If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 76

Προεπιλογή

Αγαπητε sosimple μακΒ΄αρι να είναι έτσι καθώτι εραστης των fm αλλα,δυστυχώς,το νομοσχέδιο που ψηφίστηκε χθες δΒ΄ινει ένα χρονοδιάγραμμα συχνοτητες μέχρι το Μάρτιο δίκτυο μέχρι το καλοκαίρι, ψηφιακοί,σταθμοί μέχρι το τέλος του χρόνου καιμκατάργηση των fm με την ολοκλήρωση.
    Ήδη η ΕΡΤ απΒ΄ο 5/1 ξεκκίνησε δοκιμαστικες εκπομπές dab και βρΒ΄ισκεται στη διαδικασία ανεύρεσης πομπών για το δίκτυο.
    Βέβαια στην Ελλάδα 2018 μπορεί να γίνει 2052 αλλά ήδη βρισκόμαστε σε παράταση και η μεταγωγή αποτελλεί δεσμευσή μας.
    Σε ότι,αφορά,το intellilink R4 Αυτό είναι ήδη ψηφιακός δέκτης dad+ μάλιστα έτσι δίνεταιμstandard το corsa σε ΗΒ, Νορβηγία και με 20ευρώ έξτρα κοστος σε Γερμανία. Γιατί όχι και σε εμάς;

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

συγνωμη και τα αυτοκινητα που δεν εχουν δεκτη dab θα πρεπει να παρουν νεα πηγη;
    κουφο μου ακουγεται ....δεν ειναι οπως τοτε με την μεταβαση στη ψηφιακη εποχη για τις τηλεορασεις που ολοι επαιρναν και ενα αποκωδικοποιητη και εκαναν την δουλεια τους....εδω μιλαμε για νεα πηγη ,και χαμενες λειτουργιες και τα σχετικα....

εδω αναφερουν οτι υπαρχει διαφορετικη πηγη http://www.vxronline.co.uk/forum/sho...AB-on-CD30-MP3 απο τις δικες μας που να υποστηριζει το dab
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnpats : 17-01-18 στις 08:26
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνωμη και τα αυτοκινητα που δεν εχουν δεκτη dab θα πρεπει να παρουν νεα πηγη;
    κουφο μου ακουγεται ....δεν ειναι οπως τοτε με την μεταβαση στη ψηφιακη εποχη για τις τηλεορασεις που ολοι επαιρναν και ενα αποκωδικοποιητη και εκαναν την δουλεια τους....εδω μιλαμε για νεα πηγη ,και χαμενες λειτουργιες και τα σχετικα....

εδω αναφερουν οτι υπαρχει διαφορετικη πηγη http://www.vxronline.co.uk/forum/sho...AB-on-CD30-MP3 απο τις δικες μας που να υποστηριζει το dab
    Αγαπητέ φίλε με μπέρδεψες λίγο με το πηγή. Λογικά πηγή είναι το ραδιοφωνικό σήμα και ναι αυτό αλλάζει σε ψηφιακό που στην περίπτωση το dab είναι και χαμηλή συχνότητα.
    Άρα ο δέκτης δηλαδή το ράδιο στο αμάξι θα πρέπει να αποκοδικοποιεί αυτό το σήμα καιμχρειάζεται αποκωδικοποιητή.
    Και εδώ υπάρχουν usb αποκωδικοποιητές που μπορείς να συνδέσεις στο ραδιόφωνό σου εάν έχει usb αλλά υπάρχει η δυσκολία του πως θα πάρεις κεραία χωρίς να γεμίσεις το αμάξι καλώδια. Επίσης όπως και με την τηλεόραση η λειτουργικότητα τέτοιων λύσεων δεν είναι και η βέλτιστη.
    Σε ότι αφορά την opel θεωρητικά από τον Απρίλιο του 2016 το R4 intellilink έχει standard dab, ούτως η άλλω το κοστος του κυκλώματος έιναι πολύ μικρό και σε κάθε περίπτωση πάρα,πολύ μικρότερο από το να κρατίσει 2 γραμμές παραγωγής ανοικτές για το ίδιο μηχάνημα. Εάν υπαρχει διαφορά αυτή θα πρέπει να είναι στη μη τοποθέτηση μιάς πλακέτας προσαρμογέα/ενίσχυσης στη βάση της κεραίας γιαυτο και στη Γερμανία το dab έιχε ένα εξτρα κόστος 20euro. Οτιδήποτε πέρα,από αυτό θα μου προκαλούσε μεγάλη (και αρνητικη) έκπληξη.
    Τέλος να πω ότι το dab στην υλοποίησή του είναι τελείως διαφορετικό φρούτο από την ψηφιακή τηλεόραση αφού είναι χαμηλής εμβέλειας και χρείαζεται πολύ μεγάλο αριθμό πομπών για να καλύψουν μία περιοχη (για την Αθήνα μόνο υπολογίζουν ένα νούμερο γύρω στους 17 πομπούς) και πιθανότατα πλέον μετα απο 20 χρόνια που το παιδεύουν, ισως όχι η βέλτιστη αλλά απΒ΄ότι φαίνεται αυτή ψηφίσαμε να υλοποιήσουμε.

Προεπιλογή

Με μια γρήγορη αναζήτηση βρηκα αυτο αν και δε νομίζω να βοηθάει..
    https://www.corsaeforums.co.uk/viewtopic.php?t=2785
    Δεν ξερω αν το σύστημα που εχουμε ενσωματωνει και δεκτη dab που απλα δεν ειναι ενεργοποιημενο (σε αυτη την περίπτωση θα χρειαζόταν απλα ενα Update στην αντιπροσωπία, κατι που δε βλέπω να γίνεται για πολλους λογους), ή λειπει η σχετική πλακετα ΚΑΙ το software. Στη 2η περίπτωση θες πλακετα και Update..
    Με λιγα λογια σε καθε περίπτωση δε βλεπω ποτε το σύστημα μας να αποκτήσει dab..
    Αν και δεν εχω καθόλου γνωση για το σχετικο νομοσχέδιο που ψηφίστηκε, θα πεσω απο τα σύννεφα αν καταργηθεί η εκπομπή fm τα προσεχή 5 τουλάχιστον χρόνια.. Αυτη η συζήτηση παντως εχει ξαναγινει σε πολλες χωρες και ο ν1 λογος παράλληλης μεταδοσης και στα fm, ηταν ακριβώς τα αυτοκίνητα. Ειναι πολυ ποιο δύσκολα τα πράγματα, δεν ειναι σαν τις τηλεοράσεις με τους ψηφιακους δεκτες.
    Γι αυτό πρυτανευσε η λογική παράλληλης μεταδοσης μεχρι σχεδον ολοι να εχουν αλλαξει αυτοκίνητα που να εχουν και dab δεκτη.
    Μονο ενας στοκος θα εκανε κατι διαφορετικό απο αυτο στην Ελλάδα που δεν ισχύει σε καμια περίπτωση το παραπάνω.
    Βέβαια στην Ελλάδα ολα γίνονται, αλλα δε θα συμβούλευα κανεναν να ανχωνεται απο τωρα γι αυτό το θέμα.
    Ασχέτως τι ψηφίστηκε κατα 90% θα υπάρχει παράλληλη αναλογικη μεταδοση για χρονια. Αν όχι θα τη βρούμε τη λυση.
    Το εντελώς βεβαιο οτι θα βγουν ψηφιακοί δεκτες dab που θα βάζεις πχ στον αναπτηρα και θα εκπέμπουν αναλογικα σε μια συχνότητα ώστε να εχεις ηχο στο παλαιο σου σύστημα.
    Όπως επίσης δεκτες dab που θα συνεργαζονται με Android auto, συν κατάλληλη εφαρμογή ραδιόφωνου Android auto, με μεταδοση του ηχου μεσω bluetooth στο Android auto, χωρίς απωλεια ποιότητας δηλαδη, ωστε να έχουμε ψηφιακο ραδιόφωνο εστω μεσω android auto.
    Μερικες ιδεες. Εαν και οταν συμβει το ξανα βλέπουμε..
    Φυσικά αν κάποιος μαθει κατι περισσότερο ας ενημερώσει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sosimple Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μια γρήγορη αναζήτηση βρηκα αυτο αν και δε νομίζω να βοηθάει..
    https://www.corsaeforums.co.uk/viewtopic.php?t=2785
    Δεν ξερω αν το σύστημα που εχουμε ενσωματωνει και δεκτη dab που απλα δεν ειναι ενεργοποιημενο (σε αυτη την περίπτωση θα χρειαζόταν απλα ενα Update στην αντιπροσωπία, κατι που δε βλέπω να γίνεται για πολλους λογους), ή λειπει η σχετική πλακετα ΚΑΙ το software. Στη 2η περίπτωση θες πλακετα και Update..
    Με λιγα λογια σε καθε περίπτωση δε βλεπω ποτε το σύστημα μας να αποκτήσει dab..

Αν και δεν εχω καθόλου γνωση για το σχετικο νομοσχέδιο που ψηφίστηκε, θα πεσω απο τα σύννεφα αν καταργηθεί η εκπομπή fm τα προσεχή 5 τουλάχιστον χρόνια.. Αυτη η συζήτηση παντως εχει ξαναγινει σε πολλες χωρες και ο ν1 λογος παράλληλης μεταδοσης και στα fm, ηταν ακριβώς τα αυτοκίνητα. Ειναι πολυ ποιο δύσκολα τα πράγματα, δεν ειναι σαν τις τηλεοράσεις με τους ψηφιακους δεκτες.
    Γι αυτό πρυτανευσε η λογική παράλληλης μεταδοσης μεχρι σχεδον ολοι να εχουν αλλαξει αυτοκίνητα που να εχουν και dab δεκτη.
    Μονο ενας στοκος θα εκανε κατι διαφορετικό απο αυτο στην Ελλάδα που δεν ισχύει σε καμια περίπτωση το παραπάνω.
    Βέβαια στην Ελλάδα ολα γίνονται, αλλα δε θα συμβούλευα κανεναν να ανχωνεται απο τωρα γι αυτό το θέμα.
    Ασχέτως τι ψηφίστηκε κατα 90% θα υπάρχει παράλληλη αναλογικη μεταδοση για χρονια. Αν όχι θα τη βρούμε τη λυση.
    Το εντελώς βεβαιο οτι θα βγουν ψηφιακοί δεκτες dab που θα βάζεις πχ στον αναπτηρα και θα εκπέμπουν αναλογικα σε μια συχνότητα ώστε να εχεις ηχο στο παλαιο σου σύστημα.
    Όπως επίσης δεκτες dab που θα συνεργαζονται με Android auto, συν κατάλληλη εφαρμογή ραδιόφωνου Android auto, με μεταδοση του ηχου μεσω bluetooth στο Android auto, χωρίς απωλεια ποιότητας δηλαδη, ωστε να έχουμε ψηφιακο ραδιόφωνο εστω μεσω android auto.
    Μερικες ιδεες. Εαν και οταν συμβει το ξανα βλέπουμε..
    Φυσικά αν κάποιος μαθει κατι περισσότερο ας ενημερώσει.
    Αγαπητέ συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου και όντως έχεις δίκιο για την παράλληλη μετάδωση στις άλλες χώρες (εκτώς Νορβηγίας).
    Ελπίζω να έχεις δίκιο και να πρυτανεύσει και εδώ η λογική αλλά και εγώ τους στόκους φοβάμαι.

Προεπιλογή

Παιδιά καλησπέρα,
    Έχω το intellilink 3.0 και έχω να κάνω μια ερώτηση!
    Μέχρι το Σεπτέμβριο, δούλευα κανονικά τις φωνητικές εντολές της apple στα ελληνικά προκειμένου να κάνω κλήσεις από το χειριστήριο στο τιμόνι. Από το ios 11 και μετά ακόμη και τώρα ενώ ενεργοποιείται ο φωνητικός έλεγχος μόλις δώσω εντολή έχει σταματήσει να δουλεύει. Περίμενα μήπως λυθεί το θέμα με update της apple αλλα και με 2 update που έχουν γίνει στο ios(11.2.2) δεν έχει διορθωθεί το θέμα. Τσέκαρα και το tune in πρόσφατα και πλέον με τις δικές του αναβαθμίσεις στο τηλ δε δουλεύει ούτε αυτό. Μόνο το bring go δουλεύει ακόμη.. Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα ;
    Ευχαριστώ πολύ

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Theologisikalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,
    Έχω το intellilink 3.0 και έχω να κάνω μια ερώτηση!
    Μέχρι το Σεπτέμβριο, δούλευα κανονικά τις φωνητικές εντολές της apple στα ελληνικά προκειμένου να κάνω κλήσεις από το χειριστήριο στο τιμόνι. Από το ios 11 και μετά ακόμη και τώρα ενώ ενεργοποιείται ο φωνητικός έλεγχος μόλις δώσω εντολή έχει σταματήσει να δουλεύει. Περίμενα μήπως λυθεί το θέμα με update της apple αλλα και με 2 update που έχουν γίνει στο ios(11.2.2) δεν έχει διορθωθεί το θέμα. Τσέκαρα και το tune in πρόσφατα και πλέον με τις δικές του αναβαθμίσεις στο τηλ δε δουλεύει ούτε αυτό. Μόνο το bring go δουλεύει ακόμη.. Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα ;
    Ευχαριστώ πολύ
    το 11.2.2 εχει αρκετα bugs ακομα να επιλυσει.....λιγο υπομονη να βγει το επομενο update
    Γιάννης

Προεπιλογή

*** android mirroring ***
    Έγινε πραγματικότητα και η εφαρμογή που καιρο περιμένα. Με την παρακάτω εφαρμογή που μπορείτε να κατεβάσετε απο εδω:
    https://forum.xda-developers.com/sho...6&postcount=58
    και καλύτερα να διαβάσετε όλο το thread εκει, μπορεις πλέον να βλεπεις στην οθονη του αυτοκινήτου οτι ακριβώς δειχνει η οθονη του κινητού.
    Και όχι μονο αυτο, αλλα πατώντας πάνω στην οθόνη του αυτοκινήτου, μεταφερεται το πάτημα στην οθονη του κινητού ετσι ωστε τελικά να χειρίζεσαι κανονικα καθε εφαρμογή android (απο τα εκατομμύρια που υπάρχουν στο playstore) σαν να ήταν εφαρμογή android auto.
    Παρακάτω εχω μια φωτο απου τρεχω το πρόγραμμα πλοήγησης που εχω στο κινητο, navigon στην οθονη του αυτοκινήτου.
    Δουλευει αρκετά γρήγορα. Σχεδον σαν να τρεχει android απο μονο του.
    -θελει ροοταρισμενο κινητο για να πιάνει τα πατήματα πάνω στην οθόνη, αλλιως μαλλον μονο βλεπεις.
    -Η οθονη του κινητού μενει ανοιχτη.
    Ο τύπος που το εχει φτιαξει λεει οτι πιθανότατα να δουλέψει χωρις ροοταρισμενο κινητο αν το συνδέσεις με pc και δωσεις στην εφαρμογή δικαιωματα μεσω adb αλλα δε θα ασχοληθώ με αυτο μιας και ρουταρω τα κινητα.

Προεπιλογή

Μεχρι στιγμης αυτα που εχω βρει: Θελει κινητό με Android 5.0 και πανω. Εγκαταστεις την εφαρμογή Android auto. Μονο που δε θα τη βγαλει στο playstore, γιατι δεν προβλέπεται για Ελλαδα ακομα απο την Google. Μπορεις να βρεις το αρχειο της .apk στο νετ και να την εγκαταστάσεις κανονικα. Μπορεις ετσι να εχεις πλοηγηση μεσω Google maps που θέλει και data ομως.. Επισης εχει Google music. Αν εγκαταστησεις το itunes θα στο εμφανισει και αυτο μεσα στους player του Android auto, οποτε μπορεις να ακους ραδιοφωνα μεσω internet. Και γενικά οτι κανει το Android auto δουλευει.. Ας ελπίσουμε να προσθέσει τιποτα ποιο χρησιμο στο μέλλον η Google.
    Δυστυχώς δεν υπάρχει καποιος τροπος να κάνουμε mirroring δηλαδη να στηλουμε την εικονα του κινητου στην οθονη..
    Το bringgo το εχω αλλά δε βλέπω να μπορω να το δω στην οθονη. Λογικα κατι κλειδωσε η opel hellas. . Ετσι και αλλιως μαπα είναι βεβαια.. Αν δεν μπορείς να τρεξεις ενα navigon που εχει και καμερες μεσα κλπ τοτε αναγκαστικά το κινητο χρησιμοποιείς..
    Αυτα για τωρα αν μαθω τίποτα ποιο χρησιμο θα το γραψω. Επίσης οι κωδικοί ξεκλειδωματος που υπάρχουν στο νετ δε βλεπω να δουλευουν εδω..
    Καλησπερα, μεθυαυριο θα αποκτησω το ASTRA K οποτε αρχισα να ψαχνομαι σχετικά με το infotainment κτλ. Το θεμα σου είναι πολύ καλο και βοηθητικό, μπραβο σου για το κοπο που κανεις να ενημερωνεις.
    Να ξεκινησω με τα βασικά, το apk αν και το εψαξα δεν μπορεσα να το τρεξω στο κινητο μου γιατι μου εβγαζε σφαλμα με το antivirus που τρεχει. Εχεις να προτείνεις καποιο συγκεκριμένο λινκ εστω και με μηνυμα για το apk ?

