If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 221 έως 234 από 234

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Alexchal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αποφάσισα στον mgi θα παω μακαρι να βγει και εμενα κοντα στα 180 40κιλα
    Αν και λενε καλα λόγια και για το revlimit..
    Eγω θα σου προτείνω τους 2 καλύτερους και εσύ πήγαινε όπου θες.
    MGI motorsport
    Microchips tuning
    Και οι 2 κορυφή ειδικά ο MGI ξεκλειδωσε τον εγκέφαλο μου αν διαβάσεις αρκετά ποστ πιο πίσω.
    Εσύ έχεις το μαχαίρι εσύ και το καρπούζι.
    Και μην κολλάς στα 180 άλογα.δυλαδη αν βγάλει 170 και 38 κιλά άσχημα θα είναι?
    Μιλάω πάντα με το dpf επάνω.αν αρχίσεις να μπαίνεις βαθύτερα το πρώτο νούμερο στο dyno θα ξεκινάει με 3.
    Παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες όπως τι πετρέλαιο βάζεις(εύχομαι να μην βάζεις την προσφορά της Πέμπτης)
    Εξωτερική θερμοκρασία,και κυρίως τι διάθεση θα δείξει το αμάξι σου στο πείραγμα.

Προεπιλογή

Αποφάσισα θα παω για προγραμμα στον γιαννη mgi
    Bp ultimate βάζω συνήθως
    Ναι εχω διαβάσει ολο το ποστ εδω
    Σε ευχαριστω παντως !

Προεπιλογή

Μιας και θυμηθηκα το συγκεκριμένο topic, να ρωτησω αν υπάρχει καποιο νεότερο σχετικά με προγραμματα στο 1.6 cdti 136hp;
    Αλλες εταιριες, εμπειριες απο ατομα που το περασαν, τιμες κτλ;

Προεπιλογή

Κάτοχος opel astra j sedan με τον ίδιο κινητήρα . Επειδή έχω και εγώ στα σχέδια μου να ανεβάσω λίγο το αυτοκίνητο ( λίγο πιο μεγάλο intercooler, ελεύθερο KN και φυσικά ένα remap μετά μάλλον της microchips) Βασική μου απορία είναι τι παίζει με τις αναγεννήσεις του dpf αν έχουν γίνει πιο τακτικές
    ( εννοείται με καλό καύσιμο πάντα ) και αν σου είχε πει ο προγραμματιστής σου τίποτα για θερμοκρασίες καυσαερίων αν ανεβαίνουν καθόλου και γενικά αν επιβαρύνεται καθόλου η εξάτμιση του αυτοκινήτου
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Προεπιλογή

Τα πιο ηλιθια φιλτρα που εχουν μπει σε αμαξι . Μονο εαν ειναι adblue , οπως τα καινουργια μοντελα .

Σιγουρα θα εχεις πιο συχνες αναγεννησεις , αλλα ειναι και τι διαδρομες κανει το αμαξι καθημερινος .

Προεπιλογή

Καθημερινά δεν το χρησιμοποιώ αλλά κάνω χιλιόμετρα εκτός πόλης. Τώρα όσο για το φίλτρο δεν είχα και κάποια ιδιαίτερη απόψε πέρα από το γεγονός ότι όσους ακούω να αλλάζουν φίλτρο πάνε σε ΚΝ, οπότε θα το ψάξω καλύτερα . Κάποια πρόταση ;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πιο ηλιθια φιλτρα που εχουν μπει σε αμαξι . Μονο εαν ειναι adblue , οπως τα καινουργια μοντελα .

....
    Καμία σχέση το dpf με το adblue. Άλλη δουλειά κάνει το καθένα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο G_sd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθημερινά δεν το χρησιμοποιώ αλλά κάνω χιλιόμετρα εκτός πόλης. Τώρα όσο για το φίλτρο δεν είχα και κάποια ιδιαίτερη απόψε πέρα από το γεγονός ότι όσους ακούω να αλλάζουν φίλτρο πάνε σε ΚΝ, οπότε θα το ψάξω καλύτερα . Κάποια πρόταση ;
    Μάλλον λάθος διατύπωση, μια χαρά είναι τα φίλτρα KN ελεύθερη ροής.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NT1G Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση το dpf με το adblue. Άλλη δουλειά κάνει το καθένα.
    Καμία σχέση το DPF και το adblue, αλλά και τα δύο προσπαθούν για ένα καλύτερο περιβάλλον.
    Στα καινούργια astra είναι με adblue και είναι πολύ καλύτερα από πριν.
    Αυτό ήθελα να πω.

Προεπιλογή

Σχετικά με θερμοκρασία καυσαερίων γνωρίζει κάποιος τι παίζει ; Ανεβαίνει καθόλου ; Μένει ανεπηρέαστη ;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση το DPF και το adblue, αλλά και τα δύο προσπαθούν για ένα καλύτερο περιβάλλον.
    Στα καινούργια astra είναι με adblue και είναι πολύ καλύτερα από πριν.
    Αυτό ήθελα να πω.
    Όλα τα καινούργια είναι με adblue© και dpf. Δεν σταματά το ένα επειδή μπαίνει το άλλο.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο G_sd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με θερμοκρασία καυσαερίων γνωρίζει κάποιος τι παίζει ; Ανεβαίνει καθόλου ; Μένει ανεπηρέαστη ;
    Περισσότερο καύσιμο καις, περισσότερη ενέργεια, μεγαλύτερη θερμοκρασία.

Προεπιλογή

Απλώς τα euro6 που είναι με addblue δεν έχουν τόσο μεγάλα προβλήματα με το DPF λόγω πιο καθαρής καύσης που έχουν με το addblue. Αυτό νομίζω πως εννοεί ο Γιώργος.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλώς τα euro6 που είναι με addblue δεν έχουν τόσο μεγάλα προβλήματα με το DPF λόγω πιο καθαρής καύσης που έχουν με το addblue. Αυτό νομίζω πως εννοεί ο Γιώργος.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το adblue δεν έχει σχέση πάντως με την καύση. Στα καυσαέρια το ρίχνεις, συνήθως μετά το dpf.

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά Astra j GTC 1.6 cdti 136ps
    Από τον/την gsisr στο forum Astra, Astra Coupe & Astra Cabrio
    Απαντήσεις: 235
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-18, 22:50
  2. Astra j GTC cdti 136ps
    Από τον/την gsisr στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-16, 11:24
  3. 1.6 cdti 110ps vs 136ps
    Από τον/την Christoforos Vasilatos στο forum Astra, Astra Coupe & Astra Cabrio
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 12:33
  4. Astra Gtc 1.6 cdti 136ps
    Από τον/την stavrosf στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-16, 19:39
  5. Astra J 1,6 CDTI 136ps
    Από τον/την nickboul στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 175
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 01:56

Δικαιώματα - Επιλογές