If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 49
    Senior Member
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

ένα wifi των 20 ευρώ να πάρεις, ταιριάζει σε όλα τα αυτοκίνητα, και το torque pro, είναι το πιο απλό και φτηνό που μπορείς να κάνεις, και θα μάθεις πράγματα για το αμάξι σου.
    αυτό εδώ είναι δοκιμασμένο, συνδέεται σε 2 δεύτερα, πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις.
    LUXMO ELM327 WIFI Wireless OBD2 OBDII Car Auto Diagnostic Scanner Adapter Reader for iPhone 4S 5 iPad 4 iPad mini iOS PC
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimav : 27-06-16 στις 11:26

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    100-120 ευρω το σερβις του τουρμπο
    Αυτή την τιμή που μπορείς να πετύχεις φίλε μου, Θεσσαλονίκη κάπου; Κάποιος που να έχει κάνει κάτι παρόμοιο να μας δώσει τα φώτα του παρακαλώ.
    Σημειώνω ότι στην Opel ζητάνε 350€ για συντήρηση τουρμπίνας (που και οι ίδιοι την στέλνουν αλλού, δεν έχουν τα μέσα). Καινούρια μια τουρμπίνα έχει γύρω στο 400€ απο έξω από ότι είδα.. έλεος δηλαδή.
    OPEL: Otan Pairnei Empros Logyrnawwww

Προεπιλογή

Καταρχάς στην φωτογραφία που παραθέτεις το επάνω αριστερά βελάκι με το ερωτηματικό MAF, ναι αυτός είναι ο αισθητήρας που σου είπε ο koumparos.

Για την βλαβη P2565 λεει και για καθαριμο τις φισας και ελεγχο καλωδιωσης!!!
    Κανε ενα καθαρισμο στην φισα με ενα καλο σπρει επαφων χωρις (λαδι) στην φισα τις βαλβιδας...
    +1
    και μετά τσέκαρε την τουρμπίνα σου, πιθανόν να χρίζει αντικατάστασης.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    ένα wifi των 20 ευρώ να πάρεις, ταιριάζει σε όλα τα αυτοκίνητα, και το torque pro, είναι το πιο απλό και φτηνό που μπορείς να κάνεις, και θα μάθεις πράγματα για το αμάξι σου.
    αυτό εδώ είναι δοκιμασμένο, συνδέεται σε 2 δεύτερα, πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις.
    LUXMO ELM327 WIFI Wireless OBD2 OBDII Car Auto Diagnostic Scanner Adapter Reader for iPhone 4S 5 iPad 4 iPad mini iOS PC
    Έψαξα στο ebay και βρήκα αυτό εδώ. Είναι αυτό που μου λες; Ο πωλητής είναι απο Ισπανία οπότε θα έρθει πιο γρήγορα το προιον παρά από Κίνα. Τουλάχιστον να μας πει το μαραφέτι κάποια πράματα για το αμάξι μας, ώστε να μην "αναγκάζουμε την opel".

Senior Member
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Πάρε αυτό που σου ειπα ότι δουλεύει αέρα, (το βρηκα στο amazon.com, πρέπει να το χει και στο e-bay), και μην κάνεις πειράματα με τα φτηνά που αργούν να συνδεθούν, δεν έχουν όλα τις ίδιες δυνατότητες, κάποια από αυτά τα φτηνά πχ. δεν διαβάζουν το LTFT. (συνιστώ να πάρεις wifi, όχι bluetooth)

Προεπιλογή

Για μενα ΟΧΙ μακρια , δεν βρίσκει όλες τις βλάβες .

Κανε μια βολτα απο εκει : http://www.pschiptuning.com/dealer-d...dimitrios.html

Να σε βοηθησω θελω & οχι να κανω διαφημιση , να σου τσεκαρη ολο το αμαξι. Αφου μένεις Θέσσαλονικη.

