If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 76

Προεπιλογή

Σε παρακαλώ διευκρινησε μας, είναι εφικτό να προβάλει τα δεδομένα και σε πηγή multimedia (windows)?

Προεπιλογή

Μήπως έχεις και κάποιο Λίνκ για το obd2 interface ?
    Ευχαριστώ

Προεπιλογή

Στο skroutz να χτυπήσεις θα σου βγαλει πολλα
    http://www.skroutz.gr/c/1263/engine_...Obd2+bluetooth
    Για windows (pc δηλαδη, οχι Windows mobile) έτσι και αλλιώς υπάρχουν εφαρμογές, αν και δεν εχω ασχοληθει.
    Για android επίσης υπάρχουν αρκετές. Μια είναι και αυτη που εβαλα το link του playstore. Μπορει να προβαλει και σε κινητο τηλέφωνο android, ταμπλετα κλπ.
    Το νεο ειναι οτι με το plugin που αναφέρω μπορεις πλεον να δεις και στην οθόνη του αυτοκινήτου τις πληροφορίες, το οποιο εχει αλλη χαρη και χρησιμοτητα.. Φαίνεται και εντυπωσιακό.

Προεπιλογή

****** OBD2 για Android auto (συνέχεια) ******
    Παραπάνω εγραφα για το OBD2 plugin for android auto από xda. Ξαναδινω το λινκ αν και το εχω παραπανω, οπως και περισσότερες πληροφορίες.
    https://forum.xda-developers.com/gen...orque-t3657805

Ειχα πει οτι καποια στιγμη θα αγοράσω ενα obd2 bluetooth interface να το τεσταρω. Χτες το παρέλαβα απο σκρουτζομαγαζο που το ειχα παραγειλει 1 μηνα πριν! Μάλιστα με πηραν τηλ την επομενη για να επιβεβαιώσουν την παραγγελία και μου ειπαν, αυριο θα το παραλαβατε. Αν και πιστεύω οτι επειδη ειχα παραγειλει και κατι αυτοκολλητα σηματα, προφανώς δεν τα ειχαν, τα παραγειλαν απο κινα και καναν τόσο, αλλιως δεν εξηγείται..
    Στο θέμα : Η εφαρμογή εχει εξελίχτει αρκετα απο οταν εγραφα, δουλεύει μια χαρα στο intellilink του κορσα με android auto, κατι για το οποίο δεν ειμουν καθόλου σίγουρος. Βεβαια λιγο το δοκίμασα, δεν ξερω ακομα αν αναγνωριζει τα παντα πχ θερμοκρασία dbf κλπ ωστε να βλέπω ποτε κανει αναγέννηση κλπ.
    Επίσης σημαντικό, τωρα πλεον υποστηρίζει και μια ακομα εφαρμογή την camsam speed alerts camera pro, απο playstore.
    Σου βγαζει στην οθονη του intellilink, ειδοποίηση οτι πλησιάζεις σε καμερα ητε σταθερη ητε κινητη απο τη βαση δεδομένων που εχει. Αν του δωσεις και ίντερνετ, ανα 5 λεπτα ενημερωνεται και για ατυχηματα, δυσκολα σημεια κλπ και σε ενημερώνει και για αυτα.
    Παρακάτω βαζω 2 φωτο για να καταλαβετε καλύτερα. Οποιος ειναι προσεκτικος θα δει και ενα κινητο τηλ που εχω βαλει πλεον μόνιμα στο αμαξι αποκλειστικά για να δουλευει το Android auto, με ενα διακόπτη. Στη μια θεση του διακόπτη το κινητο φορτιζει, στην αλλη ενεργοποιηται το Android auto οποτε θέλω.
    Αυτα, να οι φώτο :