Προεπιλογή

Αυτο που κανεις παραθεση, έχουν αλλάξει πολλά απο τοτε και δεν ισχύουν αυτα που εγραφα.
    Πλεον και mirroring μπορεις να κανεις, και κωδικοί ξεκλείδωματος εχουν διαρρεύσει και οποίο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις, μπορείς πρακτικά να το τρέξεις μεσω mirroring με ρουταρισμενο όμως κινητο και εφαρμόζοντας αυτα που εχω γραψει στο thread.
    Τα link που δίνω δεν είναι κανόνας γιατι με τον καιρο βγαίνουν update των εφαρμογών οπότε θέλει ψάξιμο μεσα στα link που δινω να βρεις τα τελευταία up to date apk, μιας και ολα εξελίσσονται και βελτιωνονται.

Σε αυτό που ρωτας:
    Μιλάς για το apk του android auto, αν καταλαβα. Στα link που βρίσκεις στο ίντερνετ, δεν ειναι ουτε πατσαρισμενα, ουτε πειραγμένα. Απλα επειδή δεν κατεβάζεις απο playstore το anti-virus θα στα βγάλει ολα ιους. Γενικα το Android δε χρειάζεται anti-virus, δεν ειναι windows. Τσαμπα μπαταρία καις. Και αν οντως κατι εχει ιο, αμφιβάλλω αν θα το βρει το untivirus.. (παίζεται).
    Για να βρεις τα τελευταία apk βαρα καθε φορα, android auto apk download, στο Google και περιορισε το στον τελευταίο μηνα.
    https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Αν εχεις διαβάσει το thread θα ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις ασφαλείας την επιλογή, αγνωστες πηγες για να κάνεις εγκατάσταση πλην playstore. Αναλόγως το κινητο πιθανότατα να χρειαστεί να κλείσεις και το andivirus.
    Αλλος τρόπος δεν υπάρχει..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sosimple : 08-02-18 στις 11:27

Προεπιλογή

Αυτο που κανεις παραθεση, έχουν αλλάξει πολλά απο τοτε και δεν ισχύουν αυτα που εγραφα.
    Πλεον και mirroring μπορεις να κανεις, και κωδικοί ξεκλείδωματος εχουν διαρρεύσει και οποίο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις, μπορείς πρακτικά να το τρέξεις μεσω mirroring με ρουταρισμενο όμως κινητο και εφαρμόζοντας αυτα που εχω γραψει στο thread.
    Τα link που δίνω δεν είναι κανόνας γιατι με τον καιρο βγαίνουν update των εφαρμογών οπότε θέλει ψάξιμο μεσα στα link που δινω να βρεις τα τελευταία up to date apk, μιας και ολα εξελίσσονται και βελτιωνονται.

Σε αυτό που ρωτας:
    Μιλάς για το apk του android auto, αν καταλαβα. Στα link που βρίσκεις στο ίντερνετ, δεν ειναι ουτε πατσαρισμενα, ουτε πειραγμένα. Απλα επειδή δεν κατεβάζεις απο playstore το anti-virus θα στα βγάλει ολα ιους. Γενικα το Android δε χρειάζεται anti-virus, δεν ειναι windows. Τσαμπα μπαταρία καις. Και αν οντως κατι εχει ιο, αμφιβάλλω αν θα το βρει το untivirus.. (παίζεται).
    Για να βρεις τα τελευταία apk βαρα καθε φορα, android auto apk download, στο Google και περιορισε το στον τελευταίο μηνα.
    https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Αν εχεις διαβάσει το thread θα ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις ασφαλείας την επιλογή, αγνωστες πηγες για να κάνεις εγκατάσταση πλην playstore. Αναλόγως το κινητο πιθανότατα να χρειαστεί να κλείσεις και το andivirus.
    Αλλος τρόπος δεν υπάρχει..
    Σε ευχαριστω παρα πολύ για την απαντηση σου.
    Διαβασα ολο το θεμα σου, θεώρησα οτι η αρχή όλων ειναι το android auto. Αν αυτο πλεον δεν χρειάζεται τοτε ακομα καλυτερα. Θα ξεκινησω με αυτα που προτείνει περί antivirius στο κινητο και βλεπω που θα με βγαλει.
    Αυριο θα έχω και το αμάξι.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω παρα πολύ για την απαντηση σου.
    Διαβασα ολο το θεμα σου, θεώρησα οτι η αρχή όλων ειναι το android auto. Αν αυτο πλεον δεν χρειάζεται τοτε ακομα καλυτερα. Θα ξεκινησω με αυτα που προτείνει περί antivirius στο κινητο και βλεπω που θα με βγαλει.
    Αυριο θα έχω και το αμάξι.
    Καλα καταλαβες σε αυτό.. Ολα μεσω android auto δουλευουν. Χωρις αυτο, δεν παίζει τίποτα.. Χωρις Android auto, το intellilink 4.0 είναι απλως ενας mp3 player, ραδιόφωνο και player video συγκεκριμένου φόρμα και αναλυσης μονο σε σταματήμενο αμαξι.
    Όπου μπλέξεις, γραψε οτι μπορω βοηθαω και εγω και όποιος άλλος διαβάζει..

Προεπιλογή

Καλα καταλαβες σε αυτό.. Ολα μεσω android auto δουλευουν. Χωρις αυτο, δεν παίζει τίποτα.. Χωρις Android auto, το intellilink 4.0 είναι απλως ενας mp3 player, ραδιόφωνο και player video συγκεκριμένου φόρμα και αναλυσης μονο σε σταματήμενο αμαξι.
    Όπου μπλέξεις, γραψε οτι μπορω βοηθαω και εγω και όποιος άλλος διαβάζει..

Ευχαριστώ και πάλι, ήδη περάστηκε το android auto αφου εβγαλα το antivirus.
    Το επομενο βημα (αφου παρω το αμαξι) ειναι να το μαθω λιγο και μετα να αρχισω το πείραγμα και τα πειράγματα.

Προεπιλογή

Οποιος θελει να χρησιμοποιήσει τις εφαρμογές που περιγράφω παραπανω, obd2, mirroring κλπ, να μεινει στην έκδοση Android auto 2.9 και κατω..
    Απο την έκδοση 3.0 και μετα η Google μπλοκάρε τη χρηση εφαρμογων εκτός playstore (ακριβως για να παψουν να δουλεύουν οι παραπανω εφαρμογές) .. Μάλιστα το εχει παρει ιδιαίτερα σοβαρά απειλοντας στέλνοντας email στους devopers να κατεβασουν την ανεπίσημη σε απλα ελληνικα, γλώσσα προγραμματισμου με την οποία φτιάχνονται όλα αυτα..
    Και οντως τα κατεβασανε.. Απο τη στιγμή πάντως που φτιαξανε mirrorink, πρακτικά μενεις σε παλιά εκδοση android auto, και τρεχεις οτι γουσταρεις απο τα εκατομμύρια εφαρμογών του playstore που υπάρχουν και οσων θα βγουν στο μελλον μεσω mirrorink.. Προσωπικά μου φτάνει και μου περισσευει αυτο, δε χρειάζομαι τίποτα αλλο, αλλα πρόκειται για μεγαλη χαζομαρα της Google...

Προεπιλογή

Πάντως ειδικά για την εφαρμογή obd2, ο developer την έκανε να δουλευει και σε Android 3.0 και πανω.. Σίγουρα σε ρουταρισμενα κινητα. Ειμαι beta tester του developer. Μου στείλνει μεσω email και δοκιμαζω updated εκδόσεις του πριν τις βγάλει κανονικά. Και εχω ηδη εκδοση που θα βγει καποια στιγμη, η οποία δουλεύει με Android 3.0 ξεπερνούντας το κλείδωμα της Google. Σε ρουταρισμενο κινητο ομως. Ο developer λεει οτι βρηκε λυση και για μη ρουταρισμενο κινητο και θα βγάλει νεο update..
    Ολες οι αλλες εφαρμογές ομως εξακολουθούν να μη δουλεύουν σε Android 3.0 και πανω. Το πιθανότερο θα βρουν λυση και οι υπόλοιποι, και βλέπω την Google να παιρνει ακόμα ποιο δραστικά μετρα στο μέλλον..
    Απλα ενημερωτικα για οποιον ενδιαφέρεται μιας και ασχολούμαι με το αντικείμενο.

