If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 37

Προεπιλογή Επιασαν τα κρύα !

Καλή χρόνια παιδιά!

Χτες πηγαίνοντας στην δουλειά με -10 μετά από 10 λεπτά οδήγησης μου εσβησε εν κινηση.. Πάω να το βάλω μπροστά με το πού ανάβουν τα λαμπάκια ακούγετε ένας περίεργος θόρυβος από πίσω σαν τσιρίγμα! Από αντλία χαμηλής πρέπει να είναι! Περίμενα 2 λεπτά κ μετά έβαζα μποστα κανονικά, μετά πάλι τα ίδια! 3 φορές τ έκανε.. Πάω πάλι σήμερα να τ βάλω μπροστά πάλι τα ίδια!πήρε κανονικά! Μετά από 10 λεπτά τσιρίγμα κ σβήσιμο .. Γιατί όμως να μην το κάνει από την αρχή????

Προεπιλογή

Μήπως παγώνει το πετρέλαιο σου?? Και δεν μπορεί να το τραβήξει. Δεν δοκιμάζεις να ρίξεις ένα αντιπαγωτικο μήπως αλλάξει κάτι πριν πεις ότι φταίει η αντλία.

Εγώ πάντως σήμερα το πρωί με -8 την πάτησα, το χειρόφρενο δεν κατέβαινε με τίποτα, έφυγα με σηκωμένο αναγκαστικά, και το μεσημέρι το ξεπαγωσα με θερμοπιστολο μια και δεν ξεκόλλησε μέχρι τότε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 07-01-17 στις 18:46
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Το έβαλα το μεσημέρι σε φούρνο φανοποιειου κ έβαλα κ αντιπαγωτικο.. Στις 10 πού θα πάω στην δουλειά ας ελπίσουμε πως θα φτάσω. Τώρα έχουμε -12..Το αμάξι είναι ακόμη στο φούρνο! Πάντως το έβαλα μπροστά κ δουλεύει κανονικά!

Προεπιλογή

Το τσίριγμα που αναφέρεις παιζει να ακουγοταν και σαν τριξιμο?
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Σαν σφύριγμα από λουρί ακούγεται, το άκουσα και εγώ σήμερα όταν γύρισα το διακόπτη να βάλω μπροστά, σίγουρα είναι η αντλία στο ρεζερβουάρ. Πάντος όταν πήρε μπροστά το αυτοκίνητο όλα ήταν φυσιολογικά.

Προεπιλογή

Εριξα αντιπαγωτικο εγω παντως!! Με -11 μια χαρα πηγα!! Κανενα προβλημα!! Μπαμπη βαλε αντιπαγωτικο! Εγω ειχα ρεντεξ μεσα και επαθα αυτα τα προβληματα! Μετα εβαλα ενα καθαρα αντιπαγωτικο κ ολα gooD!!!!!!

Προεπιλογή

Μάλλον και το "μείγμα" της Ελλάδας στο diesel δεν είναι τόσο καλό για χειμερινές συνθήκες. Σε αρκετές χώρες το γυρνάνε σε winter blend τον χειμώνα.

Προεπιλογή

Σήμερα μετά από 12 ώρες στους -12 πήγα να το βάλω μπροστά! Μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Ευτυχώς ήμουν έξω από καφετέρια! Εριξα 3 κανατες καυτό νερό στο φίλτρο πετρελαίου κ όλα καλά! Τώρα το τύλιξα με πετροβαμβακα.. Για να δούμε αύριο τι θα γίνει!
    Εριξε κανένας βενζίνη μέσα?

