If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 220 από 363

Προεπιλογή

Καλημερα Αντρεα .
    Ακριβος το ιδιο .

Πιασε την δαγκανα με το χερι σου και κουνα την αποτομα δεξια-αριστερα , θα το καταλαβεις .

Προεπιλογή

Ευχαριστω Γιωργο! Μολις βρω χρονο θα το κοιταξω!
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

γεια σου γιωργοοο.. εμενα φιλε εχει ενα θεμα στα φρενα..ενω εζω τακακια και δισκους σχετικα καινουργια 8 μηνων..σφυριζουν οταν τσουλαει με ταχυτητα..μολις πατς φρενο σταματαει..και αν πατησεις κανενα γερο σταματαει..μολις κανω καποια χιλιομετρα σφυριζουν μεν αλλα κανονικα οταν πατας φρενο..ενα ψιλο ηχο..το προβλημα μ ειναι οτι οποτε θυμηθει σφυριζουν χωρις να παταω φρενο;; κολλησε καμια δαγκανα ;;απο υγρα φρενων γινεται αυτο; δεν εχουν αλλαχτει ποτε..ασε π δεν θελω να ασχοληθω γιατι εχω παλι το προβλημα π λεγαμε με το φιλτρο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια τις μισες διακοπες εκανα τωρα ... και τις μισες Αυγουστο

Μακαρι να ηταν τυχαιο το γεγονος , εχω κανει απο την Παρασκευη 280 χιλ και δεν εχει αναψει κατι ακομα , θα δειξει .

Αντρεα μετα απο 10 ημερες ξαναεπανηλθε το χτυμημα στις δαγκανες , το προβλημα ηταν στον κατω πειρο , ειχε πολλα μποσικα (ειχε φαγωθει) .
    Παραγγειλα απο εξωτερικο πειρους και τους εβαλα , και ως στιγμη ολα καλα .
    Μεν εγω εχω 210.000χιλ στο κοντερ , εσυ με τοσα λιγα χιλιομετρα παρε ενα σετ λαστιχακια για τους επανω πειρους και γρασσο στους κατω πειρους και θα εισαι οκ νομιζω !!!
    Δοκιμασετο πρωτα πριν κανεις αγορα πειρους , γιατι στην Ελλαδα δεν βρηκα πειρους , μονο απο το εξωτερικο .
    Κοστος 10ευρω το σετ.

Εαν βγαλεις τους πειρους εμπρος δες τι μηκος εχουν , γιατι βγαζουν 2 κωδικους , ο ενας εχει 71cm μηκος και ο αλλος 66cm μηκος .

Οτι αλλο θες σφυρα
    Γιώργη, κάνε ένα κόπο ρε φίλε και γράψε ένα link για τους πείρους.

Προεπιλογή

Αγγελε Καλησπερα , για μενα κακος εχεις τοσο καιρο τα υγρα στα φρενα και ειδικα εκει που μενεις .
    Απλα ακουμπανε τα τακακια στον δισκο , το πιο απλο κανε μια αλλαγη υγρων στα φρενα σου 15 λεπτα δουλεια ειναι , να δεις οτι μετα θα εχεις και πιο καλο πενταλ φρενου , για αρχη αυτο , αφου μου εχεις πει οτι εκει στο Βελγιο δεν ειναι Ελλαδα τα συνεργεια .
    Η να θελουν και γρασαρισμα οι πειροι σου και δεν εχουν σωστη επαναφορα ... για αρχη

Φιλε TOMMY εδω : AYTODOC

AUTOFREN SEINSA Κωδ : D7115C Εμπρος φρενα , μηκος πειρου 66cm

AUTOFREN SEINSA Κωδ : D7159C Εμπρος φρενα , μηκος πειρου 71cm

Εαν θελεις να αλλαξεις πειρους πρεπει να δεις ποιους φορας σε μηκος !!!

Προφανος με τον μεγαλο πειρο σε μηκος πρεπει να φοραν Astra j 1.6T 180PS - 1.7cdti -2.0cdti ... εγω φοραω τον μεγαλο πειρο .