Προεπιλογή

Όποιος θελει να βαλει κάποια απο τις ανεπίσημες εφαρμογές Android auto, σε έκδοση μετα την v2.9 υπάρχει μια μέθοδος με χρηση pc, adb.
    Θέλει λίγες γνώσεις δηλαδή.. Δεν τη δοκιμασα ακομα γιατι δε μου χρειάστηκε για την ωρα, αλλα κατα 99.,99% δουλευει. Δε βαζω link για να μη κοψει και αυτο η Google, αλλα όποιον τον ενδιαφέρει και δεν το βρει, θα του στείλω pm όταν το δω (δεν μπαίνω κάθε μέρα).

Προεπιλογή

Καλά κανεις και μας ενημερώνεις. Μπραβο για την προσπαθεια σου.
    Θα σου στειλω μνμ...

Προεπιλογή

Οποιος θελει να χρησιμοποιήσει τις εφαρμογές που περιγράφω παραπανω, obd2, mirroring κλπ, να μεινει στην έκδοση Android auto 2.9 και κατω..
    Απο την έκδοση 3.0 και μετα η Google μπλοκάρε τη χρηση εφαρμογων εκτός playstore (ακριβως για να παψουν να δουλεύουν οι παραπανω εφαρμογές) .. Μάλιστα το εχει παρει ιδιαίτερα σοβαρά απειλοντας στέλνοντας email στους devopers να κατεβασουν την ανεπίσημη σε απλα ελληνικα, γλώσσα προγραμματισμου με την οποία φτιάχνονται όλα αυτα..
    Και οντως τα κατεβασανε.. Απο τη στιγμή πάντως που φτιαξανε mirrorink, πρακτικά μενεις σε παλιά εκδοση android auto, και τρεχεις οτι γουσταρεις απο τα εκατομμύρια εφαρμογών του playstore που υπάρχουν και οσων θα βγουν στο μελλον μεσω mirrorink.. Προσωπικά μου φτάνει και μου περισσευει αυτο, δε χρειάζομαι τίποτα αλλο, αλλα πρόκειται για μεγαλη χαζομαρα της Google...
    Πηγα να χρησιμοποιησω σημερα το android auto (2.8 εκδοση) στο αμαξι και δεν με αφηνει. Μου λεει ν κανω update της εφαρμογης και με πεταει εξω. Συνεβη και σε καποιον αλλον? Με την εκδοση 3.0 βρεθηκε λυση για το mirroring??

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggos87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγα να χρησιμοποιησω σημερα το android auto (2.8 εκδοση) στο αμαξι και δεν με αφηνει. Μου λεει ν κανω update της εφαρμογης και με πεταει εξω. Συνεβη και σε καποιον αλλον? Με την εκδοση 3.0 βρεθηκε λυση για το mirroring??
    Ναι ε.. Δε δοκίμασα σήμερα.. Ίσως να δοκιμαζες να βαλεις την 2.9xx Χτυπα στο Google να σου βγαλει το apk

Όπως γραφω παραπάνω βρέθηκε λυση για πανω απο android v3.0 θελει ομως να εγκαταστήσεις το apk απο υπολογιστή με χρηση adb
    Δεν ξερω ποσοι έχουν τις γνώσεις εδω μεσα να το κάνουν. Εγω τοχω ξανακάνει, αν μου κλειδώσει θα το φτιάξω.
    Οσο ποιο πολυ γνωστή γίνεται η μέθοδος, τόσο πιθανότερο να το κόψει και αυτο η Google στο επόμενο update ...

Προεπιλογή

. edit
    Και την 2.9xx να βαλεις, μαλλον δε θα δουλέψει.. Σταδιακά κοβει παντού η Google τις προηγούμενες απο 3.0 εκδόσεις εξαναγκαζοντας όλους να αναβαθμίσουν..

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πως θα βρω χάρτες για R 4.0 Intellilink
    Από τον/την piastras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-16, 21:04
  2. Corsa e intellilink δεν παίζει mp3 vbr?
    Από τον/την Sosimple στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-16, 15:59
  3. IntelliLink
    Από τον/την Sotos_ στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-16, 23:06
  4. Corsa E αναβάθμιση Intellilink
    Από τον/την chapapak στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-15, 13:51

Δικαιώματα - Επιλογές