If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 71

Προεπιλογή

Κριμα Βασιλη , δεν μενω και κοντα να στις επερνα εγω τις λαμπες.

Προεπιλογή

Δεν πειραζει Γιωργο, θα βγω αυριο εδώ μια γυρα κατι ισως βρεθει.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις απλες λεω Τ20 , αλλα με λευκο φωτισμο ...

Γιωργο, αν θυμαμαι καλα, ειχες παρει και παλαιοτερα λαμπες πυρακτωσεως γαλαζιες, τυπου PIAA. Ειχες μεινει ευχαριστημένος;
    Αφου με LED δεν βγαινει ακρη, σκεφτομαι να βαλω τετοιες. Βεβαια οι αυθεντικες PIAA εχουν κοντα στα 30 ευρω !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ΑΣΤΡΑΚΙΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα !
    Η λάμπα που "φοράει" το astra h είναι μια και για την μεσαία σκάλα και για την μεγάλη?
    Φοράει δηλ μια Η7 αλογόνου σε κάθε φανάρι?

Ευχαριστώ
    Παιδιά μπορεί κάποιος να το διευκρινήσει το θέμα? Το αστρα Η φοράει δυο λαμπες στο
    κάθε φαναρι? Μια Η7 για μεσαι σκαλα και μια Η1 για μεγάλη σκάλα?
    Συγγνώμη που μοιαζω ανίδεος, αλλά εχω μπερδευτεί!
    Ευχαριστώ!

Προεπιλογή

Καλησπέρα παίδες

Να αναφέρω και εγώ την δικιά μου εμπειρία μήπως τυχόν και βοηθήσει κάποιον.
    Στο astra G έχω βάλει έχω βάλει τις philips whitevision σε μικρή και μεγάλη σκάλα και σε συνδυασμό με καθάρισμα-γυάλισμα φαναριών το αποτέλεσμα είναι αρκετά ικανοποιητικό, τόσο σε βελτίωση του φωτισμού όσο και αισθητικά.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργο, αν θυμαμαι καλα, ειχες παρει και παλαιοτερα λαμπες πυρακτωσεως γαλαζιες, τυπου PIAA. Ειχες μεινει ευχαριστημένος;
    Αφου με LED δεν βγαινει ακρη, σκεφτομαι να βαλω τετοιες. Βεβαια οι αυθεντικες PIAA εχουν κοντα στα 30 ευρω !!!
    Δες εδω : http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...1%E1%F2/page22

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος Γιαννη , τις εχω κοντα ενα χρονο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες εδω : http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...1%E1%F2/page22

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος Γιαννη , τις εχω κοντα ενα χρονο.

Αυτο ειχα διαβασει Γιωργο, απλως τωρα που περασε καιρος σε ρωτω. Θελω να παρατησω τις LED, βαρεθηκα να αλλαζω λαμπες.
    Αν θελεις δωσε πληροφοριες για κοστος, απο που τις αγορασες κτλ , εστω και σε μηνυμα. Ευχαριστω

Προεπιλογή

Απο εδω εκανα την αγορα : http://www.hids-direct.co.uk/categor...e/580-w21w-t20

Μαζι με τα μεταφορικα , εαν θυμαμαι καλα κοντα στα 18 ευρω Γιαννη .

Προεπιλογή

Γιωργο επειδή την εχω πατησει με τις xtec που ειχα 4 χρονια όταν πηγα για αλλαγη, παρατηρησα ότι πλεον οι πολοι από κάθε πλευρα παραγονται με μονό συρμα ενώ παλια όπως η φωτο που ειχες ανεβασει από τα δικα σου ηταν με διπλο. Το πρόβλημα που δημιουργείται είναι πως δεν κουμπωνουν σωστα στο ντουι δεν δουλευουν σωστα και καιγονται. Γνωμη μου είναι να δωσετε προσοχη σε αυτό. Παλια της εκαναν καλυτερα τωρα δεν ξερω γιατι ετσι.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Καλημερα Βασιλη , δεν ξερω , απλα εαν καποιος τις παραγγειλει μπορει να επικοινωνηστε μαζι τους με @ και να τους ρωτησετε ή στειλτε τις δικες μου φωτο για να δουμε τι θα απαντησουν ?

