If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 97

Θέμα: Obd2 elm v2.1

Προεπιλογή Obd2 elm v2.1

Καλησπέρα παρέα.. Ενας φίλος μου αγόρασε το obd για το kia ceed που έχει αλλά έκανε λάθος γτ έχει iphone κ δεν του το αναγνωρίζει..εγώ έχω android και σκέφτομαι να το πάρω..κόστος 10€..τι λέτε αξίζει;;θα δημιουργήσω κάποιο θέμα στο αυτοκίνητο;;

Προεπιλογή

Ακριβά το πήρε... πήρα εγώ 2 v2.1 την άνοιξη για να έχει ένα η φίλη μου στο αυτοκίνητό της και ένα για ένα συνάδελφό της με 3€ το καθένα περίπου από ebay... Αν δουλεύει στο αυτοκίνητό σου πάρτο. Καλό είναι. Αλλά δοκίμασέ το πρώτα γιατί είναι μερικά v2.1 που είναι fake και έχουν προβλήματα... Καλύτερα να αγοράσεις v1.5. Είναι το πρώτο που είχα πάρει και υποστηρίζει περισσότερα PIDs στο opel... ΠΧ το v1.5 μου δείχνει χρόνους ψεκασμού των μπεκ ενώ το v2.1 δεν μου δίνει αυτή την πληροφορία. Επίσης το v1.5 που έχω δουλεύει παράλληλα και με το υγραέριο στο άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα παρότι το ΚΙΤ του υγραερίου είναι και αυτό μόνιμα συνδεδεμένο στην OBD του αυτοκινήτου... Αντίθετα το v2.1 κολλάει και μετά από μερικά δευτερόλεπτα η σύνδεση καταρρέει...

Προεπιλογή

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φιλέ μου..θα κοιτάξω για v1.5

Προεπιλογή

να ΄σαι καλά! Ο φίλος σου μπορεί να το κάνει να δουλέψει με iphone αλλά με jailbreak... αν θες πληροφορίες μέσω pm

Προεπιλογή

Σ ευχαριστώ πολύ!!

Προεπιλογή

Καλημερα!! Εχει αγοράσει κάποιος απο το wish??αξίζει;; επειδή έχω μπερδευτεί τι να διαλεξω;;obd2 η op com??έχουν διάφορα;;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβά το πήρε... πήρα εγώ 2 v2.1 την άνοιξη για να έχει ένα η φίλη μου στο αυτοκίνητό της και ένα για ένα συνάδελφό της με 3€ το καθένα περίπου από ebay... Αν δουλεύει στο αυτοκίνητό σου πάρτο. Καλό είναι. Αλλά δοκίμασέ το πρώτα γιατί είναι μερικά v2.1 που είναι fake και έχουν προβλήματα... Καλύτερα να αγοράσεις v1.5. Είναι το πρώτο που είχα πάρει και υποστηρίζει περισσότερα PIDs στο opel... ΠΧ το v1.5 μου δείχνει χρόνους ψεκασμού των μπεκ ενώ το v2.1 δεν μου δίνει αυτή την πληροφορία. Επίσης το v1.5 που έχω δουλεύει παράλληλα και με το υγραέριο στο άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα παρότι το ΚΙΤ του υγραερίου είναι και αυτό μόνιμα συνδεδεμένο στην OBD του αυτοκινήτου... Αντίθετα το v2.1 κολλάει και μετά από μερικά δευτερόλεπτα η σύνδεση καταρρέει...
    εχεις καποιο link με αυτό που αγορασες ?? ευχαριστω

Προεπιλογή

Βεβαίως. Τσέκαρε τα προσωπικά σου μηνύματα σε λίγο.

Προεπιλογή

http://www.a-store.gr/index.php?rout...product_id=856 παιδιά καλησπέρα!!αξίζει να το πάρω;;;τι λέτε;;

Προεπιλογή

Κανείς;;νομίζω ή τιμή είναι μία χαρά..

Προεπιλογή

Και κάτι άλλο..μήπως είναι λίγο μακρύ κ βρίσκει στο χειρόφρενο;;

Προεπιλογή

Για μενα αξιζει να παρεις καποιο απο τα elm327, εχω παρει το μπλε που ειναι απο τα πιο μικρα αλλα και με αυτο δεν κλεινει το καπακι κατω απο το χειροφρενο. Αναγκαστικα οταν το χρησιμοποιω το καπακι απλα το σκεπαζει και δεν κουμπωνει. Δες τις διαστασεις απο αυτο που θες να παρεις και μετρα για να εισαι σιγουρος.

Προεπιλογή

οκ φιλε μου..απλα ειναι σε καλη τιμη για ελλαδα κ γιαυτο το προτεινα..