Προεπιλογή

Μακρια γιατι? Εχεις καποια κακια εμπειρία?
    Ευχαριστω θα το εχω υποψη μου το συνεργειο

Προεπιλογή

Απλως ΔΕΝ βλεπει ολες τις βλαβες... για να στο γραφω κατι ξερω

Τωρα εαν το θελεις εσυ , κανενα προβλημα

Προεπιλογή

Τα φθηνά διαγνωστικά βλέπουν μόνο μέχρι τις γενικές βλάβες. Μέχρι το 1000 νομίζω. Τα ακριβότερα όπως autocom τις βλέπουν όλες.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Για να μην ανοιγω νεο θεμα επειδη το πηγατε το θεμα για τα διαγνωστικα και βλαβες. Μ εβγαλε σημερα το αυτοκινητο το λαμπακι με το γαλλικο κλειδι και μετα απο 1-2 χιλιομετρα το insp με 0 χιλιομετρα υπολοιπομενα. Εσβησα το insp με το κολπο με το φρενο και εφυγε και το λαμπακι με το κλειδι. Μαζι με το insp αναβει και το λαμπακι με το γαλλικο κλειδι; Η πρεπει να εχω στο νου μου αλλη βλαβη; corsa d cdti.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sotikour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα επειδη το πηγατε το θεμα για τα διαγνωστικα και βλαβες. Μ εβγαλε σημερα το αυτοκινητο το λαμπακι με το γαλλικο κλειδι και μετα απο 1-2 χιλιομετρα το insp με 0 χιλιομετρα υπολοιπομενα. Εσβησα το insp με το κολπο με το φρενο και εφυγε και το λαμπακι με το κλειδι. Μαζι με το insp αναβει και το λαμπακι με το γαλλικο κλειδι; Η πρεπει να εχω στο νου μου αλλη βλαβη; corsa d cdti.
    Εμένα όταν είχε ανάψει το inSP, δεν είχε ανάψει το λαμπάκι με το γαλλικό κλειδί. Κ εγώ το ίδιο κόλπό έκανα. Κανονικά πρέπει απο την αντιπροσωπία να το επαναφέρουν στο 30.000 όταν πραγματοποιείται ένας σέρβις.

Προεπιλογή

Αύριο θα πάω στην opel παιδιά να βάλουμε το αμάξι πάλι στο διαγνωστικό να δούμε τι παίζει, θα ανεβάσω πληροφορίες μόλις έχω νεότερα.
    Συγκεντρωτικά μου είπατε να τους να ελέγξουν τον MAF, την EGR, την Wastegate και να κάνουν καθαρισμό τις φισας και ελεγχο της καλωδίωσης. Αν και δεν ξέρω που βρίσκονται μερικά απο αυτά, θα τους πω και ο θεός βοηθός..
    Παντως η τουρμπίνα όποτε θέλει τουρμπίζει. Αν η τουρμπίνα έβγαινε off, δεν θα έπρεπε να μην τουρμπίζει καθόλου; Μήπως είναι κυρίως ηλεκτρικό το πρόβλημα; Σκέψεις κάνω..

Προεπιλογή

Επειδη γραφεις για αρκετους καθαρισμους. Εχουν ελεγξει οτι ο αισθητηρας του dpf δουλευει σωστα; Σημερα που θα πω για σερβις του air condition θα ρωτησω και για το λαμπακι αν ηταν φυσιολογικο.

Προεπιλογή

Επειδη γραφεις για αρκετους καθαρισμους. Εχουν ελεγξει οτι ο αισθητηρας του dpf δουλευει σωστα; Σημερα που θα πω για σερβις του air condition θα ρωτησω και για το λαμπακι αν ηταν φυσιολογικο.
    Δεν ξερω, θα τους πω να το δουν.

