If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 63

Προεπιλογή

Αύριο έχω σκοπό να ρωτήσω για σένα Γιώργο. Πόσο εύκολο η δύσκολο είναι η αλλαγή των πίσω ηχείων. Θα σου πω. Ευχαριστώ πολύ. Η αλλαγή είναι πράγματι μεγάλη. Το χαίρομαι πολύ!
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο έχω σκοπό να ρωτήσω για σένα Γιώργο. Πόσο εύκολο η δύσκολο είναι η αλλαγή των πίσω ηχείων. Θα σου πω. Ευχαριστώ πολύ. Η αλλαγή είναι πράγματι μεγάλη. Το χαίρομαι πολύ!
    σε τρίθυρο αμαξι ; Αν ναι μπορεις σε παρακαλω να γραψεις εδω γιατι ενδιαφερει λιγο και εμενα ; thnx !

Προεπιλογή

Εννοείτε φίλε μου. Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω.

Προεπιλογή

Γιώργο ( GEO.07) ενώ δεν έχω βάλει τίποτα σπουδαίο από ηχεία σε θυμήθηκα που έλεγες ότι είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με τα μαμά ηχεία. Συν ότι με τα πίσω γέμισε ήχο το αμαξι. Καμιά σχέση με πριν. Στο θέμα των ηχείων με βοήθησες πολύ με τις συμβουλές σου. Ευχαριστώ πολύ!

Προεπιλογή

Γιώργο ( GEO.07) ενώ δεν έχω βάλει τίποτα σπουδαίο από ηχεία σε θυμήθηκα που έλεγες ότι είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με τα μαμά ηχεία. Συν ότι με τα πίσω γέμισε ήχο το αμαξι. Καμιά σχέση με πριν. Στο θέμα των ηχείων με βοήθησες πολύ με τις συμβουλές σου. Ευχαριστώ πολύ!
    Για αυτο ειμαστε για να βοηθαμε οσο γινεται ο ενας τον αλλο! Οτι ηξερα για να μην τα χρυσοπληρωσεις και οτι ειδα απο το δικο μου στα ειπα για να εχεις μια ιδεα!
    Δεν χρειαζονται υπερβολες για να χαρουμε τα αυτοκινητα μας!

Προεπιλογή

Ρώτησα σήμερα Γιώργο για τα ηχεία πίσω τα δικά σου στο 3πορτο. Μου είπε όπως έχεις πει και εσύ πρέπει να βγει το πίσω κάθισμα για να βγουν σωστά τα πλαϊνά. Μου είπε πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα από τριγμούς. Όσοι έχετε 3Πόρτο σκεφτείτε το.

Προεπιλογή

Ρώτησα σήμερα Γιώργο για τα ηχεία πίσω τα δικά σου στο 3πορτο. Μου είπε όπως έχεις πει και εσύ πρέπει να βγει το πίσω κάθισμα για να βγουν σωστά τα πλαϊνά. Μου είπε πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα από τριγμούς. Όσοι έχετε 3Πόρτο σκεφτείτε το.
    Να σαι καλα που μπηκες στο κοπο, ξερω το εχω ψαξει το θεμα και το ξηλωμα σκεφτομαι!
    Προς το παρον τη παλευουν τα πισω ηχεια φυσικα εχω βαλει τα μπροστινα να παιζουν περισσοτερο! Αν διαλυθουν εντελως τοτε αναγκαστικα κατι θα κανω!

Προεπιλογή

μπηκαν επτελους τα ηχεια. εγινα αλλαγη των μπροστα μαμα ηχεια τα οποια ηταν σκισμενα μπηκαν 17cm διαιρουμενα pioneer μια φθηνη σειρα. πισω δεν ειχε καθολου ηχεια. τραβηχτηκαν γραμμμες και μπηκαν επισης pionneer 13 cm . και εμπρος και πισω τα ηχεια μπηκαν χωρις βασεις και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το κατεβασμα των παραθυρων. το αποτελεσμα η μερα με την νυχτα σε σχεση με πριν. και η ποιοτητα του ηχου εντελως διαφορετικη αλλα και η ενταση του με την μαμα πηγη μια χαρα ειναι. απολυτα ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα καθως γεμισε ηχο το αυτοκινητο . ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και την βοηθεια.
    Καλοριζικα τα ηχεια Γιαννη.Θα ευχαριστηθεις μουσικη τωρα....Μηπως θυμασαι ποια σειρα της pioneer εβαλες?
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

TS-G 1732i

Προεπιλογή

Γιαννη!

Προεπιλογή

Αντρέα είναι φθηνά προφανώς όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σε σχέση με τα μαμά είναι η μέρα με την νύχτα.

Προεπιλογή

Αντρέα είναι φθηνά προφανώς όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σε σχέση με τα μαμά είναι η μέρα με την νύχτα.
    Aκριβως αυτο Γιαννη...Μια ποιοτικη αλλα ταυτοχρονα και οικονομικη αναβαθμιση....

Προεπιλογή

Καλησπέρα!
    Έχετε να προτείνεται κάποιο σετ ηχείων για τις πίσω πόρτες; Tο ποσό που έλεγα να διαθέσω είναι μέχρι κάνα 60αρι. Αυτό που θα ήθελα να έχει είναι σχετικά καθαρές ψιλές και μπασάκι όσο μπορεί να έχει από 13αρι ηχείο. Θα μπει και άλλη πηγή μαζί 4Χ50w (οθόνη 2 din).

Προεπιλογή

εγω ειχα δει σαν καλα και οικονομικα τα magnat pro power

Προεπιλογή

Είναι δοκιμασμένα από εσένα και σε ικανοποίησαν; Δε τα βλέπω πλέον στην αγορά με μια μικρή αναζήτηση που έκανα. Εγώ σκεφτόμουν για Pioneer TS-R1350S η για τα Hertz Dieci Coax DCX 130.3 αλλά δεν τα έχω ακούσει από κοντά και δε ξέρω αν θα με ικανοποιήσουν. Αν κάποιος έχει εμπειρία από αυτά ευπρόσδεκτη η γνώμη του.

Προεπιλογή

Καλησπέρα παιδιά,

Ήρθε όπως φαίνεται και σε εμένα η ώρα να αλλάξω ηχεία.
    Εδώ και κανα μήνα το πίσω αριστερά ηχείο στο corsa d δεν ακούγεται καλά, ειδικά όταν ανεβαίνει λίγο η ένταση.

Σκεφτόμουν να τα αλλάξω όλα τα ηχεία καθώς από ότι είδα, το να αγοράσω ένα used ηχείο δεν αξίζει.
    Έχετε κάποια καλή πρόταση για 4 ηχειάκια (2 μπροστά - 2 πίσω) με έμφαση κυρίως στην καθαρότητα του ήχου και όχι στο μπάσο?

Επίσης, οι διαστάσεις είναι 6.5”/16.5cm Component για τα μπροστά και 5.25”/13cm Coaxial για τα πίσω όπως τα βρίσκω εδώ?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά,

Ήρθε όπως φαίνεται και σε εμένα η ώρα να αλλάξω ηχεία.
    Εδώ και κανα μήνα το πίσω αριστερά ηχείο στο corsa d δεν ακούγεται καλά, ειδικά όταν ανεβαίνει λίγο η ένταση.

Σκεφτόμουν να τα αλλάξω όλα τα ηχεία καθώς από ότι είδα, το να αγοράσω ένα used ηχείο δεν αξίζει.
    Έχετε κάποια καλή πρόταση για 4 ηχειάκια (2 μπροστά - 2 πίσω) με έμφαση κυρίως στην καθαρότητα του ήχου και όχι στο μπάσο?

Επίσης, οι διαστάσεις είναι 6.5”/16.5cm Component για τα μπροστά και 5.25”/13cm Coaxial για τα πίσω όπως τα βρίσκω εδώ?

Φαίνεται πως θα ακολουθήσω την λύση του i.karampelas με το Pioneer TS-G1732i για τα μπροστά μιας και διαθέτουν από όσο βλέπω όλες τισ απαραίτητες τρύπες.
    Θα ήθελα να έβαζα τα αντίστοιχα 13άρια πίσω (Pioneer TS-G1332i) αλλά από όσο καταλαβαίνω θα χρειστώ ειδική βάση για να καθίσει το ηχείο.
    Έχετε να προτείνετε κάτι?

Προεπιλογή

Βάσεις καλό είναι να έχει .
    Να ξέρεις όμως ότι μπαίνουν και χωρίς βάσεις.
    Εγώ δεν έχω βάλει βάσεις και έχουν μπει μια χαρά.
    Τα ηχεία που έχω βάλει είναι τα πιο φθηνά. Θα σου πρότεινα για μπροστα να βάλεις πάλι pioneer διαιρουμενα ώστε να αλλάξεις και τα Twitter.
    Και πίσω να βάλεις 2 η 3 δρόμων για καλύτερα αποτελέσματα.
    Εγώ είμαι ευχαρηστημένος με αυτά που έβαλα αλλά εγώ δεν είχα καθόλου πίσω.
    Οπότε ότι και να έβγαζα καλύτερα θα ήταν από το τίποτα. Παρόλα αυτά σου είπα τι θα έκανα εγώ τώρα στην θέση σου

Προεπιλογή

Και εδώ σου βάζω και ένα βίντεο για να δεις πως μπαίνουν τα ηχεία αλλά κυρίως για δεις πως μπορείς να κρατήσεις τις βάσεις από τα μαμά ηχεία.
    https://youtu.be/LUgK3V_4Baw

Προεπιλογή

Βάσεις καλό είναι να έχει .
    Να ξέρεις όμως ότι μπαίνουν και χωρίς βάσεις.
    Εγώ δεν έχω βάλει βάσεις και έχουν μπει μια χαρά.
    Τα ηχεία που έχω βάλει είναι τα πιο φθηνά. Θα σου πρότεινα για μπροστα να βάλεις πάλι pioneer διαιρουμενα ώστε να αλλάξεις και τα Twitter.
    Και πίσω να βάλεις 2 η 3 δρόμων για καλύτερα αποτελέσματα.
    Εγώ είμαι ευχαρηστημένος με αυτά που έβαλα αλλά εγώ δεν είχα καθόλου πίσω.
    Οπότε ότι και να έβγαζα καλύτερα θα ήταν από το τίποτα. Παρόλα αυτά σου είπα τι θα έκανα εγώ τώρα στην θέση σου
    Αυτές πρέπει να κάνουν από όσο καταλαβαίνω.
    Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο για μπροστά εκτός από το Pioneer TS-G1732i που έβαλες και εσύ?
    Για πίσω θεωρώ ότι το Pioneer TS-G1332i που σκέφτομαι είναι αρκτεά τίμια λύση. Πίσω ποια έχεις βάλει ακριβώς?

Και εδώ σου βάζω και ένα βίντεο για να δεις πως μπαίνουν τα ηχεία αλλά κυρίως για δεις πως μπορείς να κρατήσεις τις βάσεις από τα μαμά ηχεία.
    https://youtu.be/LUgK3V_4Baw
    Ναι το είδα το video. Σκληρός ο τύπος, τρόχος και άγιος ο Θεός!
    Δυστυχώς δεν έχω τροχό και μεταξύ μας, προτιμώ να δώσω τα 13€ για τις 2 βάσεις.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές