If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Προεπιλογή Online Καταστήματα Ανταλλακτικών

Ευκαιρία είναι αφού το ζητάει ο λαός και για να μην υπάρχουν διάσπαρτα posts σε διάφορα θέματα, να υπάρχει ένα thread περί Online Καταστημάτων Ανταλλακτικών όπου θα γίνεται γενική συζήτηση για τιμές, διαθεσιμότητα, εμπειρίες κτλ.

* κάνω μεταφορά κάποια posts που γράφτηκαν σε άλλο thread και συνεχίζουμε από εδώ.

** edit by Γιώργος Ντάνος

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες καθώς κοίταζα τιμές για αμορτισέρ για το λιονταράκι μας, παίρνοντας κατά σειρά καμιά 40αριά online shops με ανταλλακτικά που έχω αποθηκεύσει μέχρι στιγμής στους σελιδοδείκτες μου, βρήκα φθηνότερο online κατάστημα από τον Πατρινό για λάδια και απ' ότι είδα έχει φέρει και Liqui Moly και Motul και GM. Ενδεικτικά αναφέρω TopTec 4600 5L/41,99€, TopTec 4100 5/L 35€, GM 5W30 5L/24€(αυτά εκεί παίζουν και αλλού) και Motul Xclean FE 4L/35,68€. Έχει και Castrol, Eneos, Selenia, Total, Aral, Comma(δεν τα ξέρω).

Έχω ξανά ψωνίσει στο παρελθόν από το συγκεκριμένο κατάστημα δύο φορές για τα γαλλικά μας και μάλιστα για το C4 είχαμε πάρει μπόλικα ανταλλακτικά για το μεγάλο σέρβις των 60.000χλμ (μπουζί, φίλτρα, λάδια (Total) ιμάντα εκκεντροφόρου, τεντωτήρα, ιμάντα συγκροτήματος, αντλία νερού - μπορεί να ήταν κι άλλα, δεν ξέρω αν έχω ξεχάσει κάτι) και είμαστε ευχαριστημένοι... Είναι πολύ πιθανό να ψωνίσω από εκεί την επόμενη φορά καθώς ήμασταν ευχαριστημένοι. Τώρα έχει αναβαθμίσει και το site του πάρα πολύ και είναι πάρα πολύ καλά δομημένο πιο καλό από του Πατρινού που έχει κάποια bugs και όχι τόσο καλή δομή. Μέχρι πέρσι που είχα κοιτάξει ήταν ένα χάλι από τα χειρότερα όμως τώρα είναι από τα TOP. Επίσης έχει μεγαλύτερη ποικιλία σε μάρκες σε ανταλλακτικά. Τηλεφωνική υποστήριξη επίσης άψογη όσες φορές είχα μιλήσει.

Το μόνο μείον σχετικά με το συγκεκριμένο κατάστημα απ' όσο θυμάμαι είναι η συσκευασία του η οποία αν και νορμάλ είναι υποδεέστερη από του Πατρινού. ΠΧ ένα φίλτρο αέρα που θυμάμαι το είχαν δέσει με κολλητική ταινία εξωτερικά από το κιβώτιο με τα υπόλοιπα ανταλλακτικά επειδή δεν χώραγε μέσα στο κιβώτιο και είχε στραπατσαριστεί η συσκευασία του κάπως. Σαν τα δέματα του Πατρινού, δεν υπάρχουν!! Όλα κι όλα! Φωτoγραφίες από πακέτο του Πατρινού όσοι τυχεροί προλάβατε τις είδατε πριν τις κατεβάσει ο κύριος moderator για "διαφήμιση"...

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM να του δώσω τo link του καταστήματος. Μην θεωρηθεί και αυτό διαφήμιση και λογοκριθεί...
    Για το autoflan λες?? Αν ναι, ναι ειναι ποιο φτηνο, αλλα δωρεαν αποστολη εχει απο τα 150€ και πανω, οποτε ο πατρινος παλι ποιο φτηνος βγενει, συγγεκριμενα τωρα που κοιταω λαδια, φιλτρα, βαλβολινες, υγρα φρενων και ενα ιμαντα χρονισμου, ο πατρινος επειδη ξεπερναει τα 70€ η παραγγελεια ειναι ποιο φτηνος κατα 3,5€ απο του autoflan που εχει μεταφορικα 11€.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Ντάνος : 07-08-16 στις 20:21
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ναι Νίκο αυτός είναι. Σίγουρα ο Πατρινός είναι εγγύηση. Αλλά ας πούμε κάποια παιδιά που μένουν Αθήνα μπορούν να περνάνε και από εκεί να τα αγοράζουν χωρίς μεταφορικά πιο φθηνά Εμάς πάντως μια χαρά μας έχουν βγει τα εξαρτήματα που βάλαμε στο μεγάλο σέρβις στο C4 από autoflan. Κανένα θέμα μέχρι τώρα.

Κάπου είναι καλύτερο το ένα κατάστημα κάπου το άλλο. Το autoflan ας πούμε έχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία σε μάρκες... ΠΧ μπουζί Bosch που ήθελα για το Peugeot δεν είχε ο Πατρινός και πήραμε όλα τα υπόλοιπα από Πάτρα εκτός από μπουζί τα οποία πήραμε από http://www.antallaktika-shop.gr/ που είναι 5 λεπτά από το σπίτι μας.

Προεπιλογή

Ναι καποιος που ειναι απο αθηνα και μπορει να περασει να τα παρει βγενει πολυ ποιο φτηνα, και εδω εχει ενας βεριωτης eshop που βγενουν ελαχιστα ποιο φτηνα απο του πατρινου, αλλα δεν εχει βαλβολινες για να τα παρω απο αυτον, οποτε παλι στον πατρινο σταματησε η μπιλια!!!

Προεπιλογή

Βασικά εξαρτάται... Δεν είναι σε όλα τα ανταλλακτικά πιο φτηνός ο autoflan... Ας πούμε το φίλτρο καμπίνας FI.BA που πήρα από τον πατρινό 10,50€ (? κάπου εκεί) το autoflan το έχει 17,80... Περίεργο... Ενεργού άνθρακα το ίδιο κοιτάω.

Για το J είδα ότι στο TecDoc εκ των υστέρων (αφού το είχα αγοράσει) ότι η ΜΑΝΝ εκτός από το απλό γύρης και ενεργού άνθρακα (γκρι), έχει και άλλο ένα ενεργού άνθρακα+αντιβακτηριδιακό (κίτρινο). Θα το ψάξω για του χρόνου. Αν και θα ήθελα να βάλω Valeo (που δεν το έχει ο Πατρινός ρε γμτ...). Βάλαμε Valeo ενεργού άνθρακα στα γαλλικά και δεν περνάει τίποτα μέσα από μυρωδιές. Ούτε όταν περνάς έξω από τον Βαρδινογιάννη... Τίποτα απολύτως. Και στο C4 που μύριζε κάτι αναθυμιάσεις ο πατέρας μου σαν βενζίνη πλέον δεν του μυρίζουν. Χώρια το ότι ποιοτικά είναι τα καλύτερα που έχω πιάσει στα χέρια μου μέχρι στιγμής... Κλάσεις πάνω από το γνήσιο MANN έβαζα στο Opel και από το FI.BA που έβαλα τώρα εννοείται. Με πλαϊνά σαν σφουγγαράκια/μαξιλαράκια παχιά έτσι σαν αφρολέξ κάπως(αλλά όχι αφρολέξ). Καμία σχέση με την φλούδα χαρτιού που έχουν όλα τα υπόλοιπα στα τοιχώματα περιμετρικά. +φύλο με οδηγίες τοποθέτησης. Είχε άλλη μία μάρκα ο Πατρινός Corteco αν θυμάμαι καλά γύρω στα 30€. Λέει τίποτα;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 06-08-16 στις 15:45

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά εξαρτάται... Δεν είναι σε όλα τα ανταλλακτικά πιο φτηνός ο autoflan... Ας πούμε το φίλτρο καμπίνας FI.BA που πήρα από τον πατρινό 10,50€ (? κάπου εκεί) το autoflan το έχει 17,80... Περίεργο... Ενεργού άνθρακα το ίδιο κοιτάω.