Προεπιλογή

υποψιν, οπως ειχε πει και ενα αλλο μελος , τα μικρα μπλε elm [τουλαχιστον στο corsa d ] αν τα βαλεις μετα βγαινουν πολυ-πολυ δυσκολα τα ατιμα !! :P

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποψιν, οπως ειχε πει και ενα αλλο μελος , τα μικρα μπλε elm [τουλαχιστον στο corsa d ] αν τα βαλεις μετα βγαινουν πολυ-πολυ δυσκολα τα ατιμα !! :P
    με πενσα η μυτοτσιμπιδο

Προεπιλογή

με πένσα...εβγαλα το μπλε καπάκι και το υπόλοιπο παρέμεινε πάνω στη θύρα ! εφαγα και μια τρομάρα γιατι το αμάξι έβγαλε error και δεν επαιρνε μπροστά ! Τελικα γονατισα [εντιτ: εννοω γονατισα απ εξω στο δρομο και εσκυψα προς τη θυρα του obd :P ] και όπως ειχε μεινει το μαραφετι επανω το τραβηξα με δύναμη και ευτυχως βγηκε ! χααχχα! δυστυχως δεν εκανα και καμια δουλεια γιατι το samsung galaxy s6 δεν το εβρισκε ως συσκευη :P

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    με πένσα...εβγαλα το μπλε καπάκι και το υπόλοιπο παρέμεινε πάνω στη θύρα ! εφαγα και μια τρομάρα γιατι το αμάξι έβγαλε error και δεν επαιρνε μπροστά ! Τελικα γονατισα [εντιτ: εννοω γονατισα απ εξω στο δρομο και εσκυψα προς τη θυρα του obd :P ] και όπως ειχε μεινει το μαραφετι επανω το τραβηξα με δύναμη και ευτυχως βγηκε ! χααχχα! δυστυχως δεν εκανα και καμια δουλεια γιατι το samsung galaxy s6 δεν το εβρισκε ως συσκευη :P
    αααααα τοσο κολλημα???αυτο μας ελειπε για μια χαζομαρα να κανουμε ολοκληρη ζημια..

Προεπιλογή

ε εγω το παιξα ελληνας : ελα μωρε δε θα τυχει σ εεμενα... το βαλα κυριος , ειδα οτι δεν δουλευει , λεω ε ας το βγαλω, θα το πουλησω να παρω ενα αλλο! ελα ομως που δεν εβγαινε ! παιρνω λοιπον μια πενσα, το μαγκωνω και λεω ωπ εδω σε εχω , θα σε βγαλω! και βγηκε το μπλε καπακι και εμεινε μονο τα...εντοσθια πανω στη θυρα! το παλευω παλι με το χερι μηπως βγει πιο ευκολα τωρα , τιποτα... εν τω μεταξυ ειχα και αναμμενο το αμαξι γιατι επρεπε να φυγω . κατεβαζω χειροφρενο , κανω να φυγω...το αμαξι νεκρο! τα χασα! σβηνω βγαζω κλειδι ξαναβαζω τιποτα! αμαν λεω παειιιι... και μετα εκανα αυτο που περιεγραψα στο πιο πανω ποστ.. το μαραφετι αιωνια του η μνημη ,το βαλα στο λαστιχο και το κανα χαλκομανια ! μετα το πεταξα και στον σκουπιδοκαδο βεβαια .. τελος καλο ολα καλα :P τι το θελα :P κρυος ιδρωτας με ελουσε :P

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Σύνδεση-Αποσύνδεση συσκεών ποτέ με αναμμένο αμάξι.Και ναι, τα mini elm πολύ δύσκολα βγαίνουν αν περιμετρικά της odb δεν υπάρχει αρκετό κενό ώστε να χωράνε τα δάχτυλα.
    Υπ'όψιν, υπάρχουν elm και βενζίνης και DIESEL.Απλά το αναφέρω, γνωστός μου δεν διάβασε τα ψιλά γράμματα ότι ήταν μόνο για βενζίνης το elm.

Προεπιλογή

ισχυει αυτο με το σβηστο αμαξι.. το ειχα σβηστο πρωτα,το συνδεσα , αναψε κανονικα το αμαξι. ειδα οτι δεν δουλευει κ εσβησα κ εφυγα. το επομενο πρωι εγινε ολη η παραπανω διαδικασια αφαιρεσης..! ναι το corsa d δεν εχει επαρκη χωρο να βαλεις τα δαχτυλα σου,δυστυχως :P

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΔΙΕΠΑΦΗ OBD2
    Από τον/την GTC25 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-16, 23:40
  2. Απορία για την θύρα OBD2
    Από τον/την ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ΑΣΤΡΑΚΙΑΣ στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-16, 11:51
  3. Αγορά Tech 2 OBD2
    Από τον/την kostas4 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-12, 20:51
  4. astra g & obd2
    Από τον/την jimi στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-12, 04:43
  5. kalodio gia obd2 (ziteitai)
    Από τον/την ~astraxan~ στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-07, 15:38

Δικαιώματα - Επιλογές