If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 76 από 76

Προεπιλογή

Αφου ανέβηκε στο xda και δεν είναι πλέον μυστικη η λυση (πολυ κακο για μενα αυτο, οι πιθανότητες να το κόψει και αυτο η Google πολλαπλασιάζονται) ας το ανεβάσω και εγω εδω:
    Οποιος καταφερει το παρακάτω, θα δουλέψει οποιαδήποτε απο τις ανεπίσημες εφαρμογές. Το παράδειγμα είναι για το Spotify, αλλα μπορείς να αλλάξεις το όνομα πχ με το όνομα του mirroring app, αν θες να δουλέψει το mirroring σε πανω απο 3.0 πάντα :
    https://www.xda-developers.com/psa-s...o-heres-a-fix/

Μονο που πρέπει να ορίσεις το playstore ως vendor, και δεν ξερω πως γίνεται αυτο..
    Ελπίζω να βρω ενα ευκολότερο τρόπο για ρουταρισμενο κινητο.. Ο developer του obd2 ξέρει σίγουρα πάντως γιατί το εχει κανει ηδη
    Αρκει να συγκρινω την εφαρμογή του πριν το κανει και μετά, να δω τι αλλαξε στον κωδικα, αλλά θα μου φαει ωρες και βαριέμαι..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sosimple : 22-02-18 στις 01:35

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GTC25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα.. Αδερφε, τωρα εχεις δικιο να μη καταλαβαίνεις.. Εδω δεν καταλαβαίνω εγω που από χόμπι ασχολούμαι κατι 10ετιες με hacking αν και τα έχω παρατήσει τα τελευταία χρόνια..
    Αυτο που είναι να καταλάβεις, είχαν βγει κάποιες πολυ χρησιμες εφαρμογές πχ μπορούσες να κανεις πλοήγηση στο αυτοκίνητο με όποιο πρόγραμμα θες χωρις να χαλας δεδομένα, με κάμερες πάνω κλπ και πηγαν περίπατο επειδή η Google κλείδωσε αυτες τις εφαρμογές.
    Παντως υπάρχει λυση 100%. Έχω μιλήσει και με άτομα που το έχουν σπάσει. Απλα κάνεις δεν τη δινει ολοκληρωμένα γιατί αν κυκλοφορησει ευρέως θα ξανακλειδωσει.
    Για την ωρα δεν το χρειάζομαι πάντως και δεν εχω ασχοληθεί πολύ γιατι στο κινητο που εχω μόνιμα στο αμαξι αποκλειστικά για Android auto, παντα συνδεμένο στο αμαξι με ενα διακοπτη, δεν εχει κλείδωσει τίποτα.. Ελπίζω να συνεχίσει ετσι. Έχω πάρει κάποια μέτρα ωστε να μη κλείδωσει αλλα το μέλλον θα δείξει.

Προεπιλογή

Ισως και κακώς το γραφω εδω.. Αν κλειδώσει παλι, δε θα ξαναγραψω, αλλα αν βρω λυση θα την κρατήσω για τον εαυτό μου την επόμενη φορα, γιατί προβλέπω να το ξανακλείδωνει η Google αν κυκλοφορησει πολυ, αλλα ας ελπίσουμε οτι δεν κοιτάει τα ελληνικά φόρουμ, και ετσι και αλλιως το λινκ υπάρχει στο xda, απλα ελάχιστοι εχουν καταλάβει ότι χρησιμοποιώντας το ξεπερνάς το κλείδωμα. Λοιπόν επειδή κλείδωσε και εμενα, εφάρμοσα το παραπάνω λινκ που εβαλα, και ολα οκ.. Δουλεύουν ολα μια χαρα και παλι στην τελευταία έκδοση..

Προεπιλογή

ΜΠορεις να με συμβουλεψεις τι μπορω να κανω απο αυτη τη στιγμη για να εχω το torgue στην οθονη του αυτοκινητου;

Προεπιλογή

Μαλλον να περιμενεις.. Εχει πει οτι θα βγαλει patch σίγουρα ωστε να δουλευει.
    Αλλιώς μόνο android auto 2.9, και συγκεκριμένη παλαια έκδοση play services. Ομως κάποια στιγμή οι play services θα αναβαθμιστουν αυτόματα και δε θα δουλεύει παλι, οπότε είναι πολυ περιπλοκα τα πράγματα..

