If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 54

Προεπιλογή

Αν είναι καινούρια όλα αυτά. Εγώ άλλαξα bcm αλλά μου πήγε λιγότερο κατά πολύ
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι καινούρια όλα αυτά. Εγώ άλλαξα bcm αλλά μου πήγε λιγότερο κατά πολύ
    εβαλες καινουρια όμως η μεταχειρισμένη;
    Γιάννης

Προεπιλογή

[QUOTE=johnpats;574658]εβαλες καινουρια όμως η μεταχειρισμένη;[/QUOκαινουρια εβαλα απο μαγαζι που εκλεινε την βρηκα σε τιμη πολυ χαμηλη

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

[QUOTE=i.karampelas;574662]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    εβαλες καινουρια όμως η μεταχειρισμένη;[/QUOκαινουρια εβαλα απο μαγαζι που εκλεινε την βρηκα σε τιμη πολυ χαμηλη
    εμ εισαι και τυχερος.ο φιλος ομως μπορει να βρει μεταχειρισμενη αλλα να ειναι σιγουρος για ποιο part number υποστηριζει cruise control και φωτα ομιχλης
    Γιάννης

Προεπιλογή

Υπάρχουν συγκεκριμένες σειρές που το υποστηρίζουν κάπου σε κάποιο θέμα ένας φίλος τα γράφει κιόλας. Αν ψάξει το παλικάρι θα τα βρει κιόλας

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    η δικη μου εκανε καινουρια 650 ευρω το 2010.δεν ξερω τιμες για το δικο σου και αν μπορεις να βρεις μεταχειρισμενη και να πιστοποιησεις την εκδοση που εχει αφαιρεθει
    μου κανες τη καδια περιβολι.. δηλαδη συνολικα μιλαμε για ενα ποσο υψους γυρω στα 800 ευρω; δεν ξερω τι παιζει με τις μεταχειρισμενες. σε ενα αλλο post ειδα πως ειτε θα πρεπει να εχει γινει reset η να μου εχουν δωσει τον κωδικο. επειδη δεν πολυσκαμπαζω απο αυτα σκεφτομαι να παω σε καινουριο η ανακατασκευασμενο απο την opel

Προεπιλογή

Περίμενε μπορεί να μην χρειάζεται. Κάτσε να δεις τι θα σου πουν πρώτα για την bcm όταν την δει μηχανικός

Προεπιλογή

παντως ψαχνοντας βρηκα στο ebay αρκετες bcm καινουριες και μη που οι τιμες τους κυμαινονται μεταξυ 30-100 ευρω. θα παω απο βδομαδα να μου πουνε αν γινεται να βαλω cc χωρις να την αλλαξω και θα σας ενημερωσω!

Προεπιλογή

Να ξέρεις ότι η bcm θα πρέπει να είναι μηδενίσμενη αλλιώς δεν μπαίνει με τίποτα. Οπότε τα πολύ φθηνά δεν ξέρω τι θα είναι. Να προσέχεις σε αυτό το κομμάτι

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο moumou Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως ψαχνοντας βρηκα στο ebay αρκετες bcm καινουριες και μη που οι τιμες τους κυμαινονται μεταξυ 30-100 ευρω. θα παω απο βδομαδα να μου πουνε αν γινεται να βαλω cc χωρις να την αλλαξω και θα σας ενημερωσω!
    ακριβως!!
    βρες ομως την δημοσιευση που αναφερει ο Γιαννης απο πανω να ξερεις ποια bcm θα ψαξεις γιατι δεν κανουν ολες.βεβαια στα 30 ευρω μου φαινεται αδυνατο αλλα ποτε δεν ξερεις...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση και για τη κατατοπιστικότητα σας!
    Τη βρηκα τη δημοσιευση και συμφωνα με αυτη ψαχνω. Επισης κοιταζω να λεει πως ειναι καινουρια η εχει γινει reset.
    Εκτος απο αυτα που μου ειπατε πιο πανω να προσεξω, παρατηρησα πως ειναι vauxhal. Παιζει καποιο ρολο αυτο; Αποσο ξερω ειναι το ιδιο.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο moumou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση και για τη κατατοπιστικότητα σας!
    Τη βρηκα τη δημοσιευση και συμφωνα με αυτη ψαχνω. Επισης κοιταζω να λεει πως ειναι καινουρια η εχει γινει reset.
    Εκτος απο αυτα που μου ειπατε πιο πανω να προσεξω, παρατηρησα πως ειναι vauxhal. Παιζει καποιο ρολο αυτο; Αποσο ξερω ειναι το ιδιο.
    οχι δεν εχεις θεμα αλλα προτιμησε καλυτερα να την παρεις απο ελλαδα για να μην εχεις τραβηγματα με προβλημτατα.τσεκαρε αν εχει ο τακιδελης 2102840174 στην λυκοβρυση
    Γιάννης