Για το J είδα ότι στο TecDoc εκ των υστέρων (αφού το είχα αγοράσει) ότι η ΜΑΝΝ εκτός από το απλό γύρης και ενεργού άνθρακα (γκρι), έχει και άλλο ένα ενεργού άνθρακα+αντιβακτηριδιακό (κίτρινο). Θα το ψάξω για του χρόνου. Αν και θα ήθελα να βάλω Valeo (που δεν το έχει ο Πατρινός ρε γμτ...). Βάλαμε Valeo ενεργού άνθρακα στα γαλλικά και δεν περνάει τίποτα μέσα από μυρωδιές. Ούτε όταν περνάς έξω από τον Βαρδινογιάννη... Τίποτα απολύτως. Και στο C4 που μύριζε κάτι αναθυμιάσεις ο πατέρας μου σαν βενζίνη πλέον δεν του μυρίζουν. Χώρια το ότι ποιοτικά είναι τα καλύτερα που έχω πιάσει στα χέρια μου μέχρι στιγμής... Κλάσεις πάνω από το γνήσιο MANN έβαζα στο Opel και από το FI.BA που έβαλα τώρα εννοείται. Με πλαϊνά σαν σφουγγαράκια/μαξιλαράκια παχιά έτσι σαν αφρολέξ κάπως(αλλά όχι αφρολέξ). Καμία σχέση με την φλούδα χαρτιού που έχουν όλα τα υπόλοιπα στα τοιχώματα περιμετρικά. +φύλο με οδηγίες τοποθέτησης. Είχε άλλη μία μάρκα ο Πατρινός Corteco αν θυμάμαι καλά γύρω στα 30€. Λέει τίποτα;;
    Η corteco φλάτζες έβγαζε. Στο astra το χω βαλει το valeo του ανθρακα. Καλο ειναι. Για το κλιο δεν βγαζει οποτε βαζω το γνησιο ανθρακα που ειναι κ τσαμπα, 13Ε
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Πολυ καλες τιμες εχει και το onparts.gr στα περισσοτερα ακομα και απο το autoflan που λετε. Δωρεαν μεταφορικα για αγορες απο 100 ευρω και πανω και με μεγαλη ποικιλια. Περιοχη μοσχατο. Ειδικα για δυτικα προαστια και πειραια ειναι μια χαρα.

Προεπιλογή

το onparts εχει γρηγορη αποστολη με acs, οποτε αγορασα την αλλη μερα τα ειχα στα χερια μου, αθηνα νωμιζω σε καποια σημεια εχει δωρεαν αποστολη, το autoflan λεει απο 150€ και πανω δωρο τα μεταφορικα, εχει καλες τιμες για καποιον που μπορει να τα παραγκειλει απο το ιντερνετ και να τα παρει απο το μαγαζι.

corteco ειχα παρει βασεις μηχανης για το transit connect που ειχα, ιδια ποιοτητα με τις γνησιες motorcraft.

παραγκειλα και λαδια για το astraki, castrol magnatec 5-40, τα lm ξεφευγαν 8-13€ πανω σε 2 σαιτ που συγγρινα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 07-08-16 στις 00:45

Προεπιλογή

Είναι αρκετά κοντά μου και ο Αutoflan αλλά και ο Κάκνος (Opelexpert) . Δέν ψωνίσει ακόμη απο κανέναν τους .
    Εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος και απο το Onparts στο παρελθόν .

Προεπιλογή

Απο opelexpert αγοραζω μονο γνησια, και τα στελνει γρηγορα, συνηθως σε 2 μερες τα εχω, δεν ξαναπαταω στην τοπικη αντιπροσωποια μετα το πιασοκωλι που μου καναν με τις τσιμουχες αμαξωματος που τις χρεωσαν καταλογο χωρις εκπτωση.
    Τον Πατρινο, autotechparts τον εχω στανταρ εξακολουθει να εχει καλες τιμες.
    autodoc οταν δεν τα βιαζομαι και βρισκω τρανταχτες διαφορες, για αναλωσιμα δεν αξιζει, αγορες μονο απο το app του κινητου που περνεις +2% εκπτωση, και παντα προσκτικα με τα ιμειλ τι θα στειλουν, αγορα παντα με paypal και οχι απευθειας με καρτα, για να μπορεις να διεκδικισεις λεφτα σε περιπτωση που βρεθεις με αλλαγμενες μαρκες.
    economyserviceparts, καλες τιμες εχω κανει μια αγορα μεχρι στιγμης.
    allcar, εχει καλες τιμες αλλα τον εκοψα γιατι ενω με επερνε τηλεφωνο συνηθως για φιλτρα που δεν ειχε τις μαρκες που διαλεξα, τελευταιες φορες δεν ενημερωθηκα...

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Για γνήσια ανταλλακτικά δοκιμάστε να κάνετε ένα τηλέφωνο στον opelcar Μαγαζης. Δυστυχώς δεν έχει site αλλά έχει σε πολλά είδη πολύ καλές τιμές.

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά ανταλλακτικών απο online shop για service Opel Astra G.
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 20:56
  2. Ανακοίνωση για συνεργαζόμενα καταστήματα
    Από τον/την Corsa-GR στο forum Κανόνες Χρήσης / Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-10, 16:38
  3. Τιμές ανταλλακτικών
    Από τον/την ParganMan στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-09, 17:44
  4. διαφάνιες ανταλλακτικών
    Από τον/την fronteras στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-07, 14:27

Δικαιώματα - Επιλογές