If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13

Προεπιλογή Εντυπώσεις απο Βενζινάδικα στην Πάτρα...

Καλημέρα παιδιά, σκέφτηκα να πούμε τις εντυπώσεις απο βενζινάδικα για να ανακαλύψουμε (αν υπάρχει) πιο είναι το πιο σωστό σε ποιότητα καυσίμου και στα λίτρα που βάζει.... απο προσωπική εμπειρία συνήθως βάζω στο eko Ν.Ε.Ο. ΠΑΤΡΩΝ-ΑΘΗΝΩΝ 144 αλλά τώρα τελευταία μου φαίνεται οτι κλέβει στα λίτρα.

Προεπιλογή

Καλησπερα συντοπιτη!

Ριχνω και εγω απο αυτο το βενζιναδικο που λες, εγω επειδη εχω το κρυφο μενου και αναγραφει τα λιτρα που εχω στο ρεζερβουαρ δεν εχω παρατηρηση καποια τετοια λαμογια, τουλαχιστον μεγαλη.
    Φυσικα και ολοι κλεβουν σε ποσοτητα αλλα πιστευω ειναι ειναι μικρη που δεν μπορεις να τους κανεις παρατηρηση, στα πολλα € ισως μπορει να φανει.
    Περισσοτερο κλεβουν στην ποιοτητα, εγω προτιμω να μου βαλει λιγοτερα καυσιμα αλλα να μην ειναι νοθευμενα ωστε να βγουν τα λιτρα που ΠΡΕΠΕΙ!

Εγω βαζω και στο ποιο κατω Βενζιναδικο που ειναι ΒP -KAΛΥΨΩ- και αυτο, αρα ιδια ετερεια που εχει το ΕΚΟ!

Προεπιλογή

και εγω απο το κρυφο μενου το ελεγχο αλλα τωρα τελευταια σε 2 γεμισματα ενα με 100αρα και ενα με απλη μου εδειξε οτι πηρε 3 λιτρα παραπανω. βαζω και στο bp στον βασιλοπουλο εκει τα λιτρα ειναι ενταξει αλλα η 100αρα δεν με ενθουσιασε.. η απλη οκ

Προεπιλογή

3 λιτρα παραπανω; Αυτη ειναι μεγαλη διαφορα!!!
    Εγω οσες φορες εχω γεμισει σε διαφορα πρατηρια δεν εχω παρατηρησει τετοια διαφορα ποτε!
    Παντα ακριβες ειναι σε ποσοτητα, τωρα αν με εκλεψε 0,2-0,3 λιτρα ενταξει σιγουρα σφαλμα θα εχει και το κρυφο μενου πιστεω, αλλα εσυ μιλας για μεγαλη διαφορα!
    Εγω αν το εβλεπα θα τους το ελεγα επι τοπου και θα ειχαμε ασκιμα ξεμπερδεματα...45αρι ειναι το δικο μου ρεζερβουαρ, δηλαδη θα μου βαλει μεσα 48;;;

Προεπιλογή

το δικο μου 52αρη .. την πρωτη φορα δεν θυμομουν σιγουρα αν το ειχα μηδενισει και δεν εκανα θεμα .. στο βασιλοπουλο η αντλια γραφει και λιγοτερο απο το κρυφο μενου

Προεπιλογή

Ολα τα βενζιναδικα θα την κανουν τη λαμογια τους αργα ή γρηγορα!
    Δε πηγαινω αποκλειστικα σε ενα επειδη που ειχε βαλει καποιες φορες καλη βενζινα, αν δε μαρσει μια φορα το κοβω και παω σε αλλο!
    Εγω με την οικονομια το καταλαβαινω οποτε κρινω χοντρικα οτι κατι δεν παει καλα!
    Τι βαζουν μεσα, ουτε που φανταζομαστε!