Προεπιλογή

Μην ριξεις βενζινη γιατι θα κανεις ζημια στην αντλια υψηλης. Καλυτερα φωτιστικο πετρελαιο καποια αναλογια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 09-01-17 στις 00:38

Προεπιλογή

Ξερω οτι ριχνεις μεσα προληπτικα πετρελαιο καθαρο ομως πριν πιασουν τα κρυα, δηλαδη πριν παγωσει. Αυτο γινοταν στα φορτηγα παλια, βεβαια τωρα με τα συγχρονα αυτοκινητα και τα ηλεκτρονικα που εχει μεσα δεν γνωριζω εαν μπορει να ακολουθηθει αυτη η διαδικασια και αν δεν βγαζει λαμπακια κ τυχον προβληματα. Δε γινεται ομως καθε φορα που θα το αφηνεις λιγες ωρες μετα να παγωνει και να εχεις παλι τα ιδια θεματα, ειναι κουραστικό και κατανταει αηδια στο τελος.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsa sport 1.7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μετά από 12 ώρες στους -12 πήγα να το βάλω μπροστά! Μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Ευτυχώς ήμουν έξω από καφετέρια! Εριξα 3 κανατες καυτό νερό στο φίλτρο πετρελαίου κ όλα καλά! Τώρα το τύλιξα με πετροβαμβακα.. Για να δούμε αύριο τι θα γίνει!
    Εριξε κανένας βενζίνη μέσα?
    Με v- power και πάγωσε; Τι διάολο αντιπαγωτικά και καθαριστικά έχουν μέσα; Αν έχουν και άλλα παιδιά προβλήματα με το πετρέλαιο ας γράψουν εδώ για να δούμε αν παγώνει μόνο το v - power ή και άλλα πετρέλαια. Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα αλλά το αμάξι μπαίνει σε γκαράζ και το πρωί κατεβαίνει εως -2 βαθμούς.

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παιδες εγω μεχρι -5 βαθμους κανενα πρόβλημα με χρηση revoil.
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CORSA E CDTi.....ΜΙΚΡΟΣ ΘΗΡΕΥΤΗΣ!!!

Προεπιλογή

αμα εσεις με μια φορα που εκανε τετοιο κρυο εχετε προβλημα στο εξωτερικο τι κανουν και δεν εχουν προβλημα? εχει αλλη συνθεση το πετρελαιο απο το εργοστασιο με πιο πολλα αντιπαγωτικα? ριχνουν οι ιδιοι αντιπαγωτικα προσθετα?

Προεπιλογή

Μάλλον είναι άλλα τα πετρέλαια στο εξωτερικό, εδώ στην Ελλαδίτσα μας φέρνουν ότι νάνε.

Προεπιλογή

Με απλό BP και με -9 χτες βράδυ πήρε κανονικά μετά από 8ωρη ακινησια. Σάββατο βράδυ πήγε -12, Κυριακή πρωί κατά της 11 που πήγα να δοκιμάσω είχε -6 και πήρε κανονικά. Δεν έχω ρίξει τίποτα στο τεποζιτο, στα C μια αντίσταση που υπάρχει και θερμαινει το πετρέλαιο πάνω στο φίλτρο πετρελαίου δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Προεπιλογή

Εμένα μάλλον το φίλτρο πετρελαίου έχει πολλά χιλιόμετρα γραμμένα γι αυτό μου έκανε τέτοια νούμερα!! Θεωρώ!!!

Προεπιλογή

Εμένα μάλλον το φίλτρο πετρελαίου έχει πολλά χιλιόμετρα γραμμένα γι αυτό μου έκανε τέτοια νούμερα!! Θεωρώ!!!
    Πόσα χλμ το έχεις το φίλτρο;

Προεπιλογή

Με shell v power και avin best action και θερμοκρασιες απο -4 εως-9 σε πρωινες εκκινησεις κανενα θεμα μεχρι στιγμης....
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Max 10.000 χιλ αλλαγη , για μενα εδω στην Ελλαδα.
    Εγω αυτο κανω , καθε 5.000 χιλ λαδια & Φ-Λαδιου & στην επομενη αλλαγη & φιλτρο πετρελαιου .

Προεπιλογή

Max 10.000 χιλ αλλαγη , για μενα εδω στην Ελλαδα.
    Εγω αυτο κανω , καθε 5.000 χιλ λαδια & Φ-Λαδιου & στην επομενη αλλαγη & φιλτρο πετρελαιου .

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Κρύα Εκκίνηση σε πετρελαιοκινητήρα.
    Από τον/την illegalsaint στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-16, 20:44
  2. Κρύα Εκκίνηση!!!
    Από τον/την SotosKon στο forum Γενικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-15, 12:20

Δικαιώματα - Επιλογές