Προεπιλογή

Πάντως εμενα τα παντα δουλευουν μια χαρα ακομα με Android auto 2.9 και παλαιότερη έκδοση play services. Ειμαι ροοτ με custom rom όμως και με κινητο μονο για Android auto.
    Οποιος θελει την κατάλληλη έκδοση play services έχει ink εδω
    https://forum.xda-developers.com/sho...&postcount=429

Προεπιλογή

Αυτο που θελω να ρωτησω εγω ως κατοχος του corsa e εδω και 20 μερες ειναι το εξης: εχω το ιntellilink 3 και το μονο που ζηταω ειναι να εγκαταστησω χαρτες εχοντας απλα ενα πλοηγο στο αυτοκινητο,χωρις να ειμαι online και χωρις να ειναι συνδεδσμενο το navi του αυτοκινητου με το κινητο μου.Μπορω να το κανω;;;Και αν ναι πως;;;;Ας με διαφωτησει καποιος γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη.Δεν εχω καποιες αλλες απαιτησεις,απλα ενα gps να με κατευθυνει εκει που θα του οριζω.Ευχαριστω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KOYRKOYBINIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που θελω να ρωτησω εγω ως κατοχος του corsa e εδω και 20 μερες ειναι το εξης: εχω το ιntellilink 3 και το μονο που ζηταω ειναι να εγκαταστησω χαρτες εχοντας απλα ενα πλοηγο στο αυτοκινητο,χωρις να ειμαι online και χωρις να ειναι συνδεδσμενο το navi του αυτοκινητου με το κινητο μου.Μπορω να το κανω;;;Και αν ναι πως;;;;Ας με διαφωτησει καποιος γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη.Δεν εχω καποιες αλλες απαιτησεις,απλα ενα gps να με κατευθυνει εκει που θα του οριζω.Ευχαριστω
    Αμα διαβασεις τις πρωτες σελίδες, το intellilink 3, δεν υποστηρίζει Android auto, οπότε ξεχασε τα ολα οσα γράφονται εδω..
    Θεωρητικά μπορείς να βαλεις το bringGo. Το εγκαθιστάς στο κινητο, και εφόσον ολα πάνε καλα, θα παιξει στην οθονη (χρησιμοποιώντας το κινητο σου παντα) . Χωρις καθόλου κινητο δε γίνεται τίποτα. Μονο που σαν πρόγραμμα δεν αξιζει, και είναι ακριβό. Αν το βρεις πουθενα σπασμένο βάλτο έτσι για τη φαση, (ίσως έχει και δοκιμαστική δωρεάν έκδοση, δε θυμάμαι) αλλά στο τελος, οταν θα ψάχνεις πραγματικά να βρεις κάτι με το gps, το κινητό θα χρησιμοποιείς με καμια σοβαρη εφαρμογή.
    Παντως έχουν βρει τρόπο να κανουν Mirroring και στο intellilink 3, αν και είναι πολυ αργο, μπορει και να αξιζει όμως δεν το εχω δοκιμάσει.ψαξτο αν έχεις τις γνωσεις και σε ενδιαφέρει.

Προεπιλογή

http://www.pancarshop.gr/index.php?t...duct_id=910552

Μήπως για όσους έχουν το int 3 αυτό είναι καλή λύση;

Προεπιλογή

Να γραψω οτι το Android mirroring εχει σπασει ξανα και με τις τελευταίες εκδόσεις Android auto, και Google play services, για οποιον χρειάζεσαι να τις δουλευει με τις τελευταίες εκδόσεις. Ροοτ απαιτειται.
    Κατεβάζετε απο εδω και εγκαθίστατε και τις 2 εφαρμογές (και το ulock δηλαδη για να σπασει στις τελευταίες εκδοσεις android auto).
    Εγκατασταση ως απλες εφαρμογές, χωρίς pc.
    https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk
    Οδηγίες και εδω και στις ποιο πισω σελιδες
    https://forum.xda-developers.com/and...3734180/page65