Προεπιλογή

Λοιπόν επισκέφτηκα την Opel παιδιά και οι βλάβες P2565 , P003A παραμένουν ίδιες + μία ακόμα που έβγαλε P0299. Θα το αφήσω το αμάξι μερικές μέρες για να το ψάξουν καλά τα παλικάρια εκεί, ώστε να δουν τι παίζει. Θα ελέγξουν και όλα αυτά που τους είπα ως βοήθημα (Maf,egr κ.τ.λ.). Επίσης κάναμε τη μέτρηση να δούμε πόσο μπουκωμένο το Dpf και ήταν στο 45%.

Προεπιλογή

αμα ειναι σωστα τα ποσοστα του dpf ειναι αριστο νομιζω. Εμενα πριν το βγαλω μου ελεγε στο 80% και ηταν σε σχετικα καλο επιπεδο για τα χιλιομετρα που εχω.

Προεπιλογή

αμα ειναι σωστα τα ποσοστα του dpf ειναι αριστο νομιζω. Εμενα πριν το βγαλω μου ελεγε στο 80% και ηταν σε σχετικα καλο επιπεδο για τα χιλιομετρα που εχω.
    Το διαγνωστικό τους, τόσο το μέτρησε (νομίζω το Tech2 έχουν). Επίσης πάντα μα πάντα αφήνω να γίνονται οι καθαρισμοί κανονικά ακόμα και αν πιέζομαι χρονικά. Και αυτοί μου είπαν ότι είναι μια χαρά, οπότε από ότι φαίνεται κάπου αλλού βρίσκεται το πρόβλημα.

Εσύ το έβγαλες για καθαρισμό/ συντήρηση ή εντελώς απο το αμάξι σου; Στα πόσα χιλιόμετρα; Τους καθαρισμούς τους έκανες κανονικά;

Προεπιλογή

Καθαρισμους εκανα κανονικα οσο το ειχα το αμαξι. Αλλα με ειχε ταραξει. Καθε 200-250χιλιομετρα και κραταγε μιση ωρα με τσιτες. Και βρωμαγε. Και εβγαζε και ντουμανια οταν εκανε καθαρισμο. Το εβγαλα. Και να το καθαρισεις προσωρινη λυση ειναι και θα πληρωσεις και οσο πληρωσα για να το βγαλω περιπου

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsa3333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν επισκέφτηκα την Opel παιδιά και οι βλάβες P2565 , P003A παραμένουν ίδιες + μία ακόμα που έβγαλε P0299. Θα το αφήσω το αμάξι μερικές μέρες για να το ψάξουν καλά τα παλικάρια εκεί, ώστε να δουν τι παίζει. Θα ελέγξουν και όλα αυτά που τους είπα ως βοήθημα (Maf,egr κ.τ.λ.). Επίσης κάναμε τη μέτρηση να δούμε πόσο μπουκωμένο το Dpf και ήταν στο 45%.
    Πιος ο λογος να μεινει το αμαξι μεσα???????????????????

Καλά ξεμπερδέματα ...

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ξεμπερδέματα ...
    Επειδή μια ανεβάζει πίεση μια όχι...το αμάξι πρέπει να μείνει μέσα.Πσσσσ...μιλάμε για διάνοιες.
    Σε νοσοκομέιο για by pass, πιο γρήγορα ξεμπερδεύεις.
    Μεγάλη υπομονή στον φίλο...!!Εγώ ανυσηχώ πολύ για το "κοστούμι" που θα σου ετοιμάσουν οι μηχανικάρες εκεί.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Σφάλμα p136, λαμπάκι μπαταρίας corsa c
    Από τον/την avalanche3 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-15, 20:05
  2. λαμπάκι καυσαερίων opel corsa
    Από τον/την meletis_m στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-14, 22:56
  3. Λαμπάκι Immobilizer σε Opel Corsa C
    Από τον/την harispug στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 21:39
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-11, 11:56
  5. corsa b λαμπάκι μοτέρ ΒΟΗΘΕΙΑ
    Από τον/την nick_papag στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-10, 13:51

Δικαιώματα - Επιλογές