If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Προεπιλογή Διαρροή ψυκτικού στο κρύο

Καλησπέρα,
    Εχω ένα Astra G '02 Z14XE.
    Αυτές τις μέρες έχω παρατηρήσει το εξής: Όταν ξεκινάω το πρωί για δουλειά και έχει κρύο (-1, 0, 20C), μόλις το αυτοκίνητο πάρει μπρός έχω κάτι σαν πτώση τάσης και μετά απο ένα δυο δευτερόλεπτα, επανέρχονται τα φωτάκια όλα στην σωστή τους ένταση, επίσης τότε ακούγεται σαν να παίρνει μπρος το δυναμό. Επίσης όσο το αυτοκίνητο είναι κρύο,αλλά και το περιβάλλον κρύο επίσης μου στάζει ψυκτικό απο την δεξιά μεριά του ψυγείου όπως το κοιτάμε απο πάνω. Υπάρχει ένα σωληνάκι μικρό στο πάνω δεξί μέρος του ψυγείου που πάει στο δοχείο με το ψυκτικό το οποίο φαίνεται πως δακρύζει. Αυτό έχω παρατηρήσει απο καιρό πως δακρύζει αλλά όταν κάνει κρύο μπορείς να δείς το υγρό κάτω απο το ψυγείο στάζει και λιμνάζει. Πως γίνεται να στάζει τόσο πολύ όταν κάνει κρύο και όχι όταν κάνει ζέστη;;;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Προεπιλογή

απο συστολη - διαστολη γινονται αυτα τα "φαινομενα" , ειδικα τωρα με τα κρυα που κανει αρχιζουν και γινονται χριστουγεννιατικα δεντρα τα καντραν. Κοιτα για τυχον διαρροες στο ψυγειο. Θες συνεργειο οπωσδηποτε γιατι αν τυχον σου αναψουν λαμπακια και μεινεις απο υγρα και δεν το παρεις χαμπαρι παπαλα μετα. Θελει παρακολουθηση αν ειναι κολλαρα, σωληνακια πιεσης ή θελει τιποτα αλλαγη το ψυγειο. Ποσα χλμ εχει το αυτοκινητο; τελος, αλλαζεις το παραφλου καθε πότε;
    Δεν τρέχει κάστανο.

Παρόμοια Θέματα

1. Παγούρι ψυκτικού υγρού
    Από τον/την zelos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 18:30
  2. Απώλεια ψυκτικού
    Από τον/την Μαράκι στο forum Παράπονα Μελών / Προτάσεις Βελτίωσης του Club/Forum
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-15, 13:42
  3. Vectra B ρετάρει όταν είναι κρύο.
    Από τον/την opelkadett στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-13, 15:15
  4. Αλλαγή ψυκτικού υγρού
    Από τον/την macedonas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-11, 13:00
  5. Απώλεια ψυκτικού υγρού
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-09, 22:45

Δικαιώματα - Επιλογές