Ετοιμάζεται (θεμα χρονου) και το obd2 Android auto για τις τελευταίες εκδοσεις ΑΑ, αλλά σε ροοτ μονο.
    Ολες οι υπόλοιπες ανεπίσημες εφαρμογές δε θα δουλευουν (τουλάχιστον μεχρι να τις φτιάξει κάποιος) στις τελευταίες εκδόσεις ΑΑ.
    Γι αυτο και προσωπικά παραμένω σε παλαια εκδοση ΑΑ όπου δουλεύουν τα παντα, αρα δεν τα δοκιμασα.

Προεπιλογή

Καλησπέρα.
    Εχω opel corsa e με int4.
    Όταν συνδέω το κινητό με usb δεν με αφήνει να επιλέξω πρόσβαση στα αρχεία και με πηγαίνει αυτόματα στην φόρτιση.
    Το int4 έχει τα παρακάτω εικονίδια.
    Μουσική,γκαλερί,τηλέφωνο,ρυθμίσεις,προβολή..
    Κανονικά οταν βάζω το usb θα έπρεπε να με αφήνει με την προβολή να βλέπω ότι έχω στο κινητό μου από οσο ξέρω...Αν υπάρχει κάποιος πού μπορεί να βοηθήσει θα τού ήμουν ευγνώμων

Προεπιλογή

Για ios αυσκευές και intellilink υπάρχει τίποτα σε εφαρμογή ή mirroring? Με το apple carplay δεν υποτίθεται ότι χειρίζεσαι πολλές εφαρμογές από την οθόνη του αυτοκινήτου;Σε Corsa E του 2016 που παραλαμβάνω μεθαύριο υπάρχει τρόπος να ξέρω αν έχει intellilink 3 ή 4;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geodimis : 30-03-19 στις 20:50

Προεπιλογή

Ξεθάβω το τοπικ μετα απο καιρο. Τωρα ανεβαζα στο xda ενα βίντεο παρουσίαση του Android Auto όπως το τρεχω στο κορσα. Ας το βαλω και εδω για να πάρετε ιδέες τι μπορεις να κανεις μεσω Mirroring.
    Μερικες πληροφορίες για να καταλάβετε καλύτερα τι βλέπετε:

-Εχω μόνιμα ενα παλαιο κινητο στο αμαξι. (nexus 5x με ελαφριά nougat custom rom και οτι ποιο ελαφυ απο Google play services ωστε να τρεχει android auto, το οποίο ειναι pico gaps. Δεν είναι τίποτα απο αυτα απαραίτητο αλλα ετσι δουλευει καλύτερα με αυτονομία τεραστια- πάνω απο 25 μερες standby με καμενη μπαταρία). Το κινητο φορτιζει αυτόματα, εχω φτιαξει ενα καλώδιο με ενα διακοπτη ωστε να ανοιγω / κλεινω το Android auto χωρις να βαζω / βγαζω το βυσμα.

- Χωρις ροοτ στο κινητο δε δουλευει τίποτα.

- Στο κινητο εχω nova launcher, εικονιδια iphone και μερικές εφαρμογές.

- Η εφαρμογή που κανω Mirroring (δηλαδή να δειχνει η οθονη του κορσα οτι δειχνει η οθόνη του κινητού) ειναι η κλασική AAMirror που βρίσκεις στο xda στην τελευταία έκδοση που υποστηρίζει full screen την νεα εκδοση του Android auto με το νεο ui.
    Απλα για ποιο όμορφα (παλι δεν είναι απαραίτητο) εχω τροποποιησει τον κωδικα του AAMirror μετονομαζοντας το σε Opel corsa και βάζοντας το εικονίδιο της opel. Δε φαίνεται καλα αυτο στο βιντεο το οποίο ηταν στα γρήγορα.