Προεπιλογή

Αγγελε Καλησπερα , για μενα κακος εχεις τοσο καιρο τα υγρα στα φρενα και ειδικα εκει που μενεις .
    Απλα ακουμπανε τα τακακια στον δισκο , το πιο απλο κανε μια αλλαγη υγρων στα φρενα σου 15 λεπτα δουλεια ειναι , να δεις οτι μετα θα εχεις και πιο καλο πενταλ φρενου , για αρχη αυτο , αφου μου εχεις πει οτι εκει στο Βελγιο δεν ειναι Ελλαδα τα συνεργεια .
    Η να θελουν και γρασαρισμα οι πειροι σου και δεν εχουν σωστη επαναφορα ... για αρχη

Προφανος με τον μεγαλο πειρο σε μηκος πρεπει να φοραν Astra j 1.6T 180PS - 1.7cdti -2.0cdti ... εγω φοραω τον μεγαλο πειρο .

Προεπιλογή

τα υγρα φρενων μια χαρα ειναι μαλλον κανενας πυρος θα θελει γρασο..γιατι το κανει οποτε θυμαται οχι παντα..και οταν φυσικα φρεναρω εχω σφυριγμα..αλλα αλλο εκεινο..μαλλον βλακεια τακακια και δισκους πηρα trw..επρπε να παρω ατε η μπος

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Καλημερα Αντρεα .
    Ακριβος το ιδιο .

Πιασε την δαγκανα με το χερι σου και κουνα την αποτομα δεξια-αριστερα , θα το καταλαβεις .
    Το εχω κανει και εγω στο δικο μου και στις τεσσερις δαγκανες και το κανει στις μπροστινες.Πως θα βγαλω ακρη ποιους πειρους φοραω χωρις να βγαλω ροδα;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AggelosS Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα υγρα φρενων μια χαρα ειναι μαλλον κανενας πυρος θα θελει γρασο..γιατι το κανει οποτε θυμαται οχι παντα..και οταν φυσικα φρεναρω εχω σφυριγμα..αλλα αλλο εκεινο..μαλλον βλακεια τακακια και δισκους πηρα trw..επρπε να παρω ατε η μπος
    Καλημερα , κανε οτι νομιζεις φιλε μου , εγω ειπα την γνωμη μου για αρχη .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosKon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχω κανει και εγω στο δικο μου και στις τεσσερις δαγκανες και το κανει στις μπροστινες.Πως θα βγαλω ακρη ποιους πειρους φοραω χωρις να βγαλω ροδα;
    Για να εισαι σιγουρος πρεπει να βγαλεις τον εναν πειρο για να δεις , για να εισαι σιγουρος

Προεπιλογή

εμενα δεν κανουν τπτ ρε παιδια δεν κουνιουνται

Προεπιλογή

Καλημερα , κανε οτι νομιζεις φιλε μου , εγω ειπα την γνωμη μου για αρχη .
    ο μηχανικος με ειπε για τα υγρα οτι ειναι καλα..και ειναι και σωστα η σταθμη..με ενα εργαλειο τα ειδε..π βγαζει κατι με πεχα και δεν ξερω εγω δεν καταλαβα καλα..τωρα για αυτο π λεω ειπε πρπει να βγαλω ροδες να τα δω

Προεπιλογή

Φιλε μου Αγγελε , σε πιο πανω post εγραψες οτι : δεν εχουν αλλαχτει ποτε τα υγρα φρενων ... να ξερεις οτι τα υγρα φρενων εχουν καποιες ιδιοτητες , και με την παροδο του χρονου & την χρηση χανουν αυτες τις ιδιοτητες και το χειροτερο ειναι η αποροφηση υγρασιας απο τον ατμοσφαιρα , που εκει στο Βελγιο απο ατμοσφαικη υγρασια ειστε φουλ.

Μιλαμε για ενα αστειο ποσο που εχουν τα υγρα φρενων , που εχει να κανει με την ασφαλεια σου και οχι μονο ...

Προεπιλογή

Φιλε μου Αγγελε , σε πιο πανω post εγραψες οτι : δεν εχουν αλλαχτει ποτε τα υγρα φρενων ... να ξερεις οτι τα υγρα φρενων εχουν καποιες ιδιοτητες , και με την παροδο του χρονου & την χρηση χανουν αυτες τις ιδιοτητες και το χειροτερο ειναι η αποροφηση υγρασιας απο τον ατμοσφαιρα , που εκει στο Βελγιο απο ατμοσφαικη υγρασια ειστε φουλ.