Προεπιλογή

το θεμα ειναι να βαζουμε καλο καυσιμο και για την οικονομια αλλα και για τον κινητηρα.... εκει που κλεβουν κατα βαση ειναι στην πυκνοτητα τησ βενζινης επειδη δουλευα σε ενα shell και εβλεπα κατι τιμολογια εβλεπες πυκνοτητα βενζινης 0,640 ενω ουσιαστικα πρεπει να ειναι 0,7 και κατι.. και φυσικα στα οκτανια.. ειναι μπερδεμα... τουλαχιστον να μην βαζουμε νερομενη .. θελω να δοκιμασω την 100αρα στο westenergy αλλα φοβαμαι μην τρεχω και δεν φτανω μετα

Προεπιλογή

Διαβασα προσφατα οτι υπαρχουν προσθετα της βενζινας για νοθεια οπου ναι μεν αυξανουν τα οκτανια αλλα ειναι καυστικα και κανουν ζημια σε σωληνακια - Oring και σε οτι αλλο περναει η βενζινα!
    Ασε μεγαλο θεμα που δεν καταληγει πουθενα!
    Μια φορα εβαλα στο westenergy αναγκαστικα αργα βραδυ αλλα οχι στο δικο μου αμαξι οποτε δεν εχω αποψη τι ειναι!
    100αρα γιατι βαζεις? τι μοτερ φορας;

Προεπιλογή

προσπαθω να βαζω 100αρα για να βγαζω περισσοτερα χιλιομετρα και να γινεται καλυτερη καυση και δινει και τ αμαξι καλυτερα.. .. 1.4 ειναι .. δεν την βαζω απαραιτητα για επιδοσεις περισσοτερο για οικονομια.. ενα γεμισμα με 100σταρα και νορμαλ οδηγηση σε ανοιχτο δρομο μου βγαζει 950 χλμ και μεσα στην πολη γυρω στα 750.

Προεπιλογή

Αμα το κανεις για οικονομια και καθαροτητα ισως της βενζινας τοτε ενταξει...αλλα για επιδοσεις μονο ψυχολογικες ειναι πιστευω σε αυτο το μοτερ, το ιδιο εχω και εγω!
    Εμενα το βιβλιαρακι για οκτανια βενζινας γραφει μεχρι 98 οτι περνει στη 100αρα εχει παυλα!

Προεπιλογή

Ε, μόνο στην Ελλάδα έχουμε μάλλον αυτήν την τρέλα με τα οκτάνια και τις βενζίνες.

Προεπιλογή

Καλο βενζιναδικο ειναι το west energy στη Ν.Ε.Ο . Από τα πιο φθηνα στην Πατρα και το τελευταιο διμηνο που βαζω δεν εχω κανενα παραπονο ουτε σε ποσοτητα ουτε σε ποιοτητα(αν και στο 14ρι astra h μονο με πολυ κακη ποιοτητα βενζινης θα υπαρχει καποια αισθητη διαφορα στην αποδοση).Επισης γνωστος μου με s2000 βαζει εδω και πολυ καιρο στο westenergy 100ρα και δεν ειχε κανενα προβλημα.

Προεπιλογή

Καλησπερα φιλε Κωστα σε σενα κ σε ολη την παρεα..............σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο αλλα εχει πολυ καιρο που γινετε αυτο.......συνηθως ολα τα βενζιναδικα στην αρχη δειχνουν ''καλο χαρακτηρα'' μεχρι να πιασουν πελατεια...........εγω σαν κατοχος astra g 1.4 δεν το διανοουμε να βαζω 20Ε κ να βγαζει 75-80 χλμ μονο......αν υπηρχε ελενχος θα κλειναν πολλοι........παρεπιπτοντως στον μονο που μου εχει δωσει παραπανω χλμ κ με διαφορα(με 20 E 170-180 xlm) ειναι το βενζιναδικο στο Δρεπανο........
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannis 16V : 24-12-16 στις 03:48 Αιτία: ορθο

Παρόμοια Θέματα

1. Συναντήσεις στην Πάτρα
    Από τον/την nemo7 στο forum Συναντήσεις / Events
    Απαντήσεις: 423
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-16, 06:33
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-14, 21:37
  3. Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-12, 14:21
  4. Νοθευμένα βενζινάδικα στην Αττική/Κέντρο!!!!
    Από τον/την dytis στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-10, 15:20
  5. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-10, 10:49

Δικαιώματα - Επιλογές