεπιλογή

Τα ιδια λεω και εγω φιλε μου , τωρα δουλευουν ολα , εστιες , ρολογια, ξυπνητηρια ... μονο ο φουρνος δεν δουλευει

Προεπιλογή

Γιωργο, συνηθως ετσι ειναι, ο διακοπτης του φουρνου εχει το ρολοι, χρονομετρα κτλ, οποτε ειναι πιο περιπλοκος. Δεν ειναι παντα ετσι, αλλα συμβαινει.
    Λογικά σε σενα ειναι ολα μαζι για αυτο και ειναι τοσο ακριβο. Μακαρι να βγαλεις ακρη με τον ηλεκτρολογο (για την ακριβεια ηλεκτρονικό θελεις)
    Απο τις φωτογραφιες δεν φαίνεται κατι καμμένο (σκουρο κτλ).

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ιδια λεω και εγω φιλε μου , τωρα δουλευουν ολα , εστιες , ρολογια, ξυπνητηρια ... μονο ο φουρνος δεν δουλευει
    Δεν κατάλαβα καλά τότε σορρυ...απλα στο σπίτι μου η προηγουμενη κουζίνα -εστία είχαν κοινη πλακετα, και μόλις χάλασε ο φούρνος πήγαν σκουπίδια και τα δύο μαζί!

Προεπιλογή

Γιαννη μονο εδω ειδα λιγο σαν καμμενο , κατι αλλο δεν ειδα , δεν ειμαι και ηλεκτρονικος .
    Σε ηλεκτρονικο το εδωσα Γιαννη .

imgupload

Περιμενω τηλ απο τον μαστορα ...

Προεπιλογή

Μακαρι να βγαλεις ακρη Γιωργο.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

ΩΧ μεγάλη ατυχία. Ρώτα αν θελεις και εδω http://www.cortel.gr/
    Από αυτούς πήρα πλακέτα ψυγειοκαταψυκτη whirlpoor 90 ευρώ ενώ όλοι οι άλλοι (τουλάχιστον 6-7 ειχα ρωτήσει) την δίνανε από 150 μεχρι και 400 ευρώ. Μιλάω πάντα για γνήσια...

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

λογικα το τρανζιστορ την ακουσε,στην 3η εικονα κατω δεξια.μαζι με αυτο θα αλλαχθει και το ρελιε.
    εκει που βλεπεις το καμμενο ,εφ οσον δεν υπαρχει ρελιε μην σε ανησυχει.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Τελικα παιδια σημερα το πρωι με πηρε τηλ ο μαστορας να παω να παρω την πλακετα , ολα καλα μου λεει .

Τι ηταν του λεω ?

Την καθαρισα , εκανα ψυχρες κολλησης , δεν βρηκα καποιο προβλημα μου ειπε , δοκιμασε την και πες μου γιατι υποπτευομαι κατι λεει..

ΚΟΣΤΟΣ 10 ευρω .

Παω σπιτι , την μονταρο στη κουζινα , παλι τα ιδια , φουρνος παπαλα. Κατι ηξερε ο μαστορας...

Τελικα πηγα την κουζινα στον μαστορα ...

Manual Siemens , μην με ρωτησετε που τα βρηκα

adult image hosting

screen shot

free image host

photo sharing

image upload free

Που ξερεις καμια φορα , αχρειαστα να ειναι ...

Προεπιλογή

Τελικα την παρελαβα σημερα την κουζινα παιδια , συνολικο κοστος 35 ευρω .

Προεπιλογή

Φτηνα την εβγαλες. Εμαθες τι ειχε χαλασει;

Προεπιλογή

Γιαννη στην ΑΣΠΡΗ πλακετα ηταν το προβλημα , τωρα τι ακριβως δεν ασχοληθηκα να σου πω την αληθεια , γιατι θα μπορουσε να μου πει οτι θελει!!!

Αυτοι ή ηλεκτρονικη μπορουν να σου πουν οτι θελουν , αφου δεν σκαμπαζω καθολου απο πλακετες (ηλεκτρονικα).

Παλι καλα που δεν πληρωσα πολλα χρηματα.

Τον συγκεκριμενο μαστορα Γιαννη τον εχω τσεκαρη 3 φορες και ειναι πολυ καλος στην δουλεια του

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη στην ΑΣΠΡΗ πλακετα ηταν το προβλημα , τωρα τι ακριβως δεν ασχοληθηκα να σου πω την αληθεια , γιατι θα μπορουσε να μου πει οτι θελει!!!

Αυτοι ή ηλεκτρονικη μπορουν να σου πουν οτι θελουν , αφου δεν σκαμπαζω καθολου απο πλακετες (ηλεκτρονικα).

Παλι καλα που δεν πληρωσα πολλα χρηματα.

Τον συγκεκριμενο μαστορα Γιαννη τον εχω τσεκαρη 3 φορες και ειναι πολυ καλος στην δουλεια του
    λογικα αλλαξε το τρανζιστορ κατω απο τον πυκνωτη(το μεγαλο βαρελακι στο κατω μερος) και σιγουρα το ρελε εναυσης.
    καλα λεφτα σου πηρε παντως!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Ξανα επανερχομαι στο Θεμα με την κουζινα μετα απο 15 μηνες .

Μας εγκαταλειψε παλι ο φουρνος , δεν αναβε !!!
    Πηγα παλι την κουζινα στον ιδιο μαστορα .

Καθαρισε την πλακετα και τον θερμοστατη που ειναι στο (Νουμερο 1) μου ειπε !!!
    Στο (Νουμερο 2) μου ειπε οτι εχει προβλημα το τσιπς .???

Τωρα η κουζινα αναβει αλλα δεν επιλεγη τους σωστους βαθμους , δηλ: 150 ή 160 ή 170 ή 180 ή 190 ή 200 βαθμους δεν δουλευει σωστα ...

Η πλακετα ειναι SIEMENS ΚΩΔ: 00483099 και εχει καταργηθει , σε 4 μαγαζια που πειρα τηλ για καινουργια πλακετα δεν υπαρχει μου ειπαν !!!

Μπορει να φτιαχτη αυτο ?????????????????????? Και εαν ειναι αυτο???

Καποιον αλλον μαστορα ???

Εαν ειχε προβλημα στο Νουμερο 2 , νομιζω οτι δεν θα δουλευε καθολου , και οχι να δουλευει σε οριμενους βαθμους θερμοκρασιας !!!

Γιαννη τι λες ?

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Υπάρχει φίλε αλλά η τιμή του καινουριου ειναι απαγορευτκή. Καλύτερα να αλλάξεις κουζίνα. 180-200 ευρω στοιχίζει....
    https://www.kokoris.gr/index.php?Par...romSearchBar=1

https://www.siemens-home.bsh-group.c...liste/00483099

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Μόνο έναν βλέπω που μπορεί να την έχει... στο Άργος..

https://www.kokoris.gr/index.php?Par...romSearchBar=1

Προεπιλογή

Σιγουρα παιδια , ειναι πολλα τα λεφτα , βαζεις και αλλα λιγα και παιρνεις καινουργιο φουρνο .

Κωδ: 173651 Παραγγειλα τον αισθητηρα θερμοκρασιας φουρνου , μπας και μ@λ@κιζεται ο αισθητηρας ???
    Την Παρασκευη θα τον εχω και θα δουμε .
    Κριμα ειναι , γιατι δεν εχει κατι αλλο ο φουρνος ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές