If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Προεπιλογή 2 θέματα με το Astra j 1.4 100hp 2011

Γεια σε όλους είμαι νέος εδώ και αυτό γιατί το καλοκαίρι πήρα το αμαξάκι.
    Λοιπόν έχω παραίτηση 2 θεματάκια με το συγκεκριμένο αμάξι το ένα είναι ότι ενώ το ρελαντί του δουλεύει άψογα έχω θέμα με τις στροφές όταν πατάω γκάζι και φορτώνω το αμάξι με στροφές αργούν πολύ να πεσουν με αποτέλεσμα να περιμένω να πέσουν (νεκρά ταχύτητα).για να κάνω σωστή αλλαγή ταχυτήτων χωρίς να κλωτςαι περιμένω να πέσουν οι στροφές για να Μπει μαλακά η ταχύτητα .και το δεύτερο θέμα είναι οτι όταν πατάω γκάζι για να κάνω μια προσπέραση άσχετος με πια ταχύτητα έχω κουμπωμένη το αμάξι αργή παρά πολύ να πάρει ταχύτητα αυτό μου το κάνει από τα 70με 80χλμ μέχρι τα 110-120χλμ μετά σαν να αναπνέει κανονικά και τα δίνει όλα. Έχουν αλλαχτεί λάδια φίλτρα Μπουζιά. Σορυ εάν είμαι σε λάθος topic.

Προεπιλογή

Καλημέρα , γιά αρχή κάνε ένα καθαρισμό πεταλούδας.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση σου φίλε μου, το έχω βάλει στο προγράμματα στις 5 του μηνός μάλλον εάν όλα πάνε καλά θα το πάω στην αντιπρωσόποια. Έλεγα μήπως έχει τύχη τπτ παρόμοιο και σε άλλους φίλε εδώ μέσα...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση σου φίλε μου, το έχω βάλει στο προγράμματα στις 5 του μηνός μάλλον εάν όλα πάνε καλά θα το πάω στην αντιπρωσόποια. Έλεγα μήπως έχει τύχη τπτ παρόμοιο και σε άλλους φίλε εδώ μέσα...

Προεπιλογή

Καλωσόρισες στο κλάμπ. Δεν ξερω τι αυτοκινητο οδηγουσες πριν παντως ετσι ειναι στις προσπερασεις. Εαν εχεις πχ 4η και 2.000σαλ δεν πας πουθενα, οσο κι αν πατας το ηλεκτρογκαζο, μπουκωνει. Πρεπει να κατεβασεις ταχυτητα. Η μεγιστη ροπή ειναι στις 4000σαλ με 3η 4η ως εκει να δουλευεις αν θες να πηγαινεις γρηγορα, παραπανω δεν εχει νοημα τζαμπα καταπόνηση.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Δοκίμασα και το booster του μπουλεκου αλλά στα χαμηλά δεν έχω πρόβλημα και αυτό απλά μου προσθέτει πιο γρήγορη εκκίνηση το πρόβλημα μου στη στροφές που δεν πέφτουν εύκολα δεν το διόρθωνη αντιθετος. Ευχαριστώ και πάλι παίδες.

Παρόμοια Θέματα

1. ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΣΕ OPEL ASTRA J 1.4 (100hp) ESSENTIAL
    Από τον/την snowpoloi στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-17, 20:34
  2. Astra J 1.4 100hp: Είναι αρκετό;
    Από τον/την libitas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-14, 08:56
  3. Cadillac Wagon 2011 vs Nissan GT-R 2011
    Από τον/την mcloud στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-11, 16:31
  4. 100hp για 1400kg. Αξίζει;
    Από τον/την jtoros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-11, 09:45
  5. Twinport 1.4 100Hp?
    Από τον/την voulistas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-10, 21:22

Δικαιώματα - Επιλογές