If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 71

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα αντικατεστησα την εμπρός λάμπα ομίχλης (οδηγου) η εργοστασιακή Η10 ήταν Sylvania USA αν το γράφω σωστά, η νέα Trifa Germany. Ενώ αρχικά την ημέρα δεν φαινόταν διαφορά τώρα τη νύχτα παρατήρησα μια μικρή εννοώντας πως η νέα λάμπα έχει ένα τι μικρότερη ένταση. Ενώ τα στοιχεία ήταν ίδια.
    USA vs Germany 1 - 0. Βασίλη άλλαξε και την άλλη λάμπα, αν πάλι είναι πολύ μικρή η διαφορά άφησέ την.

Προεπιλογή

Θα την αφήσω φίλε. Η διαφορά μικρή, ίσως φταίει ότι έχει κομμάτια από την παλιά μέσα στο προβολακι. Πάντως ζόρικα άλλαζε, δεν το πήγα καπου να το ανεβασω και έπρεπε να μπω από κάτω.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

πληροφοριακά, εδώ και 2 εβδομάδες έχω σε όλες τις σκάλες (εννοείται όχι στα προβολάκια ομίχλης) λευκές λάμπες.
    Συγκεκριμένα στην μεσαία σκάλα τις diamond vision που είναι και οι πιο μπλέ και στην μεγάλη τις crystal vision που έχουν και 30% περισσότερο φως απο τις εργοστασιακές.Επίσης έχω βάλει και στις ψείρες τις μικρές μπλε που δίνει δώρο η philips αλλά δεν λένε και πολλά...ίσα που σπάνε την κιτρινίλα των μαμά.
    Το αισθητικό αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό. Μοιάζει πραγματικά σαν να έχω xenon με την διαφορά οτι δεν τυφλώνω τους απέναντι.Πολύ πιο ξεκούραστη οδήγηση και σε φωτεινότητα, όσο μπορώ να κρίνω τουλάχιστον νιώθω πως δεν έχω χάσει ΚΑΘΟΛΟΥ. Οι diamond vision είναι πιο προς τις xenon αλλά οι crystal είναι πιο δυνατές και λίγο πιο προς το μαμά αλλά είναι επίσης άσπρες. Η διαφορά μεταξύ τους είναι πως οι diamond ελαφρώς μπλεδίζουν. Και οι 2 έχουν εξαιρετικό χρώμα και αποτέλεσμα οπότε θεωρώ πολύ καλή την αγορά έως ότου - πρώτα ο Θεός - καταφέρουμε να βάλουμε φανάρια με προτζέκτορες για xenon.

Προεπιλογή

Έχει δοκιμάσει κανείς led ;;;

Προεπιλογή

Αν έχει δοκιμάσει ή έχει δει διαφορά μεταξύ Philips Diamond vision και osram night braker θα με ενδιέφερε.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Κάποιος που άλλαξε τις εργοστασιακεςH7 και έμεινε ευχαριστημένος από Philips ή osram?
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Κάποιος που άλλαξε τις εργοστασιακεςH7 και έμεινε ευχαριστημένος από Philips ή osram?
    Βασιλη , δες και τις crysral Philips

Προεπιλογή

Οκ Γιώργο. Τα drl τα παίξανε πάλι και με την ευκαιρία λέω να αλλάξω και τις άλλες λίγο πιο δυνατό και ελαφρά μπλε απόχρωση. Τα δικά σου οκ;
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Οκ Γιώργο. Τα drl τα παίξανε πάλι και με την ευκαιρία λέω να αλλάξω και τις άλλες λίγο πιο δυνατό και ελαφρά μπλε απόχρωση. Τα δικά σου οκ;
    Ολα καλα , περιμενε και θα σου πω για τα T20 (DRL) , καποιο παιδι απο εδω μεσα πηρε λαμπες για τα DRL απο Ελλαδα 6 ευρω , θα τον παρω τηλ και θα σου πω .

Προεπιλογή

Ναι μάθε αν μπορείς γιατί οι τελευταίες κράτησαν 4μηνο. Βρήκαμε δουλειά. Έβγαλα και την άλλη τώρα, καλυτερα έτσι πάρα μαμά.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Για λάμπες DRL ενδιαφέρομαι και εγώ. Αυτές που έβαλα χάλασαν σε δύο μήνες. Και είχα πάρει 4 συνολικά.

Προεπιλογή

ο κολλητός μου πάντως σήμερα πήρε σε Η4 led λάμπες απο κινέζικο κατάστημα που κλείνει μόλις 25 ευρώ...ποιοτικά φαίνονται εξαιρετικές, έχουν και ανεμιστηράκι επάνω....
    Το αποτέλεσμα είναι απλά άψογο! Τέλειος φωτισμός,τέλειο χρώμα, τέλεια αίσθηση... Θετικό το οτι ΔΕΝ ενοχλεί τους απέναντι... μένει να δούμε πως αποδίδουν σε βροχή,ομίχλη κτλ καθώς και την αξιοπιστία τους εν καιρό.... εγώ πάντως τον ενημέρωσα οτι δεν είναι και οτι καλύτερο...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για λάμπες DRL ενδιαφέρομαι και εγώ. Αυτές που έβαλα χάλασαν σε δύο μήνες. Και είχα πάρει 4 συνολικά.
    Γιαννη καλημερα , εδω : http://www.soumas.gr/index.php?optio..._id=6&Itemid=2

Προεπιλογή

ΕΥχαριστω Γιωργο. Βλεπω τις τιμες ηψηλες.
    Τελικά αν δεν σπασεις αυγα, ομελέτα δεν κανεις.
    Δεν μου παει να δωσω 20 και 25 ευρω για 2 λαμπες...

Προεπιλογή

Γιαννη για Η7 τοσο ειναι η τιμες.
    Για DRL 6 ευρω ειναι το ζευγαρι.

Προεπιλογή

Μιλαω για λαμπες LED Γιωργο, βρηκες με 6 ευρω Τ20 LED σε αυτο το μαγαζι;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλαω για λαμπες LED Γιωργο, βρηκες με 6 ευρω Τ20 LED σε αυτο το μαγαζι;
    Για τις απλες λεω Τ20 , αλλα με λευκο φωτισμο ...

Προεπιλογή

Kαλησπέρα !
    Η λάμπα που "φοράει" το astra h είναι μια και για την μεσαία σκάλα και για την μεγάλη?
    Φοράει δηλ μια Η7 αλογόνου σε κάθε φανάρι?

Ευχαριστώ

Προεπιλογή

Γιώργο (auq) πήγα να κάνω την παραγγελία για τις λάμπες και αφού δε γινόταν επικοινώνησα και λένε μόνο για παραγγελίες άνω των 50e. Οπότε δυστυχώς δεν γίνεται.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Αποστολή εννοώ.
    1.7D opc line

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ερώτηση περί εταζέτας.
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 22:45
  2. ερώτηση επείγον περί χρώματος
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-13, 13:48
  3. ερώτηση περί φρένων
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-13, 21:35
  4. Ερώτηση περί Xenon και Κτεο.
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-13, 23:47
  5. Ερώτηση περί ρολογιών χεριού
    Από τον/την fotis OPC d στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-12, 04:13

Δικαιώματα - Επιλογές