Μιλαμε για ενα αστειο ποσο που εχουν τα υγρα φρενων , που εχει να κανει με την ασφαλεια σου και οχι μονο ...
    +1
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

ξερω φιλε Γιωργο..απλα δεν γραφει πουθενα οτι αλλαχτηκαν..εγω χωρο να τα αλλαξω δυστυχως δεν εχω..τον πηγα λοιπον στον μαστορα να τα δει βαζει μια βεργα μεσα και μετραει υγρασια..και μ λεει καλα ειναι..μπορει και να αλλαχτηκαν πριν το παρω ..δεν ξερω..αν δεν αλλαχτηκαν 10 χρονια για μενα θελουν αλλαγμα..για καλο και για κακο..απλα σου λεω τι μ ειπε..δεν αντιλεγω με την γνωμη σου και τις γνωσεις σου..αυτοι απλα εχουν μια βεργα με μετρο και βλεπουν υγρασια στα υγρα..

Προεπιλογή

Καλημερα Αντρεα .
    Ακριβος το ιδιο .

Το εκανα χτες Γιωργο. Εχεις απολυτο δικιο...Και παιζει και πολυ οπως το ειδα και απο τις 2 πλευρες... Απο βδομαδα πρεπει να το κοιταξω.
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Τελικα ξαναεμφανιστηκε χτες η ιδια βλαβη με κωδ: P037E

Παράγγειλα 4 προθερμαντηρες ...

Προεπιλογή

Σημερα το πρωι αλλαξα τις προθερμανσης και τις ελεγξα με την μπαταρια του αυτοκινητου 12v , αναξαν κανονικα και οι 4ρις ...
    Μετα τις μετραω με το πολυμετρο και ολες εβγαζαν τα ιδια ωμ 1,2 ...

Αυτες που εβγαλα ηταν BERU γνησιες .

easy image hosting

Τι σκατα ... αλλαξαμε προθερμανσης χωρις να εχουν προβλημα ????????????????????????

Το μονο που ειδα οταν τις εβγαζα , ειναι οτι στην πρωτη πιπα τις προθερμανσης βγηκε πιο ευκολα απο τις αλλες 3 , να μην εκανε καλη επαφη η πιπα και να εβγαζε αυτο το σφαλμα ????????????????

Προεπιλογή

Μήπως είχε πιάσει υγρασία και οξείδωση στο σπείρωμα κ έβλεπε μεγαλύτερη αντίσταση η μονάδα?
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Μακαρι να ηταν αυτο που λες .
    Γενικος τα σπειρωματα ειχαν λιγα αλατα επανω τους .

Απλος ο κωδ λεει για διορθωση βλαβης ειναι : 1) Αλλαγη προθερμαντηρων & ελεγχος , 2) ελεγχος καλωδιωσης προθερμαντηρων 3)ελεγχος εγκεφαλος προθερμαντηρων .

Εγω ψεκασα τις πιπες με σπρει ηλεκτικων επαφων και την φισα τον προθερμαντηρων του εγκεφαλου , ξεκινησα απο τα πιο απλα και οικονομικα μπας και ηταν κατι απο εκει και δεν εκανε καλη επαφη .

Αλλα οι προθερμαντηρες δουλευουν μια χαρα και με το ρευμα 12v & με το πολυμετρο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Corsa D cdti sport
    Από τον/την hks300 στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-19, 19:30
  2. Opel astra j sports tourer
    Από τον/την JohnF στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-16, 23:00
  3. πίσω φρένα opel isnsignia sport tourer 1600T
    Από τον/την astrapoyiannos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-10, 23:52
  4. Tο Νοεμβρη ερχεται το νεο Astra Sports Tourer
    Από τον/την clutchmaster στο forum Opel
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-10, 13:52
  5. Insignia Sport Tourer 1.6T - test drive και σκέψεις πριν την παραγγελία
    Από τον/την insigner στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-09, 15:09

Δικαιώματα - Επιλογές