Προεπιλογή

Πριν κάνεις οποιαδήποτε παραγγελία πήγαινε να δουν το αμαξι. Μπορεί η bcm που έχεις να κάνει. Πρώτα να δουν το αμαξι.

Προεπιλογή

Πάρε ένα ακόμα τηλ στο 2109835112 και ζήτα τον Μάκη. Άριστος μηχανικός και ίσως να έχει και bcm. Παρόλα αυτά σου ξαναλέω μην κάνεις τίποτα από ανταλλακτικά αν δεν δουν πρώτα το αμαξι

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή Cruise corsa d easytronic

Εγω μετα απο πολυ ψαξιμο ειδα οτι γινεται να μπει ειδικα σε οσα εχουν esp και diesel ειδικοτερα
    Το δικο μου ειναι 2009 1.2 easytronic η πιο φτηνη εκδοση
    Στην ουσια περνας μια γραμμη που λειπει στην bmc που εχεις ηδη με λιγο ψαξιμο θα το βρειτε
    Δε το εχω κανει ακομα οταν θα χω χρόνο θα σας πω τα αποτελεσματα, θελω να συνδεσω και τα προβολακια οποτε θελει δουλεια.
    Την βρήκα και θα την παντρευτώ...
    astra gtc 1.6 sport me cruise control kai bc1 kai bc2 ena turbo mas leipei

Προεπιλογή

Τελικα πηγα σε μερικα συνεργεια κ ρωτησα (πηρα και στον Μακη) και αυτο που μου ειπαν στην Opel ειναι πως 99.9% η bcm το υποστηριζει και η εγκατασταση θα κοστισει 80 ευρω χωρις τα εξαρτηματα που θα τα αγορασω απο μεταχειρισμενα. Ξερετε τι ακριβως θα χρειαστει να παρω;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lakis85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να συνδεσω και τα προβολακια οποτε θελει δουλεια.
    μετα το cc θελω να βαλω και εγω προβολακια. απλα φοβαμαι ,απο αναλογη εμπειρια μου με τα χειριστηρια του ραδιοφωνου στο τιμονι, μην τυχων δεν μπαινουν..

Προεπιλογή

Μια φλασιερα με το κουμπί του cc και ένα ακόμα διακόπτη για τον συμπλέκτη.

Προεπιλογή

Αν η bcm παίρνει cc τότε σίγουρα παίρνει και προβολικά. Αυτό σκέφτομαι και εγώ να το κάνω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο φωτισμός τους θα είναι τέτοιος που να βοηθάει η όχι.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια φλασιερα με το κουμπί του cc και ένα ακόμα διακόπτη για τον συμπλέκτη.
    Φλασιερα εννοεις μονο το μοχλο; η ολο το συστημα πισω απο το τιμονι που εχει τα φλας και τους υαλοκαθαριστηρες; γιατι πηγα σε ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα για να ρωτησω και μου δειξαν ολο αυτο το συστημα κ εκανε 160 ευρω.
    διακοπτη για το συμπλεκτη;δηλαδη;
    ρωταω επειδη ειμαι ολιγον ασχετος.. μην με πιασουν κοτσο..

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Cruise control σε corsa c 1,2 twinport
    Από τον/την Corsaras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-16, 20:04
  2. Corsa D 1.2 cruise control
    Από τον/την Karaman στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 20:19
  3. cruise control corsa d
    Από τον/την hks300 στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-15, 23:01
  4. Cruise control se Corsa C.
    Από τον/την KAPITALAS στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-13, 23:22
  5. Cruise Control σε Corsa d???
    Από τον/την Lakis85 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-12, 12:04

Δικαιώματα - Επιλογές