- Επίσης δεν ειναι απαραίτητο αλλα χρησιμοποιώ την εφαρμογή tasker ωστε να λειτουργούν ολα καλύτερα. Τι κανει ακριβώς?
    Εχω φτιαξει ενα σκριπτακι ωστε μολις τρεξει το Android auto, το αναγνωρίζει και ανοίγει bluetooth, τοποθεσία κλπ. Μολις κλείσει το Android auto τα ξανα κλείνει ολα και ενεργοποιει safe battery mode στο κινητο. Ετσι πρακτικά το κινητό ακομα και με καμενη μπαταρία δουλευει standby 25 μερες και..

- Οτι βλεπετε εδω γίνεται σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο τρεχει Android auto και οχι μονο στο κορσα.

- Δε μπαίνω καθε μερα για να απαντω, ο σκοπός του βιντεο είναι κυρίως ενημέρωτικος του τι μπορείς να κανεις μεσω Mirroring ωστε οποίον τον ενδιαφέρει να το ψάξει περισσότερο. Εχουν αναφερθει τα link του xda στο παρελθόν.

-Αναφέρω παραπανω τι εχω εγω για να καταλάβετε τι βλέπετε στο βίντεο αλλα και ως χρήσιμες ιδεες. Δεν είναι απαραίτητα ολα τα παραπάνω.
    Το μονο που χρειάζεται για να κανεις Mirroring είναι απλως ενα ρουταρισμενο κινητο και η εφαρμογή. AAMirror απο το xda. Τουλάχιστον με παλαιο κινητο. Αν παμε σε καινούργια πχ samsung τελευταία πχ note 8 - 9 κλπ που τρέχουν την έκδοση Android oraio και πανω, συχνά δε δουλευει η εφαρμογή AAMirror σε αυτα και θέλει μια παραλλαγή της AAstream αν θυμάμαι καλα. Τα γράφουν στο thread του xda.
    Επισης τρεχω την τελευταια έκδοση του Android auto που για οσους δεν ξέρουν εχει σημαντικες αλλαγες προς το καλυτερο.
    Μαυρο ui, τρεχει αυτόματα το waze οταν ξεκινα, επιλέγεις εφαρμογές οχι απο λιστα όπως παλιά αλλα με στρογγυλα εικονίδια.

https://youtu.be/vZtoUSS0gCc

Προεπιλογή

Παίδες, επειδή έχετε ψαχτεί με το Navi 4.0,σε astra K έχω το εξής θέμα, αποθηκεύω το όνομα του σταθμού στη συχνοτητα του με το συνήθη τροπο.Σβηνω το αμάξι, κλείνει το Navi όλα καλά.....!!!! Όταν το ξανανοίξω έχουν χαθεί οι αποθηκεύσεις με όνομα και μου δείχνει παλι μόνο συχνότητα. Γνωριζει κάνεις το θέμα;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο serpap7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, επειδή έχετε ψαχτεί με το Navi 4.0,σε astra K έχω το εξής θέμα, αποθηκεύω το όνομα του σταθμού στη συχνοτητα του με το συνήθη τροπο.Σβηνω το αμάξι, κλείνει το Navi όλα καλά.....!!!! Όταν το ξανανοίξω έχουν χαθεί οι αποθηκεύσεις με όνομα και μου δείχνει παλι μόνο συχνότητα. Γνωριζει κάνεις το θέμα;
    Ρωτα το στην αντιπροσωπεία, δεν είναι νορμάλ θα έπρεπε να μένει αποθηκευμένο, δε νομιζω οτι μπορείς να κανεις κατι.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. Πως θα βρω χάρτες για R 4.0 Intellilink
    Από τον/την piastras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-16, 21:04
  2. Corsa e intellilink δεν παίζει mp3 vbr?
    Από τον/την Sosimple στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-16, 15:59
  3. IntelliLink
    Από τον/την Sotos_ στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-16, 23:06
  4. Corsa E αναβάθμιση Intellilink
    Από τον/την chapapak στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-15, 13:51

Δικαιώματα - Επιλογές