Προεπιλογή

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.
    Αυτο που περιγραφεις φιλε Βασιλη, με τα συρματακια εχει ενδιαφερον. Πραγματικά στις φωτογραφιες πλεον φαινονται να εχουν μονο συρματακι, χωρις γυρισμα.
    Αν δεν το ελεγες δεν θα το προσεχα, γιατι οτι λαμπες πηρα LED, ειχαν μονο συρματάκι και μαλιστα πολύ λεπτο.

Προεπιλογή

Γιωργο βρηκα από εδώ με διπλο συρμα και αγορασα πριν λιγο. Θα δουμε και αυτές τι λενε. Οποιος είναι από περιοχη και ψαχνει να μου στειλει π.μ.
    Γιαννη χαιρομαι που βοηθησα.
    1.7D opc line

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ΑΣΤΡΑΚΙΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μπορεί κάποιος να το διευκρινήσει το θέμα? Το αστρα Η φοράει δυο λαμπες στο
    κάθε φαναρι? Μια Η7 για μεσαι σκαλα και μια Η1 για μεγάλη σκάλα?
    Συγγνώμη που μοιαζω ανίδεος, αλλά εχω μπερδευτεί!
    Ευχαριστώ!
    Το Astra H φοράει όντως 2 λάμπες σε κάθε φανάρι. Μία Η7 55W για τη μεσαία σκάλα και μια Η1 55W για τη μεγάλη.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργο βρηκα από εδώ με διπλο συρμα και αγορασα πριν λιγο. Θα δουμε και αυτές τι λενε. Οποιος είναι από περιοχη και ψαχνει να μου στειλει π.μ.
    Γιαννη χαιρομαι που βοηθησα.

Τις εχεις παρει ή τις αναμένεις; Θα σου ερθουν συντομα, για να μας πεις;

Προεπιλογή

Γιάννη τις έχω πάρει και τις έβαλα. Αρχική εντύπωση είναι καλή.Αν κρατήσει και σε βάθος χρόνου θα είμαι αρκετά ικανοποιημενος.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη τις έχω πάρει και τις έβαλα. Αρχική εντύπωση είναι καλή.Αν κρατήσει και σε βάθος χρόνου θα είμαι αρκετά ικανοποιημενος.
    Εχουν παρομοια ενταση με της απλες κιτρινοπες; Το ρωτω γιατι για να πετυχουν το λευκο φως, βαζουν το μπλε φιλμ, και αυτο μειωνει καπως την φωτεινοτητα.
    Αν δεις η PIAA εχουν μεγαλυτερη ενταση σε Watt απο τις κανονικές για να πετυχουν την δυνατή φωτεινότητα.
    Αυτες που πηρες εχουν καποιο χαρακτηριστικό; (μαρκα κτλ) ;

Προεπιλογή

Η ένταση όπως λες λόγω μπλε γυαλιού είναι λίγο μειωμένη σε σχέση με τις μαμά. Αυτό για τις Piaa ναι το γνωρίζω. Τον ρώτησα μάρκα αρχικα μου είπε είναι κινέζικες σειράς στο κουτί όμως πρόσεξα είχε αγγλική σημαία και πιστοποίηση TUV. Τον ρώτησα αν είναι το κουτί δικό τους και μου λέει ναι. Άρα κινέζικες δεν νομίζω να ήταν, μάλλον έκανε λάθος μου είπε μετά, μάρκα δεν είδα γιατί δεν πήρα το κουτί να το ψάξω. Έβγαλε 2 από μέσα και τις πήρα.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Ανεβασε καμια φωτο Βασιλη.

Προεπιλογή

Αν μπορεσω Γιωργο θα ανεβασω τις επομενες μερες, αν και χλωμο με τα θεματα που εχει η σελιδα τελευταια.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Εγω ανεβαζω κανονικα παντος με αυτο : https://postimage.io/

Λες να ειμαι τυχερος ?

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ερώτηση περί εταζέτας.
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 22:45
  2. ερώτηση επείγον περί χρώματος
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-13, 13:48
  3. ερώτηση περί φρένων
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-13, 21:35
  4. Ερώτηση περί Xenon και Κτεο.
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-13, 23:47
  5. Ερώτηση περί ρολογιών χεριού
    Από τον/την fotis OPC d στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-12, 04:13

Δικαιώματα - Επιλογές