If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Προεπιλογή Ψαχνω μάστορα που να καθαρίζει ψυγεία καλοριφέρ.

Καλησπέρα.
    Εχω ενα opel corsa c και θέλει καθάρισμα το ψυγείο του καλοριφέρ.
    πέρισυ το είχα κάνει εγώ με λάστιχο και νερό και βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση.
    φέτος πάλι δεν βγάζει ζέστη..
    Γνωρίζει κάποιος κανα μάστορα Λάρισα να έχει μηχάνημα η κάτι που να καθαρίζει μεμονωμένα το ψυγείο?
    ευχαριστώ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mastoras007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Εχω ενα opel corsa c και θέλει καθάρισμα το ψυγείο του καλοριφέρ.
    πέρισυ το είχα κάνει εγώ με λάστιχο και νερό και βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση.
    φέτος πάλι δεν βγάζει ζέστη..
    Γνωρίζει κάποιος κανα μάστορα Λάρισα να έχει μηχάνημα η κάτι που να καθαρίζει μεμονωμένα το ψυγείο?
    ευχαριστώ.
    φιλε το ιδιο ειχα παθει και εγω..για χαλια κατασταση νομιζα οτι ηθελα αλλο ψυγειο..και σε μαστορα που το πηγα ο πρωτος δεν εκλασε μια εφτιαξε λιγο η κατασταση..μετα το πηγα σε ειδικο που εκανε αυτη τη δουλεια.καλοριφερ και αιρκοντισιον και βρηκα την υγεια μου...απο οτι θυμαμαι απλα εκανε αυτο με το λαστιχο πολλες φορες και εβαζε μετα ομως και καποια καθαριστικα υγρα...μετα μετραγε με θερμομετρο μεχρις να φτασει η ζεστη εκει που θελαμε..παρε και ενα μπουκαλι παραφλου να συμπληρωσεις παντα μισο με μισο νερο....αν βρεις καθαριστικο υγρο ξανακαντο εσυ παλι..απλα επεμενε πολλες φορες...

Προεπιλογή

το ευτιαξα μονος τελικά!
    Καθαρισα το ψυγείο με νερό εναλάξ στης 2 υποδοχές επήσης εβαλα ενα καθαριστικό μέσα και το άφησα κάμια ώρα και μετά ξανά πρεσαρισμα με νερό..

είχα όμος κιάλο πρόβλημα εκτός απο βρόμια στο ψυγείο..Το λαστιχο της εξαγωγής ηταν λίγο τσαλακομένο σε κάποιο σημείο γιατί για κάποιο λόγο ηταν ανάποδα! το εβγαλα και το γύρισα και κομπλέ τώρα!
    Βγάζει καυτό αέρα!!!!
    Πήγα την κυριακή χιονοδρομικό και στο δρόμο δάγκωσα το κβλι μου απο κρύο...αυριο ξαναπάω οποτε πένα!!!

Προεπιλογή

Πολύ ωραίος. Καλές βόλτες στα χιόνια. Να μας πεις εντυπώσεις για το πως λειτούργησε τελικά το καλοριφέρ σου στην νέα εξόρμηση.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Καλημέρα.εχθές πήγα τελικά χιονοδρομικό.
    Δεν ξέρω τωρα τι να πώ.. οχι απλά καίει..το είχα να δίνει και λίγο κρύο γιατι είχαμε σκάσει μέσα!!και σκέψου ακομα και οταν κατεβαιναμε το βουνο που το αμάξι δέν ζορίοστικε καθόλου και η θερμακρασία μηχανής ηταν χαμηλα και αυτο έκαιγε!
    παιζει το προβλημα μου να ηταν στο τσακισμένο λάστιχο σε μεγάλο βαθμο αλλά ηθελε και καθάρισμα έμεινα έκπληκτος!και όλη η διαδικασία μου πήρε καμιά ώρα..

Προεπιλογή

πως το εφτιαξες μονος σου?εβγαλες ολο το ταμπλο μονος σου?
    astra 1.6 turbo....

Προεπιλογή

γράφω στο #3.
    Δεν χρειαζετε να βγεί κανένα ταμπλό η εισαγωγή-εξαγωγή ειναι προσβάσημη ευκολα

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-15, 15:12
  2. opel astra g καλοριφέρ?
    Από τον/την arian στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-14, 19:14
  3. Δεν έχω πια ζέστη από το καλοριφέρ
    Από τον/την macedonas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-11, 16:57
  4. Πρόβλημα με το καλοριφέρ
    Από τον/την perros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-07, 15:36
  5. Βαλβίδα καλοριφέρ ! Που να αγοράσω μία ?
    Από τον/την dimpas στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-07, 17:18

Δικαιώματα - Επιλογές