Προεπιλογή

Αν τον ενδιαφέρει κανέναν, ο προγραμματιστης της εφαρμογής ειδε οτι ειμαι απο Ελλάδα στο xda που γράφω και μου ζήτησε αν θα ήθελα να εξελληνισω την εφαρμογή. Μάλιστα προθυμοποιηθηκε να με πληρωσει για τον κόπο μου, αλλά του είπα οτι δε χρειάζεται μιας και το εχω ξανακάνει πολλές φορές για εφαρμογές που πιστεύω οτι αξίζουν, δωρεάν.
    Μου έστειλε το κατάλληλο αρχείο και μετέφρασα τα κατάλληλα σημεία.. Τεσταρα και την εφαρμογή που μου έστειλε μετα να δοκιμάσω για να δω πως φαίνεται στην οθονη, οπότε για την ωρα μονο εγω εχω την εφαρμογή μεταφρασμένη στα Ελληνικα, αλλα θα βγάλει σύντομα update όπου θα υποστηρίζει και τα ελληνικά πλεον..
    Οπότε αμα δείτε καμία λάθος μετάφραση να ξέρετε ποιον να βρίζετε..
    Ωραίος τύπος πάντως.. Μου εστειλε 10ε παρόλο που του είπα οτι δε χρειάζεται να με πληρωσει γι αυτο..
    Να και μια φωτο με 8 δείκτες στην οθονη. Νομίζω στην οθονη του corsa φαίνεται ποιο καλά με τοσα. Ρυθμίζεται ποσα θα εμφανίζει ταυτόχρονα.

Προεπιλογή

Αν και δεν πρέπει να υπάρχει και μεγάλο ενδιαφέρον για το θεμα, να βαλω μια φωτο ακομα.
    Πιστεύω 8 μετρητες ταυτόχρονα στην οθονη ειναι η χρυση τομη για το μέγεθος αυτης της οθόνης, και να μη φαίνονται ουτε μικροι ουτε μεγάλοι οι μετρητες. Πλέον μπαινει και Background οτι θέλουμε. Εβαλα μια φωτο του αυτοκινήτου. Τωρα μοιάζει επαγγελματικο πλέον..

Προεπιλογή

Να βαλω μερικες καινούργιες εφαρμογές που εχω τεσταρει στο intellilink 4.0 του κορσα και δουλεύουν.
    Φυσικά ισχυει γενικά για οσα αυτοκίνητα υποστηρίζουν android auto. Απο αυτη την αποψη μαλλον εκανα λαθος που έφτιαξα εδω το thread και το βλέπουν λιγοι..

1. Utube player. Δουλευει ακομα και οταν οδηγεις και παιζει βιντεο κανονικα, κραταει το λογαριασμό σου, ψάχνεις κλπ. Ολα απο την οθονη του κορσα.
    http://www.thekirankumar.com/blog/20...roid-auto-app/

Στο link αυτο https://forum.xda-developers.com/and...-apps-t3693708
    Με download εδω https://github.com/nerone-github
    Θα βειτε πάντα δωρεαν, τα παρακάτω :

2.webview auto: Ενας ίντερνετ browser για να σερφαρεις σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα στο ίντερνετ, παντα κατευθείαν στην οθονη του κορσα.
    Υποστηρίζει και favorite, σιτε δηλαδή που σερφαρουμε συχνα, τα οποία μπορούμε να τα εισάγουμε απο πριν στην εφαρμογή του κινητου ωστε να τα εχουμε έτοιμα και απλα να τα επιλέγουμε στην οθόνη του κορσα. Φυσικά έχει πληκτρολόγιο ωστε να γράψουμε κατευθείαν στην οθονη του κορσα τη διεύθυνση οποίου αλλου σιτε θέλουμε να σερφαρουμε.

3.Aauto launcher Ενας launcher που σου δειχνει μεσα από την οθονη του κορσα τα εικονιδια απο ολες τις εφαρμογές που εχεις στο κινητο.
    Πατώντας κάποιο, τρεχει η εφαρμογή στο κινητο. Δεν βλέπεις κατι στην οθονη του κορσα, αλλά αμα ανοίξεις την οθονη του κινητού θα δεις οτι οντως εχει ανοιξει στο κινητο.
    Πρακτικά αχρηστη για την ωρα αλλα για τους πολυ χακεραδες σε συνδυασμό με tasker script μπορεί να εχει χρησιμότητα..

4. Tinycam monitor, https://forum.xda-developers.com/sho...2&postcount=99
    Δεν την εβαλα, νομίζω ειναι επι πληρωμή η συγκεκριμένη. Σου δειχνει εικονα απο διαφορες καμερες στον πλανήτη.
    Θεωρητικά μπορείς να βαλεις μια wifi καμερα πχ στο καπω του αυτοκινήτου και μεσω ίντερνετ να βλεπεις εικόνα στην οθονη του κορσα πχ οταν παρκαρεις. Θα έχει κανα δευτερόλεπτο διαφορα ομως με οτι αυτο συνεπάγεται..

Υπάρχουν και αλλες εφαρμογές αλλά δε νομίζω οτι αφορουν πολλους στη φαση που βρίσκονται τωρα, αν εξελιχθουν θα τις βαλω εδω..

Και καλη χρονια!

Προεπιλογή

Πολύ ωραίος φίλε. Καλή χρονιά
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

υπεροχα....ζηλευω!!!!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Λογικα θα γινονται και σε σενα ρε Γιωργο αυτα γιατι δεν το σκαλιζεις;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Δεν το κατεχω καθόλου....σκραπας!!

Προεπιλογή

Πρεπει να υπάρχει υποστήριξη Android Auto για να δουλέψουν . Στην πραξη εναι αρκετα μπέρδεμα για το μεσο ανθρώπο να σεταρει αυτες τις εφαρμογές που περιγράφω, γιατι καμια δεν ειναι επίσημη εφαρμογή Android auto.. Δυστυχώς οι επίσημες εφαρμογές του Android auto, στην πλειοψηφία τους ειναι χαζομάρες.. Πλην εξαιρεσεων. Γι αυτο και τις βαζω αυτες εδω, μιας και ασχολούμαι αρκετά και δεν τις ξερει ο πολυς κοσμος μιας και δεν ειναι στο playstore.
    Η Google δεν εχει καν δωσει εργαλεια για να προγραματισει καποιος οτιδήποτε αλλο πλην εφαρμογές ραδιόφωνου μέσω ίντερνετ, μυνηματων του τηλεφώνου, τετοια πράγματα..
    Για να τις βαλεις αυτες τις ανεπίσημες εφαρμογές πρέπει να κανεις πολλες ρυθμίσεις. Να ενεργοποίηθεις developer option τοσο στο κινητο οσο και στην εφαρμογή του Android auto στο κινητο.
    Οι χακερ ψαχνουν να βρουν τις εντολές προγράμματισμου του Android auto, που δεν δίνει καν η Google. Και σιγα σιγα εχουν βρει αρκετα, με αποτέλεσμα να φτιαχνουν τετοιες εφαρμογές, που δεν σκοπεύε να βαλει στο Android auto η Google.
    Υπαρχει πλέον ενα ανεπίσημο σετ προγράμματισμου στο xda που χρησιμοποιούν όλοι για να φτιάξουν σοβαρες και χρήσιμες εφαρμογές. Τα καλύτερα έρχονται..

Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ολα αυτα μου φανταζουν γραμμικη β'.
    Πολλα μπράβο ομωςγια τις γνωσεις σου και τις πληροφοριες που παρεχεις στο φορουμ.

Προεπιλογή

Sosimple μπραβο για το μερακι και το αποτελεσμα. Μηπως να το σκεφτεις επαγγελματικα?
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sosimple μπραβο για το μερακι και το αποτελεσμα. Μηπως να το σκεφτεις επαγγελματικα?
    Μπα.. Χλωμό να βγάλεις λεφτα ετσι σήμερα.. Μονο αν καθόμουν να προγραμματισω ο ιδιος και βαριέμαι πλέον στα 40+, δεν έχω καν το χρονο..
    Στα 20+ που ξημεροβραδιαζομουν με προγραμματισμό και hacking δεν υπηρχε playstore και τετοια..
    Απο κοντα το παιζω ασχετος πλεον γιατι με ψαχναν απο το πρωί μεχρι το βράδυ για ρουταρισματα, Custom rom κλπ..
    Χεχε.. Αλλά στα φόρουμ βοηθαω όπου μπορώ.. Γραφω σε αρκετα..

Προεπιλογή

Οποτε ερθεις προς τα μερη μας κερναω καφε.
    1.7D opc line

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GTC25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα αυτα μου φανταζουν γραμμικη β'.
    Πολλα μπράβο ομωςγια τις γνωσεις σου και τις πληροφοριες που παρεχεις στο φορουμ.
    Εγω τα καταλαβαινω αλλα δυστυχως δεν εχω το ιδιο μαραφετι.Κανω με μια πηγη android και το torque την δουλεια μου αλλα θα ηθελα να ειχα το infotainment των καινουριων αυτοκινητων να μπω ολος "μεσα".
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

υπαρχει καποια εφαρμογη σαν το Torque για ios? να μπορω να βαλω σε μια οθονη 4-5 μετρητες-αισθητηρες ταυτοχρονα και να μπορω να τα καταγραψω κιολας? προς το παρων χρησιμοποιω το obdcardoctor αλλα βλεπεις μεχρι μια μετρηση καθε φορα.

Προεπιλογή

Καλημέρα κα από εμένα. Να προσθέσω για όποιον ενδιαφέρεται ότιμτο carplay για iphone δουλεύει μία χαρά και το maps τουλάχιστον στην Αθήνα κΒ΄ανει πολύ καλή δουλειά. Μία λεπτομέρια που με ταλαιπόρησε πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεται το siri στο ιphone αλλιώς δεν δουλεύει. Επίσης τα tunein και spotify δουλεύουν μία χαρά.
    Δεν υποστηρίζεται wireless carplay οπότε το καλώδιο έιναι μονόδρομος.
    Να κάνω και μία ερώτηση σταμδικά σας εμφανίζεται η επιλογή για ψηφιακό ραδίοφωνο (dab); Θεωρητικά μέχρι το τέλος του 2018 θα καταργηθούν τα fm καιμθεμγυρίσουν σε dab.
    Ευχαριστώ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο staza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα κα από εμένα. Να προσθέσω για όποιον ενδιαφέρεται ότιμτο carplay για iphone δουλεύει μία χαρά και το maps τουλάχιστον στην Αθήνα κΒ΄ανει πολύ καλή δουλειά. Μία λεπτομέρια που με ταλαιπόρησε πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεται το siri στο ιphone αλλιώς δεν δουλεύει. Επίσης τα tunein και spotify δουλεύουν μία χαρά.
    Δεν υποστηρίζεται wireless carplay οπότε το καλώδιο έιναι μονόδρομος.
    Να κάνω και μία ερώτηση σταμδικά σας εμφανίζεται η επιλογή για ψηφιακό ραδίοφωνο (dab); Θεωρητικά μέχρι το τέλος του 2018 θα καταργηθούν τα fm καιμθεμγυρίσουν σε dab.
    Ευχαριστώ
    Δεν εχουν ενεργοποιημενη επιλογη dab στην Ελλάδα, αφου δεν υπάρχει για την ωρα.. Ουτε και πρόκειται να εμφανιστεί απο μονη της.
    Επίσης δε νομιζω να καταργηθούν τα fm. Μονο σε 1 χωρα εχουν καταργηθει απο οσο θυμάμαι. Σε όλες τις άλλες υπάρχουν παραλληλα με το dab.
    Και τωρα πάντως πχ μεσω Tune in μπορεις να ακούσεις ψηφιακα ραδιοφωνο, με καταναλωση data βεβαια..
    Απλα εαν και οταν δουλέψει dab στην Ελλάδα, όσοι αγοραζουν τοτε αυτοκίνητο, θα εχει τοτε dab, πχ intellilink 7.0

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πως θα βρω χάρτες για R 4.0 Intellilink
    Από τον/την piastras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-16, 21:04
  2. Corsa e intellilink δεν παίζει mp3 vbr?
    Από τον/την Sosimple στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-16, 15:59
  3. IntelliLink
    Από τον/την Sotos_ στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-16, 23:06
  4. Corsa E αναβάθμιση Intellilink
    Από τον/την chapapak στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-15, 13:51

Δικαιώματα - Επιλογές