If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 62

Προεπιλογή

Πολύ spam ρε παιδιά τι έγινε?

Προεπιλογή

Βασίλη καλά έκανες. Βλέπω μοτερ καθαρό. Αυτό θα πει περιποίηση. Εγώ τα έχω αλλάξει καιρό τώρα. Είναι ίσως πιο αξιόπιστα τα καινούρια μπεκ και ίσως δεις και χαμηλότερη κατανάλωση
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Γιαννη καλημερα.Νωρις νωρις και εσύ. Πόσα χιλιομετρα εχεις με υγραεριο; Περιμενω μια μειωση της καταναλωσης 10-15%.Για να δουμε.Αλλαχτηκαν λόγω χιλιομετρων-92000κμ. Παντως το trip computer ψιλοκλεβει στις ενδειξεις. Γραφει 7,8/100κm. Ενω το πραγματικο ειναι 8,02 αεριο+1,02βενζινη δηλαδη 9,04/100km εντος Αθηνας. Και το κυριοτερο,οι ωρες λειτουργιας του αεριου έιναι 3165.Αν ηταν εκτος Αθηνας θα αντιστοιχουσε σχεδον 1 ωρα στα 70-80km. Σειρα εχει σημερα το κλιματιστικό και τελος του μήνα το Κτεο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 18-05-19 στις 07:45

Προεπιλογή

Σωστά. Η ώρα του κλιματισμού ήρθε. Εγώ σε 3.000χλμ θα αλλάξω πνεύμονα. Έχω κάνει 120.000χλμ με το αεριο. Χωρίς μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Εγώ άλλαξα περισυ μεμβρανες στον πνευμονα στα 80.000κμ.Αν και ηταν σαν καινουριο. Πολλά km κανει το corsaki !!!Να συνεχισει ετσι απροβληματιστο...

Προεπιλογή

Βασίλη πόσο σου πήγε αυτή η αλλαγή στις μεμβράνες?

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

100 μαζι με το ετησιο με φιλτρα

Προεπιλογή

Για τον κλιματισμό που θα πας Βασίλη? Αν μπορείς πες μας κόστος και αν θα κάνει κάποια εργασία παραπάνω από τα συνηθισμένα

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Μολις τελειωσε το Astra. Λοιπόν ειχε χασει 100-150γρ φρεον σε σχεση με περισυ. Εφταιγε μια μικροδιαρροη της βαλβιδας πληρωσης που ειναι κατω απο το μπροστινο μαυρο πλαστικο. Αλλαγη λοιπόν βαλβιδας,πληρωσης φρεον,φιλτρο ανθρακα καμπινας δικό μου,και πλυσιμο -καθαρισμα του ψυγειου του κλιματιστικου.
    annual salary of a forensic anthropologist

Συνολο 50φιλικη τιμή.1,5 ωρες η εργασια. Τωρα πάω της συζυγου το panda.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 18-05-19 στις 15:05

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Τελος και το panda.Ετοιμοι για το καλοκαιρι λοιπόν.50 το Astra 25 το panda που δεν ηθελε τπτ επιπλεον. Και αυτο με φιλτρο δικο μου και καθαρισμο-πλυσιμο του ψυγειου του a/c. Τα φίλτρα τα είχα πάρει πρόπερσι από autodoc και είχα πάρει από 3 για το κάθε αυτοκίνητο στη μισή τιμή από ότι κάνουν εδώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 18-05-19 στις 19:04

Προεπιλογή

Και εγω πρεπει να παω το Astra του πατερα μου για φρεον, το εχασε μετα απο 3 χρονια απο τοτε που ειχε χτυπησει εναν σκυλο, και της αδερφης μου το Golf, περυσι αλλαξα κατι oring που χανανε ελαφρια και μεχρι τελους καλοκαιριου το ξαναεχασε ολο. Το 100αρι θα μου φυγει και για τα 2!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω πρεπει να παω το Astra του πατερα μου για φρεον, το εχασε μετα απο 3 χρονια απο τοτε που ειχε χτυπησει εναν σκυλο, και της αδερφης μου το Golf, περυσι αλλαξα κατι oring που χανανε ελαφρια και μεχρι τελους καλοκαιριου το ξαναεχασε ολο. Το 100αρι θα μου φυγει και για τα 2!!
    ωχ ελπίζω να μην ειναι το ψυγείο. Πάντως εμένα έχανε από τη μπίλια της βαλβίδας.

Προεπιλογή

Το ειχα αλλαξει το ψυγειο με μεταχειρησμενο, και θυμαμαι την μερα που πηγα να το γεμισω, εχανε και εμενα απο αυτη την βαλβιδα που ειναι πισω απο την μασκα χαμηλα, αλλα δεν θυμαμαι να την αλλαξε ή αλλαξε μονο το oring της. Απο βδομαδα πρεπει να το κανω γιατι ποιασανε οι ζεστες αποτομα!!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ναι θελει φτιάξιμο. Εσεις καλά είσαστε εκεί πάνω. Εδω κάτω να δεις τί θα γίνει έτσι και αρχίσει η ζέστη...

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ασχετο,αλλά, μήπως ξέρεις που μπορώ να βρω το oring που έχει στην τάπα πλήρωσης λαδιού στον κινητήρα?

Προεπιλογή

Αν θέλεις πήγαινε στο συνεργείο που είναι κοντά σου και βρες τον Μάκη. Θα σου δώσει χωρίς χρέωση. Αλλιώς στο μαγαζί με τα ανταλλακτικά στην καλλιροης . Έχει

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ναι σωστά.Σιγουρα θα εχει. Ειχα αλλαξει παλιοτερα ολη την ταπα και απο το Πασχα που επλυνα κινητηρα ειδα οτι ψιλοδακριζει πάλι. Γραφοντας για λαστιχο θυμηθηκα τα λαστιχακια της κεραιας. Ήρθανε ή ακόμα; Εγω παρηγγειλα ενα παιχνιδι για τον μικρο απο 24/3 και ηρθε αυτη την εβδομαδα. Ηρθαν και τα κολλαρα του ψυγειου τα οποια τα βρηκα απο Αγγλία και ηρθανε με 35€ και τα δυο γνησια.Να δω πότε θα τα αλλάξω τωρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 19-05-19 στις 00:08

Προεπιλογή

Ακόμα Βασίλη δεν τα έχω παραγγείλει. Έκανα όμως μια δοκιμαστική αγορά για κάλυμμα κλειδιού. Και ήρθαν και όλα καλά πήγαν. Εδώ το έβρισκα από 5 έως 10 ευρώ και τελικά το πηρα 0.80 λεπτά

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Χαχαχα.Φαντασου ποσοστο διαφορας. Εγω πηρα κατι Lego που ηθελε ο μικρος.Κοστος εδω 256€.Απο Κινα 53€. Με ποιοτητα συναφή με τα γνησια.Τα ειχαμε ξαναδοκιμασει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασχετο,αλλά, μήπως ξέρεις που μπορώ να βρω το oring που έχει στην τάπα πλήρωσης λαδιού στον κινητήρα?
    Λάστιχο τάπας αν πας κάπου που πουλάνε ορινγκ θα σου δώσει το κατάλληλο, τάπες ιμιτασιον μακριά, έχω πάρει 2 και οι 2 στα σκουπίδια, θα επερνα γνήσια και θα υσηχαζα!!! Τώρα έβαλα στην γνήσια ένα ορινγκ που είχα και τεριαξε, αλλά νωτιζει πάλι λιγότερο από πριν, που γινόταν μούσκεμα όλο το καπάκι.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Υγραεριο
    Από τον/την Nikosb στο forum Γενικα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-16, 02:01
  2. Τύπος Λάμπας.
    Από τον/την johnperikos στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-12, 18:55
  3. Ερώτηση για μπεκ-αντλία βενζίνης σε Astra G
    Από τον/την Marios G στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-12, 22:52
  4. Υγραεριο στο Ι.Χ.
    Από τον/την babisskg στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-11, 22:31
  5. Αλλαγή μπεκ βενζίνης λόγω κακής ποιότητας βενζίνης
    Από τον/την leas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-09, 12:20

Δικαιώματα